Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

ufffff wlasnie przeczytalem te cale 14 stron... :)

Marcin -> DZIĘKI za tutorial, nie wiedzialem ze mojego live'a da sie wydobyc takiej jakosc dzwiek :) (i do tego dziala nawet 6 glosnik, ktory do tej pory uruchamial sie tylko podczas grania / ogladania dvd)

ten plugin columns + preset azrael tez niczego sobie, nie powiem :)

pozdro

No gratuluje , ze ci sie chcialo przeczytac wszystko , jestes w mniejszosci :) . Co nie zmienia faktu , ze trzeba bedzie troche pierwszego posta poprawic , zeby wszystko z niego dalo sie zrobic , bo wiele osob ma problemy . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i jak zmusic ta ikonke do pulsowania :>

Preferences-->Display-->fooTunes User Interface --> zaznacz PULSE LOGO

 

Zeby pulsowalo musisz miec wizualizacje wlaczona (preferences-->Visualisations-->zaznacz Visualisation Processing enabled :wink: )

 

UPDATE:

 

Zmienilem znow wyglad foo - tzn. foo_tunes mam dalej i sprawuje sie znakomicie, ale zapodalem foo_looks aby sie uzupelnialy nawzajem :wink: :arrow: http://members.lycos.co.uk/turzol/public/I...o_navigator.jpg

 

::THX 4 Xan:: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko , ale dodaj wtyczki mpg123 i foo_input _std i resamplera bo na nich powinien dzialac plugin Asio do foobara ( tak samo jak i na 48 Khz nalezy ustawiac resampler ) . DDe control tez mozna wgrywac , gdyz jest to jakis sposob kontrolowania Foobara ( nie wiem do konca o co chodzi w tym pluginie bo malo o nim jest informacji , a japonczyk mi na maila nie odpowiedzial , ale mozna go smialo wgrac ) . KOlejna sprawa wtyczka odemnie powinna byc uzywana na Audigy , albo na niektorych Liveach 5,1 ( chodzi o b2b , ktore ma wyeliminowac blad podwojnego resamplingu przez karte ).

Ogolnie fajnie , ze ci sie chcialo posiedziec i to zrobic .

Pozatym napisz ze w przypadku zle dzialajacej wtyczki nalezy reinicjowac dsp :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze wciaz sa pytania o działanie mikrofonu itp. polecam moja stronke, robiona na szybkiego ale moze bedzie tych pytan troche mniej

ps. w przyszlosci to poprawie bo wyglada cienko i mozna sie zamotachttp://republika.pl/chris_gd/

dobra robota :)

 

ps

przydaloby sie uaktualnic pierwszy post, ale za 2 tygodnie matura, wiec...

Ja mam pytanko do posiadaczy systemow 5.1 - polecilem kumplowi temat i zrobil dokladnie jak zostalo napisane w topicu. Wszystko ok po za tym, ze nie moze sciszyc dzwieku w foo :? W winampie da sie sterowac volume...Na pilocie od glosnikow tez ma sciszone a mimo to gra mu pelna para 8O

Czy ktos wie o co biega :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, super FAQ :D Wszystko ladnie i przejrzyscie opisane - bez zbednych <span style="color:red;">[ciach!]</span>l.

Mam pytanko co do tego opisu - w konfiguracji foo zalecasz zaznaczenie opcji Dither -- strong ATH noise shaping - co daje ta funkcja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co daje Dither : To taki sztuczny szum, który ma poprawiać odsłuch ale chyba warto tego używać tylko na sprzęcie który sam z natury rzeczy nie szumi. Wtedy dźwięk będzie mniej "sterylny" , troche to dziwne bo u mnie jest lepiej po wlaczeniu :) mniej szumow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nic nieraguje na moje polecenia sciszam na maxxa i nic :(

Ja nie mam pojecia co wy robicie , dla mnie taki blad jest czyms nie do zrobienia nawet przez zla konfiguracje .

Mozna wiedziec w ktorym panelu w Kx mixer regulujesz ta glosnosc , co masz za sprzet grajacy itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co daje Dither : To taki sztuczny szum, który ma poprawiać odsłuch ale chyba warto tego używać tylko na sprzęcie który sam z natury rzeczy nie szumi. Wtedy dźwięk będzie mniej "sterylny" , troche to dziwne bo u mnie jest lepiej po wlaczeniu :) mniej szumow

Nie do konca . Ogolnie to coraz bardziej jestem pewiem ze komp ma coraz mniej wspolnego z dobrym dzwiekiem :) .

http://www.mtsu.edu/~dsmitche/rim420/readi...420_Dither.html

http://www.cadenzarecording.com/Dither.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewną taką nieśmiałością sięgnąłem po kX'y... :) Muszę jednak powiedzieć, że naprawdę było warto. Nie spodziewałem się aż takiej poprawy jakości dźwięku w stosunku do oryginalnych sterów creative'a.

Zmuszony byłem jedynie wnieść pewne poprawki do zamieszczonych gdzieś tutaj ustawień stereo.kx, gdyż w mojej ulubionej (i jedynej w jaką gram) gierce Collin3 nie było słychać dźwięku silnika... Teraz jest wszystko ok. Jestem zadowolony.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewną taką nieśmiałością sięgnąłem po kX'y... :) Muszę jednak powiedzieć, że naprawdę było warto. Nie spodziewałem się aż takiej poprawy jakości dźwięku w stosunku do oryginalnych sterów creative'a.

Zmuszony byłem jedynie wnieść pewne poprawki do zamieszczonych gdzieś tutaj ustawień stereo.kx, gdyż w mojej ulubionej (i jedynej w jaką gram) gierce Collin3 nie było słychać dźwięku silnika... Teraz jest wszystko ok. Jestem zadowolony.... :)

Rob prosze napisz co trzeba zmienic, zpaewn polaczyc jakies wejscia/wyjscia, ostanio tez mam klopot z grami jak sie zazolem bawic wlasnym configiem.

Innym tez sie to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie dzwiek lepiej brzmi bez powyzszego dodatku. przynajmniej takie jest moje odczucie.

 

a tak wogole to mialem problem z odinstalowaniem tego 'cuda', musialem wywalic i zainstalowac na nowo kX'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie dzwiek lepiej brzmi bez powyzszego dodatku. przynajmniej takie jest moje odczucie.  

 

a tak wogole to mialem problem z odinstalowaniem tego 'cuda', musialem wywalic i zainstalowac na nowo kX'y

nie wiem w jaki sposob to wywalales ale polecam

KX w trayju/Ustawienia/ Zresetuj globalne u mnie wywala za kazdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>Marcin_gps

... ciesze sie, ze udalo mi sie wprowadzic odrobine humoru, choc musze przyznac, ze nie celowo...

 

po zainstalowaniu tych pluginow do mojej konfiguracji DSP został wprowadzony nowy (wyglądający bardzo QL) EQG10, który wg mnie wnosl pogorszenie dzwieku (moze mam jakis kiepski słuch...).

 

>>>chris_gd

nie wiedzialem, ze tak mozna. nastepnym razem sprobuje w ten sposob -dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu tych pluginow do mojej konfiguracji DSP został wprowadzony nowy (wyglądający bardzo QL) EQG10, który wg mnie wnosl pogorszenie dzwieku (moze mam jakis kiepski słuch...).

Te wtyczki robi ta same osoba co te standardowe , tylko je modifukuje co wersje kxow nowa .

http://www.driverheaven.net/showthread.php...=&threadid=9923 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musze przyznac troche racji koledze RoB-owi, ten caly UFX jakby zmienial dzwiek, nie mowie, ze jest gorzej ale jest inaczej, na to potrzeba czasu aby cos wybrac, choc na razie jestem za standardowymi :) nie wiem jak na dobrym stereo ale na moim analogum 4.1 minimalnie gorsze wysokie tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musze przyznac troche racji koledze RoB-owi, ten caly UFX jakby zmienial dzwiek, nie mowie, ze jest gorzej ale jest inaczej, na to potrzeba czasu aby cos wybrac, choc na razie jestem za standardowymi :) nie wiem jak na dobrym stereo ale na moim analogum 4.1 minimalnie gorsze wysokie tony

Nie uzywam EQ wiec nie wiem , pozatym kazdy equalizer pogarsza jakosc . Pozatym poczytaj ten temat i ogolnie o calym UFX , on uzywa bardzo ciekawych algorytmow . I jeszcze jedno nikt wam nie kaze uzywac Eq G10 , EQ P5 jest o wiele ciekawszy , i umnie gra swietnie (update pobawilem sie wiecej P5 i to niesamowity moze generowac dzwiek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...