Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, z tym opoznieniem to dobry pomysl, zaraz bede probowal

ps. co do FXbus to juz sobie poradzilem :), w sumie pytanie idiotyczne :D calkiem zapomnialem, ze mozna go konfigurowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jako ze mam chwile to wam napisze jak wgrac najnowsze pluginy zeby dzialalo foo_looks ( czytaj skorki do foo ) .

Jezeli ktos chce miec takiego Foobara, a do tego made in poland .

To robi tak .

1. Sciaga tego rara http://www.btinternet.com/~sean.m.kelly/fo...o_looks_2.1.zip .

foo_looks.dll leci do componets , a katalog foo_looks zostaje wrzucony do katalogu foobara ( tam wrzuca sie nowe skorki ) .

2. Sciagacie ta skorke http://kaczka2k.w.interia.pl/Foopilot_beta4.zip

Po rozpakowaniu plik ski leci do katalogu foo_looks razem z katalogiem ( tak jak go rozpakujecie tak wrzucacie ) .

I teraz zostaje tylko wlaczayc skorke w zakladce Components/look .

 

Co sie tyczy tej skorki co dalem , to ona moze sie z boku monitora umiejscowic ( wtedy wciskamy alt i ja przesuwamy myszka )

I jeszcze jedno zeby miec fote albumu trzeba ja wrzucic oczywiscie do katalogu z albumem . Zeby wlaczyc album info trzeba rozwinac playliste i na dole po lewej stronie kliknac prawym na taka mala strzalke .

 

A na koniec podziekowania dla Polakow ktorzy pracuja nad ta skorka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DaMcio

teoretycznie to tak tyle że ja używam tych kx'wo do eax :) i kiedy wziąłem te jesgo ustawienia trzaski znikły(zniknęły :|) a basy to ja sobie na głośniczkach ustawiam :) i jest oki

 

więc jak ktoś ma ten plik zgrał go przed tragicznym zamknięciem konta niech prześle go na d-damcio@o2.pl

 

miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mala kolejna rada :) , pokazujaca ze kxy nie maja sobie rownych nawet w sterownikach do kart profesjonalnych .

Jezeli ktos z was chcial nagrac kiedys Radio Internetowe, teraz moze to zrobic przez Foobara ktory nam je zdekoduje oczywiscie na ustawieniach o ktorych jest ten post ( co znacznie poprawi jakosc ) Sygnal zostanie obrobiony jedynie przez dsp kxow , a nie jakies programiki z du... .

Wyglada to mniej wiecej tak i jedynie uwage nalezy zwroci na to co zrobilem z pluginem src (zmienilem sobie jego nazwe na Line in) znajduje sie on w dsp w zakladce ProFX .

No i dzieki pluginowi src , mozecie sobie akurat dowolnie wybierac zrodlo sygnalu jakie chcecie nagrywac(zeby nagrywac z Foobara nalezy ustawic FXbus0/1 , a jezeli checie z wejscia Line in to LIne in itd ) .

Kolejna sprawa ja do zgrywania Line in i Radia internetowego , uzywam darmowego Audiograbera i wam tez polecam :) .

Oczywiscie zeby sygnal nagywania byl odblokowany musimy jeszcze ustawic w mixerze w zakladce nagrywanie , wlaczyc i ustawic na 0 suwak ac97 .

 

I jeszcze jedno nie kopiujcie mojego calego dsp , tylko te ustawienie Line in do epiloga /

 

A tu macie probke http://xanek.os.4ju.org/tweak/test.mpc

Radio ma streama 128 kbps .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z mikrofonem. otoz z samego foobara + kx jestem niesamowicie zadowolony i szerze to gdzie tylko sie da ( ostatnio dwoch kumpli namowilem - sa wniebowzieci ) ale chcialem zapodac sobie Skype do gadania przez neta. Jak dawniej jechalem na creativach to bylo wszystko ok - wkladalem jacka do rozowego portu i slychac bylo w glosnikach co sie do mike'a gadało. Teraz nic nie ma. Oczywiscie w tych suwakach w glosniczku mam podglosnione wejscie mic. Moze o czyms zapomnialem i sie motam ( tak jak na samym poczatku z kxami nie wiedzialem o zamianie przodow na tyl hehe) pomocy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kb.kxproject.lugosoft.com/guide/setup-mic.html

TU masz co ustawic w mixerze , i jezeli uzywasz konfiga defoult z kxow to wystaczy , a jezeli uzywasz konfigow z 1 posta , to musisz zrobic to co opisalem 3 posty wyzej

W tym pluginie src ustawic ac97 Mikforon i podlaczyc do epiloga w te same miejsce co mam ja .

W skype jako output ustaw Wave 0/1.

http://republika.pl/xanek/mic.JPG

 

I mam nadzieje ze jzu wiecej pytan o mikrofon nie bedzie , bo mi sie jzu nudzi pisac to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm uzywam defaultowych czyli niby powinny wystarczyc te ustawienia ktore podales w linku , ale nie wiem czemu majac Live'a nie mam wszystkich suwakow i przez to nie moge poustawiac wszystkiego jak oni se tam zalecają :|

http://img50.photobucket.com/albums/v154/haber/kx.jpg

NIe masz defoultowego konfigu ,przeciez widac .

Reinicjuj dsp .

I plizz zrob to , pokombinuj cos sam to jest naprwde latwe .

Pomyslcie cos sami czasem .

I jak czegos nie wiecie to wszystko juz na 90 % bylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kolejna lamerka - w AISO jest wybór ilości kanałów. Teoretycznie dla pary kolumn powinienem ustawić 2, ale wchodzi także 0, choc gra nieco inaczej. Moze ktoś wyjaśnić różnicę :oops:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm uzywam defaultowych czyli niby powinny wystarczyc te ustawienia ktore podales w linku , ale nie wiem czemu majac Live'a nie mam wszystkich suwakow i przez to nie moge poustawiac wszystkiego jak oni se tam zalecają :|

http://img50.photobucket.com/albums/v154/haber/kx.jpg

 

jak dalej nie działa to sprobuj tego configa: www.btk.net.pl/~chrobert/mic1.kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chris niezła robota z tą stroną, mam pytanko twierdzicie że dodatkowe pluginy mogą psuć dzwięk czy należy je wywalić z DSP Menagera czy całkowicie z katalogu tak aby w ogólne nie były ładowane.

Ja własnie Za pomocą Plugów: DSP DYNAMIC COMPRESSORA i STEREO EXPANDERA ORAZ RESAMPLERA uzyskałem polepszenie dzwięku zwłaszcza dużą role odegrało dobre skonfigurowanie compressora (zwłaszcza peak level musiałem zmniejszyć do 73% ponieważ było przesterowanie). Zaobserwowałem także, że kolejność plugów w szeregu ma znaczenie i tak ja mam. 1) Expander 2) Adwanced Limiter 3) Dynamic Compressor 4) Volume Control 5)Resampler 48kHz gdyby np. Dynamic był przed Expanderem dzwięk byłby przesterowany równie pogorszenie zamiast polepszenia może przynieść umieszczenie resamplera na początku szeregu bądz przed którymś z plugów na moich Paradigmach każdą różnice słychać natychmiast i używając tej konfiguracji oraz Kernel Stream zauważyłem żę dzwięk jest nieco bardziej przejrzysty i szczegółowy i co najważniejsze posiada większa dynamike co jest miłym zaskoczeniem. Już walcze z Asio jak dotychczas Liveware 3.0 ( WDM działały bardzo źle nie wiem dlaczego) były dlamnie najlepszymi steremi ale nie bedę miał nic przeciwko jeśli KX z foobarem będą lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w foobar-ku :D

a tak powaznie to nie wiem czy aby nie trzeba instalowac w wersji full aby byl Advance Limiter ja mam ale ja zawsze instaluje full-a bo kilka rzeczy testuje

ps. RS zajefajny pulpit, duze brawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze w waszych pokojach (mam na mysli te mniejsze), taki efekt dziury basowej ? np na koncach pokoju bas jest a w srodku pokoju efekt taki jakby fale dzwiekowe sie znosiły ?

 

mam pokoj o wymiarach 2,5 na 4,5, wysokosc 2,5, akustycznie kiepski pokoj..... ale mysle ze dosc dobrze wytlumiony... parkiet zdywanem, pulki z ksiazkami, kwiaty, zaslony w oknach i firany itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczcie jeszcze sobie kosciol i efekt budy psa .

Kazda modyfikacja takimi pluginami (przynajmniej umnie na wyjsciu cyfrowym ) gotowego utworu powoduje strate czesci dzwiekow na rzecz wydobycia 3 i to znieksztaconych .

Moze te przetworniki analogowe w Livea i Livea 5,1 sa naprawde takie tragiczne, ze trzeba tego uzywac ale watpie .

Pozatym wersja special Foobara to straszny badziew ,polowa wtyczek niedopracowanych z bledami .

Od 10 stron tego tematu nie bylo zadnego dobrego pytania(jeszcze mnie tymi expanderami dobijacie ) , a szkoda . Czas wywalic ten temat z obserwowanych .

 

A do RS zadnymi pluginami nie poprawisz sobie juz w tym pokoju dzwieku, o wiele wazniejsze jest odpowiednie rozstawienie kolumn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan: mam duze podlogowe kolumny nie mam wielu mozliwosci ich ustawienia (musze zachowac kompromis miedzy efektem stereo, a basem). Nie smiejcie sie ponizej droga prostego rozumowania :)

Doszedlem do wniosku ze okolice jakiejs okreslonej niskiej czestotliwosci po odbiciu sie znosi sie w srodku pokoju z innymi falami, tworzac taki efekt jakby jednaz kolumn byla w odwrotnej fazie. Wystarczy zrobic 3 kroki do przodu ze srodku pokoju i juz jest ladny basik...

 

Pobawilem sie w dsp:

wstawilem crossover, z podzialem na 66hz, wyzsze czestotliwosci puszczone bez obrobki, niskie tony idą do GainHq, nastepnie rozdzielaja sie na 2 "klocki" phat EQ, jeden 40hz,z niskim Width(q) drugi 53hz z szerszym Width(q). I teraz przed tym phat eq 40hz wstawilem odwrocenie fazy :) i dziala ekstra :).

Dalej wsyztkie sygnaly ida do sumatora, i jako stereo do wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekalem na ta chwile :) . Wyszly nowe kxy , ktore nie sa nawet wersja beta , i jak ktos wie jak to sobie je znajdzie .

Tyle ze powiem krotko , ta wersja co wyszla jest dla osob co sie znaja , a ja tu widze ze 2 pewnie .

Tu macie liste zmian /

 

DISCLAIMER:

 

THIS IS DEVELOPMENT RELEASE, not final, not even BETA

that is, don't download it unless you:

a. are familiar with the driver

b. have been using it for a very long time

c. wish to help to track new / existing bugs

d. have enough experience installing the driver manually

etc.etc.etc.

 

this release is not intended for generic use, so if you have any urgent audio / music projects, don't try to experiment with 3538!

 

now, the changelog:

Re-arranged kX Distributions<br>

Added initial support for 6.1 and 7.1 speaker-sets<br>

Fixed bug with 'kxctrl -shw 19' option<br>

Added '24/96 Router' for P16V hardware mixer (Audigy2 only)<br>

Added 'kX Console' menu item<br>

Improved kX DSP connect/disconnect features (hold 'Alt' button for legacy behaviour)<br>

Plugin window position is now saved and restored automatically with the settings<br>

Fixed bug with HpSp plugin (invalid channel assignment)<br>

Improved Speaker Test applet<br>

Changed the default routing for ASIO recording (kX In0/1 is now equal to WinMM Rec path)<br>

Improved support for hidden kX DSP effects<br>

Improved Power Management / Hibernation support<br>

Fixed bug with MX6 mixer automation support<br>

Changed default recording level for Wave/Synth sources ('what you hear' is now OFF by default)<br>

kX ASIO driver re-written to support 24/96 and other formats (Audigy2 only) (EXPERIMENTAL)<br>

Added buttons to copy Hardware Configuration / IO Status to clipboard<br>

Added custom SoundFont manager (sfman32.dll)<br>

Added custom VSTi-based SoundFont manager<br>

Added hack to fix Cubase SX patch names issue<br>

Fixed minor bug in Dane disassembler<br>

Added support for WinRar3-archived skins<br>

Added option to minimize / restore kX DSP objects<br>

Crossover, BoobleGum, Vibrato effects added<br>

Removed RemoteIR acceleration<br>

Improved SRC DSP effect<br>

kX Tray icon should be visible after Explorer crashes<br>

kX Manager code completely re-written<br>

kX Dane: added support for constant registers<br>

kX SDK: support for kX Plugin Manager and kX Manager Add-ons added<br>

kX SDK License Agreement has been updated to Revision 4<br>

kX API revised -- legacy plugins are no longer supported<br>

kX API Developers: include 'kxcompat.h' file for your legacy code<br>

kX API: added support for p16v per-channel volumes<br>

 

NOTE: there are NO features added that were not mentioned in the changelog. That is, don't ask about EAX2, GSIF2, AC-3 for 10k1, etc, etc, etc...

NOTE: 24/96 support for audigy2 is NOT finished, don't try it!

 

thanks for your understanding!

 

please post the reports only to this topic unless advised to to otherwise

please let me know if you found no problems

 

Jak ktos sie zdecyduje instalowac robi to na wlasna odpowiedzialnosc , ja zadnych porad nie udzielam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ich nie instaluje to poszukać umiem 8)

http://www.driverheaven.net/showthread.php...?threadid=50618

Tam jest link do nich pod opisem.

xan @ może i pytania były lamerskie, ale po pierwsze. Jeśli chodzi o dekodery z wersji special, to przegooglałem z godzinę za pluginami i nie ma ich nigdzie oddzielnie. Jeśli chodzi o drugą sprawę - dekoder Otachana, to zawsze wszystko mam najnowsze, co jest na jego stronce. A co to tryb replay gain to sobie jakoś poszukam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle szukales , tu masz wszystkie pluginy z wersji special

http://foobar2000.blogsite.org/.

Jezeli chodzi o dekoder Otachana wczoraj wyszedl nowy .

A replay gain jest do ustawiania stalego poziomu glosnosci z plyt CD ( a w foobarze to moze i innych plikow , marcin sie tym bawil wiec sie jego pytaj )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Nowe KXy zainstalowałem, tylko szkoda, że nie działa UFX. Nowy dekoder właśnie pobrałem. Jeśli chodzi o replay gain, to pytałem, ponieważ mam jakieś "empetrójki" które po włączeniu tego przygłaśniają się o 20dB :!: , więc to wyłączyłem, ale byłem ciekawy po co to jest w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Nowe KXy zainstalowałem, tylko szkoda, że nie działa UFX.

A mam pytanie odinstalowales stare stery ?? , resetujac wczesniej ustawienia globalne >???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem. Konfig DSP zrobiłem taki jak miałem wcześniej - gra elegancko (na razie się Timbre zadowolę, bo u mnie się fajnie sprawdza). Tylko jeden dylemat mam bo w panelu sterowania ASIO pojawiło się dużo opcji - w nawiasie przy 48kHz jest 16+16, potem 8+8 oraz 2+2. Mam to pierwsze i gra, ale czy robi to jakąś różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...