Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz są tylko dwie wtyczki do foobara nowego: www.otachan.com

 

ASIO = http://www.foobar2000.org/beta/components.html

 

Mam pytanie tutaj powinno być nasze ASIO tak? Dołączona grafika

 

To mam pytanie gdzie ono jest?

Skąd bierzecie Skiny! Dajcie linka

klikasz w asio devicec virtual a nastepnie w lewym dolnym rogu masz add new pozniej juz chyba jasne co dalej i powino Ci sie ukazac asio przy wyborze output device

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie polapac w tym wszystkim, szukam i szukam tych wtyczek po googlach i nic nie ma.

Te linki ktore tu sa nie działają :/

 

Ktos mogl podac dzialajace linki do tych pluginow do wersji 0.8.3? [albo wrzucic na rapidshare]

 

foo_output_asio(exe).dll (exe version) Ver. 0.44

foo_ddecontrol.dll Ver. 0.29

mpg123

foo_input_std

 

Moga byc inne werje byleby dzialaly z 0.8.3

 

Z gory dzięki -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 24 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int32LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int32LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

 

Mam E-Mu 0404 (http://www.audiofactory.pl/_emu/emu_0404.html) , kx'ow nie uzywam, na tej karcie nie działaja, nie znam sie wogole :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, taki sam error. :(

 

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int32LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int32LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

Edytowane przez #koala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powie

przeinstalowalem winde wrzucam foobara na asio i mam wałka (na karcie pcm) ze mam tylko jedno zrodlo dzwieku

wiem ze to wina asio albo foobara bo jak zmienie z asio na direct sound to inne dzwieki tez mam....

przed reinstalka wsio mialem spoko moglem wlaczyc foobara i grac w q3 z dzwiekiem i wsio ladnie chodzilo

o co biega?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam audiofilską płytkę , napisy na niej :

 

DDD / 32 Bit Digital Sound / High Quality Audiofile Edition

 

This disk has been processed by : " Super Bit Mapping" software. "SBM" is a patented process for conwerting 20 bit master rec into the 16 bit format .... bla bla bla

 

na płytce pisze:

 

DDD 32 bit Digital

 

.... jest jakiś plugin do foobar który to zdekoduje ??? bo standardowo mam tylko 44,1khz 16bit .... a powinno być 44,1 20 bit . Oczywiście i tak resampluję podczas odtw. do 96 khz 24 bit ale jakość była by lepsza gdybym już na wej. miał te 20 bit a nie 16.

 

.... w ostateczności moze ktoś zna program którym nagrał bym to na HDD w formacie PCM 44,1 20bit

 

... chyba że to całe SBM to bełkot marketingowy i dla usera i tak zostaje 16 bit ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dzwiekowke 16bit to nic ci nie da te 20bit :P

Dzwiękówkę mam 32 bit ( wewn precyzja karty ) , a wyjście mam 24 bit ( monitory podłączone przez spdif , przetworniki w monitorach 24bit/96khz, ustawienie wyjścia spdif 24/96 ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś tu dawał linka. Ale wybaczcie :] Nie chce szukac na 50 stronach tego linka...

 

http://esports.pl/?id=post&post_id=1879295742

 

W tym momencie należy się zatrzymać. Otóż na przeróżnych forach istnieje pewna wojna między wyznawcami dźwięku DirectSound v2.0 a ASIO. Wyżej wspomniany opis odnosił się do pierwszej "metody". Wyznawcy tej drugiej są święci przekonani, że dźwięk ASIO wydobywany z Foobara jest o niebo czystszy, a różnicę widać z pierwszym brzmieniem. Ja niestety nie potrafiłem skonfigurować ASIO tak bym doznał jakiegoś szoku. Nigdy tego nie udowodniono, być może nie jestem aż tak obeznany jeśli chodzi o ASIO, warto jednak przedstawić i tę motodę, gdyż komuś może dać porządany efekt.

 

Najprościej jednak będzie jak podam linka do forum, w którym została omówiona dokładna instalacja tego sterownika. Oto link( i tu linka do tweak)

Przyjemnie mi sie zrobilo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu kx foobar gra bardzo ladnie, niestety w grze AmericasArmy podczas rozgryaki online dźwięk czasami treszczy :( wie ktoś co może być tego przyczyna?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem dzisiaj kxdrivers ale przy sluchaniu muzyki mam trzaski :/

 

chcialem wiec zmienic w biosie te wartosci wszystkie ale nie moge znalezc takiej opcji... czy kazda plyta takie powinna posiadac czy tylko ja nie moge na to natrafic?

plyta z podpisu

 

PS. Jescze mam jeden duzy problem... wzialem konfiguracje do kxdrivers z 1 posta i teraz w winampie i foobarze nawet na max glosnosci i max glosnosci w systemie i sterach dosc cicho :/

ale jak wrzuce na zielona wtyczke i zmienie to juz ok, tyle ze jakosc traci...

jak temu zaradzic?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,. co do opcji w biosie to sie nie przejmuj...

 

a co do tego ze masz na czarnej ciszej to moze gniazdo uszkodzone...

a jak nie to inny config sprobuj....

 

a na trzaski to tak:

przeczytaj dokladnie wszystkie rady z 1go posta

 

a taka podstawowa to jak uzywasz ASIO, latency @21ms conajmniej w kxach i w foobarze realtime dla asio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na trzaski to tak:

przeczytaj dokladnie wszystkie rady z 1go posta

 

a taka podstawowa to jak uzywasz ASIO, latency @21ms conajmniej w kxach i w foobarze realtime dla asio

dopiero od dzisiaj mam foo wiec do konca nie wiem...

czy jesli mam najnowsza wersje (9. cos) i kxdrivers to ASIO samo sie zalaczy po wrzuceniu tej wtyczki do componnents?

w kx mam zrobione 21ms, a rady z 1 posta odnosza sie do zmiany w BIOSie :/

 

a gdzie sie zmienia to realtime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG

 

po pierwsze jak masz foo 0.9 to wtyczka asio oczywiscie stad...http://foobar2000.org/components/index.html

 

bo ta japonca jest dla ver 0.8!

 

i nie, nie wlaczy sie automatycznie, trzeba uaktywnic w preferencjach (playback-->ouput-->ASIO) a potem ASIO Virtual Devices-->Add New i tam juz wiesz co wybrac :)

 

A co do realtime, to ja juz tyle razy to pisalem ze mi sie zakotwiczylo w pamieci, a to jest oczywiscie dla wersji 0.8, haha

buffer lenght sobie mozesz zwiekszyc i powinno byc ok...

ja mam na 400ms

 

w 0.9 priorytetu sie nie wybiera :)

 

ale w preferencjach mozesz jeszcze dithering wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczke ASIO bralem z http://metrixmetal.com.pl/foobar2000/forum...opic.php?t=1169

wiec byla spoko, nie wlaczylem tylko w opcjach...

jakosc muzyki jako taka jest bardzo dobra juz (o wieleee lepiej niz na sterach od creatvie i winamp), ale niestety nie ma tej czystosci bo pierdzenie caly czas wystepuje... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wiaze z innym problemem.....

otoz z foobara leci mi dzwiek tylko na 2 glosniki (z 4 mozliwych) - mam creative inspire 4.1

we wszystkich innych aplikacjach dzwiek jest na 4 glosnikach

mial ktos podobny problem, wie jak go rozwiazac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z foobarem 0,8,3 niewiem czy to jakas wtyczka to robi czy co , poprostu gdy zmieniam piosenke to mniej wiecej co 2 piosenke foobar sie przycina muzyka leci a foobar nie odpowiada po chwili wraca do normy ale przeskocze jedna 2 piosenki i to samo , jest to bardzo irytujace niewiem przez co to jest spowodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...