Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos wie czemu w windows 8.1 po wrzuceniu wasapi do foobra nie ma mozliwosci zaloczenia ich w zakladce Output? Wczesciej uzywalo sie ASIO, pozniej WASAPI w win 7 a teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasapi działa tak na 8, jak i na 8.1, od pewnego czasu nawet prześwietnie, bo dodali drugi tryb - są teraz pull (inaczej event - i ten polecam) i push (ten był wcześniej).

Natomiast jakiś czas temu foobar zmienił format pluginów, nie wystarczy je wrzucić do katalogu, trzeba je wewnętrznie zainstalować (w zasadzie wypakować) z poziomu opcji foobara (albo dwuklikiem, jeżeli foobar jest zainstalowany, a nie portable) - zrobiłeś to?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobilem. Po sciagnieciu uruchomiłem dwuklikiem i zaintalowałem. WASAPI widnieje w zakladce komponenty ale tylko tam... Zrobiłem nowa instalacje foobara...na czysto ale bez efektu. To mnie dziwi :)

 

I czy ostatnia wersja kxów to 3550 ? Bo istnieje wzmianka i 3552 :) Mam 64 bit wersje systemu..

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo :) Mam AUDIGY 1...moze dlatego...

 

Zainstalowałem na probe AIMP i tu WASAPI działa bezproblemowo. Sek w tym, ze chciałbym teraz w foobarze. Mozliwe, ze chodzi o buga obecnej wersji foobara albo wtyki, eh...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale na Win7 nie miałeś tego problemu, a API  windowsa się nie zmieniło o ile wiem. Obstawiałbym jednak sterowniki do Audigy. Czy jak je usuniesz, windows instaluje Audigy jako urządzenie zgodne z High Definition Audio? Jeśli tak, to na tych sterownikach działa WASAPI w foobarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działą :) Ale co ciekawe w aimp owszem.... Z tego co pamietam, jeszcze w windows 8 działało mi wasapi ale nie dam sobie uciac.. Moze to kwestia zmiany na 8.1 albo wlasnie zmiana wersji foobara badz wtyczki. NIe pamietam dokłądnie tego kmomentu bo od pewnego czasu nie zwracałem uwagi na konf odtwarzacza.

 

EDIT. Dziwna sprawa.. Nie wiem co sie zmienilo, ale WASAPI znow woricilo do mojego foobara. Nie wiem co sie do tego przycznilo> n apewno nie zmiana systemu (ta sama instalacja(, nie aktualizacje indowsa. Chyba ze java miala na to jakis wplyw ;) Czary mary ale waze ze jest, choc szkoda, ze niedlugo bede robił reinstalacje systemu...;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...