Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem formata i zainstalowałem win 7 x64. No i oczywiście problem z dźwiękiem. Mam Audigy 2 zs gold i najnowsze kx x64. Problem polega na tym że wyjście wave out hq jest nie aktywne tak jak na screenie w załączniku. Dźwięk działa tylko na master mixer, jednak pojawiają się trzaski. Oprócz tego nie mogę w ogóle otworzyć panelu ASIO w kx audio. Po kliknięciu po prostu nic się nie dzieje. Macie może jakieś pomysły co z tym zrobić ?

 

post-157319-1257588856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane najnowsze KX-y, foobar najnowszy, wypakowuje resamplera i ASIO do components ale po włączeniu Foobara wywala taki błąd:

 

Dołączona grafika

 

Wygląda na to jakby był niekompatybilny z siódemką, czy jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć opóźnienie (latency)

hmmm nie do końca pomogło ... i przypuszczam że to jest wina sterowników bo jak zgrałem sterowniki które mi zaproponował W7 to trzasków nie było natomiast jak wczoraj zgrałem kxy to powróciły ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem postanowiłem spróbować WASAPI. No więc Resampler Secret Rabit Code jest zainstalowany, ustawiony na 48k hz noi do tego WASAPI, jak chce odtworzyć piosenke to wywala błąd Unrecoverable playback error: Could not open device (88890020). Data Format na 16 bit bo WASAPI ponoć tylko na takim funkcjonuje. Co by tu poradzić na to? :) System W7 x86 na któym ponoc ogólnie jest z tym problem, częściowo problem rozwiązuje przestawienie buffer Size na 500ms i wtedy błąd znika ale piosenka nie chce sie odtwarzać, jakby zamraża się.

 

 

UPDATE: nowa wersja WASAPI ściągnięta ze strony Foobara rozwiązała problem :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Mam zainstalowane najnowsze KX-y, foobar najnowszy, wypakowuje resamplera i ASIO do components ale po włączeniu Foobara wywala taki błąd:

 

Dołączona grafika

 

Wygląda na to jakby był niekompatybilny z siódemką, czy jest na to jakiś sposób?

Foo za stary, a wtyczka skompilowana na nowym SDK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam pomocy w konfiguracji kX odpowiedniej. Od czego są trzy wtyczki pomiędzy FXBusX a xroutingiem? Mogę je wyciepać?

Dołączona grafika

 

EDIT: Interesuje mnie tylko DSP. Resztę mam ustawione pod siebie i właściwie grzebię tylko przy odpowiednim ustawieniu Sorroundera (żeby ładnie klonowało dla MP3, a dla AC3 i DTS cięło na cztery kanały)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta Audigy2 ZS, Win7 x64 i najnowsze Kx'y dla x64. Próbowałem sie przymusić do nich, mimo, że gotowe ustawienia DSP mi nie działają, na standardzie jest dźwięk ok. Ale po primo w foobarze jak chce utworzyć nowe urządzenie ASIO to wywala że nie znaleziono sterownika ASIO (do przeżycia bo jest jeszcze WASAPI) ale to, że po każdym ponownym uruchomieniu systemu sie nie synchronizuje centralny z frontowymi i sie tworzy echo to dyskwalifikuje te stery. Nic nie grzebane a gdy włącze surround lub nawet copy to sie robi echo, nawet gdy VRearD mam na 0ms :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzykę odtwarzam albo z wbudowanych głośników laptopa lub puszczam na pcm2702 po usb.

Czy można w programie ustawić automatyczną detekcję co jest w danym momencie podłączone?

W chwili obecnej odtwarza ostatnio wybraną opcję.

 

przykładowo ostatnio słuchałem poprzez pcm2702 a teraz chcę poprzez głośniki lapka to muszę to usatwić w output.

Sam program nie robi tego z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wina odtwarzacza tylko domyślnie ustawionego urządzenia - a jesli takowe się zmieniaja to musisz zmieniac ręcznie - skąd odtwarzacz ma wiedziec przez co chcesz słuchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam stery youp paxy i audigy 2 value, w biosie pci latency mam na 32, foobar priorytet wysoki, no i nie wiem o co chodzi z tym asio buffer latency?? mam ustawione na 50 od samego początku. Nieraz w czasie przeglądania netu i słuchania muzyki wystepuje zakłócenie np podczas wczytywania strony. No i chchaiłbym sie tego pozbyć i ogólnie mieć jak najlepszą jakośc muzy. Więc jak to jest z tym asio buffer latency do czego to służy?

Mój komp:

proc q8300, 4 gb ramu, radek 5770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest opóźnienie - rozmiar bufora - czyli ilość sampli, którą Twój komputer zawsze trzyma w zapasie podczas odtwarzania. Im mniejszy bufor, tym większe zapotrzebowanie na zasoby (małe paczki, ale bardzo często). Spróbuj ustawić PCI Latency na 128. Wydajność dla usług działających w tle, jak nie pomoże to po prostu zwiększ bufor. Wywal wszystko z DSP foobara, na wyjściu ustaw 16bit/44 (to samo w panelu sterowania dla urządzenia wyjściowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, jestem kompletnie zielony w tym temacie :)

 

Od pewnego czasu używam Foobara2000 + Asio4All (wcześniej WASAPI), ale nie wiem jak skonfigurować następujące ustawienia:

 

W ustawieniach Asio4All:

- Asio bufer size (suwak na samym dole okna - domyślnie 512)

- Latency Compensation:

* IN samples (domyślnie 32)

* OUT samples (domyslnie 32)

- Kemel Buffers (domyślnie 2)

 

W foobarze2000:

- Buffer Lenth (domyslnie 1000ms)

- Dither (domyślnie wyłączony)

 

Karta dźwiękowa: Audiotrack Prodigy HD2 (wyjście stereo, analog) - podpięta pod wzmacniacz stereo.

System: Windows 7 64-bit

 

Edit: Ta wersja Prodigy HD2 nie posiada sprzętowej obsługi ASIO, dlatego używam Asio4all.

Edytowane przez Skorup91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj oryginalny sterownik od Audiotrak/ESI - AUDIOTRAK - Download i wywal ASIO4ALL. Latencję/bufor ustaw na najniższym możliwym poziomie, przy którym nie będzie trzasków.

 

Mam oryginalne sterowniki. Moja karta to wersja na układzie VIA (chyba koerańska, ale może się mylę), podane przez ciebie sterowniki nie działają z tą wersja karty, a sterowniki Via nie obsługują Asio. Dlatego jak już wcześniej pisałem moja karta nie ma sprzętowej obsługi ASIO. Gdyby było inaczej nie korzystałbym z Asio4all. ;]

 

Pytanie nadal aktualne: czy ktoś wie jak skonfigurować wspomniane ustawienia (np. Dither) ?

Edytowane przez Skorup91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o link do 'najlpeszego' na chwile obecna resamplera? Mam cos, starego...a chciałbym chocby dla spokoju psychicznego poprawic ;)

 

ZNacie strony na ktorych znajde gotowe ustawienia equalizera do foobara dla np solo7c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie na dziś:

theme z 0.9.4.5 dla foobar 1.1

 

Dołączona grafika

 

Nie każdy potrzebuje takiej krowy, jaka jest domyślnie po zainstalowaniu nowej wersji.

 

-klasyczne wyświetlanie tytułów (koniec z "?", gdy brakuje info w tagach)

-wszystkie info w jednej kolumnie playlisty (no prawie, bo Duration musi być w drugiej)

-podświetlenie aktualnie grającego kawałka

-głośność na pasku stanu

-może coś jeszcze, nie pamiętam

0945.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że autor porzucił temat. Niestety ja chyba nie potrafię tego skonfigurować bo po wybraniu ASIO4ALL (mam także Creative ASIO) dźwięk jest dużo gorszy. Nie mam także pojęcia jak załadować te konfiguracje wykonane przez autora. Szkoda ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Panowie, Da się tak zrobić wszystkie wyjścia jako przednie?. Że podłączam pod jedno słuchawki, pod drugie monitorki itd. ?

z tym że KX stery nie pasują do mojego modelu SB610 audigy4

A co to ma wspólnego z foobarem, sterami asio itp?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...