Skocz do zawartości
Marcin_gps

optymalne ustawienia ffdshow >> obraz żyleta

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, mam na dysku troche odcnikow mojego ulubionego serialu (wszystko jedno, jakiego). Gdy chce je odtworzyc przy pomocy ffdshow, napotykam na nastepujace problemy:

 

- gdy instaluje ffdshow i bez zadnego majstrowania w konfiguracji odpalam film, idzie tylko video, brakuje audio, po prostu niemy film

 

- gdy ustawiam dekodowanie mp3 na libmad, ani nie pokazuje sie obraz, ani nic nie slychac

 

- gdy ustawiam dekodowanie mp3 na mp3lib, dzwiek idzie spokojnie, ale z obrazem pojawiaja sie klopoty - nie odtwarza sie, a jedynie gdy przesuwa sie suwak w Windows Media Playerze, pojawiaja sie poszczegolne klatki, wiec video sie nie odtwarza rowniez. Zeby byla jasnosc = przesuwam suwak w nowa pozycje, pokazuje sie klatka filmu odpowiednia i tyle, a audio idzie dalej, tak jakby video odtwarzalo sie dalej rowniez.

 

Nie umiem sobie z tym poradzic, prosze o pomoc (przeczytalem caly temat i nic z tego nie wynika chyba...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdz jakims GSpot'em jak kodeki audio/video ten film wykorzystuje.

 

 

Tak dla informacji innych: autor SubEdit Player'a naprawil blad z wieszajacymi sie filmami pod ffdshow!!!! Teraz dzialaja juz nowsze wersje (ja mam z kwietnia i wszystko chula az milo), zniknela za tym najwieksza wada tego playera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystko pieknie poustawialem i nie widze zadnej, ale to nawet najmniejszej roznicy.No moze poza malym wyjatkiem, ze kazdy film, ktory otworze przycina sie na samym poczatku na jakies 2-3 sekundy, a potem wszystko po staremu.

 

Edit 08.05.2004

 

Jeszcze dorzuce tutaj male pytanko.Mam podlaczony do kompa wzmacniacz, ktorego oba glosniki stoja z przodu.Do tego dokupilem subwoofer i dwie satelitki, ktore umiescilem w tylnej czesci pokoju.Jezeli chodzi o surround to mam tylko w grach, ale nigdy nie moglem ustawic go w filmach.Sciagnalem juz jakis czas temu testy na dolby surround i podczas ogladania slychac tylko dwie przednie kolumny (te od wzmacniacza) i subwoofer, a nie slychac za cholere tych satelitek.Sadze, ze to kwestia ustawienia w tym calym ffdshow, chociaz nie wiem.Moze mam jakos dziwnie podlaczone to wszystko, ale w grach jest efekt surround, a w filmach nie.Moze ktos ma jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze powiedzieć że jestem pod wrażeniem . Dzięki ffdshow dzwięk w końcu mi nie wyprzedza filmu :P . Jak na razie obejżałem 2 filmy i jestem bardzo zadowolony . Wszystko odtwarza się płynnie i bez żadnych przycinek . A warto nadmienić że moja machina to P II 266 MHz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapodac swoje ustawienia ?

Prosze bardzo

W zakładce "przetwarzanie" zaznaczone są "ustawienia standardowe" , "automatyczna kontrola jakości" , "siła przetwarzania ustawiona" na 256 , Zaznaczony jeszcze Nic's z parametrami x 20 y 40

W zakładce "ustawienia obrazu" zaznaczyłem "autoładowanie ustawień"

I w zakładce "różne" ustawiłem IDCT na simple i autodetect w "pomiń błędy kompresji"

Dodam jeszcze ze zawsze używałem ALLPlayer'a a kodeki jakie używałem to tylko te o które sam prosiła player więc nie mam w systemie żadnych wymyślnych kodeków. Nawet do tego FFDshow podchodziłem sceptycznie ale opłąciło się zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy być może tutaj to będzie pasowało ale coś mi się wydaje że tak . Mówicie tutaj o odtwarzaniu filmów w jak najlepszej jakości i wogóle ,a co mam zrobić jak film mi się odtwarza i po jakichś pięciu minutach dźwięk dochodzi z opóźnieniem i im dłużej oglądam tym większe opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu . Jak to zlikwidować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie na każdym - mam Athlona 1.7 @2.2 256 MB GF4 440 128 RAM to chyba wszystko co powinieniem napisać - no i zainstalowałem sobie Xvida tego 1.0.9 czy coś podobnego no i teraz jest dobrze bo miałem jeszcze inne kodeki wgrane ale niepotrzbnie i chyba to blokowało ,ale ten efekt wystepuje nadal ale nie na każdym filmie .Szczególnie na tych długich ,które zajmują ponad 1 GB, może mam jakieś dziwne opcje nastawione , o których wogóle nie wiem , bo ja w tych kodekach to zupełnie zielony jestem i tu trzeba mnie za raczke prowadzić :) . Więc jeżeli czegoś jeszcze nie podałem to jakbyś mógł się dokładnie pokolei mnie zapytać o wszystko to byłbym wdzięczny i odpowiem to może uda nam się ten problem rozwiązać ,bo jest on bardzo ale to bardzo wk...jący .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....mam Athlona 1.7 @2.2 256 MB GF4 440 128 RAM ...

Czyli sprzęt zdecydowanie wystarczający.

...może mam jakieś dziwne opcje nastawione , o których wogóle nie wiem , bo ja w tych kodekach to zupełnie zielony jestem i tu trzeba mnie za raczke prowadzić :)

Wróć do pierwszej strony i zrób wszystko tak jak Marcin napisał.

Jeżeli dalej będzie problem to coś się wymyśli. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że dzieje się to w filmach z AC3 a dlatego że ma ustawione (tak jak standardowo) dekodowanie dźwięku AC3 przez jedną z tych dwóch bibliotek z FFDShow. A dopracowne to jeszcze nie jest i czasami tak się dzieje.

dogzz - wejdź do ffdshow->audio filter configuration i ustaw AC3 na disabled. A do dekodowania AC3 zainstaluj AC3 Filter 0.70b.

A tak na marginesie to wywal wszystkie pozostałe kodeki, po co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że dzieje się to w filmach z AC3 a dlatego że ma ustawione (tak jak standardowo) dekodowanie dźwięku AC3 przez jedną z tych dwóch bibliotek z FFDShow. A dopracowne to jeszcze nie jest i czasami tak się dzieje.

dogzz - wejdź do ffdshow->audio filter configuration i ustaw AC3 na disabled. A do dekodowania AC3 zainstaluj AC3 Filter 0.70b.

A tak na marginesie to wywal wszystkie pozostałe kodeki, po co to?

Dokladnie ja nie wiem wogule czemu oni defoultowo ten kodek wlaczaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem resztę ale cholera dalej ten efekt występuje . To się dzieje w filmach które sam sobie zgrałem z TV może to tego wina tzn. wcześniej nagrywałem kilka w formacie MPEG 2 w rozdziałce 352x288 z dźwiekiem mp3 128 kb/s z szybkoscia przesylu danych 181 kb/s , kurde nie wiem co jest . Może dźwięk i video się jakoś zakłócają :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było od początku pisać że tak masz w filmach które sam zgrywałeś. Pewnie synchro masz rozjechane przy zgrywaniu. Sprawdź na innym kompie czy to kwestia odtwarzania czy samego filmy, bo tak to możemy się zastanawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie rewelacja, wlasnie ustawilem tak jak kolega Marcin_gps radzi i wszystko smiaga bardzo dobrze, co najwazniejsze faktycznie Friends (waga 90mb) wyglada znacznie lepiej. Oczywiscie inne filmy tez wygladaja dobrze ale roznica juz nie jest tak ogromna.

Teraz pytanie, jaki trzeba miec sprzet aby pociagnal max jakosci, bo moj na ustawieniach Marcina smiga bardzo dobrze ale jak daje na full (nawet 2 pkt. od fulla) to zarywa strasznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...