Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak zmienić rozmiar dostępnych rejestrów GPR w sterownikach kX, chciałbym pobawić się trochę DSP, ale to mnie ogranicza :(

No widzisz , tworca kxow zarecza ze dzwiek na jego sterach brzmi podobnie na wszystkich kartach Creativea . A jedyna roznica jaka jest miedzy Livea a Audigy jest wlasnie fakt , ze mozesz miec 2x wiecej GPR w Dsp( i wynika to z kontrukcji karty ) . Wiec jezeli chcesz miec wiecej GPR to kup lepszy model karty , albo zacznij uzywac wtyczek ktore uzywaja malo zasobow karty .

Jest to np plugin Src w ProFX zakladce, zamiast calego Fxbus . Zreszta jak chcesz sie bawic w DSP , to juz zapewne wiesz o co chodzi i sobie poradzisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem takowy: nie slychac NIC przy plikach midi :) załadowałem kilka soundfontów ale dalej glucha cisza..

pomocy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chris_gd

 

Mówisz że na twoim konfigu podbicie basów nie rozwala satelitek, ja mam ten sam zestaw co ty i u mnie na twoim konfigu satelitki pierdzą że tak powiem, problem ustaje dopiero gdy zmniejsze bassy, nie wiesz co może być tego przyczyną? Coś powinienem dodać?

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanie do innych: W biosie nie mam żadnych z tych ustawień o których mowa jest na pierwszej stronie, chodzi o ustawienia pci, u mnie jednynie są jakieś 4 pozycje ale zupełnie inne niż te o których mowa. Czy te funkcje odkrywają się dopiero przy opcjach zaawansowanych w biosie (coś, gdzieś, kiedyś o tym słyszałem), jeśli tak to jak się wywołuje te opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: Zaraz powiecie że lamerskie, albo że jak nie wiem co do czego to żebym się nie bawił tymi sterami, ale może akurat trafie na wasz dobry dzień i odpowiedcie. Mianowicie chodzi mi o to że podoba mi się dźwięk z konfigu surround z pierwszej strony, tylko chciałbym tam dodać kontrolę głośności i (nie wiem co), chodzi o to żeby mi się filmy w dźwieku ac3 odtwarzaly, bo w tej chwili mam cisze. Co muszę zrobić? To jeżeli komuś będzie się chciało odpowiedziec na tak głupie pytania, to z góry dziękuje. Może się czegoś naucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: Zaraz powiecie że lamerskie, albo że jak nie wiem co do czego to żebym się nie bawił tymi sterami, ale może akurat trafie na wasz dobry dzień i odpowiedcie. Mianowicie chodzi mi o to że podoba mi się dźwięk z konfigu surround z pierwszej strony, tylko chciałbym tam dodać kontrolę głośności i (nie wiem co), chodzi o to żeby mi się filmy w dźwieku ac3 odtwarzaly, bo w tej chwili mam cisze. Co muszę zrobić? To jeżeli komuś będzie się chciało odpowiedziec na tak głupie pytania, to z góry dziękuje. Może się czegoś naucze.

Podaj model karty dzwiekowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chris_gd

 

Mówisz że na twoim konfigu podbicie basów nie rozwala satelitek, ja mam ten sam zestaw co ty i u mnie na twoim konfigu satelitki pierdzą że tak powiem, problem ustaje dopiero gdy zmniejsze bassy, nie wiesz co może być tego przyczyną? Coś powinienem dodać? 

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanie do innych: W biosie nie mam żadnych z tych ustawień o których mowa jest na pierwszej stronie, chodzi o ustawienia pci, u mnie jednynie są jakieś 4 pozycje ale zupełnie inne niż te o których mowa. Czy te funkcje odkrywają się dopiero przy opcjach zaawansowanych w biosie (coś, gdzieś, kiedyś o tym słyszałem), jeśli tak to jak się wywołuje te opcje?

Dziwna sprawa, nie mowie, ze nie masz racji bo skoro pierdza to znaczy, ze cos jest nie tak ale dziwi mnie to, ze juz kilka osob jedzie na moim konfigu i raczej mialem pytania jak podbic bass bo jest go za malo i nigdy nie slyszalem aby moj konfig na 4.1 dzialal zle

Swoja droga te cale DSP to nic trudnego, jesli Ci satelitki pierdza to trzeba sie troche pobawic

Zapraszam na GG w razie problemow

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chris_gd

 

Mówisz że na twoim konfigu podbicie basów nie rozwala satelitek, ja mam ten sam zestaw co ty i u mnie na twoim konfigu satelitki pierdzą że tak powiem, problem ustaje dopiero gdy zmniejsze bassy, nie wiesz co może być tego przyczyną? Coś powinienem dodać? 

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanie do innych: W biosie nie mam żadnych z tych ustawień o których mowa jest na pierwszej stronie, chodzi o ustawienia pci, u mnie jednynie są jakieś 4 pozycje ale zupełnie inne niż te o których mowa. Czy te funkcje odkrywają się dopiero przy opcjach zaawansowanych w biosie (coś, gdzieś, kiedyś o tym słyszałem), jeśli tak to jak się wywołuje te opcje?

Dziwna sprawa, nie mowie, ze nie masz racji bo skoro pierdza to znaczy, ze cos jest nie tak ale dziwi mnie to, ze juz kilka osob jedzie na moim konfigu i raczej mialem pytania jak podbic bass bo jest go za malo i nigdy nie slyszalem aby moj konfig na 4.1 dzialal zle

Swoja droga te cale DSP to nic trudnego, jesli Ci satelitki pierdza to trzeba sie troche pobawic

Zapraszam na GG w razie problemow

Pozdr.

Twoj konfig pasuje do kart Live , do audigy podlacza sie inaczej .

A jemu moze dlatego pierdziec bo masz pogloszone przednie kanaly w mixerze , a do tego duzo basu ustawiasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model karty dzwiekowej .

SB live 5.1 digital (Sb0220)

 

A jemu moze dlatego pierdziec bo masz pogloszone przednie kanaly w mixerze , a do tego duzo basu ustawiasz .

Chodzi może o ustawienie GainHQ?, bo jeśli tam zmniejsze wartości to trochę pomaga. Jednak u mnie o wiele więcej basu jest na ustawieniach surround i tam nie mam żadnych problemów.

Nie denerwujcie się za tak proste pytania, jednak ja nie znam na tyle angielskiego żeby móc sobie gdzieś poczytać (a po polsku nic nie znalazłem) i ucze się wszystkiego na wyczucie, metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model karty dzwiekowej .

SB live 5.1 digital (Sb0220)

 

A jemu moze dlatego pierdziec bo masz pogloszone przednie kanaly w mixerze , a do tego duzo basu ustawiasz .

Chodzi może o ustawienie GainHQ?, bo jeśli tam zmniejsze wartości to trochę pomaga. Jednak u mnie o wiele więcej basu jest na ustawieniach surround i tam nie mam żadnych problemów.

Nie denerwujcie się za tak proste pytania, jednak ja nie znam na tyle angielskiego żeby móc sobie gdzieś poczytać (a po polsku nic nie znalazłem) i ucze się wszystkiego na wyczucie, metodą prób i błędów.

To duzo pisania co i jak , po pierwsze to odezwij sie do Chrisa jego wtyczka , to wie co i jak :) .

A narazie to mi powiedz czy masz teraz wlaczona opcje zamien przod z tylem , jezeli wiesz o co chodzi ( tzn czy masz przednie kanaly w wyjsciu dla tylnich ) . I jak mozesz zrob test glosnikow , w mixerze na dole jest ikonka od tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sory że od razu nie napisałem że zrobiłem test, mam przedni kanał w przednich głośnikach.

Ok a wgraj ten config , i zrob test glosnikow . I sprawdz czy masz dolby digital .

http://republika.pl/xanek/test.kx

I jak mozesz to podaj mi linka jakiego konfiga uzywasz aktualnie . To sobie sprawdze jak to dziala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie to od razu dzięki za dotychczasową pomoc i poświęcenie czasu.

 

Wgrałem ten konfig i zrobiłem test, wydaje mi się że wszystko jest w porządku. Swojego konfiga chyba nie mogę ci podać, bo musiałbym chyba posiadać jakiś serwer, na którym mógłbym go umieścić. Ale powiem ci że używam konfig chrisa, tyle tylko że zmniejszyłem w nim gainhq i trochę pozmieniałem treble i basy i to na tyle. Jednak muszę zauważyć że jakoś lepiej grają mi te ustawienia które teraz podałeś, dźwięk jest bardziej czysty, soczysty dynamiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie to od razu dzięki za dotychczasową pomoc i poświęcenie czasu.

 

Wgrałem ten konfig i zrobiłem test, wydaje mi się że wszystko jest w porządku. Swojego konfiga chyba nie mogę ci podać, bo musiałbym chyba posiadać jakiś serwer, na którym mógłbym go umieścić. Ale powiem ci że używam konfig chrisa, tyle tylko że zmniejszyłem w nim gainhq i trochę pozmieniałem treble i basy i to na tyle. Jednak muszę zauważyć że jakoś lepiej grają mi te ustawienia które teraz podałeś, dźwięk jest bardziej czysty, soczysty dynamiczny.

Ja go tobie tylko dalem do testu ( moze pozniej go poprawie ) , zebys mi powiedzial czy przod jest przodem :) ( bo jak wgram konfigi Chrisa to mam tyly jak przod ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś mógł mi na bazie tego konfigu (oczywiście jak będziesz miał jakąś wolną chwilę i ochotę) zrobić już poprawiony, twoim zdaniem najlepszy do byłbym ci bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze male problemy z moim konfigiem :(

teraz wychodze ale pozniej sie tym zajme i dam znac co spier...em w tym konfigu, ze glosniki pierdza (a nie powinny)

GOD jak cos odezwij sie na GG i powiedz dokladnier ktory konfig Ci tak pierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie jedno pytanie, wy słuchacie muzyki na włączonym surround, czy też na coppy lub off?

Jak macie zestawy 4.1 i 5,1 to na "on" .

A ja osobiscie go nie uzywam wogule, chociaz pewnie warto :) . W nowej wersji kxow ma byc jeszcze lepszy ten plugin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze male problemy z moim konfigiem :(

teraz wychodze ale pozniej sie tym  zajme i dam znac co spier...em w tym konfigu, ze glosniki pierdza (a nie powinny)

GOD jak cos odezwij sie na GG i powiedz dokladnier ktory konfig Ci tak pierdzi

Skoro wstawiasz wtyczki Peak w swoje dsp , to zwracaj uwage zeby tak pogloszac, aby dzwiek nie przekraczal 0dB i wtedy bledow nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapodam taka ciekawostką - pisałem kilka dni temu że za bardzo mi to ASIO nie chodziło ładnie - buffer na 6 i latency około 600ms. A teraz coś mnie podkusiło żeby się jeszcze tym pobawić i teraz mam buffer na 0 i jakieś ~120ms i co ciekawe jest elegancko a nic nie robiłem. A tak w ogóle to dwa pytania mam bo już sam nie wiem:

1. Z tego co wyczytałem najlepiej w KXach ustawić 21ms i nie mniej, zgadza się :?:

2. Czy ten bufor im mniejszy tym lepiej i te ustawienia jakie obecnie uzyskałem są lepsze od poprzednich :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 ms , a buffer nie na 0 tylko na 2 . Latency ma wplyw w Asio w momencie gdy nagrywamy , w playback Latency nie gra tak duzej roli . Sumujac 300 ms w Foobarze jest bezpieczna wartoscia , a w kxach 10 albo 21 ms .

BTW Foobar jest nowy ( pamietac ze po instalacji nowej wersji Foobar , trzeba plik foo_input_std wgrac ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska co jest  z najnowszym plugiem ASIO mam blad foo asio err or - unsoported sampe rate ??

Logi z konsoli pokaz . A jezeli , nie masz resamplera wlaczonego w dsp , to moje gratulacje :) .

BTW mi dziala idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem kx i foobar 2000, zrobiłem wszytko co było na pierwszej stronie i gra zajefajnie :D (dobra robota z tymi kx'ami)

 

Jest tylko jeden problem, a mianowicie:

1) Nie działa mi wejście na mikrofon i LINE IN(potrzebny do tunera),

troche się pobawiłem i mikrofon działa. Ale jak zrobić żeby mikrofon nie szedł przez AC97, i grało naraz LINE IN i Mic?? :-(

 

Napewno na stery Creative sie już nie przerzuce po tym co słysze w głośnikach.

Mam SB Live Value!

CT 4670 10k1 [ec00] - to jest w ustawieniach ASIO w kx

W systemie mam kX 10k1 Audio - Model CT4670 Value

 

Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...