Skocz do zawartości
cobex

Allegro i prowizje.

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro handluję już ponad dwa lata, i uważam że naciągania z prowizjami nie ma końca. Po co piszą bzdury że pobierają prowizję od 1,5% do 3% skoro na 50 sprzedanych przeze mnie ostatnio przedmiotów pobierają sobie „biedaczki” prowizję ponad 3% ? Z moich obliczeń wyszło że nawet 3,5% w niektórych przypadkach. Obojętnie czy sprzedaję coś za 10zł czy za ponad 1000zł serwis Allegro naciąga mnie na ponad 3% prowizji. Czy kogoś również spotyka takie „dziwne” liczenie prowizji przez Allegro ?

Chętnie bym olał tych „spryciarzy” ale konkurencja śpi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i co ten topic wnosi...? chcesz sprzedawać to musisz płacić...

A kto cię prosi abyś tu zaglądał ? Nie sprzedajesz na Allegro to się nie wypowiadaj. Topic dla zainteresowanych.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto cię prosi abyś tu zaglądał ? Nie sprzedajesz na Allegro to się nie wypowiadaj. Topic dla zainteresowanych.

 

pozdrawiam.

:lol:

owszem sprzedaje... i jakoś nie rozpaczam że zamiast 3% płace o całe 0.5% więcej :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych co nie placa:

ciekawe co zrobicie jak komornik przejmie wasze dlugi :D

za 20zl to ci pol domu wyniosa...

płacimy płacimy 3miechy chyab mozna nie płacic wtedy przysyłąja dopiero jakies tam pisemko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto cię prosi abyś tu zaglądał ? Nie sprzedajesz na Allegro to się nie wypowiadaj. Topic dla zainteresowanych.

 

pozdrawiam.

:lol:

owszem sprzedaje... i jakoś nie rozpaczam że zamiast 3% płace o całe 0.5% więcej :lol: :lol: :lol:

mysle, ze nie rozumiesz istoty tego tematu tutaj nie chodzi o 0,5 czy 0,25 % tylko o sam fakt, bo jesli allegro oczekuje uczciwosci to samo powinno jej bezwzglednie przestrzegac ! i wlasnie tu jest problem, ze nie graja fair co widac po osobie cobex'a nie wiem czy innych to spotyka, ale mozna sie domyslac, ze tak osobiscie nigdy nie przyszlo mi do glowy, zeby sprawdzac czy allegro uczciwie zabiera mi troche kasy ;) a to jak widac blad, bo ufac nie mozna nikomu jak widac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto cię prosi abyś tu zaglądał ? Nie sprzedajesz na Allegro to się nie wypowiadaj. Topic dla zainteresowanych.

 

pozdrawiam.

:lol:

owszem sprzedaje... i jakoś nie rozpaczam że zamiast 3% płace o całe 0.5% więcej :lol: :lol: :lol:

mysle, ze nie rozumiesz istoty tego tematu tutaj nie chodzi o 0,5 czy 0,25 % tylko o sam fakt, bo jesli allegro oczekuje uczciwosci to samo powinno jej bezwzglednie przestrzegac ! i wlasnie tu jest problem, ze nie graja fair co widac po osobie cobex'a nie wiem czy innych to spotyka, ale mozna sie domyslac, ze tak osobiscie nigdy nie przyszlo mi do glowy, zeby sprawdzac czy allegro uczciwie zabiera mi troche kasy ;) a to jak widac blad, bo ufac nie mozna nikomu jak widac :/

ale co nie jest fair??????? Przeciez nikt cie nie zmuszal na podpisanie z nimi umowy. Allegro dziala podobnie jak gielda, placisz za stanowisko i tyle. Myslisz ze oni za darmo maja ten serwer? Wiec jak nie mozesz sobie pozwolic na stanowisko wyjdz na ulice i sprzedawaj tam bez prowizji.

 

CHYBA ZAPOMNIALES ZE NIGDZIE NIE MA NIC ZA DARMO. Przeciez ci ludzie tez z czegos musza zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto cię prosi abyś tu zaglądał ? Nie sprzedajesz na Allegro to się nie wypowiadaj. Topic dla zainteresowanych.

 

pozdrawiam.

:lol:

owszem sprzedaje... i jakoś nie rozpaczam że zamiast 3% płace o całe 0.5% więcej :lol: :lol: :lol:

mysle, ze nie rozumiesz istoty tego tematu tutaj nie chodzi o 0,5 czy 0,25 % tylko o sam fakt, bo jesli allegro oczekuje uczciwosci to samo powinno jej bezwzglednie przestrzegac ! i wlasnie tu jest problem, ze nie graja fair co widac po osobie cobex'a nie wiem czy innych to spotyka, ale mozna sie domyslac, ze tak osobiscie nigdy nie przyszlo mi do glowy, zeby sprawdzac czy allegro uczciwie zabiera mi troche kasy ;) a to jak widac blad, bo ufac nie mozna nikomu jak widac :/

ale co nie jest fair??????? Przeciez nikt cie nie zmuszal na podpisanie z nimi umowy. Allegro dziala podobnie jak gielda, placisz za stanowisko i tyle. Myslisz ze oni za darmo maja ten serwer? Wiec jak nie mozesz sobie pozwolic na stanowisko wyjdz na ulice i sprzedawaj tam bez prowizji.

 

CHYBA ZAPOMNIALES ZE NIGDZIE NIE MA NIC ZA DARMO. Przeciez ci ludzie tez z czegos musza zyc.

no podpisywalem umowe, ale chodzi o to, ze wlasnie oni sie z niej nie wywiazuja jak widac na przykladzie mieli pobrac od cobexa te 3%, a wzieli 3,5& niby nic, ale jak zrobia w przypadku paru tysiecy userow to juz jakas sumka sie zbierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to moj kumpel zalozyk konto, wszystko ładnie po wpisywal, adres, nr.tel. . I przyszlo cos mu do glowy zeby powystawiac lewe aukcje. Tyle tego powystawial ze saldo bierzace wynosilo 200zł, nie placil przez jakis czas az allegro przyslalo pismo ze sprawa bedzie w sadzie. Po tym liscie zaplacic , 200zł za zabawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do zapłacenia allegro 15zł. Nieługo trzeba będzie przelew wykonać.

A ja mam niebieski samochod.
Twój post jest zupełnie nie związany z tematem. Jednym słowem jesteś postojebca. Już wiem dlaczego masz kilka tysięcy postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że kroją tych którzy sprzedają naprawdę dużo. Serwis Allegro zalicza się do bardzo bogatych, czytałem o tym w jakimś czasopiśmie. Wystarczy policzyć że mają kilkadziesiąt tysięcy zarejestrowanych użytkowników i od każdego sprzedającego pobierają prowizję.

Po co piszą w regulaminie że pobierają od 1.5% skoro zawsze biorą 3% ? W moim przypadku kilka razy 3.5%. Napiszę jutro do nich kilka ciekawych zdań. To że nie mają konkurencji nie znaczy że mają lecieć w *#$@. Typowy przykład „apetytu rosnącego w miarę żarcia” i olewania ludzi którzy na nich pracują.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Na moich prowizjach zarobili już ponad 1350zł. A to tylko jedna osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aster, ale mu chodzi ze podpisywal ze biora mu 3% a wyliczyl, ze lamia umowe i biora 3,5%.

ot co.

acha, moja wina nie doczytalem, w takim razie mozecie wyslac pismo do trybunalu sprawiedliwosci (nie zartuje), albo do konsumenta (tylko poleconym i nie mailem)

 

moj dziadek dostal spam na skrzynke pocztowa (taka normalna), jakis lancuszek szczescia to byl:D

i napisal tam to sprawa sie po pocztach ciagnela, az wkoncu oddali 2.40 zlote za znaczek :D

 

 

co do tego ze ktos napisal ze dac palec a wezna reke, to mi bardziej przypomina sposob na zarobienie wiekszych pieniedzy, a nie polakow, bo tak jest wszedzie. Postaw siebie w tej sytuacji. Za 2000zl w polsce wyzyjesz, czy to znaczy ze nie mozesz zarabiac wiecej??

Co bys wolal 2zlote czy 5zlotych za robote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do zapłacenia allegro 15zł. Nieługo trzeba będzie przelew wykonać.

A ja mam niebieski samochod.
Twój post jest zupełnie nie związany z tematem. Jednym słowem jesteś postojebca. Już wiem dlaczego masz kilka tysięcy postów.
Michalak, bardzo dziwny jesteś :) Co kogo obchodzi ile masz do zapłacenia na allegro? Twoje posty oczywiście były bardzo związane z tematem, serio 8) Pozdro dla niekumatych.

 

Co do allegro to ja przelałbym im tyle im się należy (czyli 3%) i napisał do nich list, który by to tłumaczył. Wystarczy wydrukować umowę i jeżeli będą mieli jeszcze jakieś roszczenia to proszę bardzo - niech się procesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Co do allegro to ja przelałbym im tyle im się należy (czyli 3%) i napisał do nich list, który by to tłumaczył. Wystarczy wydrukować umowę i jeżeli będą mieli jeszcze jakieś roszczenia to proszę bardzo - niech się procesują.

Sie tak nie da, oni sami kasuja prowizje po sfinalizowaniu transakcji.

Jest jak jest, bicie piany niczego nie zmieni, jak sie komus nie podoba to jest w cholere "konkurencyjnych" gield :lol:

Osobiscie handluje od paru lat i nie narzekam, a wrecz sobie chwale, mimo podniesienia oplat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich, otrzymałem odpowiedz, cytuję:

 

".......Nie będziemy mogli odpowiedzieć na ten e-mail, ale zapewniamy, że zostanie on uważnie przeczytany i przeanalizowany. Jeśli pomysł okaże się dobry, postaramy się go zrealizować (czas realizacji zależy od wielu czynników, w tym zagadnień technicznych)."

 

mają zautomatyzowane odpowiedzi, chyba sporo ludzi do nich pisze.. :lol:

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed - nie wiem do końca jak to funkcjonuje, ale przeczytałem na stronie:

Allegro zastrzega sobie prawo do zmiany wysokości opłat i prowizji. Wszelkie zmiany opłat i prowizji są ogłaszane z wyprzedzeniem (na stronie i ewentualnie dodatkowo w informacjach e-mailowych). Zmiany obowiązują każdorazowo tylko dla aukcji wystawionych od momentu ogłoszenia (lub od daty/godziny podanej w komunikacie). Allegro nie wyklucza też zmian wysokości opłat i prowizji w ramach ograniczonych czasowo promocji (w takiej sytuacji stosowna informacja pojawi się na stronie).
Koniec, kropka - jeżeli jest taki zapis to korzystając z allegro zgadzamy się na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed - nie do końca jak to funkcjonuje, ale przeczytałem na stronie:

Allegro zastrzega sobie prawo do zmiany wysokości opłat i prowizji. Wszelkie zmiany opłat i prowizji są ogłaszane z wyprzedzeniem (na stronie i ewentualnie dodatkowo w informacjach e-mailowych). Zmiany obowiązują każdorazowo tylko dla aukcji wystawionych od momentu ogłoszenia (lub od daty/godziny podanej w komunikacie). Allegro nie wyklucza też zmian wysokości opłat i prowizji w ramach ograniczonych czasowo promocji (w takiej sytuacji stosowna informacja pojawi się na stronie).
Koniec, kropka - jeżeli jest taki zapis to korzystając z allegro zgadzamy się na niego.

Nie rozumie Cie :o

Oczywiscie ze jak korzystasz to sie zgadzasz na ich warunki.

Wydawalo mi sie ze chodzilo mi o to samo.

Prowizje przeciez pobieraja sami, niezaleznie od Twoich checi, sprzedales przedmiot kasuja Ci te pare zeta z konta i tyle, bez gadki, chyba ze kontrahent Ci sie trafi jakis doopiaty to mozesz sie ubiegac o jej zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem. Chodziło mi o to że nie wiem jak działa regulowanie swoich należności względem allegro. Sami kasują prowizję, ale określoną sumę na ich konto przelewa przecież użytkownik, dobrze myślę ? Jeżeli ktoś uważa że allegro naliczając więcej niż powinno nie trzyma się warunków umowy to przesyła im tyle ile powinni naliczyć i dopiero się z nimi szarpie. Chodzi mi o to że mogą sobie powyższać prowizje, ale tylko wtedy kiedy o tym wcześniej poinformują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...