Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzieeeeee nie zmniejszac Latency ku....... /

Male Latency to ma wplyw jak na gitarze grasz i chcesz cos nagrac, a nie jak leci caly gotowy utwor !!! ( zmniejszenie latency moze sprawic tylko pogorszenie jakosci muzy z Foobara ) .

Zaraz powywalam 2 pierwsze strony, gdzie bylo o Latency ( bo juz mam dosyc powoli ). Ustawienie Latnecy na plycie glownej dla szyny PCI i karty dzwiekowej to calkiem co innego ( ale to zalezy tez od chipsetu, i tego jak obsluguje szyne PCI i czy uzywa buforowania np )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem o tobie :) .

A zeby w cubase ustawic te stery, to masz na forum kxow tematy.

A zebys nie mial konsoli w foobarze, to masz opcje jak sie pokaze( zeby nie wyskakiwala )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie chyba wszystko robie dobrze tylko wyskakuje mi ten błąd co innym. i mysle ze jest to spowodowane tym ze jak wchodze w opcje foobara to zakłądce output nie mam opcji asio ?? :mur: nie uzywam kx'ow bo mam zintegrowaną muzyczną. moze zle wgrywam plik foo_output_asio(exe)_048a.7z on jakies ma dziwne rozszerzenie ?? mam go wgranego do components i nie wiem co mam robic plz help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie chyba wszystko robie dobrze tylko wyskakuje mi ten błąd co innym. i mysle ze jest to spowodowane tym ze jak wchodze w opcje foobara to zakłądce output nie mam opcji asio ??  :mur:  nie uzywam kx'ow bo mam zintegrowaną muzyczną. moze zle wgrywam plik foo_output_asio(exe)_048a.7z on jakies ma dziwne rozszerzenie ?? mam go wgranego do components i nie wiem co mam robic plz help.

1435582[/snapback]

 

bo to jest archiwum , masz wypakowac to i przeniesc sam plik dll ( odpowiedni dla twojego proca )

 

poszukaj na google 7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pora na moje male podsumowanie:

Skonfigurowalem swojego SBLive+najnowsze KX3538h+foobar - Xan setup - przy okazji podziekowania dla Xana za pomoc :-)

Co do porownania to nie chce spekulowac, czy sugerowany setup gra lepiej, czy gorzej - wg mnie napewno inaczej :-)

Inaczej, czyli przede wszystkim przestrzennie i bardzo bezposrednio, moze nawet troche za sucho i za agresywnie (zwlaszcza perkusja sie rzuca w uszy) - cos jak discman bez zadnych boostow + sluchawki - niektorych to moze irytowac na poczatku.

Przy WMP10 z wlaczonym SRS Wow mam brzmienie bardziej glebokie i miekkie, dzieki czemu saksofon np ladniej brzmi - pomimo, tego ze nie mam jakichs dobrych glosnikow to slychac tu roznice. Z drugiej strony smyczki lepiej brzmia na foobarze.

No i to narazie tyle - wiadomo, ze u kazdego rezultat bedzie inny, poniewaz kazdy ma inne glosniki - jak ktos posiada naprawde szlachetny sprzet to pewnie zauwaza mase niuansow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOj konfig jest poprostu do czystego wyjscia sygnalu stereo do wzmazniacza ( ktory zajmuje sie tym by to zagralo ). A nie jakies srs, to mi sie z wiezami THomsona kojarzy :) .

I wlasnie ten moj konfig ma gracm dokladnie tak jak opisujesz :), wiec masz dsobry sluch .

 

Pozatym testnij moj konfig na utworze w wave( albo czyms dobrym ), mp3 wlasnie tak brzmi jak opisujesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

mam taki problem ...

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Downloads\Mp3 CD\CD 1\2 hh\01-beastie_boys-ch-check_it_out-cms.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : too many channels.

 

 

po wgraniu tego pliku asio do katalogu system 32 uruchamiam go a tam wszystkie pola puste ... nic nie moge wybrac

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mam problem - chcialem uaktywnic wtyczke timbre dodalem ja do dsp ale teraz trzeba ja powiazac Wiec pytam jak to zrobic zeby wreszcie szlo ustawic wysokie i niskie tony Z gory dziekuje za podpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mam problem - chcialem uaktywnic wtyczke timbre dodalem ja do dsp ale teraz trzeba ja powiazac Wiec pytam jak to zrobic zeby wreszcie szlo ustawic wysokie i niskie tony Z gory dziekuje za podpowiedzi Pozdrawiam

1439972[/snapback]

jak nie używasz wyjścia cyfrowego to najlepszym rozwiązaniem jest załadowanie domyślnego pliku konfiguracyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dźwięk jest super, ale od czasu do czasu przerywa trochę, tak pierdzi:/ Pomaga jeszcze raz odpalenie danego utworu lub restart foobara. Zwiększyłem bufor na 63mb i dalej to samo :( Wie ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem Dołączona grafika

 

i jescze jeden problem mam kxproject i czasami jak wlacza sie jakas piosenka to slychac pisk(jak sie wylaczy plik to pisku niema ale jak wlczyc sie jakos piosenke lub film to piszczy dalej ) i trzeba kompa uruchomic ponownie niewiem przez co moze ktos mi pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tej tabelce w ustawianiu asio w panelu sterowania nie mam w Latency samples przedziału od 10-15 tylko 10-10 albo 15-16 :blink:

i jak ustawie 10-10 to w Latency blocks jest 3/160 a 3/240 jest w 15-16 czyli tak ustawilem. Co tu jest grane ??

 

a tak propo to na athlonie 1200 mam używać SSE czy NORMAL ?? teraz używam SSE

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje ProFX2.1 opisane jest przez kolege Xan-a kilka postow (w sumie stron) do tylu

konfig pod wzmacniacz jest zarowno na pierwszej stronie tego tematu jak i na mojej stronie, ogolnie chodzi o to, ze przy wzmacniaczu najlepiej miec jak najmniej zmieniony dzwiek, niech live/audigy nic nie zmienia tylko cala obrobka dzwieku leci przez sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! ciekawe opinie wystawiacie Foobarowi szkoda że z tą lepszą jakością dźwieku to same kłamstwa.......

Sam autor programu twierdzi, że odtwarzacz wcale niema lepszej jakości dźwięku od Winampa...... Pismo Komputer Świat Ekspert postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości i przeprowadziło test. Okazało się że obydwie aplikacje tak samo odtwarzają pliki Mp3. Różnica będzie widoczna tylko w przypadku Płyt CD.

Różnice tą jednak można zlikwidować instalując do Winampa specjalny plugin WaveOut output w najnowszej wersji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! ciekawe opinie wystawiacie Foobarowi szkoda że z tą lepszą jakością dźwieku to same kłamstwa.......

Sam autor programu twierdzi, że odtwarzacz wcale niema lepszej jakości dźwięku od Winampa...... Pismo Komputer Świat Ekspert postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości i przeprowadziło test. Okazało się że obydwie aplikacje tak samo odtwarzają pliki Mp3. Różnica będzie widoczna tylko w przypadku Płyt CD.

Różnice tą jednak można zlikwidować instalując do Winampa specjalny plugin WaveOut output w najnowszej wersji.  :D

1460387[/snapback]

 

lol na lolu lolem popycha

 

padlem na ryj u kwicze ze smiechu ... zalosne

 

sam foobar moze i nie jest lepszy od winampa

 

ale foobra +asio zjada winampa

 

ludzie czytajcie troche , :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale i tak winamp jest lepszy a w najgorszym razie równie dobry jak ten cały foobar, słyszałem o ludziach którzy czuli różnice w dźwięku w swoiej wierzy po wymianie jednego tranzystora hehe... bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprobowales ze krytykujesz ?

 

robiles testy

tak ja naleze do takich ludzi ktorzy czuja roznice gdy wymienia jeden tranzystor w moim wzmacniaczu ...

 

dzizas ,

 

32 strony , wszyscy pisza ze jest lepiej a tu taki jeden z drugim mowia ze nei bo w komputer swiat tak napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprobowales ze krytykujesz ?

 

robiles testy

tak ja naleze do takich ludzi ktorzy czuja roznice gdy wymienia jeden tranzystor w moim wzmacniaczu ...

 

dzizas ,

 

32 strony , wszyscy pisza ze jest lepiej a tu taki jeden z drugim mowia ze nei bo w komputer swiat tak napisali

1460446[/snapback]

-Tak sie skład ze sprobowałem, nic specjalnego.

-Wiara czyni cuda.

-Ten jeden z drugim to kropla obiektywizmu.

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna wiara , tylko testy moj drogi

 

tzw abx

winamp + sabbath bloody sabbath

 

foobar + sabbath bloody sabath

 

ja na lozku

a siorka robila za zmieniarke do playerow of kors losowo je wlaczala

 

trafnosc 100 %

1460499[/snapback]

no coz a od kiedy to "trafność" jest pierwszym argumentem uzasadniającym wyższość jednego odtwarzacza nad drugim, ja myślałem ze przede wszystkim chodzi o dźwięk, szybkosc działania, komfort uzytkowania ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...