Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Recommended Posts

witam po malej przerwie, na szczescie za kilka dni bede mial neta na stale :oops: wiec bede sie czesciej udzielal

Po 2 tygodniach sluchania muzyki na moim DAC (przez DSound/WaveOut) cos mnie tknelo, zeby sprawdzic jak sie spisuje asio i czy bedzie jakas roznica w dzwieku. Zeby odpalic ASIO musialem zainstalowac ASIO4All, obylo sie bez problemow, zaladowalem wszystkie wtyki Otachana i spadlem z krzesla :twisted: :twisted: :twisted:

Kolejna przepasc! Wzrost dynamiki o 100%! Dzwiek czystszy, bardziej szczegolowy. Latwiej wylapuje pojedyncze dzwieki. Jednym slowem WYPAS! Teraz musze tylko zmienic wzmaka i kolumienki, bo z tego co mam wycisnalem juz max, choc przyznam ze calkiem ladnie gra :wink:

Nie pozostaje mi nic innego jak polecic wtyczki Otachana posiadaczom chocby marnych dzwiekowek 'on-board', ktore domyslnie nie obsluguja ASIO

Do uslyszenia

Marcin_Gps - popróbuj na Kernel Streaming, bo jestem ciekaw czy więcej Ci dało ASIO czy dekodery japońca, ja słucham na kernelu, 24 bit fixed-point padded to 32 bit i resampler Otachana na High 48kHz i jest super, ale inna karta :)

PS. Nowe dekodery mam ale na moim sprzęcie użycie procka bez zmian. :?

Ja również jak kilka osob powyzej nie moge wejsc na

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/secret/f.../foo_secret.cgi

i dostaje komunikat

Forbidden

You don't have permission to access /otachan/secret/foo_secret.cgi on this server.

Czyli moj ip a sprawdzalem dwa z dsl'a i telbanku jest zablokowany a dokladniej tylko killka osob moze tam wejsc lub jakies wyznaczone sieci taki konfig serwera www

Jak ktoś nie używa - Moje nowe odkrycie :) Dla foobara stworzono specjlany plugin, wzorowany na rozwiązaniach wprowadzonych w Operze i Mozilli. Plugin umożliwia przypisanie do dowolnej z komend foobara konfigurowalnych gestów myszy, sprawa ogólnie znana także nie będę sie rozpisywał.

Do pobrania tutaj http://pelit.koillismaa.fi/plugins/redir.php?id=267

Konfiguracja - rozpakowujemy do działu components, w oknie foobara w zakładce components/ mose gestures możemy przypisywać gesty do dowolnych czynności. Miłej zabawy.

Mciej.

Aha - dyskusja o pluginie tutaj http://pelit.koillismaa.fi/plugins/redir.php?id=267 .

Opcja fajna mciej , nawet mialem sie pobawic tym .

Tyle ze ja mam foobara na pilota , wiec mi niepotrzeba :) >

Ja dopiero się tym bawie... ale z doświadczenia wiem, że gesty myszy uzależniają :) w Operze się tak do tego przyzwyczaiłem, że jak muszę czasem użyć IE to nie wiem co się dzieje :)) CZEMU TA CHOLERNA NOWA STRONA SIĘ NIE OTWIERA ;) .

Wygoda, szybkość pracy nieporównywalna, słowem ściągać nie gadać :)

W BPM Studio Profi sterowniki ASIO4All działają bez zarzutu kx nie,ale foobar przeciwnie,czy da się ustawić by foobar działał na ASIO4All?Obecnie wyświetla się komunikat

INFO (foo_output_asio(dll)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(dll)) : too many channels.

z góry dzięki za odpowiedź lub link..

Foobar gra bez problemu na ASIO4all. Mam co prawda Audigy2, ale chyba przy tym nie ma to znaczenia.

hej gdzie mozna znalezc jakas instrukcje do dsp w kx? dobrze by bylo po polsku , a przy okazji jak polaczyc crossfadera w kx? bo w foobarze crossfader nie dzial bo jak go zalacze to spowalnia muze strasznie

Nie ma helpa po Polsku , a linki do helpow eng masz w 2 poscie na 1 stronie tego tematu .

To samo sie tyczy kolegi wyzej .

dobra to nie dla mnie zabawa musial by ktos mi to wszystko wyjasnic jak mozesz zarzuc mi tylko polaczenia do crossfadera i na razie mi starczy bo nic wiece nie chce

Ten crossfader w kxach , sluzy to recznego crosowania dwoch zrodel dzwieku i dziala na innej zasadzie niz ten w foo ( tzn nie bedzie ci sciszal koncowki utworu i wrzucal kolejnego ).

Bo chyba o to ci chodzi .

no o to mi chodzilo eh to nie dadarady w takim razie miec crossfadera w foobarze? bo ten ich standardowy lipa bo nie dziala z wlaczonym resamplerem

Chyba nad tym pracują. Ewentualnie wersja SB0222 (co ciekawe na karcie napisane SB0220) gra na tylnych i w ogóle bez problemów - wiem, bo taką miałem. Jedna cyferka, a dużo daje.

U mnie jak miałem tamtą kartę to w prawym dolnym rogu w KXach w mixerze było napisane SB0222. Możesz spróbować przeczytać debug, tylko nie pamiętam, jak się tam wchodziło, bo obecnie nie używam tych sterowników.

Witam kombinuje własnie z Foobarkiem i jak narazie wychodzi mi to niezle (działa :twisted: ) dzwiek jest zeczywiscie lepszy niz na Winampie ale do zeczy.Wszystko zrobiłem tak jak xan opisał na poczatku,używam sterów Creativa ale mam teraz pytanko mp3 mam głównie 44100Hz a w Fobarze mam ustawione na 4800 gdy zmieniam na 44100 wyskakuje mi taki bład

NFO (CORE) : startup time: 109 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:DownloadsColdplay - Clocks.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:DownloadsColdplay - Clocks.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

O co chodzi ??

I gdzie do cholery w fobarze jest suwak do zmiany natezenia głosu??

Opis zrobienia suwaka masz tutaj http://www.frazpc.pl/b/79598

Nie wiem po co zmieniasz na 44khz w resamplerze - cały trick polega między innymi na tym że w foobarze ustawia się 48 :) , a dlaczego - było o tym pare stron wcześniej.

O co chodzi ??

Blad masz dlatego, ze Asio zawsze ustawione jest na sztywno na dany samplerate .

A nie jestem pewien czy driver Asio od Creativa dziala na 44 khz , czy tylko 48 ( w kxach masz wybor tej opcji )

Wiec jezeli masz mozliwosc w sterach od Creativa ustawienia samplerate na 44 khz badz 48,98 (zalezy jaka masz karte ) , to przestaw i bedzie dzialac ( ale niestety 44 khz nie nalezy uzywac )

A glosnosc to w zakladce dsp dodaj volume control , steruje sie nim + i - na klawiaturze chyba ze sam sobie zdefiniujesz .

Witam.

Te steryu są super foobar też. Dobra Panowie robota. Na prawde duże różnice w odtwarzaniu dźwięku.

Tylko mam jeden problem. Otóż mój komp nie jest taki nowy. Wogóle nie jest nowy. Jest stary. Celeron 466mhz, 128 ramu i jak mam włączonego foobara to mi ostro zużywa procka i komp wolno chodzi, a jak włączam jakis jeszcze program to dźwięk się ścina i przeciąga. Da się zmniejszyć prace foobara zeby nie stracić na dźwięku? a może jest inny program jakiś?

Nie wiem co tam powlaczales , najwiecej powinno pobierac proca resamplowanie i dithering ( wiec wylacz te opcje , albo uzyj np resamplera pphs ) ./