Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

mam te same stery wyedytuj swojego configa i mojego, na poczatku jest

 

"version=5.10.00.3537"

 

no i mi dzialaja Twoje ustawienia wiec na odwrot tez musi dzialac

 

EDIT

 

Odznaczylem kilka rzeczy przy zapisywaniu ustawien i juz powinno dzialac wszytkim

http://good4speed.w.interia.pl/StereoRS.kx

Twoj config (jak dla mnie ) jest bez sensu , ale co kto lubi . Wazne ze chociaz wiesz co gdzie wstawic :) . Pozatym jezeli tobie taki dzwiek odpowiada to mi nic do tego .

Moglbys napisac czemu bez sensu ?.

Moze u innych za dobrze to ustawienie EQ sie nei spisuje, ale ja mam duze kolumny robione przez siebie stoja w pokoju w bloku, czyli akustyka gowniana...i bez equalizera i 3d sound generatora dziek jest plaski i suchy a na tych ustawieniach dzwiek jakby wychodzi z kolumn, jaskrawsza gora, podbit najnizsze czestotliwosci co dodaje poteznosci brzmieniu. Aczkolwiek moj pokoik jest anty basowy, wymiary 4,5 2,4 2,5 :(, dlatego musialem podniesc dół pasma. (wydaje mi sie ze wlasnie to tak krytkujesz) :)

No czesciowo mi wytlumaczyles :) , czemu podbijasz dzwiek . Tyle ze mi sie nie spodobala budowa dsp :)( bo jest bez sensu :) ) . Odezwij sie na gadu to ci cos wytlumacze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto potwierdzona przez Eugene'a lista zmian, ktore pojawia sie w wersji 3538 kx'ow:

 

* (partial) support for 24/96 playback [ASIO]

* kX scripts support [or at least an environment for 3rd-party implementations]

* soundfont management for Cubase (VST-based; written by LeMury)

* surrounder+ [if ever...]

* dsp-based synth [kx automation enhancements]

* p16v router

* ac-3 stuff [passthru for 10k1 etc...]

 

that's it

 

3538 will also introduce a new effect written by eYagos, Dynamica 3.1 (skinned version)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8000 odwiedzin, a 15 osob doszlo do poprawnych ustawien , czy to naprawde takie trudne ????????? .

Ja tam tez jestem zadowolony :) Bardzo sie ciesze ze ktos poswiecil "troche" czasu na to zeby tym sie pobawic i przedstawic to pozniej na forum :) Nie odzywam sie bo wlasciwie nie mialem zadnych problemow .. ot i tyle :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhehe spoko , w prezencie macie nowe wersje ( wyszedl nowy kodek lame i pare innych zmian w mpg123 i asio (exe) ) sa pare postow wyzej :) .

A do RS, nie pisalem o tobie :P .

 

A odnosnie zmieniajacych sie linkow do foo_secret( bo na priva mi piszecie) , to jak macie na stronie glownej 3 podpunkt i napisane tam "foobar2000用プラグイン" , najedzcie myszka za ten napis i tam bedzie ukryty link .

http://republika.pl/xanek/foo_secret.JPG macie screena gdzie kliknac i wiecej nie pytac bo ubije .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie DSP samych sterów kX. Zastanawiam się, czy nie lepiej jest ustawić equalizer przed surrounder'em (w domyślnym dsp timbre jest za surrounder'em), ale czy przypadkiem nie tracę czegoś po drodze? Jak na moje ucho efekt końcowy jest lepszy. Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł joł mam problema wyskakuje mi takie coś przy próbie włączenia muzy:

 

INFO (CORE) : startup time: 156 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:Muzyka!Techno2004 04 KwiecieńRocco - One, Two, Three.mp3" (0)

ERROR (foo_output_asio(exe)) : foo_output_asio(exe).exe cannot be started.

 

coś nie pasi...wrzuciłem i skonfigurowałem tak jak trzeba chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, bo w KX'y "bawilem" sie juz dosc dawno i ciekawi mnie, czy od tego czasu cos sie zmienilo - mianowicie, jak wyglada sprawa gier i dzwieku przestrzennego i EAX'u ? Czy na 4 glosnikach, wszystko dziala normalnie ? W swoim czasie, KXy byly wlasciwie tylko do sluchania muzyki - cos sie zmienilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kxy siwetnie oblsuguja direct3d w ostatnich wersjach jest chbya czesciowe wsparcie dla EAX, ja akurat nie gram w gry praktycznei wcale ,ale mysle ze dzwiek nawet w grach itak cie usatysfakcjonuje na pewno kxy sa lepsze do tego niby moda SB live!===>> Audigy 2 co ma 120mb softu :D wyprobuj zawsze mzoesz wrocic do swoich starcy hsterwonikow mysle ze w nastepnych wersjach kxow bedzie rozwiajny EAX pozatym dobry dzweik w grach mozna uzyskac za pomoca odpowidniej konfiguracji DSP i tu moze pomoze nasz ulubiony Marcin_gps jak bedzie chcial l :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, bo w KX'y "bawilem" sie juz dosc dawno i ciekawi mnie, czy od tego czasu cos sie zmienilo - mianowicie, jak wyglada sprawa gier i dzwieku przestrzennego i EAX'u ? Czy na 4 glosnikach, wszystko dziala normalnie ? W swoim czasie, KXy byly wlasciwie tylko do sluchania muzyki - cos sie zmienilo ?

Nie dzialaja gry w Eax, jest to na liscie ToDo , i zapewne bedzie kiedys . Ja stawiam ze za jakis rok , albo wogule :) . I mam nadzieje ze nie beda te stery wspieraly tego , tylko sie balagan zrobi . Gry oczwyscie dzialaja , i podobno niezle , ale sa bledy i beda zawsze . Watpie zeby Eugene poswiecil caly swoj czas , zeby Eax dzialal w kazdej nowo wychodzacej grze .

Macie cytat z forum kxow

"KX is mainly targeted at musicians, so EAX is not really a priority, although the developers have said it may come with time... But KX does support Direct 3d and most games sound great with it (i.e. you'll have positional sound)."

Jak widzisz pozostaje Direct 3d , ja nie gram ani nie mam zestawu pierdzialek , wiec nie powiem jak to dziala

Pozatym wiele bylo o tym ostatnio wiec sobie poczytajcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio to dorobilem :] Po instalce kx'ow, ani ASIO Control Panel sie nie odpala, foobar sie wykrzaczyl totalnie, przod nie dziala (przednia para glosnikow), kxy nie moga wygenerowac dzwieku testowego dla kolumny [failed to create sound]

Dobrze, ze wogole linein dziala, to przynjamniej moge TV poogladac :)

 

oto co robilem :

 

Deinstalacja creativa softu

reset

foobar 2000

wrzucenie do niego componentsow : dokladnie tych :

-foo_dsp_ssrc_031.zip

-foo_ddecontrol_027.zip

-foo_input_std_081a.zip

-foo_mpg123_054b.zip

-foo_output_asio(exe)_040a.zip

pozniej KXy [kxdrv3537-full.exe]

reset

errory :P

 

OS - win 2003, karta SB Live 1024 Player w konfiguracji 4 glosnikowej.

 

Ma ktos pomysl 'od reki' dlaczego to nie dziala tak jak powinno ?

Jesli nie, to jutro sie cos pobawie, a noz widelec wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze poradzic w zwiazku ze sluchawkami i KX-ami...

Pozyczylem od qmpla Senheissery HD-570 (dosc dobry model) i za cholere nie wiem jak je optymalnie podlaczyc. Podlaczylem na poczatek do Line-Out2 (oczywiscie funkcja "zamien przod/tyl" zaznaczona) i graja powiem szczerze fatalnie. Podlaczylem do line-out1 i jest o niebo lepiej, ale graja zdecydowanie za cicho :( Nie wiem czemu, ale suwak do sterowania glosnoscia sluchawek jest bezuzyteczny - nie dziala po prostu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic na dwa sposoby .

Wlaczasz tryb kieruj sluchawki na srodek , w kx dsp podlaczasz w epilogu, jako wyjscie Headphones left/spdif 2 Left i Headphones Rigth/spdif 2 Right sa ta wyjscia 4006 i 4007 przynajmniej umnie .

Sterowanie gklosnoscia sluchawek masz w zakaldce wejscia wyjscia , tam gdzie masz narysowane sluchawki :) ( logiczne ) Dziala on tylko w momencie jak uzywasz tego trybu .

 

Drugi sposub to ten twoj .

Oczywiscie pierwszy sposub to podlaczenia sluchawek do wyjscia cyfrowego .Mozesz tez wstawic k2lt zamiast epiloga , moze bedzie glosniej ale regulacji glosnosci tez nie bedzie .

I jeszcze jedno Senheissery maja duza impedancje i audigy , moze nie wyrabiac zeby dac dostatecznie mocny sygnal /

Mozesz wstawic tez w dsp GainHQ i poglosic z dsp .

Jako ze masz Audigy uzywaj wtyczki b2b , jak ci zle gra tylnie wyjscie to zanim zrobisz wtyczke reinicjuj dsp . To chyba wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do tych co mniej wiecej wiedza co w kx piszczy...

Mianowicie... probowlam juz przejsc na kx, ale ponieważ korzystam tylko z suchawek, zalerzy mi na efekcie Headphones mozna ustawić w Surrandmixerze w normalnych sterach (przy wyboze glosników sa suchawki i jak sie je wybierze to na suchwkach takiego dzwieku sucha sie duzo lepiej)

 

Szukalem troche na forum i znalzlem

http://www.driverheaven.net/showthread.php...light=crossfeed

 

Tak jest CHYBA opisane jak uzystkac taki efekt na KX.

 

Co np. zrobic z takim czyms:

 

crossfeed.da

;---------------------------------------------------------

name "Crossfeed";

copyright "By LeMury 2003";

engine "kX";

created "08/23/2003";

comment "Headphones Crossfeed/Vocal Remover";

guid "6fa996e3-857e-4456-9865-a6cf624fc349";

 

input inl, inr ;

output outl, outr ;

control Lopass=1 ; lopass cuttoff freq

control Hipass=0 ; hipass cuttoff freq

control XPhase=1 ; xfeed phase 'select'

control Dry_Wet=0.5 ; direct/xfeed mix

static tl1=0x0

static tl2=0x0, hl2=0x0

static tr1=0x0

static tr2=0x0, hr2=0x0

temp tmp, tmpl, tmpr, f

 

; read inputs

macs tmpl, inl, 0, 0 ; get L dry sample

macs tmpr, inr, 0, 0 ; get R dry sample

 

exp f, Lopass, 0x7, 0x0 ; exp scale lp filter coef

; left lopass

macsn tmp, tmpl, tl1, 1 ;

macs tl1, tl1, tmp, f ; (tl1 is lp out)

; right lopass

macsn tmp, tmpr, tr1, 1 ;

macs tr1, tr1, tmp, f ; (tr1 is lp out)

 

; feed lopass output into hipass

exp f, Hipass, 0x7, 0x0 ; exp scale hp filter coef

; left hipass

macsn hl2, tl1, tl2, 1 ; tl1 is input to hp

macs tl2, tl2, hl2, f ; (hl2 is hp out)

 

; right hipass

macsn hr2, tr1, tr2, 1 ; tr1 is input to hp

macs tr2, tr2, hr2, f ; (hr2 is hp out)

 

; make inverted xfeed signals

macsn f, 0, hr2, 1

macsn tmp, 0, hl2, 1

 

; pan/'select' between normal and inverted xfeed signal

interp hr2, f, XPhase, hr2

interp hl2, tmp, XPhase, hl2

 

; pan/mix between dry and crossfeed sigal, output

interp outl, tmpl, dry_wet, hr2

interp outr, tmpr, dry_wet, hl2

;-----------------------------------------------------------------

end;

 

Bo jak wpisywalem to do tego edytorka to dalej tago nie moglem zaaktywować....

 

Może ktos bardziej zorientowany niz ja powiedziec mniej wiecej co mam z tym zrobić i jak wzyskac ten efekt na kxach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/xanek/Crossfeed.da Wez save target as ( czy tam zapisz jako ) na linku) . POtem dodaj ta wtyke klikajac na nia , a wstawic w kx dsp juz pewnie ja umniesz .

Tu masz dodatkowo crossfeed do sluchawek dla foobara http://mysite.verizon.net/vze559m7/foo_dsp...p_crossfeed.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, udalo mi sie to nieco opanowac, ale nadal mam problem... :[

Nie da sie wlaczyc Asio setings w KX, a foobar po wrzuceniu wtyczek, ktore wymienilem wczesniej pokazuje mi

INFO (CORE) : startup time: 100 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std_.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std_.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

 

Co jest nie tak, to chyba wiadomo, ale jak temu zaradzic, bo podejzewam, ze jesli taki blad mam, to asio ani reszta nie dziala poprawnie (o ile wogole dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, udalo mi sie to nieco opanowac, ale nadal mam problem... :[

Nie da sie wlaczyc Asio setings w KX, a foobar po wrzuceniu wtyczek, ktore wymienilem wczesniej pokazuje mi 

INFO (CORE) : startup time: 100 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std_.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std_.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_dsp_ssrc.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Multiple copies of DLL with the same file name found.

 

Co jest nie tak, to chyba wiadomo, ale jak temu zaradzic, bo podejzewam, ze jesli taki blad mam, to asio ani reszta nie dziala poprawnie (o ile wogole dziala)

Wez najlepiej wywal Foo i zainstaluj na nowo wersje 0.8.1 Normal.

Do Components wrzucaj same dll :idea:

Wywal wtyke foo_mod z katalogu Components :idea:

Rozumiem, ze wczesniej miales stery Creativa i je odinstalowales - wyczysciles rejestr z wpisow, ktore zostaly po driverach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/xanek/Crossfeed.da  Wez save target as ( czy tam zapisz jako ) na linku) . POtem dodaj ta wtyke klikajac na nia , a wstawic w kx dsp juz pewnie ja umniesz .

Tu masz dodatkowo crossfeed do sluchawek dla foobarahttp://mysite.verizon.net/vze559m7/foo_dsp_crossfeed.zip

THX

 

Wieczorkiem potestuje.. bo narazie to ide lać woda niewinnych przechodnió :twisted:

 

Jak bede mial jakies problemiki ze zrobieniem tego to walne na PW do ciebie... ale mam nadzieje ze sie obejdzie bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam troche od siebie, jak juz pisalem efekt pracy kolegow jest piekny, dzwiek nawet na moich "piszczalkach" 4.1 by Creative jest wyczuwalnie lepszy ale nie dawalo mi spokoju czy aby nie da sie wycisnac wiecej z mojego zestawu i tak doszedlem do jednej rzeczy, naprawde warto uzywac Equalizera (nie wiem jak sie to ma do dobrego sprzetu STEREO) ale na malych komputerowych piszczalkach naprawde warto troche sie pobawic bo efekt takze jest wyczuwalny

tutaj moje ustawienia (efekt poki co szczegolnie dobry na sluchawkach) glosniki jeszcze wymagaja regulacji ale na razie rodzina w domu wiec nie bede ich meczyl :)

http://republika.pl/chris_gd/equalizer%20-...oobar%204.1.jpg

 

ps. po co jest plugin Crossfeed bo poki co nie bardzo wiem a

wydaje mi sie ze gra jakos lepiej, szczegolnie na sluchawkach

ps2 :) ma ktos jakies pluginy do kx-ow ala Timbre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. po co jest plugin Crossfeed bo poki co nie bardzo wiem a  

wydaje mi sie ze gra jakos lepiej, szczegolnie na sluchawkach

W skrucie to troche miesza kanalami. Jak idzie dzwiek tylko na lewa strone to normalnie na suchawkach dziala tylko lewy glosnik i tylko lewe ucho slyszy, co jest imho denerwujace bo ucho sie meczy, brzmi to gorzej i jest nie naturalne (tz. norlamnie nawet jak cos slyszymy z lewej strony to slysza to oba ucha, z tym ze lewe bardziej - i to wlasnie daje ten efekt)

 

Mi to jest potrzebne glownie w grach bo dziki temu lepiej moge okreslic pozycje wroga, a gram czest gesto na sluch. W suchaniu muzyki tez bym sie bez tego nie mogl obejsc i ogolnie to najbardziej sobie cenie w mojim SB i gdyby nie to to bym go dawno spylil i zostawil to co mam na plycie....

 

PS. Mam nadzieje ze to ktos zrozumial.. bo troche jestem świezo po Bolsie 9 i bynajmiej nie podruzowalem łudką :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASIO rzeczywiscie fajnie dziala (do tej pory mialem hybryde YouP-PAX-V z Foobarem) ale mam przy okazji pytanie:

 

karte dzwiekowa (SB LIVE!) mam podlaczona cyfrowo do amplitunera kabelkiem SPDIF, coby wykorzystywac w pelni AC3 w filmach. Pomijajc fakt, ze nie da sie narazie na kX'ach ogladac filmo w z AC3 (trudno, te filmy ogladam w drugim systemie) mam pytanie co do dzwieku 5.1 ogolnie. W Surrounderze mam ustawione 5.1 ale oczywiscie w tescie glosnikow slychac tylko front left i right, ale amplituner ma wlasnego Surrounda czy innego SFC i muze slychac ladnie na wszystkich glosnikach, niekiedy wydaje mi sie nawet, ze co innego w kazdym, czyli jakby spelnial role, ale dochodzac wkoncu do pytania :) Czy trace cos przez to, ze defakto mam stereo konwertowane do 5.1 przez amplitunera? Czy powinienem jak najszybciej poszukac innej karty dzwiekowej, ktora by se z tym poradzila? ;) nie po to tyle kasy na ampka wydalem, zeby teraz frajerowac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos moze stronke z konfigami, szczegolnie do analogo 4.1, 5.1

druga sprawa, czy ktos moze mi podpowiedziec jak to ustawic w DSP:

"dsp routings? freq splitter, sending the bass channel to a seperate mixer channel and reducing that and then sending the mixed bass and treble to the output" bo doczytalem sie ze calkiem fajnie to dziala na 4.1 gdzie sub. jest podlaczany razem z satelitami ale mimo to mozna go ladnie podbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...