Skocz do zawartości
kendzior

FX 5700 - ktory wybrac???

Rekomendowane odpowiedzi

lol FX 5700 podchodzi pod 9600XT a 5700Ultra rozgramia go, 9600PRO to kicha w porownaniu z 5700(oczywiscie niepodkrecony bo jak sie podkreci to inna sprawa). Wiec lepiej ty naucz sie rozrozniac karty bo jak widze ciezko z tym narazie u ciebie

http://www.vtr-hardware.com/articles/a3737_2.html

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...700/5/#3dmark03

http://www.anandtech.com/video/showdoc.htm...tml?i=1955&p=26

5700 jest odpowiedzia na 9600Pro a 5700U na 9600XT. na nowszych silnikach lepiej nish zwykly 5700 smigaja Radki. 5700 slabo sie kreci w poroownianiu z Radkami. 9600Pro jest tesh przewaznie tanszy a 9600XT poroownywalny z nim cenowo. 5700U jest szybki i ladnie sie kreci ale niestety przegrywa cena poniewaz jest duzo drozszy i w zasadzie mozna go w tej plaszczyznie poroownywac z 9700. oblookaj sobie jakies inne testy nish ten na siriusie zanim zaczniesz poroownywac 9600XT ze zwyklym 5700 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700U jest szybki i ladnie sie kreci ale niestety przegrywa cena poniewaz jest duzo drozszy

fx5700u dużo droższy ?

jak byłem w sklepie to fx5700u gigabyte kosztował 915 a asusa 9600xt 895zl ta duża różnica to 20zł , ale odnośnie kręcenia i szybkości to się zgadzam :D

update :

sprawdziłem ceny w Gdańsku:

fx5700u-gigabyte-889zl

asus 9600xt -885zl

leadtek fx5700 VIVO-719zl

gigabyte r9600pro-775zl

prolink 128mb VIVO fx5700 -739zł

shafir 9600pro tvout only :? -729zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no przyznam ze roznica jest plynna i pewnie taka pozostanie aczkolwiek XT bedzie pewnie zawsze tanszy (gdzies na zachodnich serwisach czytalem ze 5700U jest sporo droshshy w produkcji). przy kwotach ktore zproponowales tesh bralbym tego 5700U :D generalnie jednak XT mozna jush zlapac w granicach 100zl mniej nish najtansze 5700U. w kazdym razie przyznasz chyba ze zwykly 5700 jest mierny i przyroownanie go do 9600XT jest totalna pomylka.

 

update:

komputronik Radeon 9600 XT 128 MB - 839 zł

sirius GigaCube ATI Radeon 9600XT 256 MB - 829 zł

pclab SuperGrace Radeon 9600XT 128MB - 797 zł

pclab PowerColor Radeon 9600PRO 128MB - 654 zł

sirius ASUS V9570 GeForceFX 5700 256MB - 943 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no przyznam ze roznica jest plynna i pewnie taka pozostanie aczkolwiek XT bedzie pewnie zawsze tanszy (gdzies na zachodnich serwisach czytalem ze 5700U jest sporo droshshy w produkcji). przy kwotach ktore zproponowales tesh bralbym tego 5700U :D generalnie jednak XT mozna jush zlapac w granicach 100zl mniej nish najtansze 5700U. w kazdym razie przyznasz chyba ze zwykly 5700 jest mierny i przyroownanie go do 9600XT jest totalna pomylka.

nie no do takiego stwierdzenia bym się nigdy nie posuną żeby fx5700 porównywać do 9600xt ,ale powiedzieć o fx5700 że jest mierny to przesada ,mierny to jest fx5600 czy fx5200 ale każda potwora znajdzie swojego amatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że inne grafy zwłaszcza te firmowe też można podkręcić , i znowu odskakują od 5600 ale czy mając 5700 lub 9600pro zagra się w gry w które się nie zagra mając fx5600 >wątpie i podobnie jest z fx5700u/r9600xt oraz radkiem9700 i 5900xt są to grafy z tych samych segmentów wydajnościowych i wybór pomiędzy nimi opiera się na dostępności , wyposarzeniu , marce produktu i cenie (w Trójmieście fx5900xt są po 980zł a resztki radków 9700 od 900 do 960zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5700 podchodzi pod 9600XT a wersje PRO zjada na sniadanie ale coz trwaj dalej w swoim przekonaniu. A wogole to po co kontynuujecie to?

po to abys nie tkwil w blednym przekonaniu i zaczal rozrozniac 5700/5700U :!:

lol FX 5700 podchodzi pod 9600XT a 5700Ultra rozgramia go, 9600PRO to kicha w porownaniu z 5700(oczywiscie niepodkrecony bo jak sie podkreci to inna sprawa). Wiec lepiej ty naucz sie rozrozniac karty bo jak widze ciezko z tym narazie u ciebie

troche smutne spodnie mowisz Hajmon3, widzisz mialem fx5700 przez tydzien czasu i testowalem go na wszystkim na czym sie dalo, teraz mam r9600pro i moge z czystym sumieniem powiedziec ze r9600pro jest poprostu lepszy, golym okiem widze wieksza plynnosci w grach a to juz jest cos, fps na radku sa bardziej stabilne. nie mowie ze fx5700 to zla karta, bo jest calkiem solidna, ale poprostu widze to co widze, a benchmarki sa gowno warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5700 podchodzi pod 9600XT a wersje PRO zjada na sniadanie ale coz trwaj dalej w swoim przekonaniu. A wogole to po co kontynuujecie to?

po to abys nie tkwil w blednym przekonaniu i zaczal rozrozniac 5700/5700U :!:

lol FX 5700 podchodzi pod 9600XT a 5700Ultra rozgramia go, 9600PRO to kicha w porownaniu z 5700(oczywiscie niepodkrecony bo jak sie podkreci to inna sprawa). Wiec lepiej ty naucz sie rozrozniac karty bo jak widze ciezko z tym narazie u ciebie

troche smutne spodnie mowisz Hajmon3, widzisz mialem fx5700 przez tydzien czasu i testowalem go na wszystkim na czym sie dalo, teraz mam r9600pro i moge z czystym sumieniem powiedziec ze r9600pro jest poprostu lepszy, golym okiem widze wieksza plynnosci w grach a to juz jest cos, fps na radku sa bardziej stabilne. nie mowie ze fx5700 to zla karta, bo jest calkiem solidna, ale poprostu widze to co widze, a benchmarki sa qpa warte.

Gdyby benchamrki były "qupe" warte to by nikt nie przywiązywał do nich wagi ani za ich pomocą nie mierzył wydajności.

Kolega wyżej podał linka, poczytaj sobie. Są tam również benchamrki w postaci gier, więc bez przesady.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w szkole napisalem Ci odpowiedz i nie wrzucilo sie bo net tam wolno chodzil... chcialem napisac ze benchmarki typu 3dmark nieodzwierciedlaja rzeczywistej wydajnosci kart w grach... =p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wyjasnia:

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTc4LDE=

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTU5

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTQwLDM=

 

testy robione za pomoca frapsa - nie zadne 3dsmarki i inne syntetyki,

wyraznie widac ze 5700 nie ma nic do gadania (zwroccie uwage na min. FPS - to decyduje o plynnosci w grze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dyskusja zrobiła się bez sensu - jak zwykle zresztą jeżeli chodzi o ATI i nVidię. Jedni wybiorą to drudzy tamto, jeden użytkownik będzie zadowolony z ATI a drugi z nVidii.

Nie ma sensu prowadzić dalej tego tematu, chyba kilkanaście ( albo raczej kilkaset ) razy doprowadziło to do niepotrzebnych kłótni i nieprzyjemnych zdań.

 

Poza tym temat postu jest "Jaki wybrać FX5700" a tu jak zwykle szeroką ławą pchają się z kartami ATI.....nie było mowy w temacie o Radeonach.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dyskusja zrobiła się bez sensu - jak zwykle zresztą jeżeli chodzi o ATI i nVidię. Jedni wybiorą to drudzy tamto, jeden użytkownik będzie zadowolony z ATI a drugi z nVidii.

Nie ma sensu prowadzić dalej tego tematu, chyba kilkanaście ( albo raczej kilkaset ) razy doprowadziło to do niepotrzebnych kłótni i nieprzyjemnych zdań.

 

Poza tym temat postu jest "Jaki wybrać FX5700" a tu jak zwykle szeroką ławą pchają się z kartami ATI.....nie było mowy w temacie o Radeonach.

 

pozdrawiam.

..wychodzac z takich zalozen mozemy odrazu zamknac to forum bo w takim razie jaki jest sens jakichkolwiek dyskusji (?) ..po drugie nikt nie pcha sie z ATI tylko padaja czasem bledne hipotezy ktore trzeba obalac w imie prawdy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie niedawno udało się kupić 9600TX (czyli 9500 pro)

zapłaciłem 619 zł  :) 

i karta smiga jak ten kroliczek z reklamy energizera

..no to jest offtopic a tak na marginesie 9600XT troche brakuje do 9500Pro niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dyskusja zrobiła się bez sensu - jak zwykle zresztą jeżeli chodzi o ATI i nVidię. Jedni wybiorą to drudzy tamto, jeden użytkownik będzie zadowolony z ATI a drugi z nVidii.

Nie ma sensu prowadzić dalej tego tematu, chyba kilkanaście ( albo raczej kilkaset ) razy doprowadziło to do niepotrzebnych kłótni i nieprzyjemnych zdań.

 

Poza tym temat postu jest "Jaki wybrać FX5700" a tu jak zwykle szeroką ławą pchają się z kartami ATI.....nie było mowy w temacie o Radeonach.

 

pozdrawiam.

..wychodzac z takich zalozen mozemy odrazu zamknac to forum bo w takim razie jaki jest sens jakichkolwiek dyskusji (?) ..po drugie nikt nie pcha sie z ATI tylko padaja czasem bledne hipotezy ktore trzeba obalac w imie prawdy :twisted:

 

W "imę prawdy" powiadasz...filozoficzne podejście do sprzętu komputerowego. Podobne tematy były tutaj "wałkowane" setki razy, najlepiej po prostu takie posty zamykać.

Kolega "Kendzior" zapewne dowiedział się juz czego chciał.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie niedawno udało się kupić 9600TX (czyli 9500 pro)

zapłaciłem 619 zł  :) 

i karta smiga jak ten kroliczek z reklamy energizera

..no to jest offtopic a tak na marginesie 9600XT troche brakuje do 9500Pro niestety..

nic jej nie brakuje bo to ta sama karta

jestes kolejna osoba ktora wyraz kajak czytak tak samo w obie strony i XT czy TX to dla ciebie jeden [ciach]

a co do offtopicu to każdy post, który nie zawiera

słów kup 5700 firmy ... model ... jest off topickiem

wiec jak moesz to czepnij sie wszystkich a nie tylko mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprostowanie bo mnie ten dymak swoją niewiedzą

troche rozluźnił

pisze, że 9600TX (nie mylić z XT jak to robi dymak) to karta

tansza i lepsza od 5700 non ultra i nie ma znaczenia ze jedna karta to

ATI a druga to nvidia :!: - to sie nie liczy

traktuje to jako głos w dyskusji i alternatywe wobec zakupu 5700

 

specjalnie dla dymaki poniższy link żeby chłopaka troche uświadomić

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21487503

poczytaj sobie troche, poogladaj wykresy i zastanów się nad tym co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie sprawuje Twoj GOLDEN :?: to PDF :?: jak sie kreci :?: bo chyba wielu ludzi nabralo sie na tego GOLDENa jako ze na pierwszy rzut oka wydaje sie ze to odpowiednik 5700U ze stajni Prolinka. rzeczywistosc rozczarowuje?

Karta na pewno bardziej szpanerska niż wydajna (za tę cenę), nadaje się dla moderów, którym zależy na prezencji wnętrza obudowy.

 

Kręcic nie próbowałem, bo odkąd spaliłem poprzednią kartę, boję się dotykać grafiki (kiedyś uraz minie, ale to wymaga czasu :wink: ).

 

Wiatrak wbrew informacjom Prolinka kręci się z prędkoscia 5400rpm (po długim graniu zaobserwowałem nawet 5500rpm) i trochę hałasuje.

 

Blaszka na pamięciach (druga strona karty) robi sie bardzo gorąca, nie utrzymam palca (BTW do pamięci przylega ona za pośrednictwem klejącej "podkładki", więc nie ma prowizorki jak w Ti4200x8).

Powtarzam - gdybym mógł, wziąłbym jakiegoś Radeona 9600pro. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wyjasnia: 

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTc4LDE=

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTU5

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTQwLDM=

 

testy robione za pomoca frapsa - nie zadne 3dsmarki i inne syntetyki,

wyraznie widac ze 5700 nie ma nic do gadania (zwroccie uwage na min. FPS - to decyduje o plynnosci w grze)

..no bardzo ciekawe. bo w wiekszosci testoof 9600XT jednak minimalnie dostawal od 5700U a tu prosze. bardzo sensowne i ciekawe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic jej nie brakuje bo to ta sama karta

jestes kolejna osoba ktora wyraz kajak czytak tak samo w obie strony i XT czy TX to dla ciebie jeden [ciach]

a co do offtopicu to każdy post, który nie zawiera

słów kup 5700 firmy ... model ... jest off topickiem

wiec jak moesz to czepnij sie wszystkich a nie tylko mnie jeszcze sprostowanie bo mnie ten dymak swoją niewiedzą 

troche rozluźnił

pisze, że 9600TX (nie mylić z XT jak to robi dymak) to karta

tansza i lepsza od 5700 non ultra i nie ma znaczenia ze jedna karta to 

ATI a druga to nvidia :!:  - to sie nie liczy

traktuje to jako głos w dyskusji i alternatywe wobec zakupu 5700

 

specjalnie dla dymaki poniższy link żeby chłopaka troche uświadomić

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21487503

poczytaj sobie troche, poogladaj wykresy i zastanów się nad tym co piszesz

..faktycznie przyznaje ze nie zwrocilem uwagi na kolejnosc. moj blad. zwracam honor. jednak poza faktem ze zle odczytalem nazwe moje twierdzenie nie bylo jednak mylne poniewaz sam napisalem 9600XT. coz kolejnosc literek latwo przeoczyc ale ameryki nie odkryles wiec hamuj chlopie bo nikt Cie nie obrazil. a co do sensu Twojej wypowiedzi w tym watku podtrzymuje swoje zdanie. bo to ze kupiles 9600TX w super cenie i ze smiga ze hoho i ze sie super z tego cieszysz to mozesz na czole sobie albo na du... ale nie widze zwiazku z poruszanym tematem. jesli mamy sie lapac za slowa to zauwaz prosze "(dymak)pisze, że 9600TX (nie mylić z XT jak to robi dymak) to karta

tansza i lepsza od 5700 non ultra

" ze pomyliles sie bo w swoich postach pisalem o 9600XT. no widac sam jestes kajak. a w odpowiedzi na Twoje wykresy polecam lekturke wynikow 9500 i 9600 na stronie futuremarka albo linki z postu YrCa bo TX czy XT bedzie lepszym wyborem nish non ultra 5700 pod wieloma wzgledami. na przyszlosc nadto sie nie rozluzniaj jak chcesz komus przylozyc bo mozesz sie posr.. pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze mi cos podpowiecie bo ja mam problem troszke innej natury . . .

Mianowicie musze kupic 16 kart graficznych i to powiedzmy sredniej ceny tak do 550 zl netto a pic polega na tym ze WinFast A360 TDH128 AGPx8 GeForce FX 5700/128BIT/128MB DDR 3.6ns/Tv-Out/DVI moge dostac za 525zl (netto) i mimo ze szukalem w wielu miejscach jakos za to radka 9600pro dostac nie mozna :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze mi cos podpowiecie bo ja mam problem troszke innej natury . . . 

gdyby kosztowala 525 brutto byloby ok ;) szukaj. jak znajdziesz kanal hurtowy to mysle kwestia handlowca bo przy tej ilosci na pewno sciagna chocby tylko dla Ciebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem wczesniej ze mialem fx5700 przez jakis czas, model prolinka z 500Mhz pamiec, i nie byl wcale taki zly... wydaje mi sie ze normalny fx5700 ja 520zl to idealny stosunek mozliwosci do ceny :-)

zeby tyle w sklepach fx5700 kosztowal to by nie mial zadnego konkurenta for sure :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem wczesniej ze mialem fx5700 przez jakis czas, model prolinka z 500Mhz pamiec, i nie byl wcale taki zly... wydaje mi sie ze normalny fx5700 ja 520zl to idealny stosunek mozliwosci do ceny :-)

zeby tyle w sklepach fx5700 kosztowal to by nie mial zadnego konkurenta for sure :-)

to przede wszystkim zalezy ile kosztowalby poroownywalne kontrukcje :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no do takiego stwierdzenia bym się nigdy nie posuną żeby fx5700 porównywać do 9600xt ,ale powiedzieć o fx5700 że jest mierny to przesada ,mierny to jest fx5600 czy fx5200 ale każda  potwora znajdzie swojego amatora

fakt moze mierny to za mocne slowo jednak swoja droga wiele osob nie dostrzega przepasci jaka dzieli 5700/5700U i ulega stwierdzeniom typu "Ti4200 nareszcie znalazl godnego nastepce w postaci 5700". prawda jest taka ze mowa tu raczej o 5700U (wylacznie). poniewaz kula u nogi 5700 sa jej przestarzale pamieci ktore nie przystoja konstrukcji z polki do ktorej NV przymierza cala te serie. miejsce wersji non ultra jest polke nizej a NV marketingowym wybiegiem dba o swoje interesy koszac rowno jak za zboze swoich klientow. przeciez kostki 3.6 mozna bylo powszechnie spotkac w Ti4200U a ta sama firma Prolink pakuje 4ns poczynajac juz od MX440U ..dzis ma je w 5700 wiec trochu to nie przystoi (mam Prolinka GF2MX400U na 4.5 ns). dlatego uwazam ze zakup 5700 non U jest pomyslem tak kiepskim jak troska NV o nabywcow tego fenomenu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...