Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak odpalić ASIO na dźwiękówce C-media 6501. Zainstalowałem asio4all 2.7 i najnowszego foobara z pluginem asio_support. Coś jeszcze trzeba instalnąć?? Głośniki takie jak w sigu

 

EDIT: jako że foobar to dla mnie nowość i jeszcze nie bardzo sie w nom orientuje to udało mi sie zmapować "nowe urządenie asio". Program sam wykrył asio4all. Po kolei ustawiłem kanały, ale nie wiem czy właściwy "test sound" to szum z głośnika:)??

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strata strata ale co proadzic jesli chcialoby sie wiedziec sporo a na wiekszosc brak czasu? ja np nie wiem czy w koncu mam cos zainstalowane co powinienem czy tez nie... czy to dziala czy tez nie itd itp.... jesli chodzi o tego foobara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zaliczyłem przed chwilą swoje pierwsze 24h z foobarem i ASIO i powiem, że na koszmarnych słuchawkach nausznych Philipsa HP-80 (chyba, stare toto), i lipnych (hi-fi to to nie jest) głośnikach X-230 i tak mi urwało uszy razem z głową.

Naprawdę potężna poprawa jakościowa we wszystkich (niemal) zakresach.

 

Proces jest tak wytłumaczony, że podejrzewam nawet moją matkę o sukces w instalacji asio :wink:

 

Wieeeeeelkie podziękowania i ukłony dla Marcin_gps i xana

Edytowane przez soczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Kx Project. Moja karta dźwiękowa to Audigy 4. W jaki sposób mam ustawić ten kx DSP i jak mam to całe skonfigurować. Czytałem trochę o tym ale jak raz wgrałem jakiś gotowy dsp to nie grał mi jeden kanał. Czy moglibyście zamieścić tu jakiś gotowy, sprawdzony dsp, bo samemu tego nie umiem zrobić. Zaznaczę tylko, że chcę słuchac muzyki z amplitunera stereo, tzn. nie 5.1. Bardzo proszę o prady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foobar v0.9.5 - przy wlaczonym foo nie mam dzwiekow z innych programow, z innymi opdtwarzaczami nie ma problemu, na starszym foo takich problemow nie mialem :] . Kto wie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim !

 

 

Mam problem ze sterami Kx i grą GTA : SA w której nie mam dźwięku i chodzi tu prawdopodobnie o EAX którego nie da się wyłączyć w grze.... przynajmniej tak mi się wydaje i czy jest możliwość obejścia tego żeby był dźwięk normalnie 2 kanałowy ? szukałem i nie mogłem znaleźć nigdzie... moja karta to Sb Audigy 2 zs , stery najnowsze Kx

 

 

Pozdrawiam Marco1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość duży problem z KX'ami. Mianowicie posiadam SB0100 więc nie powinno być przeszkód w odtwarzaniu 5.1 za pomocą wyżej podanych sterowników, niestety jest inaczej. Pierwszym problemem to wykrywanie przez kx'ow mojej karty jako SB0102, a nie SB0100. Drugim problem jest brak jakiegokolwiek dźwięku przez tylne głośniki, czy błędne wykrywanie moje karty może mieć na to jakiś wpływ. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o to pytał, ale jak w nowym foobar 9.5.1 ustawic wygląd, aby był stary przycisk OPEN. Teraz trzeba klikać w menu na pasku i dopiero open, nie ma tego szybkiego przycisku. Można go jakoś włączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sam jakoś-w sumie proste :)

Klikamy prawym klawiszem na któryś przycisk, potem customize buttons, potem main-->file i jest open, tylko jeszcze brak ikony przypisanej do tego przycisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się kx'ami i jakoś nie bardzo mi pasowały (zwiechy pc ;/) i postanowiłem zrobić taki myk ^^ otóż zainstalowałem sterowniki oryginalne on SB Live i do tego ASIO4ALL, byłem zaskoczony usłyszałem różnice w dźwięku co prawda nie była to jakość z kx'ow ale zawsze lepiej niż normalnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydało by się uzupełnić temat, bo są jeszcze inne aspekty, tak samo ważne

polecam mojego arta "Krystaliczny dźwięk" CHIP 02/134 i niebawem uzupełnienie - komputer jako dedykowana maszyna do odtwarzania muzyki...

 

Hejka Marcin, to trzeba uzupelnic.

No i ja zamierzam sie na nowo pobawic Foobarem ( na zmodyfikowanym sprzecie grajacym, i w nowym pomieszczeniu odsluchowym :) )

 

 

 

Audio_Stream_Input/Output

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem KXy, i wszystko było by OK gdyby nie to że nie mogę nagrywać dźwięków. Windowsowy rejestrator dźwięków czy jakikolwiek inny program do nagrywania jedyne co nagrywa to ciszę. Nie nagrywa ani muzyki która leci, ani dźwięku z mikrofonu(nawet jak się ustawi żeby nagrywał z mikrofonu) pomimo że mikrofon działa i go słychać, w panelu sterowania jest wszystko dobrze poustawiane, załadowałem te ustawienia dla mikrofonu z pierwszej strony tego wątku niestety nic to nie dało. Oczywiście na sterownikach creative wszystko jest OK. Wie ktoś co może być nie tak.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P udało mi się wszystko poprawnie zainstalować tzn KX'y & ASIO ale wersja Wersja: 5, 10, 00, 3537 - debug do SB0220 i chodzi pięknie w porównaniu do zintegrowanej z płyty...Szukam tylko konkretnych ustawień i

dobrych do equalizera w Foobar v0.9.5 :metal/rock/hh/hc/ itp.(najlepiej ustawienia do załadowania w KXach) :wink:

Nie działały mi dobrze w systemie Kx'y wersja 3539... :-| razem z ASIO

aha jedno pytanie jeszcze czy trzeba zmieniać tak w trakcie słuchania muzyki na Foobar ->Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (48000Hz); please configure resampler appropriately a potem na 41000Hz ?? Co Zrobić by nie wyskakiwał ten błąd.

Edytowane przez Pampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< po restarcie kompa nie ma dźwięku jedynie ten przy starcie a potem w foobar cicho i jak puszczam film tak samo...o co chodzi czy coś mam źle skonfigurowane czy jak :blink: ??Dziękówa za pomoc z góry!! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art17707-11.html niesamowity art i histori karta dzwiekowych w kompuetarch, wielka baza wiedzy i wiele do czytania, wiele ciekawostek.

Radze dokladnie poczytacz, a tworcy gratuluje.

 

Wiele odpowiedzi na pytania, ktore pojawily sie w tym temacie od pomyslu Marcina i mojego :) .

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The ASIO device does not support specified sample rate (192000Hz)

 

x-fi nie obsluguje rate 192khz? :blink: moge dac max 96khz, a cos mi sie wydaje ze gdzies czytalem o x-fi i 192khz, a moze cos z czyms myle?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej wersji finalnej :D by Cadavre

Dołączona grafika

Dołączona grafika

download

Jak coś nie będzie grać ,to pisać śmiało :wink:

 

edit.nie wiem nie mogę wstawić hiperlącza:d

download;

to cały link ,nie wiem dlaczego nie działa

http://breakthelimits.org/FTP/Gemmy/inne/Foobar_0.4.4.5_by Cadavre.EXE

dziwne to forum ,poj....:blink: albo i Ja :D

 

dzieki Mardok :wink: , o kurcze wcześnie zaczynasz dzień,albo kończysz noc :D

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , zrobilem to jak q faqu , wybralem SCR , dodalem Asio do mojego Aureona i nie widze zadnej rozniy miedzy wlaczonym a wylaczonym poza jednym faktem - jeden utwor lata jakby w petli , jakby kawalkami go czytal , reszta ok ale , jak mowilem , nie ma zadnej roznicy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy gdy zainstaluje sterownik asio4all to czy do foobara musze dodawac bibloteke asio, czy ten sterownik juz poprawia mi jakosc dzwieku(bo roznica jest slyszalna i to znaczna),a gdy mam zainstalowany asio4all to czy w kazdym programie do otwarzania bedzie poprawa jakosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...