Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze kupilem taki pilocik bo bardzo mi sie podobaly jego gabaryty (bardzo plaski) i jest troche lipa z foobarem. Pilot ma to do siebie ze nie mozna w zaden sposob (z tego co sie rozejrzalem w necie) pozmieniac przyciskow pod dana aplikacje, windows sam sobie jakos to dobiera. Nawet mu to sprawnie idzie ale nie dziala mi pauza w foobarze i chcialbym sobie przypisac przycisk do odgrywania losowego utworu. Niestety pilot nie ma zadnego panela konfiguracyjnego gdzie moglbym to zmienic. Przejrzalem kilka wtyczek do foobara (zdalne sterowanie) ale zadna nie kontaktuje sie z pilotem. Pilot w windzie jest wykrywany jako "eHome remote control keyboard". Macie jakies pomysly? dodam ze pauza dziala w playerach (GOM, bsplayer, crystal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z kx-y+foobar+asio.chciałem ustawić próbkowanie 24/96, teoretycznie jest to możliwe na Audigy 2ZS. Na sterach creativa udawało mi się to bez problemu jednak jak przeszedłem na kx-y nie mogę tego zrobić :mur:

mam wersje sterowników 3538m.

Ustawiam w sterach asio 24/96 8+8 , latency 21ms w foobarze to samo -resample 96000 i high po czym wyskakuje mi błąd:

może ktoś mi pomóc to ustawić?

post-149977-1185284530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ze po paru godzinach dzialania komputera dzwiek calowicie "znika? wlaczam foobara daje na play muzyka nie odtwarza sie pasek stanu jest na poczatku, to samo filmy itd zero dzwiekow jedynym rozwiazaniem jest restart kompa, problem wystepuje tylko ze sterownikami kx w czym rzecz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z kx-y+foobar+asio.chciałem ustawić próbkowanie 24/96, teoretycznie jest to możliwe na Audigy 2ZS. Na sterach creativa udawało mi się to bez problemu jednak jak przeszedłem na kx-y nie mogę tego zrobić :mur:

mam wersje sterowników 3538m.

Ustawiam w sterach asio 24/96 8+8 , latency 21ms w foobarze to samo -resample 96000 i high po czym wyskakuje mi błąd:

może ktoś mi pomóc to ustawić?

No jak przeczytasz blad to widzisz chyba co masz zmieniac :) .

 

Latency i za duza ilosc kanalow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem nie moge teraz w zadnym programie typu traktor , dss dj ustawic sobie oodsluchu na sluchawkach (master , monitor) wszedzie do wyboru mam tylko taka mozliwosc DS SB LIVE! audio [e800]

kiedys wszystko bylo ok dodal ze system swiezo po formacie XP czy ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. z tego co widze, majac audigy se nie da sie zainstalowac sterow kx? na liscie obslugiwanych nie sa wprawdzie wprost wymienione, ale tez ta lista nie wyglada jakby wymieniala wszystkie modele.. moje pytanko. dumam o glosnikach stereo genius sp-hf1250x, czy warto dla nich i dla kxow zmieniac dzwiekowke? za swoja dostane maks 40-50 zl, nawet nie, a audigy 2 oem ok 100 wiecej musialbym polozyc. warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało uzyskać najlepszą jakość dźwięku na ASIOx o dziwo :blink: przy SampleRate 96000Hz ksbufers 3 i wyłączonym wejściu do tego jadę na starym foo 0,83 :D i dither no noise shaping tylko to zużycie procka :damage_wall: naprawdę daje rękę uciąć że słychać różnicę w dźwięku przy takich ustawieniach u mnie :razz:

 

A tak na codzień to normalne foo 0,9 coś tam beta wersja jakaś :lol: i ASIO od nvidi i obciążenie procka średnio 1% B-)

 

Winamp poleciał do kosza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mógłby ktoś z Was wrzucić np. na rapidshare foobara z wszystkimi wtyczkami do asio itd. bo linki z 1 strony nie działają w ogóle a chciałbym się z tym pobawić.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaistalowałem te stery Kx i gdy kilikam na Kxmikser pisze ze nie ma pliku ksskin.kxs i ze zle sie zaistalowal. Probowalem juz pare razy i zawze tak samo. Prosze o pomoc!

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie , bo już ręce do ziemi opadają. Po zainstalowaniu mojego ulubionego playera - foobarka zaliczam różne dziwne rzeczy . Wygląda to jak rozwalający się pulpit znikające ikony normalnie taka kaszana na ekranie . Nie piszcie , ze to wirus albo cos bo to nie to. Foobar gryzie sie z czyms . W momencie kiedy dopisuje parę bajerow do prawego przycisku myszy tzn enqueue in foobar czy jakos tak (jak chcemy wiecej plikow do listy odtwarzania dodac) to rozwala cały pulpit zarówno pod xp i pod vistą. Nie mam pojęcia z czym się gryzie , ale moze ktos wie jak zrobic aby foobar nie dopisywal tego gdy naciskamy na mp3 prawym myszy (enqueue in foobar itp ) - to jest przyczyną :(. Po odinstalowaniu foobara wszystko wraca do normy.

Zaznaczę , że stało się dopiero gdy zaczeły się pojawiac nowe stery do gforce 163.71 :(.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam sound blastera live 5.1 połaczonego z amplitunerem yamaha 359 za pomocą przewodu coaxialnego na sterownikach kx 3539 Mam pytanie czy da się zrobić żeby oglądjaac filmy dvd na komputerze bedą miał dzwięk dolby digital, bo do tej pory nie udało mi sie tego zrobić.

Potrzebne są jakies ustawienia do kx, zeby lepszy był dzwięk również w filmach skompresowanych typu divx i itp. Z góry dziekuje za pomoc Pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko :

pl gl. GIGABYTE z zintegrowana karta muzyczna REALTEK

jest mozliwosc sterowania wyjsciami na karcie muzycznej tak aby np 2 wyjscia sluzyly jako LINE OUT

potrzebuje natomiast aby skonfigurowac karte/system tak aby dziwek ze skype/ teamspeak/ventrillo/ lecial jednym kanalem /wyjsciem i nie byl slyszany na innym na ktorym korzystam np z foobara.

Czy za pomoca sterownikow kx jest mozliwosc takiej konfiguracji ? czy ktos zna inny sposob na osiagniecie takiego efektu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem z ciekawości alternatywnego resamplera

 

http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html

 

i albo jestem bardzo podatny na autosugestie, albo jest lepiej - bardziej wyrazista, czystsza góra

 

PS

nowa beta foobara wprowadza wiele zmian:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index....showtopic=58315

 

warto tym bardziej, że biblioteka do dekodowania FLAC'a z bety pokazuje coś takiego :)

 

0.9.4.5: Speed (x realtime): 197.780

0.9.5 beta 1: Speed (x realtime): 354.446

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak do każdej innej karty

zakładam, że audiotrak posiada sterowniki asio, więc wchodzisz do ustawień foobara

playback - output - asio virual devices - add new

przypisujesz kanały, potwierdzasz, ustawiasz na output ASIO, restartujesz foobara i powinno grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej kx mnie nie lubia - nie moge wejsc do panelu sterowania asio, klikam i nic sie nie dzieje. Foobar krzyczy ze nie mogl zaladowac asio. Probowalem reinstalowac stery kilkukrotnie i nic. Karta to SB Live 5.1. Jakies pomysly?

Edit: Niewazne, udalo sie, a i foobar teraz znosnie wyglada :)

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

mam problem z sterami KX ponieważ chciałem podłączyć tuner sat. do karty muzycznej poprzez wejście line-in z tym że nie wiem jak skonfigurować DSP w KX nie wiem jak dodać żeby pokazała się opcja do line-in. ustawienia DSP z pierwszej strony http://republika.pl/marcin_gps/surround.kx .

 

Jakby ktoś mógł mi pomóc co i jak dodać w tym DSP żeby to działało byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące wizualnej strony (pisze tutaj bo chyba nie ma sensu zakładać nowego topicu)

a więc mam skórkę FooAVA 1.03+ i jak rozciągnę ją w szerz ~16:5 to coverki i wizualizacja jest za duża w stosunku do reszty playera, jak mogę je zmniejszyć?

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...