Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz komfirt , napewno jest wiekszy na foobarze , zrzera mniej proca i ramu

 

a do tego brzmi lepiej

 

a chodzi nie o to aby poprawiac equalizerem to co winamp spier.dolil , tylk zeby player podawal jak najlepszy dziwk na wzmacniacz

i ewentualna ( chociaz to tez uwazam za bzdure ) poznijesza korekta na korektorze fizycznym a nie na konsoletce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że chodzi o 100% trafność w "zgadywaniu" czy gra winamp czy foobar + asio ? ;)

1460544[/snapback]

no nie wiem tak nieudolnie tłumaczył, jakby widząc słonia próbował opisać mrówkę

no tak w jednym ustawił sobie basy na max a w drugim na minimum, pozatym kazdy program ma swoje domyslne ustawienia tonow niskich i wysokich a to jeszcze nie znaczy ze jeden ma lepszy dzwiek od drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem tak nieudolnie tłumaczył, jakby widząc słonia próbował opisać mrówkę

no tak w jednym ustawił sobie basy na max a w drugim na minimum,  pozatym kazdy program ma swoje domyslne ustawienia tonow niskich i wysokich a to jeszcze nie znaczy ze jeden ma lepszy dzwiek od drugiego.

1460587[/snapback]

 

dzizaz czy Ty wogole wiesz co to sa testy ABX ??

 

 

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz komfirt , napewno jest wiekszy na foobarze , zrzera mniej proca i ramu

 

a do tego brzmi lepiej

 

a chodzi nie o to aby poprawiac equalizerem to co winamp spier.dolil , tylk zeby player podawal jak najlepszy dziwk na wzmacniacz

i ewentualna ( chociaz to tez uwazam za bzdure ) poznijesza korekta na korektorze fizycznym a nie na konsoletce

1460582[/snapback]

ustawienia sa po to zeby je uzywac kazdy człowiek ma inna czułośc na rozne czestotliwosci i w różny sposob odczowa te seme dzwieki wiec prosze tylko bez takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! ciekawe opinie wystawiacie Foobarowi szkoda że z tą lepszą jakością dźwieku to same kłamstwa.......

Sam autor programu twierdzi, że odtwarzacz wcale niema lepszej jakości dźwięku od Winampa...... Pismo Komputer Świat Ekspert postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości i przeprowadziło test. Okazało się że obydwie aplikacje tak samo odtwarzają pliki Mp3. Różnica będzie widoczna tylko w przypadku Płyt CD.

Różnice tą jednak można zlikwidować instalując do Winampa specjalny plugin WaveOut output w najnowszej wersji.  :D

1460387[/snapback]

A na czym testujesz ??? .

Wiesz trudno, zeby tworca programu ( ktory sam robil winampa ), napisal ze jego player gral inaczej.

A jezeli chcesz cos wiecej, to zobacz sobie mp3 playery przenosne ( i sprawdz czy kazdy dekoduje tak samo ). O tym jak muza leci z kompa mozna gadac godzinami, o tym jak sterownik dziala, jakim wyjsciem wychodzi sygnal, jakie masz probkowanie, czy masz interpolacje na 44 khz, czy masz bufory na szynie PCI, i nawet o tym jak napisany jest sam dekoder ( mozna rozmawiac godzinami) .

Ten temat nie ogranicza sie do zainstalowania playera i sluchania.

A czy to wszystko sprawia, ze gra to lepiej ( to tez twoje obiektywne zdanie ).

 

Pozdrawiam .

 

I jeszcze jedno plyt cd i dobrej jakosci sygnalu nie puszcza sie przez player, tylko centralnie z kabla od napedu do karty . Chyba ze masz na kompie albumy w wave, albo innej bezstranej kompresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale i tak winamp jest lepszy a w najgorszym razie równie dobry jak ten cały foobar, słyszałem o ludziach którzy czuli różnice w dźwięku w swoiej wierzy po wymianie jednego tranzystora hehe... bzdury

1460430[/snapback]

no u mnie zmiana jednego malutkiiego wzmacniacza operacyjnego wielkosci 2 groszy zrobiła przepaść!!! ale to taki szczegół, a tak w ogóle to LOL dyskusja ;]]

 

ktos nie uwaza, ze jest lepiej to niech sobie uzywa czego tam chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze jestes przygluchy ( te latajace slonie ci nadepnely na ucho ), albo ja mam wade sluchu. Nigdy nic nie wiadomo.

I nie pisz wiecej w tym temacie, jak nie masz nic do powiedzenia .

I pytam ostatni raz, na czym sluchasz muzy z kompa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze jestes przygluchy ( te latajace slonie ci nadepnely na ucho ), albo ja mam wade sluchu. Nigdy nic nie wiadomo. 

I nie pisz wiecej w tym temacie, jak nie masz nic do powiedzenia .

I pytam ostatni raz, na czym sluchasz muzy z kompa ???

1461384[/snapback]

no ja moze tez mam wade sluchu po tych 10 latach szkoły muzycznej ;D

 

PS

xan, zrob tu porzadek prosze... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie http://diary.nonolin.com/20040315.html

zjedz w dol i powinna byc wtyczka foo_wma.zip to sciagnij i rozpakuj do folderu components. Tam gdzie foobarka masz zainstalowanego. I powinno grac. Z[ciach!]a jest ta wtyczka z tamtej strony poszukaj na necie foo_wma.zip, a jak nie znajdziesz to odezwij sie domnie na gg to ci wysle

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panow!!

przeziadlem sie wlasnie z winampa na foobara :D

moj sprzet audio jest lichutki ale zawsze jakis...

(prosze mnie nie wysmiac) mam: sound blastera 128... i 300watowe glasniczki samsunga... wszystko leciwe bo ma ok 5 lat ;) ale jeszcze trosze to podusze ba kaski brak...

w zwiazku z tym ze sprzet jest niezbyt "dobrej" jakosci i w zasadzie caly config na nic mi sie nie przyda chcialem spytac sie o cos innego... bardzo fajna "skorka" jest w pierszym temacie marcina... sciaglem ja sobie ale nie jest taka jak na screenie... jest calkiem inna i musze ja sam skonfigurawac... troszki lewy w tym jestem i poszukuje "gotowca"

thx

btw. moze macie inne karnacje ;)

edit: juz sobie poradzilem ;)

Edytowane przez q-pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak zmusić kartę Audigy ES, by grała pod Dosem? Chodzi mi o gierki. Próbowałem wpisywać w autoexecu SET BLASTER z odpowiednimi parametrami, ale nic to nie dało. Przy rozpoznawaniu karty setup gierki wywala błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego??

 

 

ERROR (foo_ui_columns) : Failed to load libpng. Ensure you have libpng and zlib present in an appropriate location.

INFO (CORE) : startup time: 640 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\Musepack\System Of A Down\System Of A Down - Mesmerize (2005)\02 B.Y.O.B..mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mialem wcześniej soundstorma i foobar mi działał, a teraz mam Diamonda MX300 (Vortex2) i pozmienialem w opcjach na Aureal... Gdy klikam na piosenka to sie nie odtwarza i nasetpuje krotki zwis! Jak ustawic zeby to gralo??

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos zapodac linkiem do pluginów foo_secret ?

chcialem poprobowac z foobarem +asio ale wszystkie linki ktore znalazlem (takze te z googli) prowadza do niedzialajacych stronek

 

no i w aplecie asio nie moge ustawic tak jak jest na I stronce tego topiku

czy takie ustawienie bedzie ok??

Dołączona grafika

dodam ze mam zintegrowana dźwiekowke (realtek alc650 na asusie a7n8x-e dlx) i 2 glosniki, ale jak widac nie ma takiej opcji w asio

po co sa 3 takie same pozycje?

i jakie powinny byc ustawienia w zakladce advanced

 

póki co sprobowalem asio na winampie ale nie moge wtedy ustawiac balansu i glosnosci w z poziomu winampa ani linia "fala" w nvmixerze

jedynym dzialającym suwakiem jest glowna linia, jednak nawet gdy jest ustawiona na zero to dźwiek jest dosyc glosny i niezaleznie od ustawien sa szumy i nie dziala resampling powyzej 48kHz

wiec na winampie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest opcja w foobarze, ktora dotyczy aby włączenie mp3 nie kasowało listy, której się ostatnio słuchalo a przenosiło ją np do default(tą mp3). Wiem ze jest to mozliwe bo tak kiedys mialem hehehe, ale jak .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest opcja w foobarze, ktora dotyczy aby włączenie mp3 nie kasowało listy, której się ostatnio słuchalo a przenosiło ją np do default(tą mp3). Wiem ze jest to mozliwe bo tak kiedys mialem hehehe, ale jak .......

1482257[/snapback]

Podlaczam sie do pytania ten sam problem mam , jak zapomne zeby nie double-clicka'c utworu to mi kasuje ostatnio sluchany playlist :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadnego :). Smooth Jazz i Foobar rox :) ./

1464710[/snapback]

 

O tak! Jedyny przeze mnie zrozumiany post w tym temacie ;]

 

Naprawde polecam radio Smooth Jazz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe do was. Czy znalazł by się jakiś dobroczyńca który powiedział by mi co mam zrobić (jak i kiedy). Wiem że jest tu wszytsko napisane, ale na 33 stronach (czytanie tego by mi zajeło z 5 godzin a i tak pewnie po 15 stronach bym się pogubił)

 

Posiadam SBL 5.1 i głośniki też 5.1 tak jak na dole

 

Mój numer gg to 4048877 a email to siwy_bos@o2.pl

 

Narazie zainstalowałem KX i foobara oraz prawie wszytskie pluginy co pisało na pierwszej stronie. Ustawiłem resemplera na 48000Hz. Asio na Asio KX.

 

I to tyle co dałem zrobić sam :unsure:

 

To wszytsko na górze nie ważne. Po 4 godzinach doszedłem o co chodzi. Teraz bym prosił o DSP dla głośników 5.1.

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem Foobara. Wykonałem wszystkie instrukcje z pierwszych postów. Mój problem dotyczy KX. Zainstalowałem cały ten pakiet, ale nie mogę uruchomić mixera. Wyskakuje error, że nie odnalazł pluku ze skinem, który tam jest, zainstalowany, nie przenoszony. Jednocześnie w FAQ KX jest opisany ten problem, ale jest też napisane, że plik kxmixer powinien znajdować się w folderze system32 zainstalowany tam przez instalator programu... Nie ma go tam... Czy mogę ustawić jakoś sample rate asio bez kx? Lub napiszcie, jak prawidłowo zainstalować kx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jak sie mają te kx do MidiFont'ów. Bo ja używam Sonara i niby ma możliwość pracy na ASIO, ale nie wiem czy wtedy wykorzysta własne banki czy będzie pobierał z karty SB Live 5.1. Znaczy czy będzie pobierał z MidiFontów ?

Edytowane przez tomkapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...