Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

ale musze przyznac troche racji koledze RoB-owi, ten caly UFX jakby zmienial dzwiek, nie mowie, ze jest gorzej ale jest inaczej, na to potrzeba czasu aby cos wybrac, choc na razie jestem za standardowymi :) nie wiem jak na dobrym stereo ale na moim analogum 4.1 minimalnie gorsze wysokie tony

Nie uzywam EQ wiec nie wiem , pozatym kazdy equalizer pogarsza jakosc . Pozatym poczytaj ten temat i ogolnie o calym UFX , on uzywa bardzo ciekawych algorytmow . I jeszcze jedno nikt wam nie kaze uzywac Eq G10 , EQ P5 jest o wiele ciekawszy , i umnie gra swietnie (update pobawilem sie wiecej P5 i to niesamowity moze generowac dzwiek )
w sumie nie mowie to o EQ ale ogolnie o UFX-ie, nawet zwykle Timbre zachowuje sie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluje świetnego tutoriala :) przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem pierwszy raz zainstalować kx project oraz asio do foobara i musze naprawde przyznać że KX Project + Foobal (Asio) to naprawde "mieszanka wybuchowa" - dźwięk jest świetny!! Jednak również mam częste problemy z foobarem - chodzi o zawieszanie się systemu jak zamykam lub minimalizuje foobara :? cóż może w przyszłych wersjach to naprawią. Przy okazji Panowie jeżeli przypadkiem ktoś mógłby wrzucić ten nowy wygląd tunes - bo u mnie stronka hydrogenaudio nie działa :( i jak by ktoś miał chwilke czasu zrobić konfiga do kx który byłby dostosowany do głośniczków 2.1 i SB Live również byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluje świetnego tutoriala :) przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem pierwszy raz zainstalować kx project oraz asio do foobara i musze naprawde przyznać że KX Project + Foobal (Asio) to naprawde "mieszanka wybuchowa" - dźwięk jest świetny!! Jednak również mam częste problemy z foobarem - chodzi o zawieszanie się systemu jak zamykam lub minimalizuje foobara :? cóż może w przyszłych wersjach to naprawią. Przy okazji Panowie jeżeli przypadkiem ktoś mógłby wrzucić ten nowy wygląd tunes - bo u mnie stronka hydrogenaudio nie działa :( i jak by ktoś miał chwilke czasu zrobić konfiga do kx który byłby dostosowany do głośniczków 2.1 i SB Live również byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

sprawdz moja stronke, jest tam juz cos dla Ciebie robione na szybkiego ale mam nadzieje ze Ci sie spodoba

Pozdr.

ps. mam nadzieje, ze czytales sporo o tym wszystkim i np. juz masz zainstalowany UFXSetup

jesli nie to na mojej stronce wszystko jest wyjasnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głośniczkach sub. jest podłączony razem z satelitkami , sciągłem configa jednak nic nie słychać w głośnikach pewnie to przez to że nie powiedziałem że sub. oraz satelitki są razem a nie przez SPDIF-a. UFXSetup jeszcze nie zainstalowałem , właśnie przegladam twoją stronke i widze że jest tam jeszcze więcej informacji niż w tym topicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musze przyznac troche racji koledze RoB-owi, ten caly UFX jakby zmienial dzwiek, nie mowie, ze jest gorzej ale jest inaczej, na to potrzeba czasu aby cos wybrac, choc na razie jestem za standardowymi :) nie wiem jak na dobrym stereo ale na moim analogum 4.1 minimalnie gorsze wysokie tony

Nie uzywam EQ wiec nie wiem , pozatym kazdy equalizer pogarsza jakosc . Pozatym poczytaj ten temat i ogolnie o calym UFX , on uzywa bardzo ciekawych algorytmow . I jeszcze jedno nikt wam nie kaze uzywac Eq G10 , EQ P5 jest o wiele ciekawszy , i umnie gra swietnie (update pobawilem sie wiecej P5 i to niesamowity moze generowac dzwiek )

 

No, muszę przyznać, że EQP5 gra całkiem, całkiem... Jednak mi jakoś bardziej podchodzi stary EQG10. No cóż... kwestia gustu, a o tym sie nie dyskutuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam dzisiaj troche czasu i mysle ze wkoncu trzeba zmienic wyglad foobar-ka (standard zly nie jest ale...)

co polecacie, bo poki co wogole mnie to nie interesowalo, jakie wtyki i skad

cos slyszalem o tunes, warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie ciesze, polecam pobawic sie EQ P5 (kilka presetow ma bardzo ciekawych)

Preseta to mozna wlasnego zrobic niesamowitego, te defout to kiszka .

Ustawiajcie sobie w kazdej czestotliwossci jako filter Type " bell" , wtedy mozna niesamowicie wyciagnac bas z danej czestoliwosci , sopran jakos gorzej chodzi ( tyle ze akurat sopranu nie potrzeba ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze najlepsza jest wlasna tworczosc ale taki #smooth tez jest calkiem dobry

Hmmm jak dla mnie to skoro tak sie bawicie w podbijanie dzwiekow , nie ma tam nic ciekawego . A wlasnie siedze w sluchawkach po piwku i sobie testuje . Mozna np niezle odciecie na suba zrobic wersja mono P5 :) .

 

A tu macie stronke czlowieka ktory stworzyl Faq na stronie kxow , sa tam utwory ktore zrobil na sterownikach Kx-project .

http://www.geocities.com/djstick2k4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze nasze pisanie o ustawianiu Latency w Biosie jest bez sensu . POlecam poczytac, i co ciekawe mozna np zobaczyc jak malo czasu dostaje audigy 2 na czysty przeplyw danych, w porownaniu z karta sieciawa badz graficzna i jak dlugo czekaja w buforze dane .

I co najwazniejsze co ma do tego powerstrip, i co dzieki niemu mozemy ustawic :) .

Sumujac plyta glowna i jej chipset , tak samo jak i inny Hardware jaki posiadamy , maja duzy wplyw na to co slyszymy .

A ustawienie tego calego bajzlu , jest prawie niemozliwe !!!

 

http://www.geocities.com/phileosophos/tech...pcilatency.html

http://www.driverheaven.net/showthread.php...&threadid=44800

 

"PowerStrip does one thing, however, that no other utility I've found does. To wit, it allows you to examine and override a number of parameters for the PCI communications bus as applied to each device in your system. The first time I ran PowerStrip, I discovered the likely source of my hitching problems: my video card's PCI latency was at 248, my network device's value was 128, and my poor Audigy 2 sound card was set at 32. In other words, the video card and network card could easily hog the PCI bus to the point whereat my sound card might not be able to keep up with the load. PowerStrip makes it a simple matter to set those values to 80, 32, and 64 respectively. I experimented around a bit, of course, but those values seem to work best for my system."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie wiecie ze SB Live! ma 18 bitowy przetwornik[przynajmniej tak mi sie wydaje ze gdzieś wyczytalem :D ale się moge mylić] a to asio wykozystuje 16bit czy jest jakiś sposób wykożystania tych 2 dodatkowych bitów? moze by troszke odszumiło dzwięk... bo ten "mod" fubarkowy i asio zdecydowanie wyostrza instrumety dzwiek jest bogatszy ale szumy sie prawie niezmieniły, a dziwnym jest to ze nieda sie z tych 2 bit skozystać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie wiecie ze SB Live! ma 18 bitowy przetwornik[przynajmniej tak mi sie wydaje ze gdzieś wyczytalem :D ale się moge mylić] a to asio wykozystuje 16bit czy jest jakiś sposób wykożystania tych 2 dodatkowych bitów? moze by troszke odszumiło dzwięk... bo ten "mod" fubarkowy i asio zdecydowanie wyostrza instrumety dzwiek jest bogatszy ale szumy sie prawie niezmieniły, a dziwnym jest to ze nieda sie z tych 2 bit skozystać :/

Nie . Dithering sobie wlacz .

A szumy to masz od przetwornikow, kabla i wzmacniacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze nasze pisanie o ustawianiu Latency w Biosie jest bez sensu  . POlecam poczytac, i co ciekawe mozna np zobaczyc jak malo czasu dostaje audigy 2 na czysty przeplyw danych,  w porownaniu z karta sieciawa badz graficzna i jak dlugo czekaja w buforze dane .  

I co najwazniejsze co ma do tego powerstrip, i co dzieki niemu mozemy ustawic :)  .  

Sumujac plyta glowna i jej chipset , tak samo jak i inny Hardware jaki posiadamy  , maja duzy wplyw na to co slyszymy .  

A ustawienie tego calego bajzlu , jest prawie niemozliwe !!!

 

http://www.geocities.com/phileosophos/tech...pcilatency.html

http://www.driverheaven.net/showthread.php...&threadid=44800

 

"PowerStrip does one thing, however, that no other utility I've found does. To wit, it allows you to examine and override a number of parameters for the PCI communications bus as applied to each device in your system. The first time I ran PowerStrip, I discovered the likely source of my hitching problems: my video card's PCI latency was at 248, my network device's value was 128, and my poor Audigy 2 sound card was set at 32. In other words, the video card and network card could easily hog the PCI bus to the point whereat my sound card might not be able to keep up with the load. PowerStrip makes it a simple matter to set those values to 80, 32, and 64 respectively. I experimented around a bit, of course, but those values seem to work best for my system."

No widze ze nikt nie zalapal tego , ale coz .

Moze jeszcze jeden cytat

Epilogue

 

Do you find all of this as amazing as I do, dear reader? To be clear: I'm not surprised that the PCI latency settings have such effects on the system as a whole. I have a background in engineering, so I have some knowledge of such things. There are two things, however, that I find very surprising: (1) that BIOS settings can be so freely ignored by individual devices, and (2) that manufacturers are providing such awful defaults with their hardware. I'm sure ATI has their card configure itself to a latency value of 248 so that they can avoid all kinds of technical support calls from persons whose machines can't keep up with the card at a more reasonable setting. But that utterly screws other users, and it does so in a way that isn't simple to diagnose or fix. How many users, after all, are intimately familiar with the PCI specification? How many users are computer-literate enough to go poking around in their BIOS or use PowerStrip properly? From my dealings with the larger community, I think the answer is "not many".

 

In retrospect, it angers me that when I've tried to work through such stuttering, hitching, and pausing problems in the past with various technical support persons, they've blamed interrupt sharing, my operating system, my drivers, the way the device is configured, my other software, and pretty much everything except their own device (and certainly not its PCI latency settings). Sure, I've had technicians tell me to try adjusting the PCI latency in the system BIOS, but that's utterly bloody useless; it doesn't matter what that's set to if the devices in your system configure themselves otherwise. The system BIOS on my wife's machine lets me tweak the PCI latency setting, but I've found exactly the same thing with her machine; i.e., it doesn't matter to what I set PCI latency in the BIOS, some of the cards in her machine configure themselves far differently anyway.

 

So, I've just slaughtered a host of annoying system bugs with the application of one simple utility. As you might well expect, I've already purchased my copy of PowerStrip, and that was $30 well spent. If only I had known about it sooner. If you've got any such problems with your system, I suggest you try it. It just might save you hours of time. Be sure to read all the tips and help stuff, however, for using bad PCI latency values can hang your machine pretty easily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i zapewne tez samo pci ma spore znaczenie czy jest standard 33 czy moze 40 ;)))) z tym ze nie u kazdego będzie działać wyzsze pci i karty wtedy mogą krzaczyc sie bądz przegrzewać gdzieś w sieci to juz zakłądali radiatory na Lajfa! hehehe bo szczeze mówiac to on się nieźle grzeje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i zapewne tez samo pci ma spore znaczenie czy jest standard 33 czy moze 40 ;)))) z tym ze nie u kazdego będzie działać wyzsze pci i karty wtedy mogą krzaczyc sie bądz przegrzewać gdzieś w sieci to juz zakłądali radiatory na Lajfa! hehehe bo szczeze mówiac to on się nieźle grzeje :/

Do sluchania muzy nie wolno przetaktowywac magistrali PCI , a ja dalem linki do calkiem czego innego . I jak ktos bedzie wiedzial o czym to jest to sobie to zrobi :) , a jezeli ktos nie ma pojecia to niech nie rusza . Nie wiem jaka ma specyfikacje Nforce , ale na Via mozna sie fajnie pobawic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słucaj Xan moze by jednak coś więcej na ten temat spolszczyć opisać bo widze ze się z nasz a ja chce sie pobawić i nauczyć :( a pozatym mój angielski lezy i kwiczy niestety :(( a i myslę ze dla dobra ogułu to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pewnie kompa z HT ??, mozesz zostawic na domyslnym w dsp . A ze masz trzaski to nie wiem czemu wiele moze byc czynnikow .

Zreszta wszytko masz pare postow wyzej , wiec sobie sprawdz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pewnie kompa z HT ??, mozesz zostawic na domyslnym  w dsp . A ze masz trzaski to nie wiem czemu wiele moze byc czynnikow .

Zreszta wszytko masz pare postow wyzej , wiec sobie sprawdz .

To fajnie że mogę zostawić. Tak komp jest oczywiście z HT. Wszytsko czytałem i sądzę że zabawa z Power Stripem nie ma sensu bo sprawdzałem i dźwiękówka ma Latency 64. W BIOSie też tak ustawione. Czy jest sens wgrywać do rejestru te ustawienia, czy to nic nie da :?:

Acha bo się pogubiłem najlepsza jakość dźwięku w Foobarze jest na ASIO 21ms, a czy ten buffer size też wpływa czy nie. Obecnie mam output latency około 300ms, ale niestety jedyną różnicą są raz na kilkadziesiąt sekund te trzaski. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te trzaski to moze byc wina kxow i wlasnie HT , ale pewny nie jestem, bo na P4 sie nie bawilem w te ustawienia ( pozatym to pierwsza wersja kxow ktora wspiers HT i moze ma bledy ) . A skoro juz zainstalowales PowerStrip to z ciekawosci ustaw 128 Ms , ale tylko dla karty dzwiekowej i powiedz mi czy nadal pojawiaja sie jakies trzaski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

Na Asio 21,33 ms w kx-ach, mam w foobarze output latency ok 300ms bez najmniejszych trzasków i zaciec. Gdy zmniejsze ustawienia w sterach co jakis czas przerywa utwory (ale chyba tylko jak robie cos jeszcze ?). Wykorzystanie proca (athlon2000) do 15% przy wlaczeniu wyzszych ustwien resamplera i ditheringu. Ogolnie wszystko dziala super i slychac roznice nawet na starym wzmacniaczu i starych jak swiat tonsilach :) No i jest radocha w ustawanie tego wszystkiego. Model mojego SB to CT4832 Value (odczyt z menadzera urzadzen). Wie ktos moze co oznacza to "Value" i czym sie to rozni od innych modeli?

 

A zeby było smieszniej to Aida podaje ze karta to SB Live! Player 1024. Wiecie moze co to wkoncu jest,i ile glosnikow mozna do niej podpiac? (planowałem zakup zestawu 5.1 ale teraz nie wiem czy obsluzy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...