Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Xan, myslisz ze sie powaznie oplaca co chwila zmieniac wtyczki na nowsze ?. Ja mam takie podejscie, ze jak dobrze dziala to zostawic i nie tykac :). Nie mam trzaskow, nic sie zlego nie dzieje, dzwiek super :).

Nowe wtyczki dodaja cos do jakosci dzwieku, czy raczej wiekrza kompatybilnosc, czy stabilnosc itp ?

We wtyczkach wczesniejszych byly bledy( cos z blednym czytaniem tagow i pare innych , oraz glowny problem klutni , czyli to ze dekoder japonczyka nie probkuje w trybie 64 bity Floating piont tak jak dekoder defoultowy ) . Ktore powodowaly ze tworca foobara, w kazdej nowej wersji to blokowal , i japonczyk musial robic obejscie . W tym momencie dalem linka do foobara ( pierwszego ) , ktory nie blokuje mpg123 . A jezeli chodzi o sens zmiany wtyczek to dlugo opowiadac , teoretycznie nie musisz zmieniac jezeli ci pasuje to co masz . Ja zmieniam prawie zawsze :) tylko robie backupa . POzatym jezeli te wtyczki co dalem mialy by bledy, to bym nie podawal ich .

I jeszcze jedno jezeli japonczyk uznalby ze jego plugin jest doskonaly, to by nowych wersji nie robil :P .

 

Jak chcesz poczytac japonskiego Boarda to moge dac linka :) , translator i smigasz . I jak chcesz znac zmiany we wtyczkach to instalnij sobie Japonski jezyk w windowsie , i w dokumencie tekstowym w pluginie masz changelog .

 

A tu masz cytat z ich boarda , zeby calkowicie rozwiac twoje watpliwosci :)

 

"Title : The case of banlist of foobar2000

Contribution day : 2004/03/28 (Sun) 05:35

Contribution person : It is

It is the case where foo_mpg123 has entered into banlist of foobar2000, but

Result of discussion with Peter of developer, with 0.8.1 beta 3

To be removed from banlist, in substituting known problematic components

It came to the point of the list being done as. "

 

0.8.1 After beta 3 comes out, it means to reset on the basis of file name probably will be "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS zauważ że poprzednie linki nie dzialają :) więc jakis sens niewątpliwie jest :D

Hehhe pieknie powiedziane :) , nie bede musial juz tlumaczyc innym bo mam gotowa odpowiedz .

A na powaznie to masz troche racji . bo starszych wersji juz nie znajdzisz . Mysle ze po tym jak wyjdzie 0.8.1 final Foobar , to juz skoncze podawac nowe wersje , bo te wtyczki powinny pojawic sie juz na oficjalnych stronach foobara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie DUZE PIWO dla WAS!

Rewelacja, fakt ze siedzialem i probowalem ponad 2 godziny, ale bylo warto mimo ze moje glosniki to tylko 4.1 (creative 4400) to roznica jest bardzo odczuwalna

chcialem juz sie za to zabrac kilka dni temu ale jakos linki nie dzialaly, teraz juz mam wszystko, jako tako kumam o co w tym wszystkim chodzi.

Dzwiek ladny tylko w sumie nie jestem pewien czy wszystko ustawilem optymalnie, bo temat juz sie ciagnie dosc dlugo i bylo sporo aktualizacji, jakby ktos rzucil okiem czy nie walnalem sie na ustawieniach (przynajmniej tych podstawowych)

Kx ASIO

21.33ms (w biosie musialem PCI zmienic na 64:) ) 48000Hz

foobar

oczywiscie przez ASIO ze wszystkimi pluginami, w DSP tylko resampler Otachana (sample rate 48000Hz i Low) do tego Input mpg123 Otachan (Realtime bitrate... VBR ON!!!) tu nie jestem pewien czy dobrze

i teraz sprawa najwazniejsza,

Status Display

DSP latency 0ms

Output Latency - 250/350 (skacze jak Malysz :) )

za wszelkie informacje/poprawki z gory wielkie dzieki

aha w kx-ach oczywiscie dzwiek 4.1 (movie mode - wedlug mnie the best) i zmiana tyl/przod (faktycznie jakos lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resampler Otachana  (sample rate 48000Hz i Low) do tego Input mpg123 Otachan (Realtime bitrate... VBR ON!!!) tu nie jestem pewien czy dobrze

i teraz sprawa najwazniejsza, 

Status Display

DSP latency 0ms

Output Latency - 250/350 (skacze jak Malysz :) )

za wszelkie informacje/poprawki z gory wielkie dzieki

aha w kx-ach oczywiscie dzwiek 4.1 (movie mode - wedlug mnie the best) i zmiana tyl/przod (faktycznie jakos lepiej)

Ja uwazam ze masz ustawione ok, chociaz lepiej niech w tej kwestii wypowiedza sie fachowcy :arrow: marcin & xan :wink: Ja w kazdym razie mam ustawione tak jak ty za wyjatkiem ASIO latency (mam 10ms) i 4.1 movie mode - nawet nie wiem gdzie to sie ustawia :oops:

Output latency tak ci skacze wlasnie przez resampler Otachana - to normalka, u mnie skacze 100-150ms. Probowalem dac latency =2 w KX-ach ale slychac nieraz dziwne pierdniecia...byc moze dlatego ze mam ustawiony PCI Latency Timer w biosie = 32

 

Ja dzis przesiadlem sie ze sterow Creativa na KX-y 5.10.0.3537 i na razie dla mnie to istna czarna magia :lol: Jedyne co zrobilem to wsadzilem wtyke audio do czarnego wyjcia Audigy (tak polecal Xan) ale jak zaznacze przod/tyl w mikserze to mam gorszy dzwiek - z lekka przygluszony..Reszty ustawien nawet nie dotykam na razie - musze sie oswoic z nowymi driverami...(4 lata na sterach Creative powoduje jednak silne przyzwyczajenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie DUZE PIWO dla WAS!

 

oczywiscie przez ASIO ze wszystkimi pluginami, w DSP tylko resampler Otachana  (sample rate 48000Hz i Low) do tego Input mpg123 Otachan (Realtime bitrate... VBR ON!!!) tu nie jestem pewien czy dobrze

i teraz sprawa najwazniejsza,  

Status Display

DSP latency 0ms

Output Latency - 250/350 (skacze jak Malysz :) )

za wszelkie informacje/poprawki z gory wielkie dzieki

aha w kx-ach oczywiscie dzwiek 4.1 (movie mode - wedlug mnie the best) i zmiana tyl/przod (faktycznie jakos lepiej)

A foo_input_std ????? . Nie mozna mpg123 uzywac bez zamiany oryginalnego foo_input_std .

VBR on jest po to zeby wyswietllac w Foobarze na biezaca zmiane Bitrate , wiec smialo mozesz miec ustawione .

A i foo_mod wywaliles z components ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resampler Otachana  (sample rate 48000Hz i Low) do tego Input mpg123 Otachan (Realtime bitrate... VBR ON!!!) tu nie jestem pewien czy dobrze

i teraz sprawa najwazniejsza,  

Status Display

DSP latency 0ms

Output Latency - 250/350 (skacze jak Malysz :) )

za wszelkie informacje/poprawki z gory wielkie dzieki

aha w kx-ach oczywiscie dzwiek 4.1 (movie mode - wedlug mnie the best) i zmiana tyl/przod (faktycznie jakos lepiej)

Ja uwazam ze masz ustawione ok, chociaz lepiej niech w tej kwestii wypowiedza sie fachowcy :arrow: marcin & xan :wink: Ja w kazdym razie mam ustawione tak jak ty za wyjatkiem ASIO latency (mam 10ms) i 4.1 movie mode - nawet nie wiem gdzie to sie ustawia :oops:

Output latency tak ci skacze wlasnie przez resampler Otachana - to normalka, u mnie skacze 100-150ms. Probowalem dac latency =2 w KX-ach ale slychac nieraz dziwne pierdniecia...byc moze dlatego ze mam ustawiony PCI Latency Timer w biosie = 32

 

Ja dzis przesiadlem sie ze sterow Creativa na KX-y 5.10.0.3537 i na razie dla mnie to istna czarna magia :lol: Jedyne co zrobilem to wsadzilem wtyke audio do czarnego wyjcia Audigy (tak polecal Xan) ale jak zaznacze przod/tyl w mikserze to mam gorszy dzwiek - z lekka przygluszony..Reszty ustawien nawet nie dotykam na razie - musze sie oswoic z nowymi driverami...(4 lata na sterach Creative powoduje jednak silne przyzwyczajenia)

A mozna wiedziec po co 2 Ms ustawiasz w Asio Panel ?? MOwione bylo ze w kxach najlepiej 22 ms , wtedy idelanie slychac dzwiek .

A PCI Latency timer 32 Ms to defoult jest , sprobuj 64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie DUZE PIWO dla WAS!

 

oczywiscie przez ASIO ze wszystkimi pluginami, w DSP tylko resampler Otachana  (sample rate 48000Hz i Low) do tego Input mpg123 Otachan (Realtime bitrate... VBR ON!!!) tu nie jestem pewien czy dobrze

i teraz sprawa najwazniejsza,  

Status Display

DSP latency 0ms

Output Latency - 250/350 (skacze jak Malysz :) )

za wszelkie informacje/poprawki z gory wielkie dzieki

aha w kx-ach oczywiscie dzwiek 4.1 (movie mode - wedlug mnie the best) i zmiana tyl/przod (faktycznie jakos lepiej)

A foo_input_std ????? . Nie mozna mpg123 uzywac bez zamiany oryginalnego foo_input_std .

VBR on jest po to zeby wyswietllac w Foobarze na biezaca zmiane Bitrate , wiec smialo mozesz miec ustawione .

A i foo_mod wywaliles z components ? .

foo_mod - wywalilem

foo_input_std - jest, tylko wywalilem stary a w nowym wycialem _ z konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd - Realtime bitrate... VBR ON to tylko do wyswietlania czestotliwosci probkowania w czasie rzeczywistym takze dobrze wlaczyles

 

wlacz sobie jeszcze Direct Input Monitor w ASIO

 

a tak spoko :)

 

ciesze sie, ze kolejny zadowolony forumowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaardzoooo zadowolony, bo na kx-ach jade jakies pol roku, glownie dlatego ze wyjscie cyfrowe zamienia na sluchawkowe i przez przejsciowke mam na panelu przednim obudowy wyjscie sluchawkowe (troche zamotalem ale chyba kazdy wie o co chodzi).

mimo, ze kx-y mi sie zawsze podobaly to jakos nie moglem tego odczuc bo nawet na foobarze mialem jakby za duze echo, teraz juz jest wypas, kx + foobar z ASIO to chyba max co moge miec na piszczalkach 4.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, teraz mam jedno pytanie, calkowicie przeszedlem na foobar-a wiec przydaloby sie troche go poznac, bajery, kolorki itp. nie sa potrzebne ale widzialem cos naprawde fajnego, zakladki playlist, to akurat by mi sie przydalo, bo non-stop zmienianie albumow jest troche meczace

jakby ktos mogl powiedziec co ustawic aby miec zakladki jak w Opera Browser :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste mozna dojsc metoda prob i bledow , tylko trzeba pokombinowac . Prawy guzik myszki , tam gdzie pojawiaja sie kolejne playlisty i create , albo zakladka playlist w foobarze i create new playlist .

Trudne to chyba nie jest ??? :) .

A tu masz linka do najlepszych stron o Foobarze i dodatkach

http://www.hydrogenaudio.org/index.php?sho...howtopic=13854&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialaja jak zloto :)

 

nic juz nie bedzie blokowane :)

Heh "jak zloto" to malo powiedziane - ja dzis caly dzien slucham muzy dzieki Foo + KX (ASIO) i nie moge sie nadziwic, ze bylem przez caly czas taki stronniczy i preferowalem tylko Creativ'owski shit....Dzieki temu topicowi zaczalem odkrywac co raz to nowe brzmienia w kawalkach, ktore mam na dysku od lat :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tu leniu

link do wtyczek codziennie ulega zmianie, wiec musisz z poziomu strony glownej wchodzic

Dzięki za linki.Po pierwsze nie jestem leniem bo linka do sytrony głownej znam(dlatego nie prosiłem o linka do ASIO) :wink: Pozatym jak bym umiał znaleść na stronie głownej linki do tych wtyczek do bym nie prosił o to na forum ale możliwe że coś z mojim wzrokiem już nie tak albo moja przeglądarka coś namieszała bo do foobara 2000 widze tylko wtyke "fooddecontrol" oraz "foo Output ASIO" więc możesz mi powiedzieć gdzie to jest bo naprawde nie wiem

 

Ale tak wogule to jeszcze raz THX za linki :)

Z twoja przegladarka wszystko OK

Tylko, ze podstrona z wtyczkami jest ukryta :P

 

link jest dokladnie w tym miejscu Foobar2000用プラグイン:arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metada prob i bledow zrobilem swoje wlasne ustawienia kx, dedykowanych dla zestawow stereo, ze srednimi i leprzymi kolumnami. Do grania i sluchania muzyki, dla tych ktorzy nie musza miec liniowego brzmienia :)

 

Do pobrania tutaj - 10kb

http://good4speed.w.interia.pl/StereoRS.kx

 

Napiszcie co o nich sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, a teraz druga sprawa niby wszystko ustawilem tak jak poprzednio ale w Status Dislay

DSP latency - skacze do 20 (nie wiem czy to zle ale mialem mniej)

a Output Latency skacze nawet ponad 1000 (tez mi to nie przeszkadza ale cos slyszalem ze powinno byc kolo 300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, a teraz druga sprawa niby wszystko ustawilem tak jak poprzednio ale w Status Dislay

DSP  latency - skacze do 20 (nie wiem czy to zle ale mialem mniej)

a Output Latency skacze nawet ponad 1000 (tez mi to nie przeszkadza ale cos slyszalem ze powinno byc kolo 300)

a w panelu sterowania ASIO w kx masz 21 ms ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, a teraz druga sprawa niby wszystko ustawilem tak jak poprzednio ale w Status Dislay

DSP  latency - skacze do 20 (nie wiem czy to zle ale mialem mniej)

a Output Latency skacze nawet ponad 1000 (tez mi to nie przeszkadza ale cos slyszalem ze powinno byc kolo 300)

cos kolo 700 jest ok, najwazniejsze zeby w kx'ach bylo 21ms

 

wczesniej uzyskalem latency na poziomie 40-50, ale teraz jak mam 700 brzmi lepiej

 

wczesniej 'gubilo' dzwieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te same stery wyedytuj swojego configa i mojego, na poczatku jest

 

"version=5.10.00.3537"

 

no i mi dzialaja Twoje ustawienia wiec na odwrot tez musi dzialac

 

EDIT

 

Odznaczylem kilka rzeczy przy zapisywaniu ustawien i juz powinno dzialac wszytkim

http://good4speed.w.interia.pl/StereoRS.kx

Twoj config (jak dla mnie ) jest bez sensu , ale co kto lubi . Wazne ze chociaz wiesz co gdzie wstawic :) . Pozatym jezeli tobie taki dzwiek odpowiada to mi nic do tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne przy tych wszystkich nowych wersjach, ze nie ma pliku foo_mod.dll, bo wiem ze jego sie wywala ale skoro nie ma to chyba dobrze?

ps. nowy foobar i wszystkie pluginy zainstalowane

Foo_mod sie instaluje razem z Foobarem wersja Normal , w wersji special go nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te same stery wyedytuj swojego configa i mojego, na poczatku jest

 

"version=5.10.00.3537"

 

no i mi dzialaja Twoje ustawienia wiec na odwrot tez musi dzialac

 

EDIT

 

Odznaczylem kilka rzeczy przy zapisywaniu ustawien i juz powinno dzialac wszytkim

http://good4speed.w.interia.pl/StereoRS.kx

Twoj config (jak dla mnie ) jest bez sensu , ale co kto lubi . Wazne ze chociaz wiesz co gdzie wstawic :) . Pozatym jezeli tobie taki dzwiek odpowiada to mi nic do tego .

Moglbys napisac czemu bez sensu ?.

Moze u innych za dobrze to ustawienie EQ sie nei spisuje, ale ja mam duze kolumny robione przez siebie stoja w pokoju w bloku, czyli akustyka gowniana...i bez equalizera i 3d sound generatora dziek jest plaski i suchy a na tych ustawieniach dzwiek jakby wychodzi z kolumn, jaskrawsza gora, podbit najnizsze czestotliwosci co dodaje poteznosci brzmieniu. Aczkolwiek moj pokoik jest anty basowy, wymiary 4,5 2,4 2,5 :(, dlatego musialem podniesc dół pasma. (wydaje mi sie ze wlasnie to tak krytkujesz) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...