Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Recommended Posts

Ma ktoś preset pod Audigy SB0090? Nie mogę nic sensownego znaleźć a nie ogarniam DSP. Coś pod słuchawki i głośniki 2.1 głównie muzyka czasami gry.

Moze ktos wie czemu w windows 8.1 po wrzuceniu wasapi do foobra nie ma mozliwosci zaloczenia ich w zakladce Output? Wczesciej uzywalo sie ASIO, pozniej WASAPI w win 7 a teraz?

Wasapi działa tak na 8, jak i na 8.1, od pewnego czasu nawet prześwietnie, bo dodali drugi tryb - są teraz pull (inaczej event - i ten polecam) i push (ten był wcześniej).

Natomiast jakiś czas temu foobar zmienił format pluginów, nie wystarczy je wrzucić do katalogu, trzeba je wewnętrznie zainstalować (w zasadzie wypakować) z poziomu opcji foobara (albo dwuklikiem, jeżeli foobar jest zainstalowany, a nie portable) - zrobiłeś to?

• Upvote 1

Tak wlasnie zrobilem. Po sciagnieciu uruchomiłem dwuklikiem i zaintalowałem. WASAPI widnieje w zakladce komponenty ale tylko tam... Zrobiłem nowa instalacje foobara...na czysto ale bez efektu. To mnie dziwi :)

I czy ostatnia wersja kxów to 3550 ? Bo istnieje wzmianka i 3552 :) Mam 64 bit wersje systemu..

Edited by Jacek

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to to, że w/g W8 nie masz urządzenia zgodnego z wasapi - i tu może KX są odpowiedzią, sprawdź czy na domyślnych windowsowych masz to samo. 

To samo :) Mam AUDIGY 1...moze dlatego...

Zainstalowałem na probe AIMP i tu WASAPI działa bezproblemowo. Sek w tym, ze chciałbym teraz w foobarze. Mozliwe, ze chodzi o buga obecnej wersji foobara albo wtyki, eh...

Edited by Jacek

No dobra, ale na Win7 nie miałeś tego problemu, a API  windowsa się nie zmieniło o ile wiem. Obstawiałbym jednak sterowniki do Audigy. Czy jak je usuniesz, windows instaluje Audigy jako urządzenie zgodne z High Definition Audio? Jeśli tak, to na tych sterownikach działa WASAPI w foobarze?

Nie działą :) Ale co ciekawe w aimp owszem.... Z tego co pamietam, jeszcze w windows 8 działało mi wasapi ale nie dam sobie uciac.. Moze to kwestia zmiany na 8.1 albo wlasnie zmiana wersji foobara badz wtyczki. NIe pamietam dokłądnie tego kmomentu bo od pewnego czasu nie zwracałem uwagi na konf odtwarzacza.

EDIT. Dziwna sprawa.. Nie wiem co sie zmienilo, ale WASAPI znow woricilo do mojego foobara. Nie wiem co sie do tego przycznilo> n apewno nie zmiana systemu (ta sama instalacja(, nie aktualizacje indowsa. Chyba ze java miala na to jakis wplyw ;) Czary mary ale waze ze jest, choc szkoda, ze niedlugo bede robił reinstalacje systemu...;)

Edited by Jacek

Porządki w dziale:

Odpinam ten temat z powodu braku nowych postów od kilku miesięcy oraz tego, że zabugowane ASIO od dawna ma kilka alternatyw, w tym WASAPI