Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjsciem cyfrowym jako sluchawkowym sie nie bawilem , moze na innych modelach kart Creative dziala lepiej(albo wstaw Gain w config i poglos z tej wtyczki tyle ile sie da zeby nie znieksztalcalo ) .

A jezeli chodzi o config, zeby sluchawki byly jako przod w tylnich kanalach to sie pewnie da :) ( tylko potestowac trzeba )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby jasno opisać jak skonfigurować kx Priject driver. Straszny zrobił się tutaj bałagan.

Czytałem dużo na temat sterów pod SB live, róznych próbowałem, nawet tych od A2 ale jednak KX są najlepsze. Mam kilka ściągniętych ustawień pod 5.1 do KX ale nie wiem jak je zainstalować. Może ktoś założyłby wkońcu stronę z SB Live nt. porad opisów sterów ect. jak dotąd nic takiego nie znalazłem po polsku :( A rzesza użytkowników tych kart napewno jest niemała........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy w kx'ach trzeba wprowadzać jakieś dodatkowe zmiany zeby chodziło wyjście cyfrowe?? podłączyłem amplituner z wejściem cyfrowym kabelkiem z wyjsciem cyfrowym w sb live... zmieniałem tylko ustawienie -używaj tylko cyfrowego wyjscia( czy coś takiego) i w amplitunerze wybrałem tryb cyfrowy ->cisza nic nie słychać... co poradzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

czy w kx'ach trzeba wprowadzać jakieś dodatkowe zmiany zeby chodziło wyjście cyfrowe?? podłączyłem amplituner z wejściem cyfrowym kabelkiem z  wyjsciem cyfrowym w sb live... zmieniałem tylko ustawienie -używaj tylko cyfrowego wyjscia( czy coś takiego) i w amplitunerze wybrałem tryb cyfrowy ->cisza nic nie słychać... co poradzicie??

Reinicjuj dsp , i wlacz tylko zamien przod z tylem i tylko wejscie cyfrowe wlacz . Nie wlaczaj omin wejscie cyfrowe .

Pozatym oczywiscie to wyjscia cyfrowego potrzeba innego konfiga .

Pozniej ci udostepnie .

 

Zapisz jako http://republika.pl/xanek/foobar.kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanko czy na kx działaja pliki midi   pozdrawiam  all .

dzialaja i toi bardzo dobrze

tylko trzeba soundfonta zaladowac, polecam poszukac creative 8mb ale 4mb ktory jest na plytkach ze sterownikami tez sie swietnie nada

Odnosnie midi - znalazlem na cd z Audigy plik CT4MGM.SF2. Mam go poprostu wrzucic do katalogu z KX-ami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuuu padł mi sb live :(. a mianowicie oba gniazda speaker sout, z mojej winy bo nieco na sile mialem popiety kabel do wzmacniacza i sluchawki obok, teraz mm jakiss trzaski, albo si ewylacza ktorys z kanalow...... Slucham teraz na Ac97 realteha... i to jest porazka, dzwiek plaski jak z kasety magnetofonowej, kiepskie stereo do niczego :(, Znowu kupie SbLive......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuuu padł mi sb live :(.  a mianowicie oba gniazda speaker sout, z mojej winy bo nieco na sile mialem popiety kabel do wzmacniacza i sluchawki obok... Slucham teraz na Ac97 realteha... i to jest porazka, dzwiek plaski jak z kasety magnetofonowej, kiepskie stereo do niczego :(,  Znowu kupie SbLive......

heheh juz lepiej 5,1 albo audigy tanie to teraz jest :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nadzieja w koledze elektroniku ze wymieni gniazda hyhy :)

 

btw, jak bym nie dostal tych gniazd na wtyczke jack, to w ostatecznosci mozna bylo by pzelutowac gniazdo od dzwieku cyfrowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nadzieja w koledze elektroniku ze wymieni gniazda hyhy :)

 

btw, jak bym nie dostal tych gniazd na wtyczke jack, to w ostatecznosci mozna bylo by pzelutowac gniazdo od dzwieku cyfrowego ?

Cyfrowe w Live moze byc tylko mono :) , ale jak bedzie jednak stereo to mozna :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanko czy na kx działaja pliki midi   pozdrawiam  all .

dzialaja i toi bardzo dobrze

tylko trzeba soundfonta zaladowac, polecam poszukac creative 8mb ale 4mb ktory jest na plytkach ze sterownikami tez sie swietnie nada

Odnosnie midi - znalazlem na cd z Audigy plik CT4MGM.SF2. Mam go poprostu wrzucic do katalogu z KX-ami ?

obojętne jest gdzie skopiujesz, moze byc do katalogu z kxami. POtem wchodzisz do mixera kxów i wybierasz o lewej stronie ikonke z literką f (sound font), potem ikonke w ksztalcie + (zaladuj sound font), pokaz tego soundonta co go skopiowales i powinno juz dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS - czyli po prostu wyrwales gniazda z PCB ? a takie gniazda powinno sie psoko gdzies dostac ...

nie,nie wyrwlem, tlyko rownoczenisnie do wyjscia tyl i przod mialem podpiete sluchawki i kabel do wzmacniacza, obie koncowki dosc grube, te wejscia sa blizutko wiectak nieco na sile byly te wtyczki - jack wepchniete w gniazda - tak pod katem, gralo dobrze do pewnego czasu i nagle zaczelo sie sypac, wylaczal sie jeden z kanalow, albo wogle oby dwa, juz myslalem ze to wzmacniacz wariuje...

Sprubuje przelutowac gniazdka, nie mam nic do stracenia i tak teraz nie dziala jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS - czyli po prostu wyrwales gniazda z PCB ? a takie gniazda powinno sie psoko gdzies dostac ...

nie,nie wyrwlem, tlyko rownoczenisnie do wyjscia tyl i przod mialem podpiete sluchawki i kabel do wzmacniacza, obie koncowki dosc grube, te wejscia sa blizutko wiectak nieco na sile byly te wtyczki - jack wepchniete w gniazda - tak pod katem, gralo dobrze do pewnego czasu i nagle zaczelo sie sypac, wylaczal sie jeden z kanalow, albo wogle oby dwa, juz myslalem ze to wzmacniacz wariuje...

Sprubuje przelutowac gniazdka, nie mam nic do stracenia i tak teraz nie dziala jak trzeba

Po prostu zes te blaszki w jacku za mocna powginal :) , i mysle ze nie powinno byc problemu z naprawa :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche si epobawilem z livem, i dziala :)

Wyjolem go, pedzelkiem odkurzylem, zagieta szpileczka poodginalem blaszki wewnatrz gniazda, i w szparke miedzy jedym gniazdem a drugim wcisnolem kawalek plasstiku, dzieki temu gniazda juz sie tak nie ruszaja, a przynajmiej ich plastikowe obudowy, podlaczylem i tak od godziny jest wporzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa skorka sie szykuje , mysle ze ta podpasuje wszystkim ktorzy tak wielbia winampa za MMD czy jakos tak .

A do tego wszystko co polskie jest najlepsze :) , wiec pozdrowienia dla Haddy i Dziuby ( konczyc szybciej ta skorke :) )

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ja was o pomęczę :wink:

 

Sytuacja jest taka:

 

SS na A7N8X, stery 4.31, Foobar 0.8 + najnowsze ASIO. Ustawienia ASIO: Realtime, Buffer 2, Channel 2. Odczyt: DSP 0 ms, Latency 260-380 ms.Podczas odsłuchu pojawiają się dziwne "trzasko-szumy" bardzo ciche, ale wyczuwalne, w zasadzie tylko w niektórych piosenkach z dużą ilością dźwięków niskich. Przekombinowałem juz chyba wszystkie ustawienia i to samo. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet Foobara na maxa , i "Asio exe "na maxa oba parametry . Masz mocnego kompa wiec bedzie smigalo . Pozatym skoro masz trzaski to zwieksz Buffer lekko .

I jeszcze jedno najlepiej uzywac Asio exe , jezeli sa jakiekolwiek bledy na zwyklym . Rozumiem ze inen wtyczki tez masz powgrywane ??

 

Raz na Abicie i SS robilem Asio i jakos inaczej to skonfigurowalem , ale nie pamietam za cholere jak (bo gralo mi idealnie )

Pobaw sie tymi trzema ustawieniami ( czyli priorytety w asio i Foobarze , i dlugosc Bufora .)i napewno bedzie dobrze . Ustaw jak mozesz w Asusie wiekszy czas Latency dla dzwiekowki , i wlacz Pci Latency Compiant ( jak jest na Nforce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces i Thread Priority jest na Realtime/Time Critical w ASIO(exe). Gdzie zmieniać priorytet Foobara ( update: już wiem)?

Wtyczek nie wgrywałem,a niestety BIOS nie daje zmiany PCI Latency :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w takim razie uzywasz samego Asio jako output, a to bez sensu . Nalezy uzywac dekodera Otachana , jezeli tego nie robisz sa bledy ( a wynikaja one z tego ze Foobar swoim dekoderem probkuje 64 bity Floating point , a Otachana 16 fixed) .

Jezeli nie czytacie dokladnie tego posta , to ja sie nie dziwie ze macie bledy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że foo_ddcontrol należy wrzucić w components? Nie wiem jak mogłem przeoczyć to info o wtyczkach 8O Uaktywniają się automatycznie czy trza gdzieś włączyć?

 

Sorki, za lamerkę, ale jakoś nie do końca jeszce łapię "muzyczne" terminy. Trzeba się dokształcić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDE control trzeba jedynie zaznaczyc w foobarze, a reszta uaktywnie sie automatycznie

 

Co do priorytetu to foobara mam na normal, a samo ASIO na realtime i bez najmniejszych problemow

 

Trzaski to tylko buffer size zwiekszyc w sterach (w foo zostawic na 7) i powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDE control otochana nie zaznacza sie w Foo , wystarczy wrzucic do components i sam sie uaktywnia .

Pozatym zmien marcin w pierwszym poscie linka do wtyczek, bo widze ze na stale juz jest link

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/secret/f.../foo_secret.cgi

(ble link sie nie zmienia, ale wejsc sie nie da klikajca na niego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhe ustawien nie bedzie kazdy sobie ustawia sam :)(a na powaznie to marcinowi wylaczyli konto na republice , i stracil wszystko co tam bylo ) .

Pozatym w nowej wersji kxow , trzeba bedzie od nowa config robic , wiec czas sie chlopaki nauczyc, co gdzie i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wiec czas sie chlopaki nauczyc, co gdzie i jak"

dobrze powiedziane, jesli ktos chce naprawde odczuc zalety kx-ow to musi nauczyc sie sam wszystko ustawiac, kazdy ma inne mieszkanie (metry tu maja spore znaczenie) glosniki i co najwazniejsze kazdy ma wlasny gust co do dzwiekow i nie ma co liczyc, ze ktos Wam podesle konfiga, bo taki konfig jest robiony w innych warunkach na innym sprzecie i male szanse, ze bedzie gral Wam rownie dobrze jak autorowi

ps. te KX-y naprawde nie sa az tak ciezkie, jesli ja do tego doszedlem to uwazam, ze kazdy moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Xan musze przyznac Ci racje, im mniej pluginow tym lepiej,

http://chris_temp.w.interia.pl/konfig.jpg

nawet wywalilem surroundera (on tu wiele kaszanil) fakt, ze teraz 4.1 jest troche inne bo REAR=FRONT ale gra lepiej (bardziej naturalnie) do sluchawek pod SPDIF pluginy dalem bo strata jakosci mala a bassy dobrze wyciagaja (wiec Timbre musi byc) GainX-a tez trzeba bo wiadomo, ze Timbre troche za bardzo podbija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Xan musze przyznac Ci racje, im mniej pluginow tym lepiej, 

http://chris_temp.w.interia.pl/konfig.jpg

nawet wywalilem surroundera (on tu wiele kaszanil) fakt, ze teraz 4.1 jest troche inne bo REAR=FRONT ale gra lepiej (bardziej naturalnie) do sluchawek pod SPDIF pluginy dalem bo strata jakosci mala a bassy dobrze wyciagaja (wiec Timbre musi byc) GainX-a tez trzeba bo wiadomo, ze Timbre troche za bardzo podbija

No widzisz czyli sluch ci sie rozwija :) .

A jezeli chodzi o twoj konfig to bym zostawil mniej wiecej , ale tylnie kanaly bym pozmienial zeby jakis efekt robily(moze lekkie opoznienie , albo jakies czestotliwosci konkretne zeby szly itd ) .

A na gadu pytales do czego jest Fxbus 2 i 3 , i z tego co wiem to cos z MIDI ma wspolnego :) .Tyle ze Fxbus jest w pelni konfigurowalny mozesz sobie pod 2/3 wstawic 0/1 bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...