Skocz do zawartości
ar2r

2X ATX ( 1 do r9500 )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam sprzet jak z podpisu i ten Fortronik mi juz nie wyrabia,

mam jeszcze malutkiego ATXa 100W. I chcialbym je sprzezyc,

tzn : ta 100 podpiac najchetniej pod R9500, robil juz tak ktos ?

 

Czy to bedzie dzialalo nalezycie ?

Czy juz ktos tak robil i jakie rezultaty uzyskal ?

Jakie napiecie ciagnie ten radoslaw ?

 

THX za wszelkie informacje ( uprzedzam, ze uzylem opcji szukaj )

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za ciebie. Miłego czytania. 8)

Sam tak robiłem i działało wszystko ładnie (poziom napięć ustalił się na poziomie najlepszego z tych 2 zasilaczy i pozostawał niezmienny w zależności od obciążenia - 700W :wink: ), ale 2 zasilaczy nie sposób zmieścić w budzie midi, więc zrezygnowałem na korzyść przerobienia napięć noname'owej 400-setki. Acha! Z tym że robiłem połączenie w ten sposoob że do wtyczki ATX docierały kable z obu zasilaczy (połowa z jednego połowa z drugiego) i z lepszego do radka szła wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematu żadnego nie mam, bo po co? Przecież to jest proste jak drut! ;)

Pierwszy sposób nie jest zbyt zdrowy (radek ma napięcia a reszta nie, a gdywłączasz drugi zasilacz może pójść impuls), choć też tak robiłem i nic złego sie nie stało. Jednak najlepszy jest sposób 3 (łączysz po 1 masie i zielone przewody z obu zasiłek) - zasilacze zawsze włączają sie razem i ten ci polecam.

 

P.S. Popraw link bo nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien ci spokojnie pociagnac taki zestaw

ja mam bardzo podobny zestaw jak ty + jeden dysk wiecej  i r9700 pro zamiast 9500 i trzyma napiecia dobrze, zaczyna siadac przy procku na 2400 Mhz i 1,8V

Powinien, ale raczej zasilka siada poniewaz :

 

procek ustawiony 12,5X150@1,675V grafa idzie 415 rdzen i 670 pamieci,

 

procek ustawiony 12,5X172@1,850V grafa sypie artefaktem przy ustawieniach dla pamieci : 610 !!!

 

w biosie ustawiam napiecie 1,875 komp sie nie wlacza - jakby brakowalo pradu, wyzsze napiecia tez nic !!!!

 

Czy to nie dziwne ?

 

Dlatego obstawilem zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I spalilem zasilacz :cry: :wink:

podlaczylem wedlug schematu z moded-kompz ( 300 W Fortron i 100 W Liteon ) - zielone poweron - razem , masa razem z molexow i LiteOn poszedl z dymem, teraz bede walczyl z metoda przekaznikowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...