Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że używam kX-ów od dłuższego czasu i musze przyznać że są świetne, podoba mi się możliwość konfiguracji w kX -DSP. Co do asio i programu Foobar to nie widzę różnicy w jakości dźwięku , zestaw kina domowego, kolumny wykonałem sam na przetwornikach Tesli i Tonsila, wzmacniacz 5.1 ma moc 5x70WRMS(TDA7294) + 200WRMS(STK4048II) na suba. Przyznaję może zbyt pochopnie oceniłem ASIO+Foobar, nie testowałem wielu kawałków, wszystkie to mp3. Jednak nadal obstaje przy tym że głowny wpływ na jakość dźwięku mają przetworniki na karcie, dalej jest format dźwięku wiadomo że mp3 jest szczytem marzeń jeżeli chodzi o jakośc, dużo lepszy jest 'mpc' 'ac3' 'mp4' etc. ,sam program odtwarzający też ma znaczenie. Jak dla mnie nie do przyjęcia jeżeli chodzi o program Foobar jest obciążenie procka.No i zapomniałem dodać że karta to SBLive! Player - OEM.

 

pozdrawiam!

co do przetwornikow masz calkowita racje, to ma najwieksze znaczenie jezeli chodzi o jakosc dzwieku generowanego przez karte dzwiekowa

 

dziwi mnie twoje strwierdzenie odnosnie obciazenia proca :/

U mnie wynosi 5-8%

Cos masz z priorytetami namieszane (priorytet foobara, resamplera)

Hhee porownaj sobie jak sygnal cyfrowy idzie w normalnym odtwarzaczu plyt CD , a jak idzie w kompie z foobara do karty dzwiekowej i przetwornika :) .

A koles ma duze uzycie proca, bo uzywa resamplera otachana , w nowym Foo jest nowa wersja resamplera PPHS .

A co do winampa to fajne jest to, ze jak robili wersje 3 i odeszli od nich najlepsi developerzy( w tym Pawlowski , ktory wlasnie mieszaj u nich w dekodowaniu , i robil niezle dodatki do winampa 3 ) , to zrobili wersje 5 ale na starym winampie 2 , a nie 3 :) . Dodali tylko skorki z winampa 3 i obsluge filmow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy 

 

jak zrobic zeby mikrofon dzialal ??

Wiem ze jest nasrane duzo postow bez sensu w tym temacie i niedlugo jak bedzie czas to sie ogarnie to .

Bylo z 6 razy !!!!!!!!!!!

http://kb.kxproject.lugosoft.com/guide/setup-mic.html Zrobisz to na defoult konfigu kxow .

A drugi sposub to zrobic to samemu :) , w DSP .

Z zakladki ProFX wez wtyke src ( potem jej ustawienia i opcja ac97 mikrofon ) , podlaczasz potem to w epilog do wejsc 400e i 400f (czyli RecR ,RecL ) . I ustawiasz mixer tak jak w linku wyzej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercules jest tak dobra karta, ze nawet bez ASIO gra wrecz zajeb.... znacznie lepiej niz Audigy + KX Project

Nic dodać nic ująć.

Co prawda nie mam audigy ale mam live'a . Od jakiegoś czasu urzywam Herculesa digifire . Jednak pod wpływem tego wątku odpaliłem sb na kx + aiso . Niestety pomimo tego gra to mizernie w porówaniu do herculesa.

Sb gra "chamsko" i konturowo co może dawać opzorne uczucie lepszej przestrzenności. Hercules gra o wiele bardziej ulotnie , lekko i delikatne. W bezpośrednim porównaniu nie ma wątpliwości która karta jest lepsza.

 

Podsumowujac dobrego hardwaru nie zastąpi najlepszy software ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=-"]

Hercules jest tak dobra karta, ze nawet bez ASIO gra wrecz zajeb.... znacznie lepiej niz Audigy + KX Project

Nic dodać nic ująć.

Co prawda nie mam audigy ale mam live'a . Od jakiegoś czasu urzywam Herculesa digifire . Jednak pod wpływem tego wątku odpaliłem sb na kx + aiso . Niestety pomimo tego gra to mizernie w porówaniu do herculesa.

Sb gra "chamsko" i konturowo co może dawać opzorne uczucie lepszej przestrzenności. Hercules gra o wiele bardziej ulotnie , lekko i delikatne. W bezpośrednim porównaniu nie ma wątpliwości która karta jest lepsza.

 

Podsumowujac dobrego hardwaru nie zastąpi najlepszy software ;)

A na jakim sprzecie ?? .

Pozatym jak jzu mowilem sam Lieve to karta z 1997 roku , wiec pomysl jaka jest roznica w samej budowie i jakosci wykonania (to wogule nie ta epoka ) . Ja na szczescie uzywam wyjscia Cyfrowego , ale jak chcesz robic porownania to wez sobie chociaz potestuj na karcie z tego samego przedzialu co Herc , czyli Audigy .

A na koniec to ja do Herca nic nie mam , bo ma Crystala DSP i przetworniki , ale jak bedziesz mogl potestuj sobie cyfrowo kxy i zobaczysz jak seme ustawienia w Kxdsp , wiele zmieniaja .

A ja sobie az testne po analogu Kxy .

 

Na takim konfigu sobie posluchalem http://republika.pl/xanek/test.JPG , i stwierdzam ze dalej to kxy , ale nie ma juz tyle detali jakie mam cyfrowo ( tyle ze ja mam 24/192khz w amp przetworniki D/A, zreszta tez crystala ) . PO analogu bylo slychac ze dzwiek nie jest juz tak czysty, byl lekko stlumiony .

Wniosek , jak ktos ma Audigy 2 niech napisze jak dzialaja kxy po analogu . Ide do pracy , bo jzu sie spoznilem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze dzisiaj dzien mam wolny i ogarnela mnie lekka nuda zabralem sie za kombinacje na moim kompie i tak teraz bede sie chwalil co to ja dzisiaj wymyslilem :)

1. http://republika.pl/mytemp/pulpit.JPG - mimo, ze nie ma to nic wspolnego z tematem to i tak sie pochwale jak wyglada moj pulpit :D

2. http://republika.pl/mytemp/kxchris.jpg - a tu moj konfig w kx-ach tak tak wiem, ze troche to dziwnie wyglada ale dosc dlugo zastanawialem sie czy istnieje mozliwosc stworzenia uniwersalnego konfiga na ktorym ladnie gralyby MID-y bez wplywu na inny dzwiek, dzialalby dzwiek w grach pod Direct3d (albo w PowerDVD) i tak przy uzyciu wielu :) wtyczek Stereo Mix stworzylem smieszny konfig na ktory wszystko mi dziala i wedlug mnie nie zakluca sie wzajemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: xan nie mam możliwości przetestowania cyfrowo. Min. tu może wychodzić cała przewaga herculesa nad SB . "Przpuszczenie" cyfrowo sygnału nie jest wielką sztuką , wystarczy mieć niski jitter a reszta to ustawienia dsp w którym mozna zrobić wszystko. Do jakichkolwiek porówan DSP moim zdaniem nie powinno być zaprzęgnięte ,przynajmniej nie powinno dodawać żadnych efektów.

 

Hercules zdecdowanie lepsze ma wyjścia analogowe i to bez dwóch zdań. 20 bitowe przetworniki, lepsze pasmo przenoszenia , lepszy filtr antyaliasingowy na wyjściu. DSP crystala mi nie przeszkadza majac live'a 2x wykorzystałem EAX przy okazji grania w AvP2 i demko pinkillera ,więc moge sie bez tych wodotrysków obejść. Zresztą jak ktoś instaluje KX'y to też sie ich pozbywa więc pozostaje juz tyko sama muzyka a tu her. wypada lepiej ,przynajmniej w analogu.

 

Co do różnic Live-audigy to nie maiłem tej drugiej ale niebyłbym taki pewien czy to dużo lepsza karta. Ciekawe czy ktoś jeszcze wierzy w to ,ze jest ona 24 bitowa hehe ,niezły LOL ze strony creativa .

 

Chcialbym spytać czy ktoś próbował dociec dlaczego odpalenie aiso ma mieć wpyw na jakość ?? Czy to ,że opóżnienie miedzy foobarem a sygnałem na wyjściu karty jest 4x krótsze ma taki zbawienny wpływ na jakośc muzyki ?? A co te opóźnienie miałoby determinować ?

To na pewno jest ważne w profesjonalnym sprzecie , gdzie do karty wchodzi i wychodzi kupa sygnałów , muszą być one zsynchronizowane w czasie. To jest oczywiste.

 

Ale do słuchania mp3 ?? Litości ;)

 

Dla mnie jest to jedna wielka autosugestia. Jeden wielki LOL na który dało się nabrać wiele osób. Zresztą na stronie foobara zdaje sie czytalem ,że on wcale nie gra lepiej niż inne playery. Po prostu jego urzytkownicy dorobili do niego tę "ideologię" .

 

Pewnie zaraz mi większość zarzuci ,że słucham na byle goownie i nie słysze różnicy. Kolumny obecnie są po przeróbkach , z lepszymi przetwornikami wysokotonowymi audaxa. Wzmacniacz na razie tda7294 , po dopracowaniu potrafi dobrze zagrać. Do tego przedwzmacniacz lampowy.

Trochę już siedze w DIYAudio i potrafię odróżnić co jest dobre a co nie. Nie sztuką jest kupić gotowe lecz coś zrobić ;) .

 

Dlatego też z rezerwą przyjąłem wpisy niektórych co uzyskali spektakularne efekty na komputerowych głosniczkach bądź wieży. O ile różnica miedzy sterami creativ a kx jest zauważalna to reszta kx+aniso zaczyna być już naciągane.

 

Pozdrawiam

Szeryf alias Yoshi_80 po zmnie ksywki po tym jak nie z tąd nieładnie usunięto nawet nie racząc o tym poinformować lol , cóz za administracja.

Xan pewnie mnie pamieta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Szanuje twoje zdanie . Kazdy slyszy co innego i co chce w danym momencie , zapewne wiesz o co mi chodzi .

Ja sluchalem winampa, foobara , stery creativa, kxy na wyjsciu cyfrowym od 3 lat , i nigdy nie testowalem z mysla ze napisze ludziom ze to gra lepiej czy gorzej . Zreszta jak widzisz ja tego tematu nie zalozylem, bo wiedzialem ze wiekszosc tak napisze :) >. I niestety ja na to nic nie poradze, ale mi gra lepiej ustawienie Kx+Foo+Asio . I co ciekawe ku mojemu zdziwieniu inni mowia ze tez slysza roznice /

 

A co do Asio to oczywiscie nie jest do mp3 , o zadne Latency tu nie chodzi . Zaleta tego pluga jest to, ze omija mixer windowsowy tak samo jak kernel streaming (i pewnie jeszcze ma jakies dodatkowe korzysci , ale jak cie to tak nurtuje to napisz sobie maila do japonca ) . A druga opcja to taka ze kxy maja bardzo dobry sterownik Asio.

 

A na koniec Yoshi , to mnie malo obchodzi ze ty nie slyszysz roznicy :) , wazne ze ja slysze, wiec po co mi to psuc ???

Jak uzywalem winampa i sterow Creativa , to niestety ale muzy z kompa nie sluchalem wogule , teraz slucham i to nawet mp3 ktore jest syfem .

A do tego mysle ze odrazu podszedles sceptycznie do testowania tego co tu jest napisane . Jezeli chodzi o przetworniki w Hercu , to z testow RMAA wychodzi ze ma je na poziomie LIvea 5,1 . Ale jak powiedzial Kamien , przetwornik 16 bitow 44khz Burrbrowna , bije wszystkie nowe twory . O tym mozna pisac wiele , ale i tak do niczego nie doprowadzi to , kazdy sie cieszy tym co ma i przy tym obstaje :) .

 

I jeszcze jedno na audiofil.pl i pl.rec.audio, jakies 2 lata temu , byly lepsze debaty o mp3 , o tym czy wypalana plytka audio na nagrywarce traci jakosc czy nie itd(o tym czy ktos wylapuje roznice czy nie ) o roznicy w kablach i ich wplywie na jakosc dzwieku , i takie gadanie juz mnie nudzi bo do niczego nie prowadzi , zawsze sa dwie strony wiedzace cos innego i majace do tego inne podejscie . A sama sugestia to polowa sukcesu .

Przyklad slyszales o plytce ktora demagnetyzuje tor audio w sprzecie grajacym generujac odpowiednie dobrane sygnaly Demagic-Densen ???

http://www.audioreview.com/pscAccessories/...15_1590crx.aspx

Jak nie to moge ci dac kolejna rzecz do testowania jak tak lubisz :)

Ale pewnie czytasz fora o audio, wiec slyszales o niej .

Moge ci dac tez playera japonskiego LILITH , ktory ma Asio zaimplementowane jako output , i jak mi powiesz ze gra tak samo jak winamp i Foo , to gadac nie bede z toba :) >

 

 

Pozdrowienia . I pamietaj jak w Matrix , najwazniejsze jest uwierzyc, ze mozna wygiac lyzke :P .

I jakby co to pisz na priva, mozemy sobie pogadac, a nie smiecic tutaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pamietaj jak w Matrix , najwazniejsze jest uwierzyc, ze mozna wygiac lyzke :P .

I o to chodzi jedni wierzą w matrixa inni w cudowne kable , podkładki żelowe pod wzmacniacze, płytki demagnetyzujące , foobary + asio itp .

 

O ile Kx'y wprowadzaja słyszalną zmianę brzmienia to asio już nie wprowadza tak dużych zmian. Tego typu modyfikacje są na granicy precepcji i opieraja się głownie na autosugestii. Tak samo jak zmiana kabli głośnikowych czy interkonektów . Tak samo jak różnica miedzy foobarem a winampem czy lilithem (też testowałem) . Można powiedzieć ,że wystaczy rzucić hasło "lilith ma lepsze wysokie" i kazdy sie tam tego doszuka. Dla mnie player tak jak OS ma mieć przede wszystkim duże walory urzytkowe i taki jest foobar ( również dlatego nie mam zamiaru smigać na linuksie bo to urzytkowa porażka).

 

Do porównania nie podchodziłem sceptycznie ale z zaciekawieniem. Pomyślałem ,ze moze w końcu Live pokaże na co go stać jednak nic nie pokazał ,przynajmniej w porównaniu do herculesa. Nadal jestem zdania ,że softwarowe "sztuczki" są dobre na krótką mete , jezeli ktoś chce poważnej zmiany to musi pomyśleć nad zmianą hardwaru.

Kernel streaming pomimo ,ze pomija mixery windowsa to nie słyszę miedzy nim różnicy a innym możliwościami outputu. Tak samo jest asio.

 

Na koniec nieładnie dodam ,że karty SB w wersji oem ,czyli tej najbardziej popularnej to fucking shit i niech tego nikt nie próbuje kupować. U mnie nizależnie od sterów jeden z kanałów tylniego wyjścia gra o 2 dB ciszej od drgugiego. To dyskfalifikuje u mnie tę firme.

 

Co do pomiarów right markiem to nie są one w pełni miarodajne ,jak to parametry techniczne. Wzmacniacze lampowe mają beznadziejne parametry a pomimo tego mają wielkie uznanie. W takim przypadku należy kierować się słuchem a ten wyraźnie pokazuje ,ze analogowe wyjście SB jest kiepskie. Kazdy lubi co innego , dla mnie karta SB gra zbyt konturowo.

 

Nie dajmy się zwariować i nie przypisujmy rzeczom przeciętnym ponadnatruralnych mnożliwości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Yoshi i tu sie z toba tez nie zgodze , bo tak sie sklada ze ja cale te programy ustawialem z Marcinem , i czasem jeszcze z 2 osobami . Kazdy sam testowal na swoim sprzecie i pisal co uwaza, bez sugerowania(Marcin analogowo , ja cyfrowo ) . I co ciekawe dla mnie i Marcina LILITH , nie gral tylko wyzszych tonow bardziej metalowo , mial wiecej szczegolow , ale za to zero surroundu (dzwiek jest suchy i prosty ) jak na sterach Creativa .

Najlepsze jest to, ze te same odczucia jezeli chodzi o Foo+asio+kxy co ja i marcin , mial Chris , Turzol , Luk@s i jeszcze wiele osob ktore skorzystaly z tego tematu ( tyle ze jedno trzeba podkreslic wszyscy jechali na Kxach ) i przewaznie na LIveach 5,1 w gore .

 

Pozatym zobacz rownie dobrze ja moge powiedziec ze ty sie sugerujesz innymi rzeczami i uwazac twoje zdanie za niesluszne .

 

A i zebys nie pisal po raz kolejny , ja nie powidzialem ze Asio jako Output poprawi jakosc , tylko jakies lamki do tego doszly ( np na Frazpc , Bandit napisal caly temat sciagajac od nas twierdzac ze wystarczy jeden plug czyli Asio output ) , a ja pisalem Asio jest tym samym co kernel streaming , a w kxach jest dobra optymalizajca pod Asio stad ten wybor . Rownie dobrze moglem pisac zeby Kernela uzywac jako output .

Cala filizofia polega na uzyciu dekodera japonca (czyli foo_mpg123), po czym wtyki Foo_input_std (ktora probkuje inaczej niz Foobar oryginalnie ) i oddanie sygnalu 16 bitow do Asio ( i tu sie konczy moja wiedza , jedynie nalezy polegac na tym ze Japonczyk i cala jego ekipa ktora to robi , ma dobry sluch (sumujac wgrywyjac Asio od Otachana dostajesz od niego wszystko odowiedzialne za zdekodowanie i oddanie sygnalu do karty dzwiekowej ).

I nie wiem czy wiesz ale resampler w Foobarze , powstal tylko dla kart jednej firmy , jak sie domyslasz dla Creativa , bo oni jako jedyni maja Buga w kartach , ktore wszystko probkuja na 48 khz ,

a prawda jest taka ze jezeli przeprobkujesz resamplerem w Foobarze , napewno sie traci mniej jakosci , niz opcja kiedy karta dzwiekowa z sygnalu 44 khz , zrobi 48 khz a potem sobie wroci na 44 . I co ciekawe w kxach od kart wersji 5,1 , jest plugin ktory modyfikuje tego buga w dsp . Zreszta widac go umnie na screenie .

Reszta poprawy jakosc to juz kxy i odpowiednie ustawienie DSP .

Sumujac w tym temacie sa zebrane wszystkie najwazniejsze rzeczy o kartach Creativa (bugi , tricki itd ) , zebrane z wielu forow i stron , i pod tym katem te ustaienia powstaly .

A niestety jak masz dobry sprzet grajacy , to taki dziadek jak LIvea i to jeszcze w porownaniu z Hercem , napewno nie pokazal tego co my tu chcemy powiedziec .

I juz nie pisz tutaj :). Na gadu mozemy pogadac i ci wytlumacze wiecej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz looz, mikrofon prawie dziala, tzn windows rozpoznaje go jako line IN, a pod innymi wyjsciami nie dziala, no i problem jest taki ze programy go nie rozpoznawaja jako majka, macie jakies pomysly na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=-"]Mam tylko jedno pytanie ,czy ten dekoder japońca coś daje jak sie nie stosuje asio ?? 

Pytam sie dla "spokoju ducha" bo różnicy raczej nie słyszę ;)

Widze ze nadal masz pytania z seri nic nie slysze ( ale jak juz tobie mowilem ................................................................................

. ) .

Odpowiedz jest prosta potrudz sie troche ty i zadaj pytanie tworcy otachan@coral.cypress.ne.jp , on zapewne odpowie tobie na wszystkie nurtujace twoje ucho , kolumny karte dzwiekowa i wzmacniacz pytania .

I na koniec Yoshi , uzywaj sobie winampa i juz w tym poscie nie pisz , o tym co slyszysz i czego nie slyszysz . Albo otworz sobie nowy temat , i tam opisz swoje uwagi na temat programow , sterow dzwieku itd , chetnie sie wypowiem :) .

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wiedza co to Dither , mam wtyke do kxow .

http://demo.flash263.com/kx/dither.rar

Moze ja Yoshi potestuje on ma dobre ucho :P , pozatym pewnie wiele w dzwieku to nie zmieni (tyle ze napewno pomoze podczas nagrywania czegos kiepskiej jakosci przez Line in , jak bedziecie mieli jakies filmy z dzwiekiem kiepskiej jakosci tez moze cos da ) , a jako dowod ze swoje zadanie spelnia macie screena http://demo.flash263.com/kx/spectrum.gif .

Oczywiscie o tej wtyczce wypowiadaja sie posiadacze kxow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kurde potrzebuje skonfigurowac foobara,ale stronka chrisa_gd cos nie dziala.A tam fajnie bylo wytlumaczone przez fachowca jakim jest chris_gd konfiguracja foobara.Bym prosil o pomoc?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano stronka sie <font color=red>[ciach]</font>..... :(

ale teraz jest tuhttp://republika.pl/mytemp/

Chris masz blad w ustawieniach Foobara na stronie , bo w resamlerze Otachana masz ustawione TOP , a mi potem na gadu sie pytaja czemu im sie dzwiek tnie .Pozatym jezeli ktos po 26 stronach tematu , pyta sie o konfig do Foobara to ja dziekuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym TOP to ciekawa sprawa, ja sam jade na takim ustawieniu od dawna i wiele osob (naprawde sporo) tez i wszystko jest ok, ale bede mial chwile czasu to dopisze na stronce info, ze czasami warto zmienic

thx za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Jaka jest roznica miedzy wtyczką: foo_output_asio(exe)_044 ? :? Czy nie ma wiekszego znaczenia, ktora jest zalączona?

Pytam, bo ta pierwsza nie chce u mnie zadzialać:

 

INFO (CORE) : location: "file://E:Progressive RockPink Floyd -Echoes.mp3" (0)

ERROR (foo_output_asio(exe)) : foo_output_asio(exe).exe cannot be started.

 

a druga chodzi bezproblemowo.

Mam SB Live-a, Foobara2000 v0.8.3 special(moze to jest przyczyną?) Kx-y 3537 i wszystkie polecane przez was ustawienia.

Przy okazji- dzieki za kawał roboty. No, ale zeby się przekonac o waszej pracy musialem poswięcic 3 dni(z malymi przerwami :wink:) - czytałem, czytałem, czy..... Poza tym wszystko chodzi elegancko. Za odpowiedz z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka Asio(exe) tworzy wlasny proces w menadzerze zadan i dziala jako oddzielny program ( dzieki temu latwiej sterowac jej priorytetami itd , i ogolnie dzieki wersji exe , latwiej sie pozbyc trzaskow ) . A zwykla wersja dll , poprostu dziala z Foo , jako jeden proces Foobar .

A jezeli chodzi o twoj blad , to masz przeciez podane , ze nie wrzuciles pliku exe :) . Wiec pamietac , Asio(exe) jak mowi nam nazwa , wrzucamy z plikiem exe do components .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i wyjasnienie kwestii.

Najciekawsze jest to, ze podczas poczatkowych ustawien wrzucilem te dwa pliki razem, czyli: foo_output_asio(exe).dll i

foo_output_asio(exe).exe

i nie zadzialalo. Byc moze nie wrzucilem tych co trzeba, albo namieszalem w innych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlączylem, poniewaz ustawialem w/g wskazowek ze strony Chrisa, a przy okazji mam jeszcze jedno pytanie:

ktory lepiej wrzucic - SSRC- Otachan

teraz jade na PPHS z racji tego, ze roznic nie slysze a mam mniejsze obciazenie CPU, moja rada tak, sprawdz jak bedzie dzialalo na SSRC Otachana jak bedzie zle to zmien na PPHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykorzystanie procesora przy zalaczonym Otachanie i korzystaniu tylko z odtwarzacza muzycznego wynosi miedzy 14 a 24%. Jak nie korzystam z innych aplikacji wszystko jest ok. Przy jednoczesnym korzystaniu z innych programow od czasu do czasu sie zatnie na sekunde, ale jest to sporadyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykorzystanie procesora przy zalaczonym Otachanie i korzystaniu tylko z odtwarzacza muzycznego wynosi miedzy 14 a 24%. Jak nie korzystam z innych aplikacji wszystko jest ok. Przy jednoczesnym korzystaniu z innych programow od czasu do czasu sie zatnie na sekunde, ale jest to sporadyczne.

Nie powinno sie nic zacinac jak robisz cos w innych programach , a jak sie to dzieje to zwieksz priorytet foobara na wiekszy , ale wtedy resampler Otachana na top moze zaczac syfic . Wiec wniosek pphs uzywac , nie ma zadnej roznicy .

 

Nowe dekodery mpg123 i foo_input_std wyszly .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sugestiach na forum, jak tylko wrocilem ze spaceru, to od razu przelaczylem na Resampler(PPHS) i faktycznie wykorzystanie procka spadlo do przedzialu 0-9% :D . Posprawdzalem tez dzialanie podczas zalaczania roznych programow i na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem na kilka dni do testów Audigy to chciałbym napisać swoje spostrzeżenia co do tej karty i różnicy pomiędzy Live'em, którego cały czas posiadam. Na początku gdy zamontowałem kartę do PCI, zainstalowalem sterowniki od Audigy2 ZS, ponieważ byłem ciekawy jak działają efekty w grach. Okazało się, że EAX faktycznie sprawuje się nieźle, ale ogólnie te sterowniki to padaka. Czasami karta miała różną głośność - sprawdzałem na słuchawkach i niektóre efekty również niezbyt dobrze funkcjonują (karaoke choćby albo CMSS). W końcu po 2-3 dniach zainstalowałem KXy. Wcześniej zdawało się że karta gra ładnie, ale jak ustawiłem sobie taki konfig, który mi zresztą xan ułożył to zagrało znacznie lepiej niż na sterach Creative'a. Odniosłem wrażenie, że jest znacznie lepiej niż na moim Live'ie, na którym jednak nie miałem takiego konfigu DSP. Mam jeszcze jedno spostrzeżenie apropo ASIO. KXy wyjątkowo nie lubią Hyper Threadingu, który mój proc posiada - najniżej jak się da ustawić to 85ms w sterach i buffer na 4 w foobarze podczas gdy na sterach od Audigy mam elegancko 20ms. Wracając do mojego porównania z powrotem zainstalowałem oryginalne stery od Audigy z płyty i dopiero się przekonałem że jakośc dźwięku na nich delikatnie mówiąc jest kaszana po tym, jak nasłuchałem się na KXach. Po oddaniu Audigy i powrocie do mojego Live'a byłem przekonany że karta nie zagra mi tak. Jednak się myliłem. Oczywiście od razu zainstalowałem KXy. I co usłyszałem. Dokładnie taki sam dźwięk. Moim zdaniem pomiędzy Audigy a Live'em praktycznie nie ma różnicy w jakości dźwięku, a moje poprzednie wrażenie brało się stąd jak już napisałem, iż na Live'ie nie miałem takiego fajnego konfigu jaki miałem na Audigy. Dlatego sądzę, że dopiero duży skok da nam Audigy2.

PS. Wielkie dzięki dla xana za pomoc.

PS 2. Testowałem na głośnikach Tonsila oraz słuchawkach Sennheiser HD 477 wpiętych bezpośrednio do karty dźwiękowej.

PS 3. Wyjeżdzam na wczasy i wrócę za jakieś 2 tygodnie, więc proszę się nie dziwić, że w razie czego na razie nie będę odpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem i nie wiem co z tym zrobic.

Kx'y zainstalowane wszystko gra pieknie jest nawet pewna roznica w asio creativa a Kx ale jak dlamnie minimalna ale kx ogoleni maja wieksze mozliwosci konfiguracji co mi sie podoba bardzo i moge sobbie idealnie ustawic kwadrofonie co w sterach creativa do mojego audigy 1 jest nie wykonalne :) poprostu sa denne te ich driverki ale mixer maja mily na oko. No dobra a teraz moj problem jak go nie rozwiaze bede musial zainstalowac spowrotem creativy :(. Mam karte radiowa i uzywam glownie radia z niej bo tak mi wygodnie i problem jest taki ze teraz program Borg radio nie potrafi odwolac sie do karty muzycznej zeby sprwadzic dostepne wejscia dzwieku i wywala blad dostetu do pamieci to samo jest z innymi programammi nie wiem co z tym zrobic :(.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest podlaczana do wejscia line in w audigy problem jest taki ze borg radio i dwa inne programy ktore sprawdzalem nie sa wstanie sprawdzic czy sa jakies wejscia na karcie wywala przy starcie odrazu blad ze niemoze odczytac czegos z pamieci przy spowrotem zainstalowanych sterownikach od audigy jest ok wiec problem jest w kx'ach :( i chyba musze z nich zrezygnowac roznica miedzy creative asio a tym w kx nie jest az taka zauwazalna przynajmniej dlamnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...