Skocz do zawartości
kendzior

FX 5700 - ktory wybrac???

Rekomendowane odpowiedzi

@ adrianek , fx5700 mają zablokowaną fabrycznie możliwości oc bo zostało to wykorzystane w radkach 9600pro , można to zrobić ale należy użyć do tego MŁOTA PNEUMATYCZNEGO , TURBINY PAROWEJ I FUZJII ATOMOWEJ jednocześnie :lol: ,

pomyś co piszesz zanim coś napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe, ale tu sie porobilo.... Klotnie jakies, dwa obozy ATI vs NVidia. Dzieki za checi, ale malo kto zrozumial o co ja pytalem. Prosilem by wypowiedzial sie ktos kto ma/lub mial okazje testowac fx5700 i zdradzic mi jak sie danej firmy karty sprawuja, kreca etc. A tu takie rzeczy sie dzieja, klotnie itp. Pytalem o konkretny model karty, tylko roznych firm, a nie o radeony, ani co bedzie wydajniejsze (czy jakis radek). Gdybym chcial sobie kupic radka, to bym nie pytal o fx5700 :) Wogole to nie chce, zeby ktos mi mowil co mam kupic (jak to jakis kolega stwierdzil), a tylko napisal jak mu sie z ta karta pracowalo... Ech ludzie kazdy ma swoj rozum. Mozna komus cos polecic, a nie mowic co ma kupic. Wogole to prawdopodbnie jednak dostane dodatkowe fundusze i sprawie sobie GB FX5900XT i co do tej karty juz nie mam watpliwosci. Jeszcze raz dzieki tym co zrozumieli OCB! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj mój wynik do wyniku kolegi PINKI na HALL OF FAME-3dmark2k1,obydwie karty kręcone ,  wynik HQ12 jest lepszy ale jakie on ma monstrum z grafy zrobione  8O jestem pod wrażeniem

 

Co do wyniku w 2001 to jestem siakies 150 markow za toba ale wez, jakie zegary ma twoja karta :lol: 570/1070 a moja 400/660 :) No i 5700 U jest drozszy od R9500@Pro chyba o 250zł :)

Ja jestem zadowolony, dalem za karte z gwarancja odblokowania 580zł :twisted: Roznica dosc znaczna...

 

PS. Nie wspominaj o HQ12 bo koles tak wykrecil swoja grafe ze nie moge go przegonic :lol: Ten moment kiedys nadejdzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj mój wynik do wyniku kolegi PINKI na HALL OF FAME-3dmark2k1,obydwie karty kręcone ,  wynik HQ12 jest lepszy ale jakie on ma monstrum z grafy zrobione  8O jestem pod wrażeniem

 

Co do wyniku w 2001 to jestem siakies 150 markow za toba ale wez, jakie zegary ma twoja karta :lol: 570/1070 a moja 400/660 :) No i 5700 U jest drozszy od R9500@Pro chyba o 250zł :)

Ja jestem zadowolony, dalem za karte z gwarancja odblokowania 580zł :twisted: Roznica dosc znaczna...

 

PS. Nie wspominaj o HQ12 bo koles tak wykrecil swoja grafe ze nie moge go przegonic :lol: Ten moment kiedys nadejdzie 8)

ale twoja to 8 potokowiec prawda ?a moja tylko 4 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........Wogole to prawdopodbnie jednak dostane dodatkowe fundusze i sprawie sobie GB FX5900XT i co do tej karty juz nie mam watpliwosci.

Bardzo dobrze piszesz, tak jak pisałem, jak możesz zaczekaj jeszcze trochę, karty zaczynają tanieć.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko do ludzi miejacych kiedykolwiek stycznosc z grafa typu FX 5700  Chodzi mi o to, ktorej firmy karte byscie polecali? Gigabyte? Microstar? A moze Prolink?

Jesli pytasz o firme to uwazam ze Gainward jest najlepszy (najdrozszy tez) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hłopie za FX zapłaciszokoło 700 stów.Za te cenę polecam ci radeona 9600PRO.JAk go podkręciszto bije na głowe tego fx a  i osiągasz prawie 4100 w 3d marku 2003 i w 2001SE okolo 13700.A jak masz czas to poszukaj sobie radka 9700.umnie na podkarpaciu so do kupienia za 900 zł.9700 deklasuje każdego fx 5700ULTRA radka 9600XT.Aprzecierz te dwie karty są droższe od radka 9700.FXultra od pożądnego producęta to około 1200Zł a za radka np saphir to okolo 900 zł.ALE przy tej samej cenie a nawet niższej o 300zł otrzymujesz 8 potoków i 256bit.i ogromny potencjał i bardzo dużą wydajność.

to teraz FX'y sa juz dodatkowo niepodkrecalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prolink fx 5700 128MB 425/500(:E)  4ns (...) wczesniej mialem MSI ti4200 64MB, ale sie zjebala i musialem na cos zamienic (...)

w 3dmark 01se ti4200 wypadl lepiej niz ten fx, mimo to jakos milo sie na nim gra :-)

A ja wcześniej miałem Prolink Ti4200 64MB, ale się zjebał i wymianiłem na FX5700 425/600 3,3ns :wink:

 

3DMark2001 chodzi trochę lepiej niż na podkręconym Ti4200, a z gierkami to już różnie. Zauważyłem, że karta nie lubi efektów cząsteczkowych (dym) :? Ogólnie jednak jest fajnie. Zwłaszzca UT2003 chodzi zdecydowanie lepiej, w teście botmach daje 8fps więcej, a i gra się dużo przyjemniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prolink fx 5700 128MB 425/500(:E)  4ns (...) wczesniej mialem MSI ti4200 64MB, ale sie zjebala i musialem na cos zamienic (...)

w 3dmark 01se ti4200 wypadl lepiej niz ten fx, mimo to jakos milo sie na nim gra :-)

A ja wcześniej miałem Prolink Ti4200 64MB, ale się zjebał i wymianiłem na FX5700 425/600 3,3ns :wink:

 

3DMark2001 chodzi trochę lepiej niż na podkręconym Ti4200, a z gierkami to już różnie. Zauważyłem, że karta nie lubi efektów cząsteczkowych (dym) :? Ogólnie jednak jest fajnie. Zwłaszzca UT2003 chodzi zdecydowanie lepiej, w teście botmach daje 8fps więcej, a i gra się dużo przyjemniej. :)

zderzenie tych kart robilem tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=59130&highlight= a co do 5700 Prolinka to ostrzegam przed super tanim zwyklym 5700 bo producent leci w kule i wrzuca do niego wlasnie 4ns dzieki czemu jest to chala na miare 5600 :!: :!: :!: standardowo powinny byc kostki 3.6 i takie ma wersja z VIVO. w GOLDEN L. tesh bym sie nie pakowal bo w tej cenie naprawde sa o niebo lepsze karty :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej polecił bym jakiegoś Radeona 9600PRO bo w tej samej cenie jest a wydajność wyższa lub tego Radeona9500@9500PRO, ale jeśli koniecnie musisz mieć NV to najlepiej Winfasta lub Gigabyte-robi świetne karty na procesorach ATI więc na NV nie będzie gorszy.

Pozdrawiam

chce zobaczyc jak 4 potokowiec pokonuje 8 potokowca :lol:

 

Niemiec ty kole :evil: nie napisałęm że Radeon 9600PRO jest wydajniejszy od Radeon9500@9500PRO. Porównałem go do FX5700 który ma 4 potoki więc przeczytaj najpierw dokładnie i powoli to co napisałem bo robisz z siebie pośmiewisko :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie było niejsności Radeon9600PRO JEST szybszy :!: od FX5700 przy standarowych zegarach bo to mozna przeczytać a każdym teście.Jak mozesz poczekać to sobie dozbieraj do Radeona 9700 lub FX5900XT.Obydwie są w porównalnej cenie moze FX jest droższy o 100zł, z wydajnością jest podobnie obydwie karty są dobre ale FX jest troche szybszy.I powtarżam bo specjalnie dla NIEMCA :evil: że bardziej polecił bym jakiegoś Radeona 9600PRO bo w tej samej cenie jest a wydajność wyższa lub tego Radeona9500@9500PRO, ale jeśli koniecnie musisz mieć NV to najlepiej Winfasta lub Gigabyte-robi świetne karty na procesorach ATI więc na NV nie będzie gorszy. :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GOLDEN L. tesh bym sie nie pakowal bo w tej cenie naprawde sa o niebo lepsze karty :idea:

Nie da sie ukryć. Szkoda, że nie mieli żadnych Radków 9600pro/XT, gdy wymieniałem kartę. :?

przed super tanim zwyklym 5700 bo producent leci w kule i wrzuca do niego wlasnie 4ns

Najgorsze, że wcale się do tego nie przyznają: http://www.prolink.pl/trade/productview/491/130/ :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie było niejsności Radeon9600PRO JEST szybszy  :!: od FX5700 przy standarowych zegarach bo to mozna przeczytać a każdym teście.Jak mozesz poczekać to sobie dozbieraj do Radeona 9700 lub FX5900XT.Obydwie są w porównalnej cenie moze FX jest droższy o 100zł, z wydajnością jest podobnie obydwie karty są dobre ale FX jest troche szybszy.I powtarżam bo specjalnie dla NIEMCA :evil:  że bardziej polecił bym jakiegoś Radeona 9600PRO bo w tej samej cenie jest a wydajność wyższa lub tego Radeona9500@9500PRO, ale jeśli koniecnie musisz mieć NV to najlepiej Winfasta lub Gigabyte-robi świetne karty na procesorach ATI więc na NV nie będzie gorszy. :!:  :!:  :!:

Stary wyluzuj, nie mam pojęcia dlaczego się tak rzucasz, przecież Niemiec Cie nie obraził, ani nic w tym stylu a Ty jego tak. Spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie było niejsności Radeon9600PRO JEST szybszy  :!: od FX5700 przy standarowych zegarach bo to mozna przeczytać a każdym teście.Jak mozesz poczekać to sobie dozbieraj do Radeona 9700 lub FX5900XT.Obydwie są w porównalnej cenie moze FX jest droższy o 100zł, z wydajnością jest podobnie obydwie karty są dobre ale FX jest troche szybszy.I powtarżam bo specjalnie dla NIEMCA :evil:  że bardziej polecił bym jakiegoś Radeona 9600PRO bo w tej samej cenie jest a wydajność wyższa lub tego Radeona9500@9500PRO, ale jeśli koniecnie musisz mieć NV to najlepiej Winfasta lub Gigabyte-robi świetne karty na procesorach ATI więc na NV nie będzie gorszy. :!:  :!:  :!:

 

FX 5700 podchodzi pod 9600XT a wersje PRO zjada na sniadanie ale coz trwaj dalej w swoim przekonaniu. A wogole to po co kontynuujecie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie było niejsności Radeon9600PRO JEST szybszy  :!: od FX5700 przy standarowych zegarach bo to mozna przeczytać a każdym teście.Jak mozesz poczekać to sobie dozbieraj do Radeona 9700 lub FX5900XT.Obydwie są w porównalnej cenie moze FX jest droższy o 100zł, z wydajnością jest podobnie obydwie karty są dobre ale FX jest troche szybszy.I powtarżam bo specjalnie dla NIEMCA :evil:  że bardziej polecił bym jakiegoś Radeona 9600PRO bo w tej samej cenie jest a wydajność wyższa lub tego Radeona9500@9500PRO, ale jeśli koniecnie musisz mieć NV to najlepiej Winfasta lub Gigabyte-robi świetne karty na procesorach ATI więc na NV nie będzie gorszy. :!:  :!:  :!:

Stary wyluzuj, nie mam pojęcia dlaczego się tak rzucasz, przecież Niemiec Cie nie obraził, ani nic w tym stylu a Ty jego tak. Spokojnie...

Nerwowy jakiś.....lepiej się nie denerwować bez potrzeby bo to jeszcze na tym forum nikomu na zdrowie nie wyszło.

 

Tak na marginesie, aktualne ceny z hurtowni:

Sparkle FX5700 128MB - 614zł brutto.

HIS Radeon 9600pro 128MB - 685zł brutto.

 

sklep sobie zapewne trochę doliczy.....

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5700 podchodzi pod 9600XT a wersje PRO zjada na sniadanie ale coz trwaj dalej w swoim przekonaniu. A wogole to po co kontynuujecie to?

po to abys nie tkwil w blednym przekonaniu i zaczal rozrozniac 5700/5700U :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że wcale się do tego nie przyznają: http://www.prolink.pl/trade/productview/491/130/ :evil:

..to jest ta wersja z VIVO :arrow: KV a te z 4ns zaczynaja sie od KD. widzialem jush 128MB i 256MB na 4ns. 128 ma taki okragly qler jak niektore Ti4200 a 256 miala taki jak wszystkie PV 5700. w kazdym razie lipa. ale http://www.prolink.com.tw/2003/english/pro...roducts/VGA.htm widac ze przymierzaja sie do 5700U i moze zaskocza czyms niezlym w dobrej cenie bo 5700U to bardzo dobra karta tyle ze nie warta jeszcze swojej ceny. a jak sie sprawuje Twoj GOLDEN :?: to PDF :?: jak sie kreci :?: bo chyba wielu ludzi nabralo sie na tego GOLDENa jako ze na pierwszy rzut oka wydaje sie ze to odpowiednik 5700U ze stajni Prolinka. rzeczywistosc rozczarowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5700 podchodzi pod 9600XT a wersje PRO zjada na sniadanie ale coz trwaj dalej w swoim przekonaniu. A wogole to po co kontynuujecie to?

po to abys nie tkwil w blednym przekonaniu i zaczal rozrozniac 5700/5700U :!:

lol FX 5700 podchodzi pod 9600XT a 5700Ultra rozgramia go, 9600PRO to kicha w porownaniu z 5700(oczywiscie niepodkrecony bo jak sie podkreci to inna sprawa). Wiec lepiej ty naucz sie rozrozniac karty bo jak widze ciezko z tym narazie u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem karty od nv i ati są porównywalne w każdym przedziale cenowym , r9600PRO = fx5700 ,fx5700u=9600xt,9700=5900xt jedyne na co nalerzy zwracać uwagę to wyposarzenie dodatkowe , oraz to czy w sieci chodzą słuchy iż jakiś model jest "wysoko krętliwy" , różnice w grach pomiędzy modelami w poszczególnych przedziałach sa minimalne raz na korzyść jednej a innym razem na korzyść drugiej karty , sam mocno się zastanawiałem czy wybrać ASUSA 9600XT(895zl) czy GIGABYTE FX5700U(915zl) , fx wybrałem w dużej mierze dlatego że był dostępny od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wystarczyło uważnie przeczytać moja wypowiedz zanim zaczołeś ja komętować, i wtedy bym ci nic nie powiedział.

przyznaje, ze nie doczytalem, ale nie zmienia to faktu, ze odzywamy sie do siebie grzecznie a nie wskakujemy z butami bna innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...