Skocz do zawartości
MK

RadLinker - radeon9600 czy 9600SE??

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zmienilem ostanio mojego Ti200 na sapphira radeona9600 (325/182), to nie wiem na jakiej zasadzie działa radlinker czy jak coolbits (ładuje razem z windows) na nvidii czy modyfikuje coś w biosie karty, pamięci mam 3,4ns więć domyśle taktowanie trosze wydaje mi się za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej musi sie załadować z windowsem , jeślli nie to jak ustawia taktowanie zegarów, i czy w wypadku nadmiernego podkrecenia istnieje możliwośc łatwego odkrecnia ???

 

update:

jeszcze jedno zastanawia mnie domyślnie niskie taktowanie pamięci 185Mhz cos koło tego, numer seryny karty wskazuje na normalnego R9600 a taktowanie jest jak w wersji R9600se,???

 

i oznaczenie pamięci

0340VR czy to oznacza czas dostępu??

V58C2556164SAT5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej musi sie załadować z windowsem , jeślli nie to jak ustawia taktowanie zegarów, i czy  w wypadku nadmiernego podkrecenia istnieje możliwośc łatwego odkrecnia ???

 

update:

jeszcze jedno zastanawia mnie domyślnie niskie taktowanie pamięci 185Mhz cos koło tego, numer seryny karty wskazuje na normalnego R9600 a taktowanie jest jak w wersji R9600se,???  

 

i oznaczenie pamięci  

0340VR czy to oznacza czas dostępu??

V58C2556164SAT5

Mnie raczej wydaje się że czas dostępu to jest 5 po literach SAT,czyli 5ns.Zawsze szybkość pamięci jest na końcu podawana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pcmax masz wentylator na core?

ja właśnie co zamontowałem na jakims śledziu pod kartą sunona 80 na 7V i ładnie dmucha, radiator chodny wczesniej był miejscami gorący.

 

i jeszcze jedno zastanawia mnie twoje 9600@XT podkreciłeś rdzeń do 500 Mhz i pamięci do 600MHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero testuje , wczesnie na sterach omegi miałem coś dziwnie niskie wyniki a na zwyklych cat4,2 duzo wieksze tyle ze chyba na nich nie da sie podkrecac cos mi nie wychodzi i wracam co omeg i pobawie sie w ustawieniach i popodkrecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie moze jakies vmody na r9600 ?? ja mam sapphire 9600 atlantis z kosciami samsunga 5ns i maks co wykrecilem z wymienionym chlodzeniu rdzenia i (narazie) bez radiatorow na pameciach to 432560, dalej rdzen nie rusza poprostu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pamięciach narazie dalej nie dojdę bo jak dam o 5 Mhz wiecej to pojawiają sie artefakty, może jak troche pochodzi i wygrzeje sie , w koncu na moim starym Gf3 z podpisu do takiego wynikujaki jest dokodziłem około 6m-cy, mam nadzieje ze bedzie lepiej bo głownie wydajnosc zyskuje sie przez pamięc.

Szczerze mówiąc myslałem ze ta karta to jakaś okrojona padaczka ale nie jest tak zle , a nabyłem ją okazyjnie przypadkiem za bardzo małe pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia :lol:

jakis cydowny model mi sie trafil ;p

po proetu i ot tak poszlo wszystko na 560 i tyle :twisted:

ale rdzen mam do d**y wymienilem chlodzenia na taki radiator z bartona 2500+, oczywiscie troche przykrojony i do tego cichutki wiatraczek 80mm 8)

ale i tak nic to niedalo kreci sie tak jak na standardowym chlodzeniu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem kompetnie nowy w podkrecaniu kart ale z tego co widze to jestem ostro w tyle bo moj Sapphire 9600 atlantis 256/128 chodzi na 324/378 i max rdzen moge podkrecic(z tego co bawilem sie ATITool na automatycznych poszukiwaniu max) wylapal 347!! a z tego co widze jak Wy macie ustawione to wiele mi brakuje!! drivery zmienilem na omegi...co mam zrobic aby lepiej podkreci radka??(chlodzenie w drodze, juz zamowione)

DZIEKI I POZDRAWIAM....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o zmianie tamingów w ati tool z pamięciami ale czytałem tylko o pro oni zmienią z 4 na 3 ale ja mam 3 to zmnieć na 2 ? bez podkręcnia mam 2559 w 2k3 3dmarku jak dobrze podkręce to sie pochwale :wink: (zróbmy to topic o radeonach 9600 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <kAiN>

Mam pytanko czy radeon 9600 ma 128 bit czy 64 ?? bo ja osobiście mam 9600se ale on ma 64bit :( ale udało mi sie go wykręcić do 432/460 :D link do 3damrka w podpisie ;]

Edytowane przez <kAiN>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...