Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam zamiar przejść na Viste i poraźcie mi, czy do a2ZS instalować kx (ostatnie dostepne 5.10.0.3541) czy sciagnac z creativa ??

Na xp jechałem cały czas na zestawieniu foo+kx, ale na viscie moze to zupelnie inaczej wygląda ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje juz Foobar'a od kilku dni i na razie jestem zadowolony.

 

Łączy w sobie zalety najczęściej używanych przeze mnie odtwarzaczy- Winamp'a i WMP.

Foobar nie muli kompa- chyba mniej pamięci pożera niż Winamp na klasycznej skórce. :)

Wyszukiwarka jest sprawna i szybka- tak samo jak w Winampie.

Do tego rozbudowana biblioteka multimediów z wieloma możliwościami zarządzania - jak w WMP.

 

Ku mojemu zaskoczeniu dźwięk jest trochę lepszy, tzn. czystszy, bardziej wyrazisty, tony wysokie są bardziej podkreślone, a bas jest bardziej zwarty i dynamiczny.

 

Jeśli chodzi o minusy- jedyną rzeczą do jakiej mogę się przyczepić to dość "sterylny" wygląd.

Choć w zasadzie i tak włączam muzę i Foobar'a minimalizuje. :P

 

Podsumowując- polecam wszystkim.

 

PS. Jak ustawić equalizer? Nie znalazłem żadnych gotowych konfiguracji. Zostawić go tak jak jest, czyli na "płasko"?

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak ustawić equalizer? Nie znalazłem żadnych gotowych konfiguracji. Zostawić go tak jak jest, czyli na "płasko"?

Ja używa takiego ustawienia eq'a - low u i high_u z podbitymi tonami wysokimi i niskimi.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobar nie jest programem dla całkowitych amatorów. Jeśli ktoś nie umie poradzić sobie z konfiguracją, mimo poradnika (i tysiącach innych w sieci), to lepiej niech odpuści.

 

PS

Coraz częściej mam wrażenie, że wszystko, co do tej pory napisaliśmy w tym temacie poszło w piach. No, bo jak mam myśleć inaczej, skoro widzę posty w stylu: "Działa to z kartami Xonar od Asusa?? (D2/DX)" itp... Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, słuchajcie, zainstalowałem te kx'y oczywiscie ustawiłem na 5.1 ale jest cos nie tak, gra prawie sam central, przód cicho, tył ledwo co...

 

Czy możecie dac mi jakieś konfigi DSP, bo jak mam sie bawić w ustawianie miliona ustawień to chyba nie bede sie w to bawił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki ;)

 

jest jeszcze problemik :

 

po wrzuceniu pluginu ASIO, nadal nie ma go do wyboru jest tylko null...

 

i czemu mam kilka sb0092 (audigy) do wyboru jako zrodlo dzwieku ? jakies 0/1 3/4 6/8 itp :E

 

EDIT : przy wtczytywaniu gotowego konfiga wywala błąd i nie ma dźwięku ;/

Edytowane przez psp360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest taki problem mam sterwoniki kx projects te co są zalecane na pierwszej stronce tego tematu.. i mam problem.

Kiedy instaluje te stery wyskakują jakieś błędy.. ale dobra olewam i jadę dalej. Po zakończonej niby pomyślnej instalacji głosu jak niema tak niema.

Dodam że na Win xp 32 bit takich problemów nie było. Teraz po przesiadce na Viste Ultimate 64bit stery nie chcą się zainstalować.

P.S moja karta dzwiękowa to SB Audigy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam przeczytac ten temat od dechy do dechy ale mam takie pytania, moze sie pojawiły, prosze o pomoc:

 

1) w jakich sytuacjach uzywa sie Dolby Digital Live ?? bo u mnie po włączeniu to glos jakis nijaki, przytłumiony, z jakims echem moze, dzwiek "faluje" roznie, pewnych czestotliwosci to wogole nie slychac. mam X-fi XtremeMusic podlączone do wieży (2 glosniki) wiec zaden super zestaw

2) we Faqu na pierwszej stronie pisze zeby wybrac, cytuje, "odpowiednie urządzenie" przy aktywacji ASIO. no to jak mam po aktywacji takie:

 

Null Output

ASIO: Creative Asio

DS: Podstawowy kanał dzwieku

DS: SB X-Fi Audio [D000]

 

obstawiam ze 2 albo 4, no i tu nie wiem.

 

3) ustawienia ASIO itd.

 

buffer lenght (recommended 1000-2000) - w którą strone ulepszac i do ilu ??

output data format - 8, 16, 24, 32 bit

ASIO Buffer Latecy - od 1 do 300 (rozne skoki)

 

pytania są pewnie z gatunku nobów ale kazdy kiedys zaczynał. prosze o wyrozumiałość :P dzieki

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam przeczytac ten temat od dechy do dechy ale mam takie pytania, moze sie pojawiły, prosze o pomoc:

 

1) w jakich sytuacjach uzywa sie Dolby Digital Live ?? bo u mnie po włączeniu to glos jakis nijaki, przytłumiony, z jakims echem moze, dzwiek "faluje" roznie, pewnych czestotliwosci to wogole nie slychac. mam X-fi XtremeMusic podlączone do wieży (2 glosniki) wiec zaden super zestaw

2) we Faqu na pierwszej stronie pisze zeby wybrac, cytuje, "odpowiednie urządzenie" przy aktywacji ASIO. no to jak mam po aktywacji takie:

 

Null Output

ASIO: Creative Asio

DS: Podstawowy kanał dzwieku

DS: SB X-Fi Audio [D000]

Najpierw zainstaluj sterowniki kx project (o ile Twoja dźwiękówka wspiera), a potem wybierz w foobarze ASIO: kx (czy coś w tym stylu) - logiczne.

 

3) ustawienia ASIO itd.

 

buffer lenght (recommended 1000-2000) - w którą strone ulepszac i do ilu ??

output data format - 8, 16, 24, 32 bit

ASIO Buffer Latecy - od 1 do 300 (rozne skoki)

 

pytania są pewnie z gatunku nobów ale kazdy kiedys zaczynał. prosze o wyrozumiałość :P dzieki

buffer lenght - tak jak napisali zostaw między 1000-2000 lub eksperymentuj ;)

output data format - daj 24bit, jeśli korzystasz z dsp i masz utwory w takiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w końcu ze sterami Kx pod Vistę 64bit? Niema? Bo póki co mam Suppert pack do A2ZS i ASIO w Foobarze tez gra ładnie.

Tylko ktoś mi powie dlaczego za każdym razem gdy włączam / restartuje system to po włączeniu foobara musze ustawiać na nowo wirtualne urządzenie ASIO bo do tego co było ustawione nie widzi sterownika ASIO? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7, zaisntalowałem najnowsze kxy...foobar odtwarza dzwiek, w miare ok.. Wrzucilem wtyczke wasapi, wybrałem ja z listy i pryz probie odtworzenia dzwieku pojawia sie komunikat bledu "Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 44100 Hz / 24-bit / 2 channels".

Coz mam zrobic, by dzialalo jak niegdys z asio w xp..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie z podpisu, czyli wersje 32 bitowa ;)

Acha sory nie spojrzałem na podpis i procka ;)

 

Czyli to jest najnowsza wersja Kx'ów? 3385946[/snapback]

Tylko ktoś mi powie dlaczego za każdym razem gdy włączam / restartuje system to po włączeniu foobara musze ustawiać na nowo wirtualne urządzenie ASIO bo do tego co było ustawione nie widzi sterownika ASIO? :blink:

Generalnie nie wiem dlaczego tak jest, dodam, że UAC mam wyłączony a w XP tak sie nie działo... Troche drażni to ciągłe ustawianie na nowo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i racja. ASIO potrafi być kłopotliwe, no i bardzo wiele zależy tu od dostawcy sterownika, więc ASIO na jednej karcie, to nie to samo, co na drugiej. WASAPI, to już element systemu operacyjnego i sterowniki karty dźwiękowej nie mają tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to najnowsza wersja. Moze przestan sie klopotac tym problem i zainstaluj kxy a do tego wtyczke wasapi i bedzie wszystko jak trzeba ;) Ja asio nie mam zainstalowanego, bo nie widze potrzeby, skoro jest wasapi..

 

No i racja. ASIO potrafi być kłopotliwe, no i bardzo wiele zależy tu od dostawcy sterownika, więc ASIO na jednej karcie, to nie to samo, co na drugiej. WASAPI, to już element systemu operacyjnego i sterowniki karty dźwiękowej nie mają tu nic do rzeczy.

Właśnie w czym jest lepszy wasapi od asio? bo ściągnąłem wtyczke do foobara i dźwięk jest gorszy na wasapi, po prostu surowy bo nie działają ustawienia z sterach i grają tylko frontowe + sub zamiast wszystkich... :oops:

 

PS. Acha, a kXy mi nie chciały działać na Viście x64, może bym jeszcze raz spróbował ale nie wiem. Na Xp je instalowałem i tez nie widziałem rewelacji. Nie umiałem nawet włączyć żeby wszystkie głośniki grały, może są dla mnie zbyt skomplikowane... :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha sory nie spojrzałem na podpis i procka ;)

 

Czyli to jest najnowsza wersja Kx'ów? Link Będą one działać na Seven x64?

 

No i czy ktoś mi podpowie co z moim problemem:

 

Generalnie nie wiem dlaczego tak jest, dodam, że UAC mam wyłączony a w XP tak sie nie działo... Troche drażni to ciągłe ustawianie na nowo <_<

 

działają spokojnie na 64bit - żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działają spokojnie na 64bit - żadnych problemów

A widzisz. Zainstalowałem Win7 rtm i jakoś te Kxy nie chcą działać - podczas instalacji wyskakuje "Error selecting device". Any ideas? :unsure:

 

Edit: To nie były najnowsze a na dodatek na 32bit więc ktoś mnie w błąd wprowadził... <_< Teraz sie zainstalowały ale mam problemy. Dźwięk jest ale Windows nadal pokazuje "Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio". W sorrounderze ustawiłem 5.1 a foobar nadal gra dwomi głośikami i nie daje nawet nic poszerzenie stereo do 5-ciu kanałów w foobarze. Poza tym nie widzi sterownika ASIO a na wasapi i waveout HQ wogóle nie chce grać. Te Kxy nie działają poprawnie a poza tym są trudne w konfiguracji a gotowych konfigów nie moge znaleźć albo są stare. Jakaś lipka jest a szkoda... :huh:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie moge znaleźć tej strony, wiem że to było na oficjalnej. Z każdym razie plik instalacyjny sie nazywa "kxdrv3550-x64-full.exe". Już wywaliłem te stery i zainstalowałem support pack. Do Foobara wrzuciłem WASAPI i zrobiłem że działają efekty i podbicia ze sterów. Naprawde dźwięk nie ustępuje temu z ASIO (przynajmniej tak mi sie wydaje :P ).

Tylko mi powiedzcie jak i gdzie mniejszyć te latency dla WASAPI i tak sie pobawić w jeszcze lepszy dźwięk, można? Bo w output jest tylko buffer lenght - on powinien jak być ustawiony? ma to coś wspólnego z opóźnieniem przy regulacji głośności?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się ... ale nie do końca :/ zgrałem najnowsze ze strony kxa i wszystko ładnie instalacja pięknie daje dzwiek na wszystkie kolumny ale po jakimś czasie głośniczki mi pierdzą/charczą przez pewien czas i potem ustepuje i znów od nowa :/ I to jest cały czas jak słucham muzyki, ogladam filmy itd :/ ... jakieś rady sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...