Skocz do zawartości
staff

duron 1.6 na płycie ASROCK K7S8X SIS 746FX, SocketA, AGP8x..

Rekomendowane odpowiedzi

-duron 1.6 BOX (200ZŁ) na płycie

 

-ASROCK K7S8X SIS 746FX, SocketA, AGP8x, USB2.0, LAN, 6CH

(ZA 127 ZŁ)

 

-DDR 512 PC333 (320ZŁ)

Czy warto składać tani i dobry komputer na takich częściach? Pytanie dla tych co mieli z nia styczność, czy ta płyta jest warta tej ceny? Według mnie za około 127 zł to jest ona wypasiona. Rozmawiałem wczoraj z kumplem na ten temat i mam sie nawet nie zastanawiać tylko kupować

PLyta podobno chodzi stabilnie i da sie durona 1.6 podkręcić gdzieś do 2.2GHz czy to prawda?

czy ma ktoś ta płyte?

jak ona się sprawuje?

dla zainteresowanych dodam linki do strony z opisem tam jest troche droższa niż u nas o 11 zeta ale to jush szczegół

http://ultramedia.pl/sklep/opis/t29412/?PH...cfee90d972e4e94

 

strona producenta

http://www.asrockamerica.com/Products/K7S8XE_r3.htm

 

pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mim zdaniem warto, raczej ludzie nienarzekają na problemy w tą płytą, co do procka to pocieszy Cie pewnie że ma wydajność celerona 2,4 (a intel to intel :wink). Powieniem osięgnąć te 2,2ghz tylko musuisz dobry zasilacz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do- pionaj

widze z Twojego opisu że masz tą płyte i ten procek... czyli to nad czym sie zastanawiam. Czy testowałes swojego kompa w 3DMarku 2001? jeśli tak to jaki masz wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

mam 5564

ale moja karta jest jedną z najtańszych (180 zł) a wiec i może i nie najlepszych z 440

ale najciekawsze że jest wszystko na XP i bardzo stabilne i bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do -pionaj:

ja mam radeona 9000 wiec powinien dać wiecej...

 

 

do Nicky :

. o zasilacz sie nie martwie, mam Chiefteca jak w opisie wiec ten problem z zasiłką mam rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niektóre płyty są lepsze od firmowych niema z niemi większych problemów przynajmniej ja nie miałem płyt głóne takiej firmy jak Merkury i Matsonic są tanie cena najtańszej chyba kosztuje 150 zł niema ich w sprzedaży skonczyli produkcje ale ogólnie nie miałem reklamacji z takimi płytami dlatego czasami warto przeanalizować wszystkie za i przeciw choć nie mogę nic powiedzieć o tej płycie ale zastanawiam się nad nią i to bardzo mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką konfigurację i Durona 1600@Athlona XP 2600+ i chodzi bez problemów. Na G-force 4 mx 440 se podkręconym z 249@315 i 333@415 , 256 mb 333MHz i w 3d marku 2001 se mam 6236 ptk.

Moim zdaniem opłaca się to kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem kuzynce mojej dziewczyny kompa, na Asrock-u K7S8X, Duron 1400, 256/400 MB RAM Elixir. Powiem tyle że jak za ta cenę to rewelacja. Płyta nie ma wielu opcji do podkrecania, ale można podnieśc napięcie na CPU o 5% i dzięki temu Duron 1400 ruszył 100% stabilnie na FSB 200 MHz, co dało Durona 2100 MHz z synchronicznie taktowanymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto warto! co prawda nie mam jakiegoś kosmicznie kręcącego sie Durona 1600 ale za 160zł 2.2Ghz od AMD... jeszcze spróbuje zathlonizować! szkoda ze takie małe mam FSB :/. Ale za taka kasa naprawde super!! ,czekam jak mój na gwranacji 1700+ DLT3C (zjarany :( ) moze mi wymienią :D na coś to wtedy sie pobawie z FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulez - a ile masz w 3D Marku2001?

3dmarki akurat płytęsłabo testująale mam 9841 w bazie i 9860 kiedy nie miałem neta (awaria).

płyta jes tzawalista, jedyna wada to słabe podnoszenie napięcia ale w K7S8XE+ można zmodyfikować biosa i zmieniać napięcia jak w abitach i epoxach czyli ustawiając dowolną wartość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta to rewelacja, nie zastanawiaj sie nawet nad czyms innym za ta cene bo nie ma :) FSB200 bez problemu osiaga stabilnie, tylko trzeba posmarowac troszke pasta pod radiatorem bo walneli kropelke pasty, ale coz sie spodziewac po takiej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulez - a ile masz w 3D Marku2001?

3dmarki akurat płytęsłabo testująale mam 9841 w bazie i 9860 kiedy nie miałem neta (awaria).

płyta jes tzawalista, jedyna wada to słabe podnoszenie napięcia ale w K7S8XE+ można zmodyfikować biosa i zmieniać napięcia jak w abitach i epoxach czyli ustawiając dowolną wartość :)

hmm moze jakies wieksze strzegóły? jakis link etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jestem bardzo zadowolony, no moze jedynie szkoda ze nie idzie na 12x166 (mnoznik zablokowany) a stabilne fsb to max 160, ale za takie pieniadze jest full wypas

3dSmark - 11k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

chris_gd

ja mam bardzo młody sprzęt (drugi mies)

i nic nie ustawiałem za wyjątkiem zworki na (166/333)

i mam te 2K

to co znaczyloby to że mam odblokowany mnoznik na Duronie??

oj chyba nie??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

z prockow polecam durnia 1.4 miuhb 50 tydzien , idzie stabilnie na fsb 200 co daje 2100mhz , przy vcore 1.57 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze jakies wieksze strzegóły? jakis link etc...

czytamy jeszcze raz uważnie

w K7S8XE+ można zmodyfikować biosa i zmieniać napięcia jak w abitach i epoxach czyli ustawiając dowolną wartość :)

to są spostrzeżenia kolegi, sam bał się grzebać i nie potrafi biosa zmodyfikować ale zna się na alektronice. a kompa niestety już sprzedał bo teraz będzie miał w domu serwerek 2 x AMD Opteron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 

chris_gd

ja mam bardzo młody sprzęt (drugi mies)

i nic nie ustawiałem za wyjątkiem zworki na (166/333)

i mam te 2K

to co znaczyloby to że mam odblokowany mnoznik na Duronie??

oj chyba nie??

pozdr

to znaczy, ze masz dobrego procka bo moj na tyle nie idzie, co do mnoznika to nie wiadomo czy masz odblokowany bo poki co zmieniales fsb (magistrale) a to nie ma nic wspolnego jak chcesz sie bawic w OC zalatw sobie 4 zwroki i proboj zmienic mnoznik (wszystko jest w instrukcji) ale jesli masz procek z nowej serii to raczej na bank jest zablokowany

ps. ciesz sie z tego co masz bo 1.6 na 2.0 to bardzo dobry wynik o ile sprzet jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd

no to mnie pocieszyłeś :oops:

korciło mnie nie raz ale własnie dlatego że tak jest stabilne boję się nawet ,,grzebać,, aby odpisywać serię Durona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-duron 1.6 BOX (200ZŁ) na płycie 

 

-ASROCK K7S8X SIS 746FX, SocketA, AGP8x, USB2.0, LAN, 6CH 

(ZA 127 ZŁ)

 

-DDR 512 PC333 (320ZŁ)

Nie warto Durona 1.6 Box

 

bo:

1. nie osiągniesz na nim FSB 200 (za duzy mnoznik) - lepiej 1400

2. nie warto boxa bo - cooler jest lipny... lepiej Spire FR II lub WR IV

 

zrobisz sobie duraka 2100 Mhz - jak go zathlonizujesz to bedziesz mial Athlona 2600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie modernizacja tego złomu z podpisu - ja pomykam na pradziadku, a syn na Bartku 2500+@2800+.

Tak se kombinowałem jakiegoś PII 350 lub Celnię 400 ale z mobo i ram'em wyjdzie z 240 zł i dalej se kombiuję, że to się kupy nie trzyma bo

1. cpu 1400 - 180 zł

2. mobo AsRock K7S8X - 140 zł

3. obudowa używana bez zasiłki z 40 zł

4. zasiłka z obudowy ModeComa Impact do starej obudowy (i tak planowano kupno mocniejszej zasiłki)

5. nowa zasiłka do Bartka - 280 zł

6. podobna maniana z coolerem stary na Durona, a na Bartka może Zelman7000

7. RAM 128 - 100 zł (tylko net, starsze gry i programy biurowe)

8. twardziel jest

9. flop jest

10. cd-rom jest

11. klawikord jest

12. mysz jest

13. monitor jest

A po zobaczeniu, że nowy Durak 1400 postawiony na fsb 200 liczy seti średnio 3h 30 min (mój Bartek 2h 30min) to sprawa została przesądzona, ten temat tylko upewnił mnie w decyzji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze jakies wieksze strzegóły? jakis link etc...

czytamy jeszcze raz uważnie

w K7S8XE+ można zmodyfikować biosa i zmieniać napięcia jak w abitach i epoxach czyli ustawiając dowolną wartość :)

to są spostrzeżenia kolegi, sam bał się grzebać i nie potrafi biosa zmodyfikować ale zna się na alektronice. a kompa niestety już sprzedał bo teraz będzie miał w domu serwerek 2 x AMD Opteron :)

no ale co mam czytac uwaznie? ze piszesz jakies rzeczy wyjete niewiadomo skad? i nie potrafisz ich uzasadnić?? dlatego prosze o jakis link. Co do modyfikacji biosa to tu nawet elektronik dobry nie pomoze... trzeba dosyc niezle programowac. Jezeli te spostrzezenia sa wymyslone przez twojego kolege :D to nie pisz takich rzeczy bo ludzi w blad wprowadzasz :D ,tak to mozna o kazdej plycie pisac. Cos takiego podpieraj linkami ,opisami ,artami itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką płyte i taki proc :)

mi poszedł bez problemu na 2.4ghz (1.95v) ale zasiłka niestety tez poszła :)

2.2 osiągnołem przy 1.68v full stable , grafe mam biedniutką za 200zł i wynniczek w 3dm2001 6200pkt

 

a płyta jak za 130zł to jest wypasiona na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w końcu kupiłem tą płyte z tą różnicą ze zamiast durona wziołem bartka2,5. płyta super chodzi i stabilnie z grafą ati 9000 i ddr 256 400Mhz w 3dmarku 2001 ten zestaw wyciąga 6900 pkt. Będę miał troche czasu to podjaram to troche, narazie udało mi sie osiągnąć stabilne 2,8 bez podnoszenia napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...