Skocz do zawartości
Misyo

Czy WT12 wystarczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze wreszcie kupić blok na procka. Nukleona ani Uriela sie nie doczekam. A jak nie one to co? Cristal? Ale ma tylko WT12 (czyli wew 10mm). Czy to nie za mało? Czy rurka o średnicy 10mm wew bedzie dobrym rozwiązaniem? czy po prostu odpuscic sobie WT i wziąć choinke 16/16?

 

I jeszcze jedno. Czy EheimCompact 1000 (cos koło 100PLN) jest najcichsza pompką w tej cenie? Moze MJ a moze PH 402? pompke chce wlozyc do Easyclicka i docelowo mieć 2 bloki (na razie tylko procesor). Nie bede raczej krecil procesora.. chodzi mi o błogą cisze i wypasiony wygląd (UV musi być ;-)))

 

Czy pod blok niezbedny jest coopershim? Czy tylko wskazany,...

A i ostatnia kwestia... Chlodnica od kadeta ma jakies 10-12 mm srednice wlotów. Jak to połączyc z wężami 16? ;-)

 

serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)jesli te zlaczki maja gwint 3/8" to no problemo , wykrecasz wt12 i wkrecasz choinki 12/16. jesli inny , to popros kogos z mcs zeby ci zrobili odpowiednie dziury w topie.

2)atmana dostaniesz za ok 40zl i jest rowniez b.cichy. mowie o at-305. at306 tez jest dosyc cichy , ale slychac troche buczenie. jesli chodzi ci o niezatapialne , to mozna przerobic at305 na taka .szczegoly w szukajce;)

3)cs nie jest niezbedny . ma on chronic jadro przed ukruszeniem.

4)zalezy czy te 10-12 mm to zew czy wew. jesli zew to noproblemo. wkladasz waz i dajesz cybanty. ja mam taki 'patent' , ze piluje gwint zlaczki a potem wklejam w krociec. proste i wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rout: Wielkie dzieki ;-)

 

ad1. Dopero zamawiam blok wiec nie musze nic wykrecać ;-) Chodzilo mi o to czy średnia wew 10/zew12 jest wystarczająca do dobrego przepływu i czy jest sens wbijac sie w 10mm czy skoro dopiero składam zestaw zastanowić sie nad gorszym systemem montazu (choinki) ale większej średnicy ;-)

 

ad4. Musze smiezyc dokladnie.. a nie mam pod reką. Ale dzięki za tipsa ;-)

 

Pozdrawiam

 

P.S Jak ktos ma jeszcze jakies uwagi to bardzo bym prosił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...