Skocz do zawartości
TOMELEK

Odwieczna WOJNA !! -czy już zapomnieliście

Rekomendowane odpowiedzi

Spectrum szybko zeszło, ale niema jak walka małego Atari z C64 zaś potem walka miłośników Atari ST z Amigi a potem Atari Falcon z Amigą 1200.

Chociaż patrząc teraz to jak wygląda sprawa Intel versus AMD, przecież wypisz wymaluj te same słowa, te same argumenty :)

PackMan król wszystkich platform ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał co przedstawia logao Atari - jeden trzeźwy prowadzi dwóch pijanych ;)

Amiga Górą

Cze!

Dobre :lol:

 

Najcieplej wspominam jednak ZX Spektrum.

A w archiwum mam jeszcze orginalną i dobrze zachwaną kasetkę od ZX 81 kupioną na pocz. lat 80. Mój pierwszy ośmiobitowiec. Na pokładzie miał aż 2 KB ram. Ech, łezka się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na pokładzie miał aż 2 KB ram...

2kB? A nie 1kB? Ale może się mylę :-) . Ja pamiętam (też od ZX81 zaczynałem) że po wpisaniu kilkunastu linijek tekstu zaczynało strasznie zwalniać wpisywanie po czym "Out of memory!" :D . Cóż.... takie były początki, niewielu ludzi to pamięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam czasy kiedy nie mozna bylo biegac po pokoju bo mogla sie gra nie wgrac :) jako ze caly "sprzet" wraz z magnetofonem lezaly na podlodze. Tam takze byly dwa gotowe do gry Joy'e... a my tyko czekalismy kiedy sie wgra.. Pole Position :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na pokładzie miał aż 2 KB ram...

2kB? A nie 1kB? Ale może się mylę :-) . Ja pamiętam (też od ZX81 zaczynałem) że po wpisaniu kilkunastu linijek tekstu zaczynało strasznie zwalniać wpisywanie po czym "Out of memory!" :D . Cóż.... takie były początki, niewielu ludzi to pamięta...

Dobrze pamiętasz, ale mój nie był z fabryki Pana Sinclair, a z fabryki Timex która dodawała 1 KB gratis!

Też nie było trudno o komunikat "Out of memory", ale programując w basicu można było przynajmniej nauczyc się przy okazji optymalizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ZX Spectrum niestety niemialem stycznosci :?, nie moje czasy Commodore 64 rzadzi :) To byly czasy !!! KAsety magnetofon, ustawianie glowicy malym srubokrecikiem, co pol roku wymiana odtwarzacza kaset, marzenia aby starzy na gwiazdke dali nowy magnetofon :D Kasety pamietam na sklepowej polce cala masa gier. To byly czasy !!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem swoją karierę od ośmiobitowców (eh Atari zawsze pozostanie w mojej pamięci). Na nich zaczynałem się uczyć programowania (Assembler i Basic) i też pamiętam te nerwy gdy się ładowała gra z kasety (nie oddychać bo się nie wgra). Potem pojawił się C64 a jeszcze później Amisia 1200. Heh aż się łza w oku kręci.

Pozdro dla wszystkich pamiętających ośmiobitowe kompusie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do dziś mam sprawną i kompletną Amisię1200. Przecież tego komputera nie można sprzedać - zysku żadnego a to tak, jak by oddać kawałek siebie :( . A gdzieś pod regałem leży jakieś Atari-520STf, ale nie mam o nim zielonego pojęcia, więc tylko łapie w siebie kurz. Może Atarynkę mój pies kiedyś pogryzie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał co przedstawia logao Atari - jeden trzeźwy prowadzi dwóch pijanych ;)

Amiga Górą

Cze!

Kurcze odgrzebałem jakiś stary temat, ale u mnie to normalka. Rany na prawdę nie wiecie co oznaczało logo Atari ? To przecież jasne jak słońce - górę (a raczej wulkan) Kilimandżaro (czy jak to tam się pisze).

Leży gdzieś u mnie w piwnicy 65XE z magnetowidem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gdzies jeszcze dzialajaca atarynke 65xe tylkokaseciak mi padł chyba .. nie pamietam do tego pare kilo kaset i z 5 dzojówwtym ze 2 sprawne :twisted:

 

Update atarynka teraz robi gry a comodorynka .... odtwarzacze mp3

http://www.commodore.net/site/DesktopDefau...9&prod=13&cat=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze kolekcjonuje stare komputery;)

Pierwszy moj komputer to byl timex 2048 i mam go to tej pory. Ba nawet z instrukcja oryg :D

Atarynki mam tez juz rozne, commodore calkiem sporo i oczywiscie Amigi.

Umiecie traktowac sentymentalnie pecety ? ja jakos nie ale bardzo sympatycznie spogladam na te 8 i 16bit - to sa komputery a pc to poprostu blaszak.

Jesli macie jakies zbedne stare komputery to chetnie odkupie/przyjme za sensowna cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisze o traktowaniu PieCa z uczuciem to wydajna blacha i tylko blacha. Nowa gotówka to i nowy turbo złom, zero rozczulania się tym bardziej sys od BG

Co innego C64, A500, A1200 w moim przypadku teraz rozbudowana A1200 i złomy z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha przestaje być tylk blachą jak posidzisz na niez conajmniej 3 lata i nie sprawia Ci problemów... Tak miałem z Atarynką i pierwszym moim PC teraz to tylko rotacja sprzętu... za szybko się zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to noc zarwana z kumplem w Zybex`a lub Pole Position 2, połamane joy`e, bolące ręce (szczególnie po olimpiadach :) )

 

Który joy wg was był lepszy - blaszak, styki, gumiak? Wg mnie blaszak, joy na stykach nie dość, że mu sprężynki siadały co chwile, to czitować można było w olimpiadach na nim podczas biegów.

 

Mówił to ja, wychowany na ZX Spectrum, poprzez Atari 800/130/65, C64, Amiga 500+/1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który joy wg was był lepszy - blaszak, styki, gumiak? Wg mnie blaszak, joy na stykach nie dość, że mu sprężynki siadały co chwile, to czitować można było w olimpiadach na nim podczas biegów.

QuickShot II na blachach. po n-tej awarii, wymienialem na blachy z puszki po rybach - to dopiero bylo cos :] nie do zdarcia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...