Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

jest takie coś. zaznaczasz tę listę, ppm -> file operations -> move, rename or copy files. sam tak często na zena kopiuję.

nie mam czegoś takiego jak "file operations" ... masz jakąś wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czegoś takiego jak "file operations" ... masz jakąś wtyczkę?

hmmm, dziwne... jaką masz wersję foobara? mógłbym przysiąc, że w 0.9.4.2 było to od początku, być może trzeba było zaznaczyć przy instalacji. tak czy inaczej, nie dorzucałem jakiegoś plugina później.

 

wygląda to w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... ja mam wersję 0.9.3.1 zainstaluję nową i zobaczymy :]

 

 

edit: nowy foo nadinstalowany - opcja jest: :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaladowalem ustawienia z pierwszego postu - Stereo ( jade na sluchawkach ) i nie ma czegos takiego w DSP :/ Owszem mozna takie "cus" dodac ale mniemam ze trzeba to polaczyc jakos z pozostalymi elementami... a tu juz moja inwencja sie konczy.

Wystarczy że załadujesz podstawowy konfig DSP, a będziesz miał regulacje tonów - swoją drogą konfigi DSP robi się samemu dla siebie pod konkretne zastosowania, wiec nie wiem po co jechać na czyichś, skoro defaultowe są praktycznie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra głupie pytanie mam :unsure: Zainstalowałem wtyczkę asio ale bez KX'ów bo z tego co wiem do Audigy 2 zs nie są potrzebne mam youp-pax'y. W ASIO Virtual Device wybrałem SB Audigy 2 ZS ASIO 24/96 [A000] i to wszystko? ASIO już działa? Pytam bo na moich głośnikach dużej różnicy i tak nie usłyszę ;) Poniżej mam screen ustawień jak cos mam źle to prosze o podpowiedz ;]

 

Dołączona grafika

 

 

P.S Za cholerę nie mogę też się pozbyć zakłóceń szyny PCI, jedyna opcja jaką mogę zmieniać w biosie to PCI Latency Time ale nie pomaga, zakładałem kiedyś nawet o tym topic, próbowałem różnych sterów od mobo/audigy aktualizowałem bios ale nadal np. podczas nagrywania płyty słychać wyraźne trzaski :/

 

P.S.2 Kolejne pytanie używam wtyczki Chanel Mixer, wiem wiem muzyki słucha się w stereo ale przyzwyczaiłem się do 2x stereo (ustawione mam tak, że z przodu i z tyłu jest ten sam sygnał) i wtyczka ma być ustawiona przed resamplerem czy za? Z tego co się orientuje resampler na samej górze powinien być.. racja??

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :]

jak ustawić w foobarze żeby automatycznie skanował katalog gdzie mam mp3, żeby potem automatycznie dodawał do playlisty nowe utwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :]

jak ustawić w foobarze żeby automatycznie skanował katalog gdzie mam mp3, żeby potem automatycznie dodawał do playlisty nowe utwory?

nikt nie ma pomysłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do jakiegos bardziej zaawansowanego foo usera, czy moglby wrzucic swoje konfigi wraz z wtyczkami na jakiego rapida czy speedyshare, bo za cholere niemoge zadnej "skorki" sklecic :D [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie ;P

waży ponad 20mb - niezliczona ilosc update'ow. cfg, obrazkow itp - teraz nawet nie wiem co do czego i boje sie usuwac, ale dziala fajnie i niezle wyglada :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

http://rapidshare.com/files/28089617/foobar2000.rar.html

 

enjoy

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - w twoim foobarze czegoś brakuje:

1. pluje się o jakiś dll

2. nie odtwarza musy bo wyskakuje z jakimiś ASIO czy coś takiego :-/

 

marcinz90 - twojego to w ogóle nie kumam... gdzie tam masz playliste?

 

spylon: zarzuć swojego foo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój foo 0.9.4.3 najnowsza wersja, kilka postów wyżej macie jej wygląd, a jak nie chce wam się ruszyć myszką to tu:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Każdemu powinien działać bezproblemowo. A oto link:

http://rapidshare.com/files/28205326/foo2k....9.4.3.rar.html

 

Skin do Win Xp (Vista Black_8):

http://rapidshare.com/files/28206484/Vista_black_8.rar.html

 

UX multi-patcher zainstalować, załadować skin, wypakować foo i będzie śmigać :). Foo prosty, ale jak dla mnie wygodny i niczego więcej nie potrzebuję.

 

Marcin_gps popraw te screeny, bo na Operze dzieją się cuda wianki i nie tylko u mnie, obraz skacze strasznie, wczytują się, nagle znikają i nie idzie trafić w nic :lol:. Na szczęście pomogła opcja wyłącz obrazki ;P.

 

Bio np ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem zarówno na foobarze jak i winampie używając resamplingu podczas przewijania utworu nie działają mi tylnie satelitki, kiedy przewine jeszcze raz wszystko wraca do normy (działają wszystkie) i tak w kółko.

Czy miał ktos kiedys podobny problem i wie jak go rozwiązac ?

Edytowane przez niewiedzący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dopiero wpadłem na ten topic :D, a później na hydrogene, oraz forum foobarka.

Nareszcie pozbyłem sie Winampa :wink: - znalazł się lepszy zamiennik.

Mam najnowszą dostępną wersję 0.9.4.3, z nakładką PanelsUI, i skinem dawxxx666nextgen white. Karta SB128PCI "jedzie" na ASIO4ALL v2.8 beta2. Dźwięk jest bardzo dobry jak na tę kartę, i na tyle, na ile mogłem ustawic. Pierwszym problemem to były niestety trzaski przy przesuwaniu utworów, jednak przestawienie Latency Compensation z 32 na 64 w panelu ASIO rozwiązało problem.

 

Mam pytanie odnośnie w/w skina, czy można go zmusic do działania z nowszymi wersjami wtyczek PluginsUI i ColumnsUI, Custominfo, CWB Hooks, Quickseach? Wszystko działa ładnie tylko na wtyczkach dołączonych do skina, czyli np. PanelsUI 0.9.2beta, ColumnsUI 1.1.3 1v5, itp. Jeśli tylko wrzucam nowszą wtyczkę od razu robi się kaszanka na skórce. Będzie trzeba zostac przy starych wersjach, czy będzie można także jakoś update'owac ten element?

 

Mam jeszcze pytanie, czy wtyczkę foo_ui_vis_egoh 1.1.2 można zmusic aby działała w miejscu visualizacji, widocznym na skrinie pod okładką? I jeśli tak, to jak to skonfigurowac.

 

Fajnie by było, gdyby ktoś wiedział też w jaki sposób skonfigurowac listę odtwarzania, tak aby następowały po sobie utwory, które oznaczone są przeze mnie żółtymi gwiazdkami. Tzn. tak aby utwory z "ratingiem" odtwarzane były jako pierwsze.

 

Poniżej zrzucik ekranu i mój foobik ;)

post-141426-1178209194_thumb.jpg

post-141426-1178209207_thumb.jpg

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

 

Mam Live! 5.1 i dzialam na XP x64. Najnowsze dostepne kx nie chca byc zmuszone do pracy, jedynie bety creativa pod x64 wydaja dzwiek.

 

Probowalem uzyc wtyk ASIO do winampa ale wtyka nie widzi karty.

 

Tyle slowem raportu, teraz pytanie.

Czy jest jakis sposob na foobara2k i asio pod x64 na live! ?

ew. czy jest jakis sposob na winampa + asio pod x64 na live! ?

 

Bog zaplac.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo już nie wyrabiam... Nawet nie mogę słuchać muzyki i jednocześnie przeglądać neta, ładuje stronę zakłócenia, przewijam stronę zakłócenia i to nie jakieś ciche tylko głośne trzaski i zniekształcenia :mur: Próbowałem już chyba wszystkiego, różnych sterów, grzebałem z ustawieniami PCI w biosie, przekładałem kartę do innego slotu i nic jak było tak jest. Jeszcze trochę i wracam do integry dźwięk gorszy ale przynajmniej spokojnie można muzyki posłuchać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo już nie wyrabiam... Nawet nie mogę słuchać muzyki i jednocześnie przeglądać neta, ładuje stronę zakłócenia, przewijam stronę zakłócenia i to nie jakieś ciche tylko głośne trzaski i zniekształcenia :mur: Próbowałem już chyba wszystkiego, różnych sterów, grzebałem z ustawieniami PCI w biosie, przekładałem kartę do innego slotu i nic jak było tak jest. Jeszcze trochę i wracam do integry dźwięk gorszy ale przynajmniej spokojnie można muzyki posłuchać....

KAX na Audigy 2ZS trzaski? Miałem tę kartę dobre pół roku temu, i prędzej bym przechodzącą mrówkę usłyszał jak tupie niż jakikolwiek szum z tego Audigy :rolleyes:

Druga sprawa na co Ci YouPax'y? Oryginalne sterowniki sprawują się wyśmienicie i obecnie mają taką samą funkcjonalnośc jak te od A4, więc nie widzę sensu kombinowania, chyba że po "jakąś cholerę" :wink: potrzebne Ci modowane od X-Fi; czyt. Crystalizer :lol2:

Co do twojego problemu, to czy to samo się dzieje, kiedy kanały tylne nie mają dzielonego sygnału z przodem? tzn. te 2xstereo?

U mnie pracowało to naprawdę dobrze karta SB0350, sterowniki oryginalne Creative + update'y oraz Foobar i ASIO output; tyle, że ja nigdy nie korzystałem z więcej jak 2.0/2.1 i nie będę korzystał, więc trudno mi powiedzieć, jak to się ma do obsługi przynajmniej 4-kanałów.

Nie jestem pewien, czy karta A2ZS potrafi np. poprawnie korzystac z resamplera na 4-kanałach i więcej i ustawieniach 192kHz/24-bit. Zdaje mi się, że max dla takiej konfiguracji to 96kHz/24-bit.

Latency na szynie PCI to albo 64, albo 32 - na starszych kompach. Z tym, że do odsłuchu tylko, do nagrywania to bieda, i chyba najlepiej kiedy jest jak najmniej. Najniższe stabilne to chyba 21, ale nie ustawiaj tego dla wszystkich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...