Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

KAX na Audigy 2ZS trzaski? Miałem tę kartę dobre pół roku temu, i prędzej bym przechodzącą mrówkę usłyszał jak tupie niż jakikolwiek szum z tego Audigy :rolleyes:

Druga sprawa na co Ci YouPax'y? Oryginalne sterowniki sprawują się wyśmienicie i obecnie mają taką samą funkcjonalnośc jak te od A4, więc nie widzę sensu kombinowania, chyba że po "jakąś cholerę" :wink: potrzebne Ci modowane od X-Fi; czyt. Crystalizer :lol2:

Co do twojego problemu, to czy to samo się dzieje, kiedy kanały tylne nie mają dzielonego sygnału z przodem? tzn. te 2xstereo?

U mnie pracowało to naprawdę dobrze karta SB0350, sterowniki oryginalne Creative + update'y oraz Foobar i ASIO output; tyle, że ja nigdy nie korzystałem z więcej jak 2.0/2.1 i nie będę korzystał, więc trudno mi powiedzieć, jak to się ma do obsługi przynajmniej 4-kanałów.

Nie jestem pewien, czy karta A2ZS potrafi np. poprawnie korzystac z resamplera na 4-kanałach i więcej i ustawieniach 192kHz/24-bit. Zdaje mi się, że max dla takiej konfiguracji to 96kHz/24-bit.

Latency na szynie PCI to albo 64, albo 32 - na starszych kompach. Z tym, że do odsłuchu tylko, do nagrywania to bieda, i chyba najlepiej kiedy jest jak najmniej. Najniższe stabilne to chyba 21, ale nie ustawiaj tego dla wszystkich urządzeń.

chłopie, jak nie miales plyty na VIA to sie nie wypowiadaj w temacie

-->KAX

jak z mojego pierwszego posta nic nie pomaga to wysiadam [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego problemu, to czy to samo się dzieje, kiedy kanały tylne nie mają dzielonego sygnału z przodem? tzn. te 2xstereo?

Na samym stereo też są trzaski...

 

Nie jestem pewien, czy karta A2ZS potrafi np. poprawnie korzystac z resamplera na 4-kanałach i więcej i ustawieniach 192kHz/24-bit. Zdaje mi się, że max dla takiej konfiguracji to 96kHz/24-bit.

Najpierw jest resampler, a później channelmixer czyli resampler leci tylko na 2 kanały, które później są kopiowane na tył...

 

Latency na szynie PCI to albo 64, albo 32 - na starszych kompach. Z tym, że do odsłuchu tylko, do nagrywania to bieda, i chyba najlepiej kiedy jest jak najmniej. Najniższe stabilne to chyba 21, ale nie ustawiaj tego dla wszystkich urządzeń.

Latency już zmieniałem w biosie próbowałem 32, 64 i 128 (tylko takie mam możliwości) i nie pomaga...

 

-->KAX

jak z mojego pierwszego posta nic nie pomaga to wysiadam [;

Ja też ;) Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie, jak nie miales plyty na VIA to sie nie wypowiadaj w temacie

Miałem płyty na VIA i to nie jedną. Na nich SB Live CT4830 i SB0100 oraz Audigy 2 oem. 2 ZS miałem na SiSie; a później na nvidii przez krótki czas i ostatecznie na ULi. Więc nie zarzucaj mi kompletnego dyletanctwa.

Trzaski na kartach Creative'a występowały na wielu chipsetach, ale montowanych razem z southbridge'ami VT82C686A i B oraz wcześniejszymi. Osobiście miałem taki problem z Live!'em i płytą VIA598 pod K6. Wystarczyło zainstalować nieoficjalny Latency patch i problem znikał. Późniejsze wersje sterowników VIA4in1 zawierały już niby tę poprawkę, więc generalnie nie trzeba było instalować jej dodatkowo.

 

Tylko co to zmienia skoro KAX ma płytę na nForce'ie.

 

Ja też :wink:

I ja :wink: Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy odkopuje mocno temat, ale co 5 dni to 5 dni. A wiem jaki tu rygor jest :D

 

Katuje ASiO od paru miesięcy. Wcześniej na integrze na NF7 (ALC650 bez SS). Dało kopa. Co prawda nie wielkiego, ale minimalna różnica w graniu była osiągalna.

 

Potem wsadziłem Live... Odrazu podałem kXy i przekonfigurowałem ASiO na Live i generalnie rzecz biorąc to różnica pomiędzy RLT a Live duża, choć nie tego się spodziewałem po dźwiękówce (gdzie indziej pisałem wiele razy o charakterze brzmienia Live)... Niestety to były początki, a ja ani be, ani me z tymi kXami...

 

Złożyło się, że składałem dla siostry komputer, no to zainstalowałem jej ASiO i foobara... znazłem w internecie ten temat (wcześniej zakładałem ASiO po instrukcjach kumpla i ogólnie otachanowych instrukcjach; być może mam jeszcze jakieś stare pluginy ;) ). Czytam czytam, a tu jakieś DSP.

 

Jeszcze wtrącając się to naprawdę nie rozumiem co wy piszecie, ktoś w pierwszych postach pisał, jak to się bas nie poprawił, jakie to wysokie nie są detaliczne... a trasków nie ma i w ogóle.

Zdziwiłem się, bo Live miał od początku przesycony dźwięk, ogólnie dynamiczny ale mało naturalny.

 

Rozwiązaniem okazało się zastosowanie nie tego tak chwalonego (jak to sam otachan mówi :lol: ) wyjścia tylnego (serket to przetwornik Philips zamiast Sigmatel), a... DSP z pierwszego postu. Pocisnałem w kXa DSP stereo... o mamma mija! :o

Dźwięk wcale ale to wcale nie nabrał więcej basu czy sopranu. Testuje od parudziesięciu minut na słuchawkach porządniejszej klasy. Teraz słysze (Depeche Mode - Ultra - FLAC) - dźwięk jest tak ostry i idealny (tak się wydaje po przejściu), że aż strach się bać nieopodal cyfrowego ziarna.

 

W rzeczystości jest na prawdę niewielka różnica pomiędzy ASiO a np. foobarowym waveOut. No chyba, że jestem przygluchawy i tak sceptycznych różnic nie słyszę :)

 

Pozdrawiam ;)

 

PS. A teraz rozpocznę zabawę z odgadywaniem elementów na SB0100 :>

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że można odpalić playera iTunes na silniku Foobara ,czyli mamy ładny interfeace z iTunes a jakość najlepszego playera ! ,a żeby to uruchomić potrzebny jest ''multi-plugin ''

 

Szczegóły tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dużo się naczytałem tutaj na temat Foobara i Asio w połaczeniu ze sterami kx project. To świetna sprawa. Jakieś 2 lata temu używałem tego w połączeniu z zestawem Geniusa HT 5.1. Teraz mam nieco lepszy sprzęt i chciałbym sobie również posłuchać za pomocą tych programów jednak połowa linków z wtyczkami nie działa :( Czy któs mógłby mi dać aktualne stronki na ktorej są wszystkie potrzebne wtyczki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z AC3 passthru w KX'ach. Karta AUDIGY (SB0162), głośniki Creative Inspire 5700 Digital z zewnętrznym panelem dekodującym. Na firmowych sterach Creative'a zewnętrzny panel automatycznie rozpoznaje sygnał AC3. Z KX'ami niestety tak nie jest :( Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji w mixerze ... Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem sterowników kx.

Mam w notebook'u SoundBlaster'a Audigy 2 ZS

Przy ASIO mam dźwięk tylko w przednich głośnikach.

Wiem, że można ustawić w DSP konwertowanie na 4 kanały, ale na jakimś forum przeczytałem żeby przy ASIO nie używać żadnego DSP bo to pogarsza dźwięk. I tu moje pytanie. Czy da sie w foo ustawić tak żeby sygnał szedł na przednie i tylne głośniki bez użycia jakiegoś plugina czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem sterowników kx.

Mam w notebook'u SoundBlaster'a Audigy 2 ZS

Przy ASIO mam dźwięk tylko w przednich głośnikach.

Wiem, że można ustawić w DSP konwertowanie na 4 kanały, ale na jakimś forum przeczytałem żeby przy ASIO nie używać żadnego DSP bo to pogarsza dźwięk. I tu moje pytanie. Czy da sie w foo ustawić tak żeby sygnał szedł na przednie i tylne głośniki bez użycia jakiegoś plugina czy coś?

Jedynie modyfikowane DSP stereo z surrounderem. Masz w pierwszym poście link do tego DSP (nazwane surround) - działa na 4 kanały, a sobie już powinieneś oddzielić sygnał na LFE... to jest 4.1. 5.1 nie mam pojęcia jak uzyskać. I tak się nigdy tym nie interesowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to będzie orgazm z mojej strony... :unsure:

Właśnie wczoraj wrzuciłem ASIO + foobar na sprzęt z podpisu (integra ALC883 + stery HD Audio) i...

:blink: Trampki mi spadły z wrażenia że moja karta potrafi grać - i to jak grać :huh: :ploom:

Teraz zabiorę się za "rozebranie" kx-ów. Jak to wszystko pojmę, to pewnie będzie następny etap "przezbrajania" mojego dźwięku...

Muszę tylko jakiś fajnych skinów dla foobara poszukać ;) Bo taki spartański wygląd troszkę mi nie odpowiada.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak zainstalowałem asio w systemie i wtyczkę asio do foobara to czy gdy odtwarzam muze w foo to powinien się pokazywać proces asio w menedzerze zadań ?

 

poza tym jak bym nie ustawiał latency w foo i sterownikach to i tak mam trzaski wtf ?

 

dzwiekowka zintegrowana na płaycie, realtek hd audio, wyjście przez spdif

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym coś pozmieniać w DSP KX-ów aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Chciałem trochę pokombinować z DSP i spróbowałem ustawić wszystkie elementy tak jak na obrazku poniżej jednak okazało się, że nie wydobywa mi się żąden dźwięk.

Mam dwie kolumny stereo podłączone do wzmacniacza zaś wzmak podpięty do dźwiękówki w kompie (Audigy 4 ), a to wszystko na najnowszych sterach kx project 3538m. Czego nie mam dźwięku po takim ustawieniu DSP. Jakie konfiguracje DSP polecacie do dźwieku stereo. Jeżeli możecie to zmieście screnny DSP bo jestem troche ciemny żeby inaczej ustawić.

post-148463-1181736420_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę usera/userów, którzy używają mojego skopiowanego katalogu z foobarem o wyłączenie w Preferences -> Tools -> foosic music database, mojego nicka, bądź zarejstrowanie własnego konta, bo cuda się dzieją (patrzę na foosicu, a tu Coma, a Comy to ja 2 lata nie słuchałem:D)

 

Właśnie się dowiedziałem że można odpalić playera iTunes na silniku Foobara ,czyli mamy ładny interfeace z iTunes a jakość najlepszego playera ! ,a żeby to uruchomić potrzebny jest ''multi-plugin ''

 

Szczegóły tutaj

tak działa, zżera w sumie 70MB, nie wyświetla tytułów przy formatach nieobsługiwanych przez iTunes, ale można zmieniać postęp na pasku ;D

ot taka ciekawostka

 

mpeg-4

raczej zainteresuj się Lilith'em

bo ten programik miażdży, zajmuje 4MB ramu, wygląda jak stary WinAmp, a gra lepiej od foobara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zainteresuj się Lilith'em

bo ten programik miażdży, zajmuje 4MB ramu, wygląda jak stary WinAmp, a gra lepiej od foobara...

Miażdży to mocna przesada ;) Właśnie na szybko przetesowałem foobar+asio vs lilith+asio. Nie ma jakiś ogromnych różnic na moim sprzęcie, lilith wydaje się być trochę bardziej dynamicznym playerem z ch-styką uwypuklającą wysokie częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Lilith, to ja odczuwam wyraźną poprawę w stosunku do Winamp, Foobar, XMplay, co co tam jeszcze. Dźwięk jest wyraźnie bardziej dynamiczny, mniej zmulony, wg. mnie poprawia się tez detaliczność, uporządkowanie w przestrzeni w porównaniu do ww.

 

Lilith ftw!

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie foo by Cadavre,jeszcze wersja beta,chyba jak wszystkie :D

Weź szanowny kolego z łaski swojej zauploaduj tego foo, bo bardzo fajny jest ;).

 

A teraz z innej beczki troszkę, ale wszystko trzyma się topica ofkoz. Mam SB Live'a Digital'a swojego, wersja SB0220, na Youp-pax III działał jako tako na starym configu, dźwięk trzeszczał czasem w grach i inne kwiatki się zdarzały. Na sprzęcie z siga tej karty nie mam, poszła do pudełka, gdzie jej miejsce. I tu pytanie się nasuwa, co z tą kartą zrobić dalej, hmm sprzedać? Czy pokombinować jeszcze?

 

Wczoraj byłem u kumpla robić mu z dwóch starszych pieców jednego w miarę normalnego, dostałem SB Live model CT4830 stary jak świat (1999), jest z nim problem ze sterami pod XP, ale udało mi się ściągnąć jakieś hotfixy itp. Więc mam pole do popisu :lol2:. Zastanawiam się czy warto bawić się w kx'y i czy w ogóle na tej karcie będą te stery śmigać pod XP. A karta wygląda tak

Dołączona grafika

 

Tylko, że złączka SPIDIF jest urwana ale karta śmigała u kumpla ;). Z tego co się dowiedziałem jest to OEM SB 1024, więc chyba źle nie jest, nie?

 

Jak myślicie, warto? Na pewno jakość dźwięku będzie lepsza niż na tym psim Realteku ALC850. Jeszcze chciałem spytać jak to jest z wydajnością, czy dużo stracę uruchamiając takiego starego dziadka? Może ktoś tą kartę kiedyś miał/ma i mógłby się wypowiedzieć czy warto się w to pchać. Bo kx + foo2k to poezja.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie oświecić jak ustawić zakładkę Virtual ASIO Devices dla 5.1? Bo mam ochotę w#j@bać ten cały cyrkx i asio, a wrócić do creative audio console :mur:

 

PS.

Zainstalowałem wszystko, ładnie skonfigurowałem (oprócz VAS, które zostawił na def - tylko left i right, bo reszta albo nie działa albo niezmapowana) i o ile mam dźwięk w Foobarze, Winampie, KMPlayerze (ogólnie we wszystkich programach i w systemie), o tyle już w np. Half Life 2 w ogóle nie ma dźwięk. Próbowałem zamienić tył z przodem, lecz nie daje to żadnych efektów.

 

Problem rozwiązany

Wszystko przez gotowe ustawienia z pierwszej strony. Ustawiłem w Surronderze 5.1 Direct Path i już jest wszystko OK (zarówno przy odtwarzania stereo w Foobarze, jak i 5.1 w grach i filmach).

Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale mam mały problem z foo. Mam plik mp3, który trwa 79min, a w foo wyświetla mi, ze trwa 6min i po tych 6 min sie kończy. Dodam, że WMP jest dobrze i odtwarzane jest całe 79 min. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy takie ustrojstwo http://www.allegro.pl/item211115226_pilot_...v_f_vat_ss.html zadziala z foobarem jako zmieniacz utworow, podglaszanie itp itd?

 

albo taki http://www.allegro.pl/item211871605_pilot_...edanych_fv.html

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego typu bejrki dzialaja praktycznie z kazdym oprogramowaniem, od media playera pod powerdvd wiec watpie aby mialy problem z foobarem

ps. kiedys nawet widzialem, ze mozna bylo sterowac kursorem myszki :) bajer malo przydatny ale swiadczy o duzych mozliwosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...