Skocz do zawartości
medievil

Elixir 400 siadają przy 400 mhz

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem dzisiaj wlasnie takowe pamiatki i nie moge osiagnac na nich fsb 200 (chodz mi na 190). Mam jeszcze spectecki 333 ktore bez problemu chodzily na 400 ale po wlozeniu tych elixirow nie moge juz osiagnac stabilnego 200.

Czego to moze byc wina i czy moge reklamowac te pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze niektorzy mieli identyczne problemy z twinmosami 400Mhz ze tez nie chcialy chodzi na fsb200... poczekaj 3 dni az sie wygrzeja:)zapodaj z 2,9v i sprawdz jutro czy tam kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przesadzileś z timingami. Też mam Elixir 400 i by SPD w 400 MHz chodzą na CL 3 4 4 8. Najlepiej ściągnij sobie Memtest86 i dokładnie przetestuj. U mnie nawet na 2,9 V przy Cl 2,5 4 4 8 przy 400 MHz po kilku minutach zaczynają sypać błedami. Poza tym na moim Epox 8RDA nie chcą poprawnie działać w dulu. Niezależnie od częstotliwości i timinów sypią błedami i powodują zwisy systemu. Chwilowo jadę na jednym Elixirze, ale jak tylko uzbieram pieniądze, sprzedaję to [ciach!]o i kupuję coś porządniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej bylo <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kingstony 400mhz CL3....na Cl2.5 napewno pojda a no i zakrecic sie da...

że o różnicy w cenie nie wspomne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC-> swojego Epoxa kupiłem używanego. Gość od którego go brałem, ostrzegał mnie że miał problemy z Elixirami w dualu. Sam pracuję w serwisie komputerowym i tam również Elixiry w dualu często sprawiają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Elixiramy to jest tak ze tak: Kosci 333mhz podciagneli pod 400 i sprzedaja jako 400mhz.. Mialem Elixiry w kompie przes jakis czas i na 3.1V chodzily jako 2-3-3-6 na FSB 210.. wiecej nie ma szans..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC-> swojego Epoxa kupiłem używanego. Gość od którego go brałem, ostrzegał mnie że miał problemy z Elixirami w dualu. Sam pracuję w serwisie komputerowym i tam również Elixiry w dualu często sprawiają problemy.

no to mi sie chyba poszczęściło czy cuś ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem biosa 22 3d fire ale z pewnych powodów musialem wgrac oficjalny 21 (pisałem o tym na "platforma amd" o Csie- pozdro dla Sojera :wink: , ale to juz inna historia), plyta sie uspokoiła i pownownie wgrałem 3d fire i teraz te qpy max chodza na fsb 180 :!: :!: :!:

Porazka totalna, bede je reklamował niebawem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elixiry 400 Mhz to kiszka. Miałem je pożyczone od kumpla na 1 dzień to nawet na 200 FSB nie chciały chodzić. Max szły na 197 przy najwolniejszych timingach. Bleee...

dokladnie, znajomy ma takie kostki, to jest dno i wodorosty, na standardowych timingach przy 200mhz sypia bledami 8O :evil: nie polecam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam te syfne Elixyry i nie chca działać w dualu więcej niż na 180MHz :? (Na Solteku SL-75FRN2-l działały w dualu tylko na 166 :x ).Rozwiazaniem jest ustawić je na single i wtedy działają na 200MHz ale nic sie z nich nie wykręci.Można pomażyć o zmianie timingach bo albo komp nie wstaje albo sie winda niewczytuje.Totalny syf nie polecam omijać szerokim łukiem. :x :kijem: :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutalna prawda jest taka, że Elixiry to była i jest straszna k.upa.

Sam nawet miałem TwinMosy 333 na Elixirach i powiem tylko, że baaardzo szybko się ich pozbyłem.

Niedawno kumpel przyniósł do mnie do sprawdzenia Elixiry 256 mega 400mhz i po założeniu ich do mnie jako jedynej kostki i odpaleniu kompa, pamięci ustawione na marne 333mhz z agresywnymi taimingam, komp nawet nie zapostował. Dopiero clearCmosik i minimalne ustawienia... także nie dziwie się,że to-to nie chce chodzić często na 400Mhz skoro nawet na 333 ma problemy...

LPC-> z Twoim szczęsciem co do tych kostek to zacząłbym grać w totka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm lucas... nie powiedzialbym wielka kupa.

Sam mam Elixiry chodzace domyslnie by spd na fsb 133 czyli 266mhz, max co z nich wycisnalem to 181 mhz tylko, ze kostki sa na m-tech albo jakos tak. W sumie tak jak patrze na ten topic to az strach sie bac kupowac jeszcze raz elixiry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem wlasnie o elixirkach (2x512 Mb 400Mhz), zagladam (chyba pierwszy raz :D) do tego dzialu, widze topic ze elixirki SUX, czytam Wasze posty..... ide sie ochlodzic :(

 

PS.

Jak nie elixirki to co rowniez taniego ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem elixiry 40mz cl3 i na 400mhz nie bedą chodzic na cl2.5 nawet przy zlagodzeniu pozostalych czasow i podniesieniu napiecia.

Jedyne wyjscie zmienic pamieci bo to jest wielka qpa ja sie pozbylem po 2miechach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi mam takie 2,5-5-5-12 wiec chyba sa w porzadku, ponizej wali restarty co kilka minut.

A moze musza sie wygrzac lub cos w tym stylu  :?:

nie sa w porzadku

Elixir chodzi na CL3

i tak masz szczescie ze trafiles na takie co wytrzymuja 190MHz na CL2.5

 

za to Elixir nie robia problemow w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi mam takie 2,5-5-5-12 wiec chyba sa w porzadku, ponizej wali restarty co kilka minut.

A moze musza sie wygrzac lub cos w tym stylu  :?:

nie sa w porzadku

Elixir chodzi na CL3

i tak masz szczescie ze trafiles na takie co wytrzymuja 190MHz na CL2.5

 

za to Elixir nie robia problemow w dualu

na CL3 tez nie chodza powyzej 190 fsb, udaly sie te specteki bo na 400 ida smialo tylko teraz mnie te elixiry blokuja ale niebawem je zanosze

Nie kupujcie tego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia ,mialem kilka elixirow, najpierw sam probowalem ,a potem jak skladalem znajomym ,po 4tym z rzedu razie powiedzialem dosc ,niema mozliwosci zebym trafil poprostu na lipna serie bo to sie dzialo w przedziale roku, od elixirow 333 do 400.

Najzabawniejsze byly te moje ,pierwsze, Dumne elixirki 333, ktore mianowicie byly takie kawalarze ze niechodzily stabilnie na ZADNYM taktowaniu ,wprawdze przy 333 i najgorszych mozliwych timingach i podniesionym voltarzu dzialaly ,ale prime i memtest sypaly po minucie.A zeby dowcip byl lepszy to jak chcialem je odpalic na 100Mhz(200DDR) zeby byla stabilnosc bo mialem pilna robote, to niezapostowaly nawet....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam jakos 2x256mb elixir 333Mhz no i lataja sobie u mnie spokojnie na 2,8v na 185FSB(370fsb efektywnie) na 2,9v chodza na fsb 190 ale juz wole tak nie katowac, bo mam dosyc slaba zasilke(chociaz to enlight...tyle ze 235). Mam je na kosciach elixira. te 333Mhz sa w porzadku(zreszta kupilem jedna 256mb nówke za 150zl czyli jak za 256mb to i tak tanio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...