Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

No szkoda bo ja tez sie "przywiazalem" do foo i nie zamierzam go zmieniac, a juz napewno nie na winampa. Ale z ciekawosci sprawdze go z tym co podawal Zbih kilka postow wyzej.

 

Wlasnie siedze na winampie + Winamp Kernel Streaming + HQSoftProc_SoftwareResamping_v4.6, przesluchalem kilka utworow i nie wiem, albo sobie wmawiam albo faktycznie lepiej to gra. Nie potrafie ladnie opisywac tego co slysze ale perkusje brzmia bardziej "soczyscie", jak by z wieksza glebia. EQ wylaczony, odsluciach!e na shp8900 ze wzmakiem i audigy 2 value.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętajcie, że to dotyczy dekodera mp3, który swego czasu był w foobarze zachwalany... niestety link do tamtego testu już nie działa

 

sytuacja z innymi formatami powinna wyglądać inaczej

A może to jest tak w foobarze celowo (ale chyba raczej nie :wink:) zrobione aby zniechęcić ludzi również i do tych dobrych mp3 320CBR ,no bo skoro się powszechnie ''utarło'' że Foobar ma najlepszy i najbardziej dokładny algorytm to i ludzie będą pewni że lepiej wykaże/wydobędzie tą różnicę jakościową pomiędzy formatem stratnym i bezstratnym ,a tu tymczasem niespodzianka w postaci użytego kiepskiego dekodera mp3 :lol: .

Czyli to jest takie pomaganie jednemu odbierając drugiemu :lol2: Jednym słowem Foobar jest najbardziej nieodpowiednim programem do porównań typu mp3 vs lossless :wink:

 

Ps zobaczcie co się dzieję z sygnałem na wykresach powyżej 15khz ,a dobra mp3 jest zrobiona bez ''cięcia'' tego zakresu :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis (głownie) winamp :) Brzmienie..przynajmniej mp3 jest duzo lepsze :) Mam solo7c i to co nie pasowalo mi w foobarze to niezbyt miekki bass. Tu dzwiek jest przyjemniejszy, pelny, soczysty, czy cos w tym stylu ;) Nie wnikam jak to zrobili, ale wole to brzmienie od muzyki z foobara z asio itp bajerami.

Ogolne oh ah :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :P Przy porownaniu obu odtwarzaczy zapomnialm o ustawionym equalizerze w foobarze, hehe. Ale mimo wszystko dzwiek w winampie jest jakby nizszej tonacji... Przy niektorych utworach brzi po prostu ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,zmienilem plyte i procka z przyczyn technicznych z epox + barton 2600 na asrock + celeron 2.0 no i teraz foobar zjada 80% procent zasobow procka czy da sie to jakos zmniejszyc, bo praca na kompie w tym momecie przy wlaczonej muzyce to ciagle mulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem dotyczy dekodera mp3 to czy przesyłamy dane KS czy ASIO to już jest po herbacie, bo degradacja odbywa się wcześniej. Jakoś nie mam za bardzo przekonania do danych ktore opublikowali. Przydało by się znać różnice między trzema 0.8.3 a jakimś max do 0.9.4.5 a 0.9.5.x i wyżej. Mogli faktycznie zauważyć różnice na konkretnej wersji, wiadomo przy każdym release zawsze się może coś zdarzyć nieoczekiwanego.

 

I najważniejsze pytanie jak sie do tego ustosunkują na Hydrogen audio i sam autor.

 

 

Przypuszczam że wystarczy przekonwertować z mp3->wav dla jednego utworu przez każdy player. I faktycznie są różnice w sumie kontrolnej mniej więcej w takich przedziałach: 0.8.3, 0.9-0.9.4.2, 0.9.4.3-0.9.4.5, 0.9.5 - w górę, 0.9.6 w górę. Na analizatorze (spektrum hanninga) różnicy nie zauważyłem nawet przy nakładaniu na siebie więc nie sądzę żeby różnica była słyszalna.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była wielka strata :)

Pewnie i tak by nie uzyskał odpowiedzi :ploom: już lepiej zapytać autora foobar a.

 

Dobra żeby dłużej co niektórych wyznawców voodoo nie trzymać w niepewności przedstawiam wyniki które mi wyszły. Test sponsorował program Virtual Audio Cable oraz literka F. Zastosowanie VAC pozwoliło na bezpośrednie wyłapanie tego co na wyjściu daje każdy player i bezpośrednie nagranie tego Nero wave editor/Audacity do wyboru. Żeby się nie bawić w jakieś konwersje bo nie każdy player to ma. Jednym słowem play i przez sterownik VAC nagrywa się dźwięk dekodowany przez player podczas normalnego odtwarzania. Plik testowy otrzymałem z programu RMAA 5.5 , potem kompresja Lame 256 CBR i ten plik był odtwarzany przez każdy player.

 

post-7607-1232813811_thumb.png

Archive.zip

 

Inne śmiechy tym razem na najnowszym RMAA 6.2.1

post-7607-1232835290_thumb.png

Testowane tutaj identyczne, oprócz jestAudio, ale to różnice żadne, dalszy komentarz zbędny.

 

W kwestii Winampa to wszystkie wersje poniżej 5 zawsze ściszały dźwięk nawet jak pasek był na 100% co było widoczne w czasie sprawdzania więc wyników tych winampów nawet tu nie zamieszczam, szkoda czasu.

Druga sprawa w kwestii winampa jest taka że w niektórych edycjach mogą się pojawić pewne kwiatki - patrz wersja 5.3 :) było ich dużo ja sprawdziłem parę zła była 5.3, więc jakieś inne piątki też mogą być skopane.

Trzecia sprawa jest taka że każdy Foobar daje takie same wyniki 0.8.3 , 9.4.5 i najnowsza. Sam się zastanawiałem czy wszystko jest ok, ale dopiero minimalne użycie equalizera utwierdziło mnie w przekonaniu że jest dobrze.

Aimp2 - :lol2: :lol2: :lol2: Nie wiem co on robi ale robi to skutecznie bo nie udało mi się go tak ustawić żeby poprawić wyniki.

XXHighEnd-09v-1 po chamsku przycisza o kilka dB wszystko co odtwarza, nie ma znaczenia: mp3 czy wav. Totalnie niewiarygodny wyjście jest inne niż wejście nawet dla wav. Padaka i wyłudzanie kasy od audio-debili :lol2: :lol2:

 

Oczywiście nie twierdzę że mimo identycznych wyników Foobar/Winamp grają identycznie i nie ma jakiś subtelnych różnic w brzmieniu. Podobnie ma się z wersjami np 0.8.3 a 9.4.5 czy 9.6.1, wyniki mogą być identyczne ale mogą być mikro różnice w brzmieniu. Jak do tego dodamy potęgę podświadomości to z czegoś co jest na progu percepcji robi się duża różnica.

 

Nie wiem skąd tym żółtym maniakom wyszły takie wyniki. Może to vina wisty albo jeszcze czegoś innego. Wyniki ich testu od razu wydały mi się szalone i mój retest to potwierdził.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem karty wirtualnej czyli tego sterownika virtual audio cable, fizyczna karta nie ma na to żadnego wpływu, jesli o to ci chodzi. W playerach ustawiłem out jako vac a w nagrywaczu sygnału in też jako vac. To co zdekodował player programowo poszło od razu do Nero Wave Editor. Żadnych pośredników nie było, czysty sygnał wypuszczany bezpośrednio przez player, maksymalne wyizolowanie bo w końcu mierzymy tylko jak dekoduje player.

 

Nie sprawdzałem, ale sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do foobara wrzucilem wtyczke do otwierania plikow Monkey... Posiadam album, ktory jest w postaci jednego pliku z rozszerzeniem ape. Wraz z nim jest plik z rozsz. cue. Jezeli przeniose plik .cue na liste w odtwrazaczu, to pojawia sie spis plyty, tzn kazda piosenka z osobna, ale po wlaczeniu dowolnej sciezki pojawia sie np taki blad:

 

Unable to open item for playback (Object not found):

"E:\Muzyka - albumy\Beautiful.World.-.[in.Existence.(1995)].__.(ape)\In Existence.cue" / index: 1

 

Poprawnie odtwarza muzyke, jezeli przeniose plik muzyczny, ale wowczas mam jedna ponadgodzinna sciezke. Probowalem zaladowac ten plik cue w deamon toolu, ale pojawia sie blad...

 

Ktos ma jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć dlaczego, gdy otaguję piosenkę [album] 7 Years & 50Days i wrzucę do folderu z muzyką obraz "album 7 Years & 50Days.jpg" to działa, a gdy otaguję piosenkę 7 Years & 50 Days i dam obraz o nazwie "album 7 Years & 50 Days.jpg" to nie działa okładka (wyświetla złą)?

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden mały problem, mam dwa różne albumy ale jak je wrzucę do foobara to wszystko wrzuca do jednego, jeszcze gorzej bo to samo robi jeśli mam dwóch różnych wykonawców wrzuca wszystko do jednego:

 

Dołączona grafika

 

a tu piosenka z innego albumu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bpjl: Wielkie dzieki !! :)

 

Jestem zainteresowany słuchaniem PR - trojki z foobara, ale jak wiadomo, jets z tym troche ciezko ;) POdobno sa potrzebne wtyczki, m.in. foo_input_wma, ale napotkałem jedynie na ich nazwy, ale ze sciagnieciem jest juz kiepsko.

Adres do radia konczy sie z rozszerzeniem '.asx'. Czy ktos jest w stanie rozwiazac ten problem?

 

EDIT;

Rozwiazanie znalazłem nagle ;)

http://foobar2000.pl/index.php?showtopic=3865

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos zasugerować ustawienia dla foobara i asio w kx dla p3 933mhz 256mb ram audigy 2

 

komputer tylko do muzyki, brak innych zastosowan,

 

aktualnie mam w kx-ach dsp z pierwszego posta (stereo), asio latency 21ms, 48khz.

w foobarze resampling do 48khz SRC. w zakładce output ile ustawic buffer lenght ?

 

uzycie procesora mam jakieś 60 procent na tych ustawieniach. ale nie jestem przekonany że są właściwe.

 

foobar 0.9.6.3 jest ok ?

 

jak by mógł ktoś troche napisać to by było miło ;) kiedyś już używałem foobara i asio ale to było chyba ze 2 lata temu najmniej i nic nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...