Skocz do zawartości
Marcin_gps

optymalne ustawienia ffdshow >> obraz żyleta

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze to tutaj bo nie chce tworzyc nowego tematu.

Moje pytanie.

MOglibyscie podac link do jakiejs fajnej paczki kodekow, ktore nie zawieraja goowna typu spyware i trojany?

Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crosis - jesli nie uzywasz ffdshow do enkodowania filmow,a chcesz to robic to w opcjonalnie jeszcze XviD

 

apropos @crosis - nie jestes czasem z siemensinfo.pl ? jesli tak to wez to sprawdz: http://forum.siemensinfo.pl/viewtopic.php?t=9996 - TIA

 

@dem - http://nowe.pl/modules/mydownloads/singlef...p?cid=9&lid=201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na 6800 mam kłopot z kodekami, tzn. zainstalowałem tak jak zwykle najnowszego ffdshow i Xvida, a następnie AC3 Filter (na czysty system). I niby WMP wszystko działa, a w playerach pokazujących napisy np. AllPlayer, nie ma obrazu... Wie ktoś o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayus --> zapewne masz odhaczone "Automatic Quality Control"

Tak, prawda!

 

Ale czy moj komp jes za slaby na to? Nawet gdy ustawie, ten suwak calkiem po lewej stronie..... sie tnie! Ale teraz se zaznaczylem "Nic's" i jest spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno wyszedł w styczniu nowy FFDShow - raczej nie ma po co instalować, u mnie gryzie się z WMP 10 ('program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty').

1232638[/snapback]

A jest jakiś działający?

Jak ostatnio instalowałem ffdshow to gryzł sie z explorerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio instalowałem ffdshow to gryzł sie z explorerem.

1232644[/snapback]

U mnie ffdshow zawsze działał bez problemu.

Błąd, o którym piszesz został już naprawiony:

Notes about FFDShow MPEG-4 Video Decoder 20041012 :

- This build should fix Windows XP explorer crashes.

EDIT:

Zainstalowałem ffdshow 20050122 i dalej działa bez problemu.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem w tym leży(a właściwie leżał bo wróciłem do wersji 10-11-2004) w czym innym. Wczoraj zrobiłem praktycznie wszytsko co mogłem, a to o czym piszesz w pierwszej kolejności. Nic nie pomogło. Odinstalowanie WMP10 (czyli powrót do 7) lub jego reinstalacja też nie. WMP wywalał się zawsze przy próbie odworzenia jakiegokolwiek pliku .*wmv niezależnie od włączenia/wyłączenia ich obsługi przez ffdshow. Co więcej przy odtwarzaniu .wmv jakimkolwiek innym playerem (np. BestPlayer) z włączonym dekodowaniem .wmv przez ffdshow wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze dziala

 

ale osobiscie nie uzywam juz postprocessingu, bo doszedlem do wniosku ze na filmach w dobrej jakosci tylko pogarsza sprawe (lekkie rozmycie, mniej szczegolow)

 

postprocessing daje bardzo duzo gdy mamy do czynienia z plikami o slabej jakosci

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już dawno nie odwiedzany chyba :)

 

Mam do was takie pytanie.

Ostatnio chciałem sobie ściągnąć nowego ffdshow i okazało się, że są 3 wersje do wyboru

zwykła, mmx, sse

Jaką wybrać dla core 2 duo? sądzę, że nie będzie jakiejś bardzo wielkiej różnicy, ale lepiej jest żeby wszystko było dopasowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już dawno nie odwiedzany chyba :)

 

Mam do was takie pytanie.

Ostatnio chciałem sobie ściągnąć nowego ffdshow i okazało się, że są 3 wersje do wyboru

zwykła, mmx, sse

Jaką wybrać dla core 2 duo? sądzę, że nie będzie jakiejś bardzo wielkiej różnicy, ale lepiej jest żeby wszystko było dopasowane

Najpierw zajrzyj do FAQ.

 

Aktualna strona projektu - ffdshow tryouts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się podzielić sensownymi na dzień dzisiejszy ustawieniami ffdshow postprocessing?

na laptopie 1280x800 mam

full-auto, nic's x20, y40, 100%

 

na desktopie 1920x1200 mam

full-auto, szybki deblocking spp, 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...