Skocz do zawartości
pawelec_x

Pascal: zadanko informatyczno-matematyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem. Rozwiązuje sobie zadania na informatykę, jest ich 9, zrobiłem już 5 i utknąłem na tym :? :

 

Napisz program, który dla dowolnej liczby naturalnej m>2, wypisuje wszystkie pary liczb naturalnych (k, n) spełniające warunek : k<n<m

 

Nie wiem od czego tu zacząć. Może dlatego że jestem niewyspany. Jeśli wiecie o co w tym chodzi to prosze o pomoc, nie chodzi mi o napisanie kodu, tylko jakąś podpowiedź, jeśli jednak będziecie nadgorliwi to nie mam nic przeciwko kodowi.

 

Jeśli coś niejasno napisałem to sory, ide już spać.

 

prosze tylko o rozwiązanie zadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  int j,k;	int m=10;	j=0;	while(j<m)	{  k=j+1;  while(k<m)  { 	 printf("(%d, %d)n", j,k); 	 k++;  }  j++;	}

Jako praca domowa przerób sobie to na pascala :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelec, gdzie ty masz takie zadania na informatyke? pierwszy raz widze, zeby na jakas uczelnie warunkiem przyjecia bylo zdanie egzaminu z inf.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelec, gdzie ty masz takie zadania na informatyke? pierwszy raz widze, zeby na jakas uczelnie warunkiem przyjecia bylo zdanie egzaminu z inf.

 

pozdr

wiesz takie zadania to mam w szkole średniej na informatyce :D . A warunkiem nie jest przyjęcie na uczelnie tylko o zgrozo zdanie do następnej kalsy :D . Ja to jeszcze jakoś sobie radze ale ludzie co nawet kompa nie mają w domu to mają hardcore.

 

A i jeszcze jedno jakby ktoś sie nudził. Mam teraz tablice no i kolejne zadania. Nie kumam tego za bardzo, zwłaszcza początku, bo końcówke umiem:

 

Napisz program, który wczytuje z wejścia n-1 liczb uporządkowanych malejąco do pierwszychn-1 elementów tablicy, oraz n- tą liczbę różną od poprzednich do n tego elementu tablicy. Następnie tak poprzestawiaj elementy w tablicy żeby cała tablica była porządkowana malejąco. Wypisz tak zmodyfikowaną tablicę.

 

Jedna dziewczyna z mojej kalsy ma to prezentować na tablicy, a nie ma kompletnego pojęcia o co chodzi. Jeśli tego nie zrobi to będzie miała lache na koniec, al ja obiecałem jej to zrobić. tylko jest ten problem że tego nie kumam. jakby komuś sie chciało to bardzo uprzejmie prosze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze tu jakieś zadanka robicie ja mam taki probklemik, musze napisać program, który ma liczyć procenty (5%) od jakiejś wpłaconej lokaty (kwote ustalam sobie sam) po danej liczbie lat, czyli poprostu ile będe mieć po tylu a tylu latach, wiem ze gdzieś tam chyba moze byc wykorzystana petla _ prosze o pomoc bo potrzebne mi to na gwałt, a w dodatku straciła mi się treść tego zadania i napisałem tak mniej wiecej jak ma wyglądać program _ Help Me __

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uscislij jak maja byc kapitalizowane odsetki ...

Po roku czy moze inaczej .

 

Bo jak dla roku to wystarczy takie cos

for(i-0;i<liczba_lat;i++)kasa=kasa+kasa*0,05;

powinno dzialac choc nie sprawdzalem w kompilatorze ;]

 

mozna to tez zrobic rekurencja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz takie zadania to mam w szkole średniej na informatyce :D . A warunkiem nie jest przyjęcie na uczelnie tylko o zgrozo zdanie do następnej kalsy :D . Ja to jeszcze jakoś sobie radze ale ludzie co nawet kompa nie mają w domu to mają hardcore.

 

A i jeszcze jedno jakby ktoś sie nudził. Mam teraz tablice no i kolejne zadania. Nie kumam tego za bardzo, zwłaszcza początku, bo końcówke umiem:

 

Napisz program, który wczytuje z wejścia n-1 liczb uporządkowanych malejąco do pierwszychn-1 elementów tablicy, oraz n- tą liczbę różną od poprzednich do n tego elementu tablicy. Następnie tak poprzestawiaj elementy w tablicy żeby cała tablica była porządkowana malejąco. Wypisz tak zmodyfikowaną tablicę.

 

Jedna dziewczyna z mojej kalsy ma to prezentować na tablicy, a nie ma kompletnego pojęcia o co chodzi. Jeśli tego nie zrobi to będzie miała lache na koniec, al ja obiecałem jej to zrobić. tylko jest ten problem że tego nie kumam. jakby komuś sie chciało to bardzo uprzejmie prosze :?

Fajna laska? ;)

Napiszmy to po ludzku. Jak nie czaisz zadan z "n" to wstaw za "n" cyferke :) Jak juz zkumasz to inna cyferke a potem uogolnij.

Czyli tak.

Napisz program, ktory wczytuje z wejscia 9 liczb uporzadkowanych malejaco do pierwszych 9ciu elementow tablicy, oraz dziesiata liczbe rozna od poprzednich do dziesiatego elementu tablicy. Reszte kumasz.

Czyli pobieramy liczby, rozumiem ze nie wiem skad...

23, 21, 19, 17, 16, 13, 11, 10, 9, 22

Mamy 9 malejaco i ostatni "zle".

Program czyta ostatni (czyli 10ty czyli n-ty), zapamietuje i sprawdza z poprzednim miejscem (czyli n-1wszym). Jesli poprzedni jest mniejszy to zamienia, jesli nie to konczy program.

Tu sie konczy wersja dla tej fajnej laski.

 

Jakis pseldokod

 

przestawiana = tab[n];index = n;while (przestawiana > tab[index - 1]) {     zamienElementy(przestawiana i index);     index = index - 1;}wypiszTablice();
Kod napisalem tak glupio cobys sam porobil, nauczysz sie i bedziesz zadowolony a tak nie mial bys szansy bo by bylo gotowe rozwiazanie :)

 

update:

shit topic byl odgrzebany a ja nie sprawdzilem daty! :? Laska pewnie nie zdala i zacznie sprzedawac swe piekne mlode cialo... :(

 

update2:

czara, Twoj pulpit jest za mocny :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tez nie zauwazylem ze mialo liczyc same odsetki a nie cala kwote ;)

wiec powinno byc tak :

for(i=1;i<liczba_lat;i++) odsetki=odesetki+kasa*0,05;

dzi : a co do pulpitu to tamten jest juz nieaktualny od disc dlugiegi czasu ;)

po prostu zapomnialem zmienic linka w podpisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzi : a co do pulpitu to tamten jest juz nieaktualny od disc dlugiegi czasu ;)

po prostu zapomnialem zmienic linka w podpisie .

Megadobry byl, to na active desktop zrobione? Sam robiles czy gotowe jakies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...