Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.geocities.com/mirat_beryn/hunterzdsp.html

Macie tu configa mozecie sie bawic . Ogolnie to jest tak , ze jak ktos ma jakis tam zestaw , glosniki i co najwazniejsze model karty , to sam sobie tworzy config. Jezeli ktos jest graczem to szuka sobie w odpowiednim dziale do gier na forum kxow , wtyczek i je sobie instaluje .

A jak nie ma checi tego robic to nich sobie wroci do sterow Creativa , i sie nie meczy . Wiekszosc odpowiedzi na wasze pytania ( czesto tak glupie ze sie pisac nie chce ) jest w necie , wiec milego szukania .

I ostatnia informacja jaka pisze w tym temacie , to jest tak ze ac3 passthru nie dziala na kartach z chipem 10k1 , a powinno dzialac w wersji sterow ktora wyjdzie niedlugo .

Jako ze nie bylo jeszcze configa na wyjcie cyfrowe , to macie linka , dziala te dsp na Live 5,1 i audigy 1 .

http://republika.pl/xanek/Digital%20(test).kx ( i jest ono glownie do Foobara i filmow ) .

A jezeli ktos ma audigy i chce ac3 pasthru, to albo bedzie dzialac na defoult configu , albo na wtyczce ac3-pasthru .

Odnosnie wylaczenia dekodowania ac3 z mixera to opcja jest z mixerze w pierwszej zakladce na dole .

To na tyle , zmykam do tyrki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a marcin zapodal an samym poczatku topicu przeciez konfig zeby kxy nie dekodowaly AC3 trza patrzec uwaznie ....

w tym sek ze u mnie nie dziala ten konfig jak rowniez to co napisal xan na koncu, dalej z uporem maniaka dekoduje, no nic poczekam na nowa wersje kX'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac3 passthrough nie dziala jeszcze na kartach z chiperm 10k1

niebawem wyjdzie wersja 3538 kx'ow, w ktorej powinno dzialac

 

ja juz sie tu bede mniej wypowiadal, bo wlasnie sprzedaje Live'a i robie sobie profesjonalna dzwiekowke

 

ewentualnie jak pojawia sie nowe stery, pluginy, jakis news, to zapodam

 

w sumie wszystko zostalo juz powiedziane (prawie :)) wiec czytac i nie pisac bzdur, ze cos nie dziala

 

PS

uaktualnilem ustawienia dla stereo, wiec jak ktos chce...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirtualny bronksik za radę :) walcze walcze i nic mam kx i nie maszeruje mi mikrofon zauważyłem pewną drobną różnice w stosunku do pewnego obrazka z manuala http://www.angelfire.com/electronic2/dj_st...c/mixer-rec.gif nie mam tych pierdów i suwaczków w pierwszym rządku poza pierwszym potencjometrem co robie źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bylo zapewne pisane !!!!!!!!!!!!!! ustawienia dsp sa tylko do Foobara i ogolnie playback a inne wejscia karty sa calkim wylaczone .

Wejdz do Kx dsp i reinicjuj dsp , a potem zrob tak jak tu

http://www.angelfire.com/electronic2/dj_st.../setup-mic.html ( normalnie maila napisze w podziekowaniu za ten Faq )

 

A tu cos dla chris_gd , on ma 4.1 z twgo co pamietam , a o tym bbagu nawet ja nie wiedzialem .

http://www.angelfire.com/electronic2/dj_st...setup-bass.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bylo zapewne pisane !!!!!!!!!!!!!! ustawienia dsp sa tylko do Foobara i ogolnie playback a inne wejscia karty sa calkim wylaczone  .  

Wejdz do Kx dsp i reinicjuj dsp , a potem zrob tak jak tu  

http://www.angelfire.com/electronic2/dj_st.../setup-mic.html ( normalnie maila napisze w podziekowaniu za ten Faq  )  

 

A tu cos dla chris_gd , on ma 4.1 z twgo co pamietam , a o tym bbagu nawet ja nie wiedzialem .  http://www.angelfire.com/electronic2/dj_stick/kxgettingstarted/setup-bass.html

dzieki, teraz musze wyjsc ale jak wroce do domu to zaczynam dzialac, nie wiem co z tego wyjdzie ale zapowiada sie kolejna seria godzin testowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze duzo ludzi ma zwykle glosniki komputerowe 2.1,4.1 itp. i ma problemy z DSP w kx-ach polecam sprawdzic moj konfig, zero wiekszych przerobek, wszystkie suwaki sa i dzialaja (wiec jak komus sie to ma przydac to konfig idealny) a ogolnie ustawienia sa dla glosnikow 4.1 (np. Creative Inspire 4400) z dzialajacym mikrofonem (a z tym niestety tez sporo osob ma problemy) i z zamiana SPDIF na wyjscie sluchawkowe

oczywiscie ten konfig robiony jest pod foobara i plugin ASIO, ale do ogladania filmow (divx, dvd) ja osobiscie nic nie zmieniam

konfig potrzebuje jeszcze troche zmian ale poki co jade na nim i jestem baarrrddzzzooo zadowolony z jakosci

tu screen - http://republika.pl/chris_gd/41analog%20mi...20sluchawki.jpg

a tu konfig - http://republika.pl/chris_gd/41%20analog%2...%20sluchawki.kx

jako, ze duzo ludzi ma zwykle glosniki komputerowe 2.1,4.1 itp. i ma problemy z DSP w kx-ach polecam sprawdzic moj konfig, zero wiekszych przerobek, wszystkie suwaki sa i dzialaja (wiec jak komus sie to ma przydac to konfig idealny) a ogolnie ustawienia sa dla glosnikow 4.1 (np. Creative Inspire 4400) z dzialajacym mikrofonem (a z tym niestety tez sporo osob ma problemy) i z zamiana SPDIF na wyjscie sluchawkowe

oczywiscie ten konfig robiony jest pod foobara i plugin ASIO, ale do ogladania filmow (divx, dvd) ja osobiscie nic nie zmieniam

konfig potrzebuje jeszcze troche zmian ale poki co jade na nim i jestem baarrrddzzzooo zadowolony z jakosci

tu screen - http://republika.pl/chris_gd/41analog%20mi...20sluchawki.jpg

a tu konfig - http://republika.pl/chris_gd/41%20analog%2...%20sluchawki.kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ściągam foobar'a i ASIO, mpg123, foo_input_std i resampler. No a potem? Wolałbym wiedzieć, co mam ustawić, niz po prostu wgrywać Twój .cfg (no offense - poza tym on pewnie skrojony dla kX-ów).

 

Aktualny link do foo_mpg123:http://www3.cypress.ne.jp/otachan/75D69EE8...mpg123_054c.zip

Nic nie ustawiaj , wlacz i bedzie gralo .

Jedynie co do wyjscia Asio tzreba robic pewene ustawienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Nie jestem ekspertem od foobara i chciałbym uzyskac odpowiedź na moje pytanie. W innych sprawach orientuję się lepiej i staram się pomagac innym. Ale oczywiście możecie się na mnie wypiąć...

jakbys czytal co tu ludzie napisali to bys wiedzial o co chodzi, bo tu wcale nie trzeba byc ekspertem

ps. na sterownikach oryginalnych bedzie kupa :) nie ma tam ASIO (co to jest tlumaczyc nie bede, bo wszystko juz tu bylo tlumaczone), chcesz miec lepszy dzwiek to instaluj kx Project i wtedy dopiero warto zabierac sie foobara, bo niestety na driverach creativa jakbys sie nie staral to wiele dobrego nie uzyskasz

ps. nastepnym razem czytaj posty (przynajmniej kilka pierwszych) bo jest ladnie, jasno opisane,ze caly ten "bajer" to nie tylko foobar + pluginy a glownie sterowniki Kx Project

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co graja w gry na kxach , link to poprawnego ustawiania dzwieku zeby dzialalo poprawnie .

http://www.driverheaven.net/showthread.php?s=&threadid=41529

osobiscie nie radze sie w to bawic, nie wiem jak u innych ale mi kx-y dzialaja super zarowno w grach jak i przy sluchaniu muzy (foobar :)

zabawy z tym EAXem moga przyprawic o bol glowy niby efekt 3D jest ale np. w Colinie 4 (moze tylko u mnie) cos zaczyna "trzaskac" w glosnikach

ale sprawdzic zawsze mozna, choc ja preferuje jeden profil (to moze wymagac troche pracy,aby taki uzyskac) do wszystkiego

Przeciez oni tylko napisali co wylaczac a co wlaczac w opcjach dzwieku w grze, zeby wogule cos gralo bez bledow . Chodzi mi konkretnie o 2 post . A ze masz bledy w Colinie to akurat widac nowa gra moze kompatybilna z nowyszym DirectX , za to 3D w innych moze dzialac . Jedno jest pewne napewno nie wlaczamy Eax :) . Pozatym Eugene kaze np , wlaczyc w Windowscie w Multimediach 5,1, a sterowac z kxow iloscia glosnikow ( zrobiles to ??!!! ) . Zreszta i tak pewnie nie bedzie dzialac wiec olac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi komp zwisa

 

moze zaczne od poczatku

wszytsko było ładnie foobar działał i tak dalej później zainstalowałem kx ,wszystki pluginy (nier za bardzo wiem o co chodzi z sse sse2 i bez sse wrzuciłem bez sse ) teraz raz na jakis czas komp po włączeniu foobara mi po prostu nie reaguje na nic a muza sobie leci w tle mam durona 600@666 i cała reszte jak w podpisie i nie wiem czego to wina....

 

a naprawde dźwiek mimo iz nie jestem audiofilem wydaje mi sie bardziej wyraźisty i dynamiczny no i foobar przerobiony po twojemu rządzi wiec z bólem aktualnie używam winampa przejadł mi sie czy co ale nie poodba mi sie :( plizz hilfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie bardzo wiem co to :( .

Moge tylko powiedziec co bym robil zeby zaczelo dzialac .

Napewno wylaczyl bym Dithering w preferenchach foobara ( zakladka Playback ) . Wylaczyl bym najwyzszy priorytet Foobara i dal Normal ( mam nadzieje ze nie bedzie trzaskow ) .

Dobrze by bylo zebys napisal jaki masz system ( bo jak xp to wlacz optymalizacje dla programow dzialajacych w tle )

A jezeli chodzi o to SSE to niestety te durony jeszcze nie wepieraly tego .

 

A jak to bedzie malo to bym zmienil Asio na 44 khz , i resampler na 44( jezeli bedzie mial utwor innej czestoliwosci niz 44 khz, to wtedy zadziala )Moze masz za malo mocy obliczeniowej na to zeby wszystko dzialalo , wiec trzeba poograniczac . Ale na poczatek zrob to co napisalem wczesniej . I nie wszystko na raz tylko pojedynczo :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki pokombinuje tak jak napisałes mam xp i jeszcze jedno pytanko używam samuraize i przed zmianami jakie dokonałem (a dokonałem to co w topiku) wyświetlało mi jaka piosnka leci w foobarze teraz nie przy winampie cały czas wyświetla... czym to moze byc spowodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi komp zwisa  

 

moze zaczne od poczatku

wszytsko było ładnie foobar działał i tak dalej później zainstalowałem kx ,wszystki pluginy (nier za bardzo wiem o co chodzi z sse sse2 i bez sse wrzuciłem bez sse )  teraz raz na jakis czas komp po włączeniu foobara mi po prostu nie reaguje na nic a muza sobie leci w tle mam durona 600@666 i cała reszte jak w podpisie i nie wiem czego to wina....

 

a naprawde dźwiek mimo iz nie jestem audiofilem wydaje mi sie bardziej wyraźisty i dynamiczny no i foobar przerobiony po twojemu rządzi wiec z bólem aktualnie używam winampa przejadł mi sie czy co ale nie poodba mi sie :( plizz hilfe

daje glowe, ze te zwisy wystepuja tylko gdy chcesz zminimalizowac lub wylaczyc foobara krzyzykiem :P

Mam czasem to samo, ale nie mam pojecia dlaczego

 

Po prostu nie uzywaj guzikow minimalizacji i wylaczania foobara tylko kliknij na pasku zadan i nie bedzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi komp zwisa  

 

moze zaczne od poczatku

wszytsko było ładnie foobar działał i tak dalej później zainstalowałem kx ,wszystki pluginy (nier za bardzo wiem o co chodzi z sse sse2 i bez sse wrzuciłem bez sse )  teraz raz na jakis czas komp po włączeniu foobara mi po prostu nie reaguje na nic a muza sobie leci w tle mam durona 600@666 i cała reszte jak w podpisie i nie wiem czego to wina....

 

a naprawde dźwiek mimo iz nie jestem audiofilem wydaje mi sie bardziej wyraźisty i dynamiczny no i foobar przerobiony po twojemu rządzi wiec z bólem aktualnie używam winampa przejadł mi sie czy co ale nie poodba mi sie :( plizz hilfe

Eeeee zle przeczytalem twoj blad :) . Nie masz ty czasem wira ???

Jaka masz dokladnie wersje foobara i wtyczek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachecam wszystkich uzytkownikow foobara do instalacji wtyczki ui_columns i configa azrael (czesto uaktualniany)

zawiera 8 schematow kolorystycznych i mase opcji graficznych

 

z reszta kliknijcie w moj podpis :wink:

a z kad mozna pobrac ui_columns ? to wtyka do foobara, czy kx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachecam wszystkich uzytkownikow foobara do instalacji wtyczki ui_columns i configa azrael (czesto uaktualniany)

zawiera 8 schematow kolorystycznych i mase opcji graficznych

 

z reszta kliknijcie w moj podpis :wink:

Heheh no niby fafne mam w drugim configu , ale wole swoj :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachecam wszystkich uzytkownikow foobara do instalacji wtyczki ui_columns i configa azrael (czesto uaktualniany)

zawiera 8 schematow kolorystycznych i mase opcji graficznych

 

z reszta kliknijcie w moj podpis :wink:

No bawie sie tym od kilku dni tylko jakos nie doszedlem do tego jak zmienia sie schematy kolorow :? A tak ogolnie to gitarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do opcji

 

Columns->Globals

 

// Choose the colors of you like!

// 0 = Goof - Selected Item Frame:RGB(255,140,0)

// 1 = b0se Classic (Blue) - Selected Item Frame:RGB(76,107,156)

// 2 = b0se Classic (Green) - Selected Item Frame:RGB(83,150,96)

// 3 = Dark (Red) - Selected Item Frame:RGB(96,0,0)

// 4 = Dark (Purple) - Selected Item Frame:RGB(44,12,56)

// 5 = Luna - Selected Item Frame:RGB(0,90,245)

// 6 = b0se OpusOS (Blue) - Selected Item Frame:RGB(151,169,199)

// 7 = Pixel8 - Selected Item Frame:RGB(130,169,125)

// 8 = ReButz2 (Dusk) - Selected Item Frame:RGB(98,104,118)

$puts(color_scheme,1) <- tam gdzie jedynka wpisujesz opdowiednia cyferke, dajesz apply i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie czytalem wszystkich stron ale czy ta cala zabawa moze sie odbywac na sterownikach orginalnych do creativa? Jezeli tak to czy jest to gdzies wsrod tych 13 stron jakos przejrzyscie napisane?

Jak maja sterownik Asio, to mozna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wira nie mam a faktycznie komp mi zwisa jak chce fobaraa zminimalizowac lub wyłaczyć krzyzykiem....

a foo mam nie pamioetam ale jakis ostatni juz z tą mordka na ikonce mozaliwe ze cała reszta pluginów jest troszke za stara

ale jeszce sprawdze anty wirem

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...