Skocz do zawartości
jools

! krecenie twinmosow - prosze o porade, pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

mam twinmosy 256MB DDR400, na stadardowym napieciu na razie wyciagnalem na nich 450Mhz, sa one na mtecach.

niestety przy jakiejkolwiek zmianie czasow z 2.5 3 3 8 np. na 2.5 2 2 8 komputer nie wstaje i jedynie slychac piszczenie glosniczka. nie mowiac juz o ustawieniu cl2

czasy zmienialem przy ustawionych 400Mhz.

probowalem dac napiecie 2.7 ale nic to nie daje, jakie mozna dac maksymalnie bez obaw o spalenie pamieci ?

dzisiaj bede mial do nich radiatorki ale nie wiem jak daleko mozna z nimi poszalec i czy cos w ogole wyjdzie.

czy ktos moze mi poradzic co zrobic z nimi ?

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie pierwsze poczytaj ostanie watki o twinmosach , bylo ich troche ...

Obecne twinmosy tzn mtec 5d to juz nie te kosci co kiedys , o zmianach timingow na ostrzejsze mozesz raczej zapomniec , sprobuj

cas 2 3 3 11 jak nie pojdzie podnies napiecie troche i znowu sprawdz ,

 

BTW szkoda marnowac kasy na radiatorki na slabe pamieci , gdybys krecil ponad 2,9V to tak , w tym przypadku beda tylko ladnie wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizowal w sens zakladania radiatorkow na 2 kosci za 60 pln jeszcze na takie ktore sie cienko kreca , bo taka jest prawda no chyba ze chcesz zeby ladnie wygladaly :)

Lepie sprzedac te i plus ta kase zainwestowac w hynixy lub jakies winbondy

 

peace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zavader pisze prawdę mówi że możesz im dać 2.9 i nic się nie stanie ale odnośnie radiatorków na pamiątki pisze głupoty gdyż dadzą one może 2-3 MHz nie więcej więc nie warto.

Sam mam twinmosy 2x256MB 333MHz i kręcą się do 410MHz cl2( dalej nie sprawdzałem) przy napięciu w biosie ustawionym na 2.8V, zaś miernik pokazuje że realne napięcie wynosi 2.96-2.98V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowimy o mtecach na 5D tak jak ma jools , ja mialem te pamieci i drugi raz juz ich nie kupie.

A co do radiatorkow to dam Ci znac jak dojdzie do mnie kingston na bh6 to wtedy bede mial khx3000 na bh6 i zwykle kingi value tez na bh6 i zobaczymy ktore sie beda lepiej krecic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z jest dobry no i AIDA...

 

Co do TMOSOW - wykrecilem moje do takich timingow

 

11-2-3-2 na 400 MHZ [def - 333] na 2.9 i jest gites majonez stabilnie ;] Moze pojda na 11-2-2-2 to byloby marzenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...