Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli było już to przepraszam ale mam dylemat czy używając foobara na sb x-fi music jak mam ustawiać Output Device żeby dźwięk nie przechodził przez zbędne sterowniki systemowe i była najlepsza jakośc dźwięku:

 

1. SB X-Fi Audio [C000] ,

 

post-116634-1213454910_thumb.png

 

2. ASIO: Creative Asio, (z tego co wiem to x-Fi ma własne Asio na nagrywanie a na odtwarzanie nie wiem czy ma)

 

post-116634-1213454970_thumb.png

 

3. Czy korzystać z zewnętrznego Asio4all.

 

post-116634-1213454993_thumb.png

 

i co ustawic w ASIO Virtual Device: Creative Asio, Asio4all czy nic nie ustawiać

 

I jeszcze jak ustawić dla x-fi w foobarze Buffer Length (najmniejszy czy największy?) i Output Format/Postproccesing (zostawic na 16bit?)

 

i czy x-Fi normalnie odtwarza 44.1 kHz bez resamplingu czy jeszcze gdzies musze cos zaznaczyć w sterownikach?

 

jak ustawić LAtency compensation i Asio buffer size w sterach Asio4all

 

post-116634-1213455627_thumb.png

 

Sory za lame :wink:

 

Pomóżcie koledze.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na ASIO od Creative'a i ustaw sobie 24bit pod output i dithering wyłączony

jak nie będzie trzasków i innych problemów to zostaw

 

bufor jak najmniejszy zarówno w sterach jak i w foo (bez trzasków)

replaygain - none/none

głośność na maxa

 

ASIO Virtual Devices oczywiście musisz przypisać

Czy x-fi nie resampluje tego nie wiem. Tak czy inaczej możesz wrzucić resamplera src (secret rabbit code, znajdź sobie :P) @96kHz. Zrobisz użytek z proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki, ustawiłem ASIO : Creative Asio. Subiektywnie też mi się wydawało że najlepiej gra. Tylko że wtedy jest 16bit i nieda sie zmienic na 24bit. Ta opcja działa tylko pod DS: x-Fi. Bufor ustawiłem w ASIO na 10ms w foo na 500ms. Szczerze powiem że różnicy między standardowym ustawieniem 50ms i 1000ms nie odczułem :sad:. Trzasków nie mam na żadnym ustawieniu.

 

Co mi da ten resampler 96Khz. Nie lepiej zostawić tak jak jest na 44.1Khz bez resamplingu skoro muzyka idzie też na 44.1Khz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem ASIO, foobar z pluginem i... nie słyszę różnicy. Skonfigurowałem na pewno dobrze - nie ma obaw.

Co dodatkowo mnie martwi - może źle coś po drodze zrozumiałem, ale... foobar bez plugina ASIO powinien odmówić odtwarzania muzyki, tymczasem muzyczka grała w najlepsze (zapomniałem o instalacji wtyczki). Miało być niemożliwe odtwarzanie dźwięku z kilku źródeł, a tu włączyłem foobara i mpc jednocześnie, no i oczywiście ładnie zmiksowało mi te dwa sygnały.

 

W skrócie - jak osiągnąć dźwięk bit-perfect w KAŻDEJ aplikacji, np. w grach i playerach innych niż Winamp i foobar. Sposób zupełnie dowolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

mam tez X-FI ale wersje Fatal1ty z tym smiesznym ramem na karcie :). Zainstalowalem Foobar'a, Asio4ALL wrzucilem pluginy do Foobar/components i ustawilem tak jak na screen'ach i powiem szczerze *UJ wie czy dobrze. Albo mi slon na ucho nadepnal albo nie wiem, generalnie gra chyba dobrze, ale jakby mogl ktos ze specjalistow zerknac czy czegos wiecej gdzies nie poprzestawiac to bylbym wdzieczny.

post-108832-1214058175_thumb.jpg

post-108832-1214058197_thumb.jpg

post-108832-1214058218_thumb.jpg

post-108832-1214058294_thumb.jpg

 

aha kx'ow nie instalowalem bo chyba nie ma pod X-FI jesli sie myle to mnie poprawcie.

 

Z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "always resample" w ASIO4ALL możesz odhaczyć, a czy kxy obsługują x-fi to sobie sprawdź...

 

@vidi

no to źle zrozumiałeś

bit perfect masz z ASIO lub Kernel Streaming na pełnej głośności

a z tą ciszą w innych aplikacjach to tylko na KXach w starszej wersji, teraz nie wiem jak to jest bo od lat nie mam karty creative'a

 

PS

W lipcowym numerze CHIP-a ukazał się artykuł mojego autorstwa o naszym ulubionym playerku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz juz to zrobilem. No to generalnie trzeba sie cieszyc :)

 

Aha jeszcze jedna sprawe zauwazylem. Jak probuje wlaczyc Equalizer to najpierw nic nie slychac a pozniej jakos 2xszybciej piosenka leci nie wiem o co biega. Chyba ze po ustawieniu tego wszyskiego, Equalizer niepotrzebny bo tylko dzwiek znieksztalci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

Czyli jak krok-po-kroku osiągnąć dźwięt Bit-Perfect? Ja nie mam karty Creative'a tylko integrę Realteka z wyjściem optycznym.

A artykuł widziałem - skin jak żywo ściągnięty z FOOAVA :D

 

no to albo przez ASIO4ALL albo Kernel Streaming ;)

 

odnośnie artykułu - tak skin jest FOOAVA i jest to zaznaczone w tekście, ale ktoś dał ciała i nie załatwił zgody autora i teraz jest dym... A ja dostałem info, że "wszystkie zgody załatwione".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce uzyskać dźwięk Bit-perfect przez wyjście optyczne i ma system Vista, to najprostszym sposobem jest:

 

- odtwarzacz Xmplay+wtyczka WASAPI do niego, ustawiona na Exclusive mode.

 

http://www.un4seen.com/

 

- odtwarzacz XXHighEnd z ustawionym Engine#3 w opcjach.

 

http://phasure.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd pojawia mi się zawsze przy otwarciu foobara po zamknięciu grać wszystko gra ale jest to trochę denerwujące. To samo po zamknięciu jakieś 3błędy wyskakują

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ

 

xxhighend śledzę regularnie - bardzo ciekawy soft, często aktualizowany, ale jeszcze z mnóstwem błędów i niedociągnięć. Będzie stabilny, z obsługą APE i poprawną obsługą CUE to się zastanowię ;)

 

grzeesiek07

 

Zajrzyj do słownika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ

 

xxhighend śledzę regularnie - bardzo ciekawy soft, często aktualizowany, ale jeszcze z mnóstwem błędów i niedociągnięć. Będzie stabilny, z obsługą APE i poprawną obsługą CUE to się zastanowię ;)

 

grzeesiek07

 

Zajrzyj do słownika :P

błędów to on ma masę :P aż dziwne, że działa :D. przypomina mi trochę foo kiedy powstawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

fb2k w wersji 0.951, foo_spdif.dll 1.3, asio crativa zamiennie z asio4all i za chiny nie mogę otrzymać właściwego tempa odtwarzania dla dts (przyśpieszone, podwyższony vocal). resampler nic nie daje. Ktoś zna rozwiązanie problemu?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytam od jakiegoś czasu ten wątek i zastanawiam się nad zainstalowaniem foobara. Mam jednak pewną wątpliwość - proszę o pomoc przy jej rozwiązaniu.

 

Konfiguracja sprzętu jest taka. Dźwięk z integry z Abit IX38 QuadGT kablem optycznym wędruje do amplitunera HK AVR 635. W amplitunerze jeżeli chcę moge włączyć nadpróbkowanie do 48kHz lub 96kHz. Czy wobec tego jest sens instalować foobara? Na "chłopski rozum" (wiem, że często nie działa :-) ) skoro dźwięk idzie po kablu cyfrowym to będą przechodzić zera i jedynki i nie powinno mieć znaczenia co jest "po drugiej stronie" (Winamp czy Foobar) i co jest pośrodku (standardowe sterowniki dźwięku i ASIO).

 

I drugie pytanie - gdybym włączył jakiś equalizer (w foobarze lub Winampie) to czy korekta jest dokonywana na dźwięku cyfrowym czy też jest konwersja CA, korekta i konwersja AC?

 

Jeżeli odpowiedź na takie pytanie pojawiał się w wątku to przepraszam i proszę o info gdzie :oops: . Przeczytałem pierwsze 20 stron, szukałem wrzucając słowa kluczowe typu "dźwięk zintegrowany", "integra", "konwersja CA" itp. i nie znalazłem odpowiedzi :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens instalować i korzystać z resamplera software'owego Secret Rabbit Code, który jest na pewno dokładniejszy niż ten Twój w ampli.

 

EQ masz cyfrowe, podobnie z korekcją głośności

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że jak nie korzystam z upsamplingu (jakoś nie słyszę wielkiej róznicy :wink: ) to powinienem dać sobie spokój z foobarem. Jego zalety uwidaczniają się przy połączeniu analogowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj słucham na Foobarze2000, zauważalnie lepsza (tylko dlaczego?) jakość dźwięku niż w Winampie 5.53 :) Mam kilka pytań na start. Czy linki i instrukcje zawarte w pierwszych dwóch postach są nadal aktualne? Data raczej mówi sama za siebie, ale ja jednak chcę wiedzieć czy postępować zgodnie z tym co jest na początku, czy przeczytać cały temat i oprzeć działania mające na celu zainstalowanie Asio na całej lekturze? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanie czy trzeba instalować tego sterownika KX Project ??

Obecnie posiadam kartę Creative Sound Blaster Audigy 4 (nie PRO!) BOX i od samego początku słucham je na słuchawkach Creative HS-600 :) .

Ostatnio słuchałem muzy w Winampie przez co byłem niezadowolony jakością dźwięku w formatach bezstratnych (lossless) i postanowiłem dodać do niego plugin ASIO,ale jak się okazało robił zbyt duże problemy :( .

Zatem skończyłem z tym i zacząłem przygodę z Foobarem 2000 v.0954 dodając do niego ASIO Creative 24/96 (24 bit 96 kHz) w Asio Manager potem zaznaczyłem jeszcze w opcji Output na tego sterownika oraz Resampler (Secret Rabbit Code) Basic Sinc Interplator i 96 kHz w DSP Manager.No i jeszcze ten ASIO na 2 ms ;D.

I co się okazało po słuchaniu muzy w formatach bezstratnych...zwalała mnie na nogi i jakość nie do poznania ;D.Poprostu najlepsza.

Teraz ściągłem nową wersję Creative ze strony producenta wersja 17 Jul 08 wcześniej miałem wersję z 9 Oct 06.Czy to coś daje ?

Czy lepiej jest instalować KX Project ?

Instalowałem go ostatnio,ale jakość narobił mi sporo problemów (powodem może brak wiedzy na jego temat ;P ).I czy będziem iał coś wspólnego ze dźwiękiem w filmach a nawet w grach ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MAM SKONFIGUROWAC ASIO W FOOBARZE, BO SPOSOB ZE STRONY 1SZEJ NIJAK MA SIE Z NOWA WERSJA FOOBARA. BARDZO PROSILBYM O POMOC KROK PO KROKU BY UZYSKAC NAJLEPSZA JAKOSC DZWIEKU NA FOOBARZE. DZIEKUJE

 

 

ups bardzo przepraszam za capslock

Edytowane przez lukaszex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MAM SKONFIGUROWAC ASIO W FOOBARZE, BO SPOSOB ZE STRONY 1SZEJ NIJAK MA SIE Z NOWA WERSJA FOOBARA. BARDZO PROSILBYM O POMOC KROK PO KROKU BY UZYSKAC NAJLEPSZA JAKOSC DZWIEKU NA FOOBARZE. DZIEKUJE

 

 

ups bardzo przepraszam za capslock

Nic się nie zmieniło,więc dalej jest tak samo :) .W Foobarze pozamienili jedynie miejscami w opcji,ale to nic złego ;p.

Zatem nikt nie odpowiadał na mój post,więc jak w twoim przypadku jest też masz zainstalowany sterownik KX Project i w ogóle ma sens tego instalować ? Jeśli chce mieć efekty w grach i w filmach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz ja i moje problemy

mianowicie

X-Fi Fatality extreme Gamer

chce zrobić żeby mieć jak najlepszy dźwięk... próbowałem coś wyczytać z ostatnich kilku stron ale nic nie rozumiem z tym ASIO itp

zassałem ASIO4ALL v2 z nadzieją że tam coś ciekawego znajdę.. nic :/ patrzyłem na screeny trochę wyżej.. tam widziałem że ktoś tam ma w foobarze Asio Virtual Devices.. ja nic takiego nie mogę znaleźć.. czy ktoś potrafił by mi opisać bo mam zainstalować i jak ustawić aby móc się cieszyć lepszą jakością dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten Lilith jest gdzies dostepny w wersji EN ?

 

nie, napisałem do usera hydrogenaudio z Japonii z prośbą o translację, ale nie uzyskałem odpowiedzi

Właśnie gość z forum head-fi zrobił przekład na Angielski :

 

 

http://www.head-fi.org/forums/f46/lilith-a...451/index6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...