Skocz do zawartości
OLAF_SKARPA

Problem z siecią ! pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...Mam problema , otóż mam siec osiedlowa liczącom okolo 20 osób i jest taki walek ze od niedawna nie mam otoczenia sieciowego , ale internet każdemu działa :lol: ... Resetowalem switche itp...ale nic to nie daje :evil: .. Czasami sie pojawi otoczenie ze bedzie mizna lukac komś na kompa ale to bardzo zadko...Zastanawiam sie co jest powodem tego.

....pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najprosciej jak macie router na linuxie, uruchomcie na nim serwer wins (coby zawsze byl master browserwem), to na 100% rozwiaze problem. Teraz pewnie wasze kompy (o zblizonych priorytetach) bija sie o to, by byc przegladarka nazw netbiosowych... (mozna to oczywiscie wylaczyc, ale... jakis komputer tak czy siak musi pelnic ta role :)).

 

P.S.1. Mam nadzieje, ze grupa robocza wszedzie taka sama :)?

P.S.2. To, ze czasami w otoczeniu widac komputery juz wylaczone, a nie widac tych wlaczonych to calkiem normalna rzecz, master browser potrzebuje troche czasu na wprowadzenie czy tez usuniecie wpisu o danym komputerze ze swojej pamieci.

P.S.3. Dla windowsow 2k w gore wystarczy chyba tylko serwer dns..., ale glowy nie dam sobie uciac ;).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie poinstalowane firewale to nie bedziecie sie wzajemnie widziec. Nn.p u mnie jak włącze norton internet security to nie widze nikogo ani mnie nikt nie widzi. w NIS wpisuje sie przedział numerów IP waszej sieci których ma nie blokowac a cała reszta nie mieszcząca sie w tym przedziale bedzie zablokowana, wtedy obce numery IP z zewnątrz sieci lokalnej czyli z internetu będą blokowane. Przyczyną takiego działania jest

włączona zapora połączenia internetowego w właściwościach połączenia lokalnego. W mojej sieci ( 30 kompów) na niedziałające otoczenie sieciowe nazekają przewaznie ci co mają poinstalowane firewale ,jakies inne jeszcze podobne programiki. Blokując dostęp z zewnątrz blokujemy sobie wyjscie na zewnątrz, to coś w rodzaju bramy- "nikogo nie wpyszcze ale i ja nie wyjde..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....bawiliśmy sie z kumplem z tą siecią ale lipa :(...Po czasie kumpel wpadł na pomysł zeby zmienić na mshome (przykładowo) i co najciekawsze dziala !...Wygląda na top ze ktos cos na mącił w swoim kompie i w innej grupie są jaja :> sam dokladnie niewiem oco biega :)

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...