Skocz do zawartości
Marcin_gps

optymalne ustawienia ffdshow >> obraz żyleta

Rekomendowane odpowiedzi

Oto optymalne ustawienia ffdshow, ktorych uzywam.

Efekt ocencie sami :wink:

 

http://republika.pl/marcin_gps/Marcin_gps.ffpreset

 

Wystarczy załadować ffdshow, uruchamiamy 'configuration', potem zakładka 'image settings' --> 'load' i wskazujemy pliczek konfiguracyjny

 

enjoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wywalilem fddshow i zainstalowalem Codec 7.7g....Nie wiem czemu, ale fddshow (juz nie pamietam ktora wersja - w kazdym razie ktoras z Alpha) gryzl mi sie z SubEditPlayerem w ten sposob, ze nie moglem otworzyc niekiedy w ogole filmu.

 

Ale sadzac po tym opisie (i poprzednim o Foo + ASIO :wink: ) zapowiada sie ciekawie i przy nastepnym formacie instaluje fddshow :twisted:

 

@Marcin - napisz cos wiecej o tym co udalo ci sie osiagnac dzieki tym ustawieniom :?: Czy filmy nie przycinaja :?: Czy sprawdzales na roznych filmach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh nadal sie gryzie FFdshow z SubEdit ( BTW nowa wersja jest :P ) , ale za drugim albo trzecim razem wlacza sie film . Te ustawienia od postprocesing , dlatego nie jest do konca suwakiem ustawione bo juz proc niewyrabia , przynajmniej u mnie :) .

Mozesz Marcin jeszcze dac ta stara wersje postprocesingu :), bo tez jest dobra .

A odnosnie pytania Turzola , lepsze kolory i jakosc ( oczywiscie nie jakies ogromne roznice :) ) . KOdek Xvida to najnowsza wersja Koepiego w zadnym packu nie znajdziecie jej , a tylko on rozbudowuje Xvida obecnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wywalilem fddshow i zainstalowalem Codec 7.7g....Nie wiem czemu, ale fddshow (juz nie pamietam ktora wersja - w kazdym razie ktoras z Alpha) gryzl mi sie z SubEditPlayerem w ten sposob, ze nie moglem otworzyc niekiedy w ogole filmu.

 

Ale sadzac po tym opisie (i poprzednim o Foo + ASIO  :wink: ) zapowiada sie ciekawie i przy nastepnym formacie instaluje fddshow  :twisted: 

 

@Marcin - napisz cos wiecej o tym co udalo ci sie osiagnac dzieki tym ustawieniom :?: Czy filmy nie przycinaja :?: Czy sprawdzales na roznych filmach :?:

No u ciebie to powinno smigac jak zloto :)

 

U mnie tez ladnie dziala, ale dla pewnosci zaznaczylem opcje Automatic Quality Control, kotra w razie potrzeby zmniejsza jakosc kosztem szybkosci

 

ale i tak super wyglada

 

a stare ustawienia tutaj, mozecie sobie porownac

 

http://ocmaniacs.republika.pl/ffdshow.htm

 

PS

Turzol, na co ty czekasz :lol:

Jaki problem wywalic stare kodeki i sciagnac z powyzszej strony ffdshow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wywalilem fddshow i zainstalowalem Codec 7.7g....Nie wiem czemu, ale fddshow (juz nie pamietam ktora wersja - w kazdym razie ktoras z Alpha) gryzl mi sie z SubEditPlayerem w ten sposob, ze nie moglem otworzyc niekiedy w ogole filmu.

 

Ale sadzac po tym opisie (i poprzednim o Foo + ASIO  :wink: ) zapowiada sie ciekawie i przy nastepnym formacie instaluje fddshow  :twisted:  

 

@Marcin - napisz cos wiecej o tym co udalo ci sie osiagnac dzieki tym ustawieniom :?: Czy filmy nie przycinaja :?: Czy sprawdzales na roznych filmach :?:

No u ciebie to powinno smigac jak zloto :)

 

U mnie tez ladnie dziala, ale dla pewnosci zaznaczylem opcje Automatic Quality Control, kotra w razie potrzeby zmniejsza jakosc kosztem szybkosci

 

ale i tak super wyglada

 

a stare ustawienia tutaj, mozecie sobie porownac

 

http://ocmaniacs.republika.pl/ffdshow.htm

 

PS

Turzol, na co ty czekasz :lol:

Jaki problem wywalic stare kodeki i sciagnac z powyzszej strony ffdshow

 

Wlasnie jestem w trakcie deinstalacji starych kodekow :twisted: Przy okazji zassalem nowa wersje SubEdita Build: 3918 i zobacze czy blad zostal poprawnie zlikwidowany.

 

Jeszcze male pytanko:

fddshow to tylko filtr umozliwiajacy odtwarzanie, ale nie kodowanie. Bawie sie czasem w kompresje (glownie AVI-DivX, AVI - VCD/SVCD). Wystarczy jak zainstaluje fddshow + AC3 Filter + DivX np. 5.1.1 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wywalilem fddshow i zainstalowalem Codec 7.7g....Nie wiem czemu, ale fddshow (juz nie pamietam ktora wersja - w kazdym razie ktoras z Alpha) gryzl mi sie z SubEditPlayerem w ten sposob, ze nie moglem otworzyc niekiedy w ogole filmu.

 

Ale sadzac po tym opisie (i poprzednim o Foo + ASIO  :wink: ) zapowiada sie ciekawie i przy nastepnym formacie instaluje fddshow  :twisted:  

 

@Marcin - napisz cos wiecej o tym co udalo ci sie osiagnac dzieki tym ustawieniom :?: Czy filmy nie przycinaja :?: Czy sprawdzales na roznych filmach :?:

No u ciebie to powinno smigac jak zloto :)

 

U mnie tez ladnie dziala, ale dla pewnosci zaznaczylem opcje Automatic Quality Control, kotra w razie potrzeby zmniejsza jakosc kosztem szybkosci

 

ale i tak super wyglada

 

a stare ustawienia tutaj, mozecie sobie porownac

 

http://ocmaniacs.republika.pl/ffdshow.htm

 

PS

Turzol, na co ty czekasz :lol:

Jaki problem wywalic stare kodeki i sciagnac z powyzszej strony ffdshow

 

Wlasnie jestem w trakcie deinstalacji starych kodekow :twisted: Przy okazji zassalem nowa wersje SubEdita Build: 3918 i zobacze czy blad zostal poprawnie zlikwidowany.

 

Jeszcze male pytanko:

fddshow to tylko filtr umozliwiajacy odtwarzanie, ale nie kodowanie. Bawie sie czasem w kompresje (glownie AVI-DivX, AVI - VCD/SVCD). Wystarczy jak zainstaluje fddshow + AC3 Filter + DivX np. 5.1.1 :?:

FFDSHOW nie ma mozliwosci kodowania, do tego polecam XviD'a Koepi

 

PS

Po co ci DivX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co mi DivX....? Po prostu zawsze nim kodowalem i nie mialem problemow. Wiem ze Xvid ma znacznie wieksze mozliwosci (3/4 obecnych releasow filmowych jest w Xvidzie :wink: ), ale mam 0 doswiadczenie w kodowaniu do tego formatu :oops:

 

 

BTW Dziwna sytuacja: probuje pozbyc sie calkowicie wszelkich kodekow z systemu, usuwajac z rejestru wszystkie klucze Xvid, DivX i WMP nie odtwarza plikow (czyli wszystko ok), natomiast Media Player Classic bez problemu odtwarza mimo braku kodekow w systemie 8O Wyglada na to, ze MPC dysponuje wbudowanymi filtrami ...Poprawcie mnie jezeli sie myle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co mi DivX....? Po prostu zawsze nim kodowalem i nie mialem problemow. Wiem ze Xvid ma znacznie wieksze mozliwosci (3/4 obecnych releasow filmowych jest w Xvidzie  :wink: ), ale mam 0 doswiadczenie w kodowaniu do tego formatu  :oops:

 

 

BTW Dziwna sytuacja: probuje pozbyc sie calkowicie wszelkich kodekow z systemu, usuwajac z rejestru wszystkie klucze Xvid, DivX i WMP nie odtwarza plikow (czyli wszystko ok), natomiast Media Player Classic bez problemu odtwarza mimo braku kodekow w systemie  8O Wyglada na to, ze MPC dysponuje wbudowanymi filtrami ...Poprawcie mnie jezeli sie myle..

Chyba, ze nero masz zainstalowane, bo on ma jakies tam kodeki

nie ma sie czym przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh nadal sie gryzie FFdshow z SubEdit ( BTW nowa wersja jest :P ) , ale za drugim albo trzecim razem wlacza sie film . Te ustawienia od postprocesing , dlatego nie jest do konca suwakiem  ustawione bo juz proc niewyrabia , przynajmniej u mnie :) .  

Mozesz Marcin jeszcze dac ta stara wersje postprocesingu :), bo tez jest dobra .  

A odnosnie pytania Turzola , lepsze kolory i jakosc ( oczywiscie nie jakies ogromne roznice :) ) . KOdek Xvida to najnowsza wersja Koepiego w zadnym packu nie znajdziecie jej , a tylko on rozbudowuje Xvida obecnie .

ludzie co wy gadacie , uzywam od poczatku , i subplayera i ffdshow i jeszcze nie mialem sytuacji alarmowej , wszystko pieknie i gladki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co mi DivX....? Po prostu zawsze nim kodowalem i nie mialem problemow. Wiem ze Xvid ma znacznie wieksze mozliwosci (3/4 obecnych releasow filmowych jest w Xvidzie  :wink: ), ale mam 0 doswiadczenie w kodowaniu do tego formatu  :oops:

 

 

BTW Dziwna sytuacja: probuje pozbyc sie calkowicie wszelkich kodekow z systemu, usuwajac z rejestru wszystkie klucze Xvid, DivX i WMP nie odtwarza plikow (czyli wszystko ok), natomiast Media Player Classic bez problemu odtwarza mimo braku kodekow w systemie  8O Wyglada na to, ze MPC dysponuje wbudowanymi filtrami ...Poprawcie mnie jezeli sie myle..

Chyba, ze nero masz zainstalowane, bo on ma jakies tam kodeki

nie ma sie czym przejmowac

Tak mam nero....

 

Mam jednak problem :?

-Zainstalowalem po kolei: fddshow 20040227 + AC3 Filter 0.70b + XviD-1.0-RC3-29022004. (podczas instalacji zapytal czy ma dekodowac formaty Xvid/DX 50/MP4V - odznaczylem jasna sprawa)

-Ustawilem dokladnie tak jak na screenach

 

Teraz po otwarciu filmu kazdy player sie wywala (wylacza sie) 8O :(

 

Jakies sugestie :?:

Ustawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co mi DivX....? Po prostu zawsze nim kodowalem i nie mialem problemow. Wiem ze Xvid ma znacznie wieksze mozliwosci (3/4 obecnych releasow filmowych jest w Xvidzie  :wink: ), ale mam 0 doswiadczenie w kodowaniu do tego formatu  :oops:

 

 

BTW Dziwna sytuacja: probuje pozbyc sie calkowicie wszelkich kodekow z systemu, usuwajac z rejestru wszystkie klucze Xvid, DivX i WMP nie odtwarza plikow (czyli wszystko ok), natomiast Media Player Classic bez problemu odtwarza mimo braku kodekow w systemie  8O Wyglada na to, ze MPC dysponuje wbudowanymi filtrami ...Poprawcie mnie jezeli sie myle..

Chyba, ze nero masz zainstalowane, bo on ma jakies tam kodeki

nie ma sie czym przejmowac

 

Tak mam nero....

 

Mam jednak problem :?

-Zainstalowalem po kolei: fddshow 20040227 + AC3 Filter 0.70b + XviD-1.0-RC3-29022004. (podczas instalacji zapytal czy ma dekodowac formaty Xvid/DX 50/MP4V - odznaczylem jasna sprawa)

-Ustawilem dokladnie tak jak na screenach

 

Teraz po otwarciu filmu kazdy player sie wywala (wylacza sie) 8O :(

 

Jakies sugestie :?:

Ustawilem

wywal tego ffdshow i zainstaluj ffdshow-20030421 ( to jest alpha)

http://prdownloads.sourceforge.net/ffdshow...21.exe?download

tu masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly bajer polega na SPP Deblocking, wtedy najlepsza jakosc jest :!:

 

a to, ze cie wywala to normalka

 

ja uzywam Cinema Player 1.5 beta 7 i zero problemow z wywalaniem

 

ale metoda postprocessingu Nic'a tez dobra (do dzisiaj uzywalem :))

 

z reszta linka podalem do opisu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly bajer polega na SPP Deblocking, wtedy najlepsza jakosc    jest :!:

 

a to,  ze cie wywala to normalka

 

ja uzywam Cinema Player 1.5 beta 7 i zero problemow z wywalaniem

 

ale metoda postprocessingu Nic'a tez dobra (do dzisiaj uzywalem :))

 

z reszta linka podalem do opisu :wink:

Normalka na SubEdit Playerze :?:

Co ma takiego Cinema Player czego nie maja inne playery :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko czemu suwak od jakosci masz nisko , nie powinien byc na max??

Moja reakcja była identyczna. :D

Nie sądziłem, że mój komputer może jeszcze mieć problemy z filmami. Jak dam suwak na maxa, to tnie sie jak za starych dobrych czasów.

Do dzisiaj używałem postprocessingu Nic'a, ale teraz już tylko SPP (różnica jest ogromna).

Goście z ffdshow naprawdę mnie zaskoczyli :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko czemu suwak od jakosci masz nisko , nie powinien byc na max??

Moja reakcja była identyczna. :D

Nie sądziłem, że mój komputer może jeszcze mieć problemy z filmami. Jak dam suwak na maxa, to tnie sie jak za starych dobrych czasów.

Do dzisiaj używałem postprocessingu Nic'a, ale teraz już tylko SPP (różnica jest ogromna).

Goście z ffdshow naprawdę mnie zaskoczyli :!:

I wszystko jasne, poza tym dajac suwak postprocessingu na max'a uzyskuje sie efekt drobnego rozmycia, co nie kazdemu moze przypasc do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawilem na max-a i nic nie tnie. Po za tym wylaczylem automatyczna kontrole jakosci. 

Tylko co z tym SPP ..... ?

Ustawilem Nic's Processing - faktycznie niezly obraz

No wlasnie o to chodzi, ze na SPP najladniej wyglada, ale wymagania kosmiczne

 

jezeli juz to sprawdz na 4 poziom + sila 512, na 6 poziomie juz bedzie troche rozmazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawilem na max-a i nic nie tnie. Po za tym wylaczylem automatyczna kontrole jakosci. 

Tylko co z tym SPP ..... ?

Ustawilem Nic's Processing - faktycznie niezly obraz

No wlasnie o to chodzi, ze na SPP najladniej wyglada, ale wymagania kosmiczne

 

jezeli juz to sprawdz na 4 poziom + sila 512, na 6 poziomie juz bedzie troche rozmazany

Plynnie, ale juz przy szybszym przewijaniu (5min w przod) czasem traci dzwiek na 1s i pozniej jest juz norma.

 

Przy 6 poziomie samo odtwarzanie jest plynniutko, ale przewijanie to juz miazga - doczytuje dzwiek chyba z 5s....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - Nie bardzo rozumiem po co ten Xvid. Albo odtwarzamy filmy kodowane w Xvid'zie FFDShow'em, albo Xvidem :) Nie da się tym i tym naraz :D

W sumie nie, ale ustawienia wyostrzania i szumu dochodza z ffdshow :wink:

 

Poza tym dla XviD'a w zakladce kodeki dajcie zeby XviD'em dekodowal, bo na llibvacodec zielone plamy sie pojawiaja

 

no i jak przestawicie to wlaczcie sobie postprocessing w XviD'ie, a ten w ffdshow wylaczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - Nie bardzo rozumiem po co ten Xvid. Albo odtwarzamy filmy kodowane w Xvid'zie FFDShow'em, albo Xvidem :) Nie da się tym i tym naraz :D

W sumie nie, ale ustawienia wyostrzania i szumu dochodza z ffdshow :wink:

 

Poza tym dla XviD'a w zakladce kodeki dajcie zeby XviD'em dekodowal, bo na llibvacodec zielone plamy sie pojawiaja

 

no i jak przestawicie to wlaczcie sobie postprocessing w XviD'ie, a ten w ffdshow wylaczcie

Postprocessing wlacza sie w Xvidzie w Configure Decoder rozumiem?

 

Co tam zaznaczyc?:

- Deblocking(Y)

- Deblocking(UV)

- Film Effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko czemu suwak od jakosci masz nisko , nie powinien byc na max??

Moja reakcja była identyczna. :D

Nie sądziłem, że mój komputer może jeszcze mieć problemy z filmami. Jak dam suwak na maxa, to tnie sie jak za starych dobrych czasów.

Do dzisiaj używałem postprocessingu Nic'a, ale teraz już tylko SPP (różnica jest ogromna).

Goście z ffdshow naprawdę mnie zaskoczyli :!:

Tak dokladnie i ja mam te same odczucie Spp deblocking daje super jakosc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - Nie bardzo rozumiem po co ten Xvid. Albo odtwarzamy filmy kodowane w Xvid'zie FFDShow'em, albo Xvidem :) Nie da się tym i tym naraz :D

W sumie nie, ale ustawienia wyostrzania i szumu dochodza z ffdshow :wink:

 

Poza tym dla XviD'a w zakladce kodeki dajcie zeby XviD'em dekodowal, bo na llibvacodec zielone plamy sie pojawiaja

 

no i jak przestawicie to wlaczcie sobie postprocessing w XviD'ie, a ten w ffdshow wylaczcie

Postprocessing wlacza sie w Xvidzie w Configure Decoder rozumiem?

 

Jezeli masz w ffdshow efekt szumu wlaczony, to w xvidzie nie uzywaj film effect'u

 

imho za duzy szum to daje, ale kwestia gustu

 

Co tam zaznaczyc?:

- Deblocking(Y)

- Deblocking(UV)

- Film Effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...