Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

SRC nie działa pod najnowszym Foobarem 0.9.6.3.

 

Moja konfiguracja to Audigy 2 ZS (sterowniki producenta) i Vista 64 SP1 z Foobar'em 0.9.6

Co ciekawe, lepiej od ASIO sprawdza się tutaj wtyczka WASAPI

 

http://www.foobar2000.org/files/b8f4dc95d2..._out_wasapi.zip

 

"Adds Windows Audio Session API exclusive mode output support, allowing bit-exact output and muting all other sounds on Windows Vista systems. Windows Vista SP1 or newer required."

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, nie tyle że jest głośniej - bo to dość omylne odczucie - co dźwięk jest "świeższy", nie podbarwiony nienaturalnie, a bardziej konkretny. Sterowniki Audigy 2 ZS posiadają co prawda zaimplementowany od producenta protokół/sterownik ASIO, jednak WASAPI bije go na głowę. Mam podpięte Solo6C i mimo, że nie jest to oszałamiający sprzęt - czuje znaczną różnicę. Jeśli ktoś ma podobną konfigurację, to polecam wypróbować tą wtyczkę. A więc: Windows Vista 64 Ultimate, Audigy 2 ZS + Foobar2000 z WASAPI.

 

Ps. Na integrze ALC888, różnicy nie ma żadnej w porównaniu z DirectSound akurat. Aha, konfiguracji nie doszukałem się również żadnej. Zauważyłem też, ze dźwięk używając standardowego resamplera na 96Khz traci na odsłuchu, jedyny konkretny wybór to 48Khz i 24bity w Output Format. Wtyczka używa całego potencjalu DSP karty, korzystając z niej, nie masz możliwości słuchania filmu puszczonego w tle.

 

Pozdrawiam, PEACE! ; )

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę słyszysz tylko i wyłącznie w swojej wyobraźni.

 

DS, Wasapi, Asio nie grają. Żeby grały musiały by ingerować w dźwięk a tak nie jest.

 

Przestańcie się wreszcie oszukiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę słyszysz tylko i wyłącznie w swojej wyobraźni.

 

DS, Wasapi, Asio nie grają. Żeby grały musiały by ingerować w dźwięk a tak nie jest.

 

Przestańcie się wreszcie oszukiwać.

Jak ja kocham takie wypowiedzi ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham takie wypowiedzi ; )

kolega ma racje. Audigy i Xfi to tylko Crative, można tylko kombinować w sterownikach i sposobach outputu.

O ile jakaś aplikacja czegoś nie podbarwia, to jakości oczywiście lepszej nie będzie. Nigdy nie udało mi się osiagnąc zadawalającgo dźwięku z żadnej z kart Creative'a, więc nie dziwię się, że wszyscy chcą coś wyczarować ze swoich. nie tędy droga, trzeba kupić po prostu karte MUZYCZNĄ.

 

To wszystko zależy tylko od hardware'u od DACów i ADCów, i głównie od konstrukcji PCB (tutaj kuleją karty Creative - chiński shit). W specyfikacjach podają tylko właściwości przetworników, co oczywiście własciwości karty nie jest prawdą. Przesłuch między kanałowy jest beznadziejny, dynamika jest na poziomie nie większym niż 16bit mimo napisu [24bit] i kiepski sztywny zegar 48kHz.

 

jeśli ktoś nie umie dobrze ustawić swojego software'u i walnie ASIO to ma najlepszy dźwięk dla danej konfiguracji i kropka bez myślenia co jest źle, bo ASIO pomija slider volume i wszystkie inne p!erdoły z menu creative'a. Jeśli jest on na 90% , a robimy sobie porównanie co brzmi lepiej, od razu ASIO zabrzmi lepiej, bo ma maxymalną dynamike.

Jeśli mamy wszysktie p!erdoły powyłączane i max volume to Directsound=ASIO.

Jeśli to jakieś WASAPi brzmi lepiej proponuje zastosować Mute na wejście mikrofonowe xD

 

Osobiście stosuje kernel streaming do muzyki w foobarze, asio uzywam do cubase'a, a direct sound do wszystkiego innego[z reguly mute, bo reklamy w internecie ostro mnie irytuja]. Dzieki temu wszystko zawsze działa bez potrzeby zmieniania ustawień i na maksymalnej jakości, a także jedno nie wyklucza działania drugiego.

 

Wszystkim zainteresowanym słuchaniem muzyki polecam jednak kupno karty muzycznej. Bo róznica miedzy kartami zintegrowanymi a Xfi jest i tylko jest.

 

----------

I jeszcze a propos kolejnego postu - oczywistość która zajmuje 66 stron to chyba nie oczywistość, bo ludzie zaczynają chorować na audiofilizm używając kart creative... A Ty nie skwitowałeś tylko podbiłeś wątek pisząc byle co. xD pozdrawiam

Edytowane przez AdrS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdrS

 

nie ma sensu się produkować kilka lat temu próbowałem kilku osobom to wytłumaczyć. nie da się icon_biggrin3.gif magia jaka jest zawarta w wyższości foo, asio itp. nad innymi playerami jest nie do przezwyciężenia. sam tytuł tematu nawet wskazuje, że mamy do czynienia z czymś komicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdrS

 

nie ma sensu się produkować kilka lat temu próbowałem kilku osobom to wytłumaczyć. nie da się icon_biggrin3.gif magia jaka jest zawarta w wyższości foo, asio itp. nad innymi playerami jest nie do przezwyciężenia. sam tytuł tematu nawet wskazuje, że mamy do czynienia z czymś komicznym.

Nie do konca, ja po kilku latach mam sprzet grajacy za duzo wiecej kasy, zew profesjonalna karte dzwiekowa, dzialajaca po FW ( nie zaden badziew firmy Creative) i nadal milo jest wlaczyc foobara, ze sterownikiem ASIO z karty, do tego dodac dither i slychac ze to gra( albo miec wrazenie ze gra bosko :), wkoncu podswiadomosc wymiata ) . A czy slychac lepiej mnie nie interesuje, zalezy mi tylko na tym aby konfiguracja byla zrobiona logicznie.

 

Pozatym pamietaj, zawsze przed sluchaniem czyscimy uszy, miod zmienia wartosci odsluchowe :) ( nie pisze tego, zeby ciebie obrazic, lecz calkiem powaznie). Sam tak robie.

 

temat sluzyl pare lat temu jako jakas pomoc w konfigurowaniu hardware'u (czesto ułomnego w swoim dzialaniu), teraz sie wiele zmienilo i nie ma sensu sie zaglebiac w ten topic. Sa inne standardy teraz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może wtyczke foo_mpg123 do foobara 0.8.3? Szukam wszedzie ale linki juz padły.

nie potrzebujesz tej wtyczki, ona to akurat najmniej znaczy. Korzystaj z dekodera zawartego przez tworce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już czytałem opinie że W7 gra lepiej od Visty :lol: :lol: :lol: :lol:

A jak wytlumaczysz fakt ze film w mkv, na tym samym playerze, identycznych sterownikach, oraz identycznych kodekach ( tnie sie i jest zle odtwarzany, a na drugim systemie dziala poprawnie )??? mowa o vista i W7 ???

jezeli chcesz cos dodac do tematu, to postaraj sie cos ciekawgo dopisac.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wytlumaczysz fakt ze film w mkv, na tym samym playerze, identycznych sterownikach, oraz identycznych kodekach ( tnie sie i jest zle odtwarzany, a na drugim systemie dziala poprawnie )??? mowa o vista i W7 ???

jezeli chcesz cos dodac do tematu, to postaraj sie cos ciekawgo dopisac.

 

 

pozdro

W MPC masz OUTPUT i wystarczy w DirectShow Video przestawić zaznaczenie...

I zawsze kiedy mam taki problem to rozwiązuje sprawe, niezależnie od systemu, kodeków czy wiatrów słonecznych....

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z XP na W7 odczułem na początku że gra... to inaczej. Jakby mniej zasyfione.

Podkreślam - nie twierdzę że LEPIEJ... tylko inaczej.

 

Między W7 beta 7068 a RC1 - na RC1 jest ciut... głośniej przez co auto miałem zdarzenie, że niskie pasmo się ciut polepszyło... ale to efekt zwiększonej głośności. Tzn. na początku było dziwnie cicho... suwak systemowy mimo, że na 100%... poruszyłem nim raz... i zaczęło grać jak gra obecnie.

 

Te same stery, ten sam foob, te same ustawienia, te same pliki audio.

I nie na zasadzie, że wsłuchuj się jak głupi. Ot samoistna reakcja na dany fragment utworu... że coś się nie zgadza z tym co zapamiętane.

 

Jednak też na RC1 wreszcie mogę mieć parę źródeł dźwięku na HD2. Nawet na ostatniej becie (7068) jak odpaliłem Foobar, play utworu... to np. na www nie było dźwięku czy w MPC.

Musiałem dać stop/wyłączyć foob, odpalić od nowa www/mpc... wtedy był dźwięk (oczywiście w foob po odpaleniu dźwięku nie było).

Te same ust W7 na RC1 i na 7068...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po dodaniu plugina ASIO do Foobka i oryginalnymi najnowszymi sterami Creative'a podczas gdy wybiorę Output na ASIO to wywala błąd ze ASIO nie obsluguje próbkowania 44.1Khz i trzeba dodac resamplera z ustawieniem 48Khz zeby ruszyło, Jak temu zaradzić ? i czy warto bawić sie w ASIO?

 

post-115019-1243263519_thumb.jpg

 

a nie wystarczy uzywać np na wyjsciu WASPI ? pisze ze "allowing bit-exact output and muting all other sounds on Windows" w czym to moze być gorsze od ASIO ?

 

muzyke (tylko w formatach bezstratnych) słucham na słuchawkach "Beyerdynamic DT770" karta to Audigy 2ZS i przy outpucie WASPI gra fenomenalnie krystalicznie z pięknym mięciutkim bassem bym powiedział na poziomie audiofilskim :) w przerwach w trakcie ciszy nie ma najmniejszego szumu idealna cisza.

 

Da sie jeszcze coś lepiej wycisnąć z A2ZS ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audigy wszystko resampluje i tak do 48kHz - asio działa tylko w 48kHz na tych kartach

sensu uzywania ASIO do odtwarzania nie ma żadnego - winamp brzmi identycznie na WAVE OUT - to samo leci z WMP i innych playerów - łatwo sprawdzić jak ma się we i wy cyfrowe i porównać

oczywiście zostaje problem karty i sterowników które automatycznie przełączą próbkowanie dostosowując je do odtwarzanego pliku - wiadomo video najczęściej 48kHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na stery KX+Foobar with ASIO według poradnika z pierwszego postu. Zrobiłem wszystko z wyjątkiem załadowania ustawień DSP Dla Stereo bo link padł. Czy straciłem dużo że sie tak wyraże? :P

 

p.s i co do podpunktu

 

1. ASIO w foobarze uaktywniamy w preferencjach (playback-->output-->output device(wybieramy odpowiednie urzadzenie)

Tam jest kilka urządzeń do wyboru min. KX Wave i KX Asio a więc które wybrać? ;] Mam np KX Wave SB0240 0/1 potem 4/5, 6/7 itd itd.

 

Master Mixer wykrył mi KX Wave SB0240 10k2 [cf00] 0/1 więc taki ustawiłem w Output device ale nie wiem czy dobrze ;p

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan w jakim celu włączasz dither?bo chyba nie dla plików 44.1/16bit?tak tylko niepotrzebnie psujesz sobie dalej dźwiek - ja odtwarzam wyłącznie czyściocha na winampie/wmp i zwykłym waveout realteka(potem spdifem do emu)

sterowanie głosnościa wyłącznie systemowe - wychodzi mi na emu dokładnie to co zawiera plik(flac/wav)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan w jakim celu włączasz dither?bo chyba nie dla plików 44.1/16bit?tak tylko niepotrzebnie psujesz sobie dalej dźwiek - ja odtwarzam wyłącznie czyściocha na winampie/wmp i zwykłym waveout realteka(potem spdifem do emu)

sterowanie głosnościa wyłącznie systemowe - wychodzi mi na emu dokładnie to co zawiera plik(flac/wav)

 

 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofive...php/t54786.html

 

http://dither123.dyndns.org/

 

Zacytuje tobie, bo widze ze cos nie mozesz znalezc

 

"For 16-bit lossless, no, dither makes no sense. For lossy, however, it can make a difference - theoretically, at least, and, under carefully controlled conditions (and with a very good set of ears), audibly.

 

Lossy files have no bit depth per se, regardless of the bit depth of the incoming PCM data - the encoded data is stored as floating point, and decoded to whatever fixed bit depth is asked for from the end user/decoder. "

 

duzo wiecej znajdziesz jak sie wczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lilith cos miesza w dzwieku czy mi sie wydaje? Wzgledem foobara gra jakos inaczej, niby dynamiczniej ale gory jest chyba troche wiecej (EQ wylaczone).

Bawilem sie kiedys tym programem i mam identyczne odczucia :), szczegolnie jezeli chodzi o gore. Generalnie nie rozwijany projekt, wiec zostal Foobar, ktory teraz naprawde jest dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem z tymi asio w kx a mianowicie nie moge otworzyc panelu sterwoania asio - klikam na niego i nic się nie dzieje.

Nikt nie wie jak rozwiązać ten problem ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan zacytuje to co zacytwałes :"For 16-bit lossless, no, dither makes no sense."

 

więc wyjasnisz?dither jest dodawany w studio podczas tworzenia płyty matki - odtwarzasz podnosząć do 32 bitów i znów stosując dither?ja do emu sle sobie czyste 16 bit......a potem juz tylko przetworniki emu na co nie mamy zadnego wplywu tak naprawde w zadnej karcie - co najwyzej na wzmacnicze operacyjne - wiec mi powiedz jaki w tym sens dawac dwukrotne ksztaltowanie ???moze milej brzmi dla ucha ale to i tak ingerencja w zrodlo(i tak jej nie unikniemy wlasnie przez dac)

 

juz wole nie wnikac tylko wyslac to co jest - zreszta lepiej niech cos przeprobkuje to w gore do 24 bitow i wypluje w 24 niz ma stosowac jeszcze dithering ktory stosuje sie wylacznie przy zanizaniu rozdzieczosci bitowej......

wiec juz teraz kompletnie nie kumam co robisz bo napewno robisz kompletnie bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy z moich problemów to to że nie mogę włączyć panelu ASIO pod Windows 7. Po prostu klikam i nic się nie dzieje. Czy miał ktoś już podobny problem i czy ktoś wie jak dostać się do panelu sterowania ASIO pod W7 ?

Drugim problem jest taki oto error w foobarze : http://img401.imageshack.us/img401/8761/foobarbd.jpg. Włożyłem Audigy 2 zs gold do kompa i włączyłem xpeka. Chciałem włączyć 24-bity, jednak foobar wywala błąd pt "ASIO buffer creation failed: Not enough memory". Co to oznacza i czy da się coś z tym zrobić ?

Czy ktoś mógłby wstawić do neta ustawienia kx audio dla stereo bo linki padły.

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam ten temat już od jakiegoś czasu i spotykam się z rozbieżnymi opiniami, czy rzeczywiście warto kombinować z tym Foobar'em.

 

Czy w ogóle Foobar oferuje lepszy dźwięk w porównaniu do Winampa/WMP, nawet bez tych wszystkich zabiegów? Mam na myśli czysty Foobar bez żadnych pluginów itp.

 

Zaznaczam, że mam raczej low-endowy sprzęt- karta dzwiękowa zintegrowana Realtek ALC660VD + głośniki 2.1 Logitech X-230. Muzyki słucham głównie w formacie MP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...