Skocz do zawartości
Dares

P4P800 i dyski ATA

Rekomendowane odpowiedzi

Ach starość nie radość... żeby się takich rzeczy na starość pytać:D

 

Mam pytanie. Posiadam 2 dyski IDE i 3 napędy (CD, CDRW, DVD). W tej chwili mam to podłączone w ten sposób:

 

Primary IDE - CD + DVD

Secondary IDE - CDRW

 

Dyski mam podpięte na jednej taśmie pod Primary RAID1. I to mnie lekko wkurza. Pamiętam na starej poczciwej BE-6 II każdy z dysków miałem podpięty osobno.

 

Teraz przymierzam się do nowej instalki systemu i chciałbym, żeby już wszystko grało na tip-top. Przy pierwszej instalacji nie mogłem (chyba, bo dokładnie już nie pamiętam) podłączyć dysków do 2 gniazd RAIDa. Czy ktoś z Was ma tak właśnie podłączone, bez założonej macierzy?

 

Bedę wdzięczny za wszelkie pomysły jak to wszystko podłączyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mialem kiedys podobny problem na zintegrowanym z plyta Gigabyte'a kontrolerze Promise 20276. Nie pomagaly ustawienia kontrolera w tryb Ata 133 zamiast RAID, instalowanie nowszych sterownikow. Musialem sie poddac i podlaczyc dwa dyski na jednej tasmie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączone bardzo dobrze.

W P4P800 podpinasz dyski jedną tasiemką do RAID0, a druga jest do RAID1.

teraz mam na jednej taśmie dwa dyski pod RAID 0. Czyli mogę śmiało dawać dwie taśmy dla dwóch dysków pod oba RAIDy :?: :!:

Tylko czy Wnda wyłapie tą róznicę :?: Czy może jeszcze muszę coś kombinować w biosie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawić RAID 1+0, to musisz mieć 4 dyski.

RAID 0 podpina się na jednej taśmie.

Wszystko jest w instrukcji do mobo.

nie chcę mieć raida :!: Nie wiem czy jest możliwość podłączenia dwóch dysków na dwóch taśmach do 2 Raid'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...