Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

No, co tu drużo mówić, dźwięk jest porażający w stosunku do oryginalnych sterów. Nagrywam druzo na płytki MD i najlepiej wav albo ape ew. mpc i dźwięk naprawdę wymiata, jest bardziej plastyczny. Naprawdę ciężko wyczuć różnice miedzy dobrym transportem a dźwiękiem z kompa no może poza mp3, ale ten format jakoś mi nie pasuje, chyba ze w ostateczności z bitrate min 192 kb/s lub VBR. Nie wiem jak jest na wyjściach analogowych, ale na cyfrowych miodzio, dodatkowo mam możliwość podglądnięcia dokładnej częstotliwości próbkowania. Dla mojego DVD wynosi ona 44.053 Hz, z SB Live do Live 47.998 Hz, a dla MD'ka juz 44.092 Hz. Dodatkowym "bajerem" jest pokazujący się w traju status np: AC 3 lub SPDiF i to wszystko automatycznie. Muze odtwarzam jedynie w foobarze, w ASIO mam ok. 50 ms. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopiero wczoraj wyczaiłem tego posta...zawsze tylko przeglądam sprzęt i takie tam :D Ale do rzeczy.Mam abita nf7-s a wiec SS onboard.Foobara uzywam od jakiegos czasu ale tylko dlatego ze odpowiada mi system tworzenia playlist a audiofilem jakimś na bank nie jestem ,chociaż słucham dużo muzy. Zainstalowałem te wtyczki ASIO (oczywiście podchodziłem do tematu baaardzo sceptycznie :twisted: ,nie wierzyłem że będzie jakaś różnica) ,troche powalczyłem z ustawieniami i słucham Audioslave'a... i faktycznie dzwięk jakiś lepszy,pełniejszy mimo że mam zwykłą miniwieże 2x60W to czuć różnice na lepsze.Latency nie przekracza 100ms (ale nawet jak mialem 300ms to i tak wszystko bylo git) resampling na 48k,low i włączony dithering(maks.obciążenie proca 10%... tu troche się zastanawiam czy faktycznie dithering dziala bo ktoś wcześniej straszył 40% obciążeniem proca w takiej sytuacji).Aha w output data MUSI być 16 bit inaczej zonk (na direct sound mozna ustawic 32bity).Czasami takze mp3 troche się kaszanią,bardzo rzadko i nieregularnie,ale zresartowanie jej pomaga (chyba musze sie jeszcze pobawic ustawieniami ,ale nie da się tego zrobić w 5 min. foobar musi troche pochodzić) Uff troche się rozpisałem.Ogólnie VERY GOOD JOB panowie. Aha jakby ktoś miał problemy z SS i ASIO chętnie w miarę możliwości pomogę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiajcie Lateny ponizej 100 ms , lepiej miec kolo 200 i nie bedzie zadnych bledow ( mowie o parametrach Output Latency czytanych z foobara ) . A dla posiadaczy Kxow , najlepsze jest 21 Ms w Asio Panel .

Odnosnie pytania ze mogles dac 32 Bity w Directsound :) , to przeciez i tak twoja karta nie ma takich przetwornikow . Jezeli chodzi o uzcie proca to mialem na mysli dithering i resmpler na wyzsza jakosc . Asio to typowy Hardware stad ta jakosc i brak mozliwosci zmian probkowania ponad te ktore potrafi karta , zadne kaszaniaste directsound nie ma szans do tego sterownika . Z tego co pamietamn to audigy 2 ma juz 24bity na 96 Khz Asio driver , wiec jak ktos ma to moze uzywac takie parametry ( szczegolnie cyfrowo :) )

 

Ricki widze ze uzywasz cyfrowego wyjscia odezwij sie to dam ci wtyczke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że i tak nie ma żadnego pożytku z tych 32 bitów w directsound. Chodziło mi tylko o to że używając ASIO więcej niż 16bit ustawić się nie da. To taka przestroga dla tych którzy mieli ustawione wcześniej więcej niż 16bit (bo direct sound na to pozwala i wszystko chodzi cacy..ah ta magia cyferek :lol: ) a po przestawieniu na ASIO nie działa. Pisze o tym bo miałem to pod nosem(oczywiście napaliłem się na te 32bity :roll: ) a walczyłem z Foobarem na początku z 30 min. zanim znalazłem winowajce. (prawde mówiąc prawie straciłem wiare w ASIO+SS+Foobar) .Taki szczegół o mało mnie znięchęcił do dalszych działań a podejrzewam że wiele osób mogło się poddać z podobnie błahego powodu.Polecam więc na początku zrobić reset ustawien na defaultowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update , kolejna wersja wtyczki mpg123 .

I pamietajcie ze razem z nia potrzebna jest foo_input_std ( nalezy zmienic nazwe z foo_input_std_ i zamienic istniejacy plik w foobarze) .

 

MIlej zabawy :) .

BTW kolejna wersja Foobara sie zbliza .

A tutaj macie potwierdzenie ktory player rzadzi :)

http://www.foobar2000.net/mp3decoder/conclusion.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki jestem pod wrazeniem, mam co prawda glosniczki Creative P380 2.1 ale roznica jest (jeszcze wieksza na sluchawkach :) ), tylko jeden zonk, nie moge sciagnac tych dwoch pozostalych pluginow, bo stronka chyba nie dziala (tego mpg123 i ten drugi ) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki jestem pod wrazeniem, mam co prawda glosniczki Creative P380 2.1 ale roznica jest (jeszcze wieksza na sluchawkach  :) ), tylko jeden zonk, nie moge sciagnac tych dwoch pozostalych pluginow, bo stronka chyba nie dziala (tego mpg123 i ten drugi ) :cry:

 

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/D407429D...foo_secret.html

 

A link zmienil nazwe , bo sie wkurza tworca Foobara , ze japonczyk jescze bardziej poprawil jego dzielo , i chyba go to drazni ze japoniec podmienia jego glowne pliki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki jestem pod wrazeniem, mam co prawda glosniczki Creative P380 2.1 ale roznica jest (jeszcze wieksza na sluchawkach  :) ), tylko jeden zonk, nie moge sciagnac tych dwoch pozostalych pluginow, bo stronka chyba nie dziala (tego mpg123 i ten drugi ) :cry:

 

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/04B185FD...foo_secret.html

 

A link zmienil nazwe , bo sie wkurza tworca Foobara , ze japonczyk jescze bardziej poprawil jego dzielo , i chyba go to drazni ze japoniec podmienia jego glowne pliki :) .

Dzieki za linka :) no teraz INXS mozna posluchac elegancko :) , troszke podbilem sobie sopran w KXach w stosunku do ustawien Marcina ale to kwestia gustu :wink: > Winamp poszedl do kosza :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gut :D .

Ale i tak cos malo osob sie odzywa , widze nikomu sie nie chce tego ustawiac :) ( ale jak ktos ma chec to wie co zyskuje )

 

Pozdrawiam .

 

Te wtyczki sa nadal rozbudowywane , tak samo jak Foobar i jeszcze wiele moze byc poprawione . Wazne jest tez zebyscie dokladnie przeczytali wszystkie posty :) . Bo np wywalenie foo_mod z components wiele poprawia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gut :D . 

Ale i tak cos malo osob sie odzywa , widze nikomu sie nie chce tego ustawiac :) ( ale jak ktos ma chec to wie co zyskuje ) 

 

Pozdrawiam . 

 

Te wtyczki sa nadal rozbudowywane , tak samo jak Foobar i jeszcze wiele moze byc poprawione .  Wazne jest tez zebyscie dokladnie przeczytali wszystkie posty :) . Bo np wywalenie foo_mod z components wiele poprawia .

Przypuszczam ze po prostu wiekszosc osob zainstalowala stery Creativa i dla nich jest ok i nie za bardzo sie jakos przejmuja jakoscia dzwieku, wiec nie ma sie co dziwic (wiekszosc gra, a jak wiesz w grach roznie to bywa z KXami), ale IHMO warto troche posiedziec i sobie podogrywac to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheeh najlepszy jest post , o modyfikacji Livea na Audigy 2 :) ( zawsze jak tam wchodze to sie usmieje ) . To tak samo jak zrobili w Nforce w remixach , ze pojawily sie panele z SS ( na plytach co SS nie maja ), a kolesie sie cieszyli ze im sie SS odblokowal :P .

Ze ladniej wygladaja zakladki nie znaczy ze lepiej gra :D .

To na tyle , a i jeszcze jedno ostatnio poprawily sie Kxy w grach ( osobiscie tylko na Csie sprawdzalem , ale znajomi mowia ze im w nowych gierach chulaja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki jestem pod wrazeniem, mam co prawda glosniczki Creative P380 2.1 ale roznica jest (jeszcze wieksza na sluchawkach  :) ), tylko jeden zonk, nie moge sciagnac tych dwoch pozostalych pluginow, bo stronka chyba nie dziala (tego mpg123 i ten drugi ) :cry:

 

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/04B185FD...foo_secret.html

 

A link zmienil nazwe , bo sie wkurza tworca Foobara , ze japonczyk jescze bardziej poprawil jego dzielo , i chyba go to drazni ze japoniec podmienia jego glowne pliki :) .

mi nadal niedziała :(

 

i co z tą wtyczką dla graczy? bo ja nadal nie instaluje wasze j 'pracy' gdyż dużo gram i bardzo mi zależy na dobrym dżwięku w grach, ale przecież możńa znależć złoty srodek...tylko niech link zadziaąłja... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli grasz i nie masz pojecia o Kxach , to nie intaluj tych sterownikow .Nasze ustawienia sa glownie dla ludzi co maja stereo Analogowo( do wzmacniacza ) badz cyfrowo , a nie zestawy 5,1 podlaczane pod karty ( chociaz i na tym slychac roznice ) . A jezeli chodzi o zloty srodek , to nie wiem czy jest sens instalowac dekodery japonczyka , bez wyjscia asio od niego . Sa jakies drivery Asio dzialajace na kernel streming ( bylo juz o nich , wiec tego probuj ) Pozdrawiam

 

A i jeszcze pytasz o wtyczke do gier , to jest tak ze praktycznie mozna zoptymalizowac Kxy pod Live , livea 5,1 audigy i audigy 2 oddzielnie. Wtyczka pod Livea nie bardzo pasuje pod Audigy .Najlepiej to uzywac kx defoult i w surrounder dac 5,1 Wtedy zawsze dziala :) ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy SS ma 48kHz ?? Bo jak ustawiam 48 w ASIO w panelu sterowania i 48 w resamplerze ottachan'a, to podczas odtwarzania w foo kursor myszy przesuwa się skokowo, mimo że zajętość procesora jest w normie. Sprawdzałem już wszystkie możliwe ustawienia innych opcji, w tym priorytety i jedynie dzięki zmianie priorytetów troszeczkę zmalał rozmiar skoków qrsora co oczywiście dalej jest dodupne.

O te 48kHz warto zawalczyć bo po pierwsze: odniosłem wrażenie że lepiej odtwarzane są wysokie tony - czyli normalny objaw - i po drugie w teście zewnętrznych kart muzycznych (h... że zewnętrznych) na tomshardware wykazano że pasmo przenoszenia wygląda zdecydowanie lepiej na 48 khz niż 44. Ja chcę 48KHZ!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/ASIOcaps_003.zip .

No niestety na SS nie testowalem 48 Khz , wlacz ten programik z linka i on poda jak dopracowany jest twoj Asio Driver i jakie obsluguje tryby( jak klikniesz exe to wybierz Caps ( output ).

I jeszcze uzyj resampera z Foobara , a nie od Japonczyka .

 

 

A tu sciagnijcie sobie nowe mpg123 ( chociaz i tak szykuje sie kolejna zmiana , wiec jak gra dobrze to nie musicie sciagac )

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/1C6C0003...foo_secret.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy SS ma 48kHz ?? Bo jak ustawiam 48 w ASIO w panelu sterowania i 48 w resamplerze ottachan'a, to podczas odtwarzania w foo kursor myszy przesuwa się skokowo, mimo że zajętość procesora jest w normie. Sprawdzałem już wszystkie możliwe ustawienia innych opcji, w tym priorytety i jedynie dzięki zmianie priorytetów troszeczkę zmalał rozmiar skoków qrsora co oczywiście dalej jest dodupne. 

O te 48kHz warto zawalczyć bo po pierwsze: odniosłem wrażenie że lepiej odtwarzane są wysokie tony - czyli normalny objaw - i po drugie w teście zewnętrznych kart muzycznych (h... że zewnętrznych) na tomshardware wykazano że pasmo przenoszenia wygląda zdecydowanie lepiej na 48 khz niż 44. Ja chcę 48KHZ!!!!!!!

Ja u siebie w resamplerze ottachana mam ustawione 48 kHz i żadnych skoków nie mam.A więc SS u mnie obsługuje to ustawienie.Pojawił sie u mnie jednak inny problem.Gdy słucham foobara i używam tylko myszki to dźwięk jest spoko,jednak gdy zaczne pisać na klawiaturze i przeważnie gdy wcisne 2 klawisze naraz (np shift+ cośtam..) to dzwiek sie kaszani i to strasznie...pomaga tylko reset mp3 i wsio jest znów ok..walcze z tym problemem i nie moge sobie dac rady ..próbowałem już wszystkich sterów do SS i nic...miał ktoś może podobny problem??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy SS ma 48kHz ?? Bo jak ustawiam 48 w ASIO w panelu sterowania i 48 w resamplerze ottachan'a, to podczas odtwarzania w foo kursor myszy przesuwa się skokowo, mimo że zajętość procesora jest w normie. Sprawdzałem już wszystkie możliwe ustawienia innych opcji, w tym priorytety i jedynie dzięki zmianie priorytetów troszeczkę zmalał rozmiar skoków qrsora co oczywiście dalej jest dodupne. 

O te 48kHz warto zawalczyć bo po pierwsze: odniosłem wrażenie że lepiej odtwarzane są wysokie tony - czyli normalny objaw - i po drugie w teście zewnętrznych kart muzycznych (h... że zewnętrznych) na tomshardware wykazano że pasmo przenoszenia wygląda zdecydowanie lepiej na 48 khz niż 44. Ja chcę 48KHZ!!!!!!!

daj priorytet resamplera na low i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy SS ma 48kHz ?? Bo jak ustawiam 48 w ASIO w panelu sterowania i 48 w resamplerze ottachan'a, to podczas odtwarzania w foo kursor myszy przesuwa się skokowo, mimo że zajętość procesora jest w normie. Sprawdzałem już wszystkie możliwe ustawienia innych opcji, w tym priorytety i jedynie dzięki zmianie priorytetów troszeczkę zmalał rozmiar skoków qrsora co oczywiście dalej jest dodupne. 

O te 48kHz warto zawalczyć bo po pierwsze: odniosłem wrażenie że lepiej odtwarzane są wysokie tony - czyli normalny objaw - i po drugie w teście zewnętrznych kart muzycznych (h... że zewnętrznych) na tomshardware wykazano że pasmo przenoszenia wygląda zdecydowanie lepiej na 48 khz niż 44. Ja chcę 48KHZ!!!!!!!

daj priorytet resamplera na low i po klopocie

No dałem i jest dużo lepiej, choć nie jest to jeszcze ideał! Ale razem z tym (przypadkowo, z innych powodów) ustawiłem w konfiguracji foobara, w opcjach ASIO(DLL;) Shift Output Channels na 0 (zamiast jak do tej pory 2) - uzywam 4 kolumn i do tej pory żeby grały wszystkie musiało tutaj być 2 (wina moich ustawień w mixerze nVidii).

Oprócz tego priorytet ASIO na TimeCritical i playback priority foobara na maxa.

Taki wniosek się nasuwa, że jednak lepiej priorytety ustawić na max'a, nawet jak nie czujecie "pod ręką" że kursor myszy haczy - dla zasady :wink: .

 

Czy bawiliście się RightMarkiem? Na SBlive pokazywał mi niemal idealne parametry, chyba głównie dzięki KX'om i tylnemu wyjściu. SS wypadł przy nim nieco gorzej :evil: . Oba testowałem dla 48kHz - pasmo przenoszenia mają idealne, ale różnią się zniekształceniami na niekorzyść SS'a. Poza tym w moim akurat SS'ie przednie (tylko te można zbadać) kanały nie grają równo :x Coorva! Wyników nie zamieszczam narazie bo już się zrobiło troche późno. Pochwalcie się swoimi osiągami w teście RM.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze testy wykonales laczac wyjscie Sygnalu z wejsciem LIne in w karcie ???? . Jak tak to mozesz podac wyniki .

 

Sumujac polowa bledow u was , to albo wina wgrania wersji special , albo zlych ustawien priorytetow . Resamper otachana przestaje rzucac myszka jak sie zmniejszy priorytet Foobara . Ogolnie mi haczy tylko na ustawieniu Top ( jak dam Normal w foobarze jest idealnie )

 

Kolejnym zycze milej zabawy :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytety Asio mam ustawione na High/highest, resampler ten foobarowy, tam sie nie ustawia priorytetu... w kx'ach 10ms i smiga bez trzaskow czy zaciec zadnych :)

btw

ja dzis zmienilem kx'y na najnowsze wczesniej jechalem na 3533b :), ustawilem dsp jak poprzednio i qrfa co jest, mniej basu!, chodzile m po pokoju sprawdzalem kable, i nagle sobie przypomnialem ze zaslony i firany w pokoju sciagnolem do prania :) :)

 

+++EDIT+++

 

mam jeszcze pytanie- wie ktos jak zrobic zeby dzialal "Analyzer" w tym mikserze Kx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko gra to spoko :) .

Z zaslonkami to masz racje :P , ja tez mam takie grubasne .

http://republika.pl/audioton/akustyka-pokoju.html

 

A analyzer w Kxach cos nie dziala od dawna , ale nigdy nie szukalem powodu tego . W Foobarze masz pare wtyczek co pokazuja spectrum :) . ( tylko tzreba sciagnac )

 

BTW wtyczki japonczyka zostaly odblokowane w Foobarze :) , wiec niedlugo powinny sie pojawic na strochach foobara , a narazie macie linka

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/1C6C0003...foo_secret.html

mam nadzieje ze sie juz nie zmieni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoundStorm na EPOX'ie 8RDA+

 

1. Poziom odtwarzania

Dołączona grafika

 

2. Poziom nagrywania

Dołączona grafika

 

3. Z takimi poziomami zrobiłem test

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

4. Test 44kHz

Dołączona grafika

 

5. Test 48kHz

Dołączona grafika

 

6. Parametry

Dołączona grafika

 

Oczywiście equalizer wyłączyłem, wpierw ustawiając linię płaską.

Za jakiś czas dodam jeszcze wyniki SBlive Value z KX'ami, bo aktualnie w wyniku próby przeprowadzenia takiego testu jak powyżej komp przestał grać w ogóle i co najśmieszniejsze test wykonywany jest bez kabelka łączącego wy z we!! Wyniki: - pasmo idealne, separacja kanałów 364dB (lol), dynamika 99dB i inne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra i to pięknie, ale mam jeden problem.

Mam do wejścia Line-in karty muzycznej podłączone audio z karty TV. Pod sterami Creative'a mogłem regulować głośność z poziomu aplikacji TV.

Teraz tego zrobić niestety nie mogę. W ustawieniach pojawia mi się "Mixer not supported" więc nie mogę tam ustawić, że dźwięk podawany jest na wejście Line-in.

Regulacji głośności mogę dokonać jedynie z kx menedżera lub z "głośniczka" w trayu. A jest to kłopotliwe - chciałbym tak jak dawniej: pilotem :D

Czy jest na to jakaś rada :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc z tym problem . Napisz na forum kxow , to moze dostaniesz dokladne informacje , bo ja nie mam pojecia . Cos tam na forum brzekali o sterowaniu kxami z pilota , wiec moze niedlugo bedziesz mial mozliwosc z drugiej strony sterowac >

 

A juz zebys tak nie rozpaczal to moge dac plugin do sterowania pilotem Foobara :) , jak znasz program Win Lirc to nie bedziesz mial problemow .

http://sourceforge.net/project/showfiles.p...lease_id=221172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trafiłem tu zupelnie przypadkiem :) ale powiem jedno: Marcin_gps i Xan - genialna robota :D. Teraz jeszcze tylko opracujcie sposob zeby to dzialalo na wszystkich mozliwych kartach typu Herculesy, Terrateci itd. i będzie zupelnie pięknie. Moj systemik stereo który i tak jest z w miare wysokiej póly teraz także z kompa brzmi jak trzeba :)

 

Pozdrawiam

 

Btw te linki do niektorych pluginow to prawdziwa zmora jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan, myslisz ze sie powaznie oplaca co chwila zmieniac wtyczki na nowsze ?. Ja mam takie podejscie, ze jak dobrze dziala to zostawic i nie tykac :). Nie mam trzaskow, nic sie zlego nie dzieje, dzwiek super :).

Nowe wtyczki dodaja cos do jakosci dzwieku, czy raczej wiekrza kompatybilnosc, czy stabilnosc itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...