Skocz do zawartości
limal32

nowe dvd nie widzi płyty pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

...nie czyta żadnych dvd?? Ja jush na drugim dvd mam takie coś z płtkami np. z PCWorlda film+dane, zwykłe filmy i płytki tylko z danymi czyta normalnie. Nie natrafiłem jak dotąd na żaden sposób usunięcia tego... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wybrałeś regionu to tak może się dziać.

We właściwościach DVD poszukaj ustawień regionu, ustaw Polska i zastosuj.

Pamiętaj jednak, że region można zmieniać tylko ograniczoną ilość razy (chyba 5) więc ostrożnie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale to nie o regiony chodzi regiony to tak ale pużiej jak plyte bedzie widzial ale nieczyta doszłem do wniosku że chodzi o stery poprostu przy instalce wczytał stery od wina i dlatego widzi i czyta cd wszystkie oprócz dvd windows traktuje go na swoich sterach jak cd-rom dlatego też pokazuje że wszystko ok. działam z sterami jaki wynik napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmmmm... widzę że u Ciebie nie czytan wogóle dvd. U mnie jest inaczej: czyta dvd z filmami, czyta dvd z danymi, zapisuje bez problemu, ale jak dostanie płytkę z filmem, na której dorzucone są jakieś inne pliki, wtedy odmawia posłuszeństwa... firmware jest najmowszy (starsze tesh próbowałem), w windzie jest wszystko ok, soczewka jest czyściutka, dalej nie działa... szczerze mówiąc niezbyt to przeszkadza (nie czyta mi płyt PCWK), ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozkreceniu i wyczyszczeniu lasera widzi dvd z gazety ale przy otwarciu

wyskakuje błąd nadal niewidzi dvd z wypożyczalni jak ktoś ma jeszcze jakiegoś pomysla to czekam czytałem na stronie producenta że mój dvd niejest kompatybilny z sys-xp zrobilem upgarde iefekt jak wyżej napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem, czy to da się zrobić własnoręcznie, umnie jak wyżej czyta wszystko pięknie, poza płytami PCWK, a kupiłem prenumeratę na rok i w rzyć można to sobie wsadzić... wina na pewno nagrywarki, bo reklamowałem jush płytki i przysłane nowe tesh nie działają, poza tym gdzie indziej czytają się bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac do tematu. mam lg dvd-rom drd8160b. kupilem to jakies dwa lata temu. do dzisiaj nie mialem z nim problemu. mianowicie po raz pierwszy od momentu zakupu chcialem odpalic plyte dvd. wkladam plytke dvd odpalam power dvd a tu: no disc in drive e. jakikolwiek odtwrzacz uruchomie i chce odpalic te plytke to wyskakuje mi taki komunikat. plyta jest w napedzie. wszystkie inne plyty czyta bez problemu!! help!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DVD-Rom Asusa x16 i też mam problem z niektórymi płytkami DVD. Np. z jedną płytką CD-Action. Nowa prosto z opakowania. Niby ją wykrywa, ale jak mam coś z niej skopiować to kompletna masakra. Czasami się uda, a czasami nie. To samo mam z innymi płytkami.

Ja na szczęście nie mam żadnej prenumeraty i dlatego używam swój DVD tylko w ostateczności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. Ja mam ponad 2 lata DVD LG i do tej pory nie mialem problemu zadnego z odczytem plyt. Czytal mi plyty z wypozyczalni, i z roznych gazet (nawet z pani domu czy czego takiego :D). Mam wrazenie ze mialem z nim fuksa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałe kiedyś DVD LG (pracuje teraz u siostry) który nie czytał płyt DVD dwuwarstwowych (a teraz takie stanowią większość szczególnie w przypadków oryginalnych filmów). Niestety nic się dało zrobić (producent nie przewidział takiej możliwości :( ) i musiałem kupic nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies lewe macie te napędy. Mam od półtora roku dvd toshiby i jeszcze nie miałem zadnej płyty której by nie czytało.

Toshiba jest super. Mam model M1712. Właśnie dlatego ją kupiłem, że czyta każdą płytę jaką się da. Brakuje tylko obsługi 90 i 99 minutowych płyt ale nagrywarkę mam, więc mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam "aż" jedną i jej akurat nie czyta. Najciekawsze że nawet nagrana poniżej 80 minut. Widać, że pewne problemy sprawia chyba ta większa gęstość, a nie przekroczenie 90 czy tam 99 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...