Skocz do zawartości
qqrydza

fx 5900xt prolink overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich zainteresowanych i tych ,którzy wpadli tu się rozejrzeć.

wcześniej miałem fx5200 ultimate prolink.mają one duży potencjał w podkręcaniu,widoczne efekty w benchmarkach i w grach.wiem że nowa karta też jest dobra pod tym względem.na stronach nowozelandzkich overclokersów przeczytałem o zabespieczeniach na karcie ,które nie pozwalają w pełni wykożystać jej możliwości.tu link :

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....outmidend000408

proszę o pomoc i rady dotyczące tematu ,może ma ktoś taką kartę i już się nią bawił.

tu jest mój nr gg :6812635

to tak w razie szybkiej reakcji.

z góru dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz mnie obrazić?

takie teksty nie są mi tu potrzebne kolego.

jeśli chcesz przeczytać coś ciekawego to przez gg,będziemy mogli parę spraw przedyskutować prywatnie. :lol:

nie mniej daiękuję za pomoc. :lol:

a,może to jest istotne mam zasilacz 300w :twisted:

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.

widzę ,żę ma to się blado do tej konkretnej karty,a o to mi właśnie chodzi.

czekam i wpadam co czas jakiś.

 

Mainboard : SOLTEK

Bios : American Megatrends Inc.

Chipset : VIA VT8377/VT8??? Apollo KT400/KT600 CPU to PCI Bridge

Processor : AMD Athlon XP

Frequency : 1833 MHz

Support : Socket A

Cache L1 : 128 Kb

Cache L2 : 512 Kb

Voltage : 3.3V

 

Model : Nvidia Corp

Bus Type : AGP

Manufacturer : NVIDIA

Total Memory : 128 Mb

Texture Memory : 248 Mb

Processor : GeForce FX 5900XT

Converter : Integrated RAMDAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jednak ktoś pomoże?

chcę potwierdzić lub wukluczyć przyczynę , którą może być zasilacz (300w)

w 3dmark2003 , po przetaktowaniu do wartości(np:460mhz820mhz)mark się wykrzacza i informuje ,że nie może zakończyć testu bo stracił skupienie("lost focus")

jeśli teoria z zasilaczem się potwierdzi to go zmienię i kropka

jeśli mam zmienić to na jaki?pragnę cichego , bardzo cichego

jeśli takie istnieją?

chiftec?

czekam na podpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przykładowo jeśli chodzi o wybór zasilacza:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=64236

 

wydaje mi się że mocniejszy zasilacz pomoże ci przy podkręcaniu tej grafy , nie mam pjęcia ile z niej jeszcze wyciśniesz ale 300w feel to stanowczo za mało , dja cynk jakie najwyzsze stabilne taktowanie uzyskałeś i jakie wyniki na tym masz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina zasilacza. I najprawdopodobniej tak jest. Sam mam FX5900 (jak w podpisie). Maksymalny pobór mocy FX 5900 to jest ok 75W, czyli dużo. Specjalnie przed kupnem tej karty zmieniłem zasilacz z Modecoma 300W na Chiefteca 420W. Nie wiem jak ta twoja karta, ale moja wymaga dodatkowego zasilania z wtyczki od HDD.

Jaki zasilacz masz kupić ? Na pewno coś mocnego i frmowego tzn. minmum 400W by się przydało. Używałem Modecoma i Chiefteca i bardzo ładnie się spisywały, ale jest jeszcze kilka innych dobrych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark2003 przeszedł test na 443mhz 843mhz

(standardowe390mhz 700mhz)

wynik to 5331

Mój Leadtek 5900xt nie chciał iść na więcej niż 430Mhz. Na 432Mhz nie chciał przejść żadnego testu, a obniżony o 2 i katowany ok 4h działał bez problemu. Pamięci już są na 850 (gdzieś na zachodnim sajcie czytałem, że ponad 725 nie da rady, a tu takie miłe zaskoczenie) i chyba pójdą jeszcze więcej.

 

pozdrawiam,

Sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark2003 przeszedł test na 443mhz 843mhz

(standardowe390mhz 700mhz)

wynik to 5331

Mój Leadtek 5900xt nie chciał iść na więcej niż 430Mhz. Na 432Mhz nie chciał przejść żadnego testu, a obniżony o 2 i katowany ok 4h działał bez problemu. Pamięci już są na 850 (gdzieś na zachodnim sajcie czytałem, że ponad 725 nie da rady, a tu takie miłe zaskoczenie) i chyba pójdą jeszcze więcej.

 

pozdrawiam,

Sylwek

 

 

ile masz w 3dmarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz w 3dmarkach?

athlon 2,5k (1833) + 5900xt (390/700)

2001se-13026

2003-4768

 

athlon 2,5k@2,8(2090) + 5900xt@??????(440/880)

2001se-15427

2003-5549

 

dałem znaki zapytania, bo przy takich ustaweniach to prawie 5900ultra (no ale tam są użyte chyba inne pamięci).

 

Dziwna sprawa - wczoraj po przekręceniu na 432 wywalił się momentalnie na 2001se, a dziś na 440 przeszedł wszystkie testy (trochę się pocąc - temp 53st.). Wczorajsze problemy mogą wynikać z mniejszej stabilności systemu - podmieniłem kartę (z gf 2 ti) bez reinstalki i w dzienniku zdarzeń mam co jakiś czas aspirynki - co ciekawe na 53.03 dostarczonych od producenta (przypominam - leadtek) pojawia się ich zdecydowanie mniej. Chyba się z nim jeszcze podrażnię ;).

 

Niestety nie mam na czym komputer postresować i nie jestem w stanie powiedzieć czy wytrzyma na takich ustawieniach... w domu mam tylko Call Of Duty i jakąś wersję alpha doom3 (która mi pokazauje tylko czarny ekran), a komp raczej nie służy do grania.. no ale zacznie :).

 

pozdrawiam,

Sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyli w sumie dobrze, że nie kupiłem FX5900 XT. :D

God bless ATI.

No jeżeli chodzi Ci o aspirynki, to może sprecyzuję - "co jakiś czas" oznacza 3 szt. przez 4dni, a "zdecydowanie mniej" oznacza 0 przez 3 dni.... Nie zaufałem sterownikom od producenta - bo po co.... :oops: - i miałem za swoje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! tu jest jeszcze jedan temat

w dodatku mój

chyba go nie zamkniecie?

mam nadzieję , że znajdą się jeszcze osoby ,które mają już to cacko :wink: i podzielą się swoimi doświadczeniami

może ktoś czytając to wszystko podejmie decyzję co do kupna karty

ja przekonywać i radzić przesadnie nie będę

obiecuję będę grzeczny :twisted:

pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! tu jest jeszcze jedan temat

w dodatku mój

chyba go nie zamkniecie?

mam nadzieję , że znajdą się jeszcze osoby ,które mają już to cacko :wink: i podzielą się swoimi doświadczeniami

może ktoś czytając to wszystko podejmie decyzję co do kupna karty

ja przekonywać i radzić przesadnie nie będę

obiecuję będę grzeczny :twisted: 

pozdrawiam  8)

uważaj kolego ponieważ wyznawcy innej niż "jedyna słuszna droga" (ATI) nie są tu mile widziani , ja się o tym przekonałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj kolego ponieważ wyznawcy innej niż "jedyna słuszna droga" (ATI) nie są tu mile widziani , ja się o tym przekonałem  :wink:

i po co ta glupia prowokacja ?

 

nie od dzis na tym forum wszelkie przejawy wojny ati-nv i intel-amd sa szybko tlumione w zalazku ... ty mi teraz odpowiesz ktos tobie i temat pojdzie do smieci - gratulacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - tłumie wojny w zarodku, więc dostajesz ostrzeżenie AJDAHO

Jeszcze jedna taka prowokacja, a znów będziemy musieli się pogniewać  :evil:

jaka prowokacja to była odpowiedź na zamknięcie innego tematu o fx5900xt , który mógł by pomóc urzytkownikom w wyborze , a zamknięty po tym jak się wtrącił gent > zwolennik ATI ,opieprz (a raczej ironie) zebrał qqrydza posiadacz nv, ale jak pisałem tu panuje jedyna słuszna droga , ale już nie będę "prowokował" nikogo ,obiecuję :D

 

ps. to my się kiedys gniewaliśmy ? myslałem że mamy tylko inne poglądy , bo za takie kłótnie kto ma co lepsze to nie warto się gniewać , ale to tylko moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?:

mam jeszcze jedno pytanko, proszę o pomoc.

jaka jest normalna temperatura na procesorze fx5900xt lub 5900 i jakiej nie powinno się przekraczać?

chodzi mi o temperaturę podczas obciążenia i po o/c.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacięcie poszukuje firmowego biosa od karty prolink fx5950ultra.Nigdzie nie mogę go dopaść.Jeżeli ktoś jest w posiadaniu takowej karty(5950ultra prolink'a), był na tyle miły i mi pomógł, to będę wdzięczny.

Nawet najmniejsza pomoc w rodzaju linka lub podpowiedzi gdzie szukać tego bios'a jest mile widziana.

 

Czołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od jakiegoś czasu mam prolinka 5900 xt no i powiem wam ,że sprawuje sie suuuper przed kupnem czytałem francuskie forum i nie wierzyłem ,że ta karta sie tak przetaktowywuje kupiłem ją za cene 890 zł teraz jest jeszcze tańsza. Do rzeczy u mnie na ciulowym zasilaczu megabajt 350 (nie jest to reklamą ciulowego zasilacza) na procku 2.5 @3.2 osiągam spokojnie 450 gpu i 950 pamieci daje mi to wynik w 3D marku 2003

6020 Polecam ja wszystkim (oprócz at i-owcą) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Sprawa ma się następująco:gdy przekrocze taktowanie rdzenia powyżej 450MHz 3dmarek mi się zacina na pare sekund poczym rusza dalej.Temperatura nie przekracza 70*(przynajmniej w momencie przejścia na wskazania temp. jest ok 65*)więc co jest nie tak?

Czytałem, że te prolinki spokojnie uzyskują 485MHz na procesorze i pracują stabilnie.Po wgraniu bios'a od 5950ultra(nie jest to oryginalny bios prolink'a), który zwiększa napięcie na procku dzieje się to samo.Jak z Waszymi kartami, czy dzieją się podobne szopki?

Sprawa zasilacza odpada ponieważ sprawiłem sobie chifteca 360W.

Jak najlepiej chłodzić drugą stronę karty?Myślałem o zalmanie, ale czy jest sens?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na FX 5900XT MSI jest podobnie tyle,że dochodzi do 530MHz zarówno na orginalnym biosie jak i na biosie od fx 5950 ultra. Nie wiem jaka jest temperatura...bo nie za bardzo mogę sprawdzić....ale na dotyk :D nie jest ciepła. Karta ma standardowe chłodzenie.

 

Jeszcze dodam, że na prawdziwym MSI 5950 ultra jest tak samo ...tzn dochodzi do ok 530MHz bez przerywania.

 

Nie zależy to od zasilacza bo tak samo mam na Modecomie 300W jak i na Chieftecu 420W.

 

Jeżeli chodzi o spadek wydajności to trochę pomaga riva tuner i opcja "reset after suspend mode" (chyba tak to się nazywało). Daje nie za dużo ale przywraca zegar rdzenia po tym jak sterownik obniży je do 375 MHz. Dzięki temu udało mi się doręcić rdzeń o jakieś 20 MHz.

Nie daje to dobrych rezultatów gdy rdzeń jest gorący bo i tak zadziała zabezpieczenie sterownika (u mnie max bez zacinania to 550MHz ).

Pamięci chodzą( na razie-radiatorki już w drodze :D ) na 1000MHz ( 5 godzin FarCry-a), a max bez krzaków to 1010MHz (nie wiem jak długo bo sprawdziłem tylko przy jednym przejściu 3DMarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...