Skocz do zawartości
czarnys

Pamięć DDR 400 - 2x256 MB HYNIX (Dual)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemacik . Chcę zakupić te pamiątki, czytałem o nich sporo i nie wiem czy zakupić je jako dual 2x256 czy jako oddzielnie 2 sztuki czy to ma jakieś znaczenie?. Zależy mi na szczerej odpowiedzi. Posiadam płytkę ABITA NF7-S 2.0 + Bartonik 2500+, - ten sprzęt będzie kręcony. Brakuje jeszcze porządnej obudowy z zasilaczem, narazie 300 W ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodziło mi o to: "Chcę zakupić te pamiątki, czytałem o nich sporo i nie wiem czy zakupić je jako dual 2x256 czy jako oddzielnie 2 sztuki czy to ma jakieś znaczenie?."

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodziło mi o to: "Chcę zakupić te pamiątki, czytałem o nich sporo i nie wiem czy zakupić je jako dual 2x256 czy jako oddzielnie 2 sztuki czy to ma jakieś znaczenie?."

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma znaczenie i to calkiem spore,do dual'a sa dobierane pamieci z tego samego tygodnia produkcji

 

ale IMHO rozsadniej jest kupic jedna kostke 512MB ,a za jakis czas dobrac sobie druga taka kostke do dual'a i luzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3% wydajnosci dual daje

tak ma znaczenie i to calkiem spore,do dual'a sa dobierane pamieci z tego samego tygodnia produkcji

...a robił ktoś jakieś testy?

 

Mi bardzo ładnie w dual'u szły całkiem "obce" kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3% wydajnosci dual daje

tak ma znaczenie i to calkiem spore,do dual'a sa dobierane pamieci z tego samego tygodnia produkcji

...a robił ktoś jakieś testy?

 

Mi bardzo ładnie w dual'u szły całkiem "obce" kości.

mowie tu o hynixach.....testowalem kilka sztuk i bezbledna praca z duzym fsb byla mozliwa tylko z kostkami z tego samego tygodnia.

 

Co do innych pamieci to u kumpla smigaja KHX'y z Twisterami w dualu i jest dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś teraz o podkręcaniu tych pamięci ;) W końcu udało mi się zrobić parę testów, okazuje się że pamięci Hynix to demony prędkości

Obecna konfiguracja:

 

P4 2.4@3.1 (12x259) vcore 1.55v chłodzenie box

Mem Hynix DDR400@520 2.75v bez dodatkowego chłodzenia

VGA Ti4200 280/600

Asus P4P800

 

Pamięci chodzą jako single (nie dual) ponieważ mam na razie tylko jedną kość 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Ja już sam nie wiem? Czy na tych pamieciach ktoś nalepki pomylił???

 

Obecny konfig:

 

P4 2.4@3.2 GHz (12*267) vcore 1.55 v.

RAM Hynix 400@534 Mhz (1:1) 2.75 v

 

Prime stabilny przez godzinę (dłuzej nie sparwdzałem z braku czasu)

3dmark2001 score 14235

 

Komp stabilny, a kości pamięci są ciepłe, ale nie gorące po dłuższym czasie pracy, więc uważam że radiatory są zbędne.

Temp procka po godzinie Prime'a stabilizuje się na 58 stopni. W normalnym użytkowaniu nie przekracza 54 stopni. W bezczyności 36 stopni.

 

Serię postaram się sprawdzić dzisiaj, podam jutro rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Ja już sam nie wiem? Czy na tych pamieciach ktoś nalepki pomylił???

te pamęci zagranica są sprzedawane jako 533MHz !!!!

Dołączona grafika

natomiast Corsair sprzedaje je jako 500MHz <TwinX-4000>

Dołączona grafika

jakieś pytania? to swiadczy na co stać te pamieci !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamięci są bez żadnych radiatorków  i tak mozna je kręcic :!:  :?:  To ja mam pytanie -posiada ktos pamieć specteka (333mhz) jesli tak to ile da się z nich wydusić  :?:

 

moj kolega miał kiedys PAMIĘĆ Dual DDR 2 x 256MB 2700 <333MHz> SPECTEK i nieukarywam ze ta pamiec to była pomyłka.....nie chciala nawet wstać na 200MHz......bez duala wstała jedna kość na 200MHz przy bardzo kiepskich timmingach.......powiem ze sam sie zdziwiłem przeciez spectec to wcale nie jest taka kiepska pamiec.......napewno wolałbym spectecka niz jakies kosci noname........albo trafił na kosci ktore poprostu byly ze zlej serii i dlatego tak kiepsko sie kreciły albo poprostu spectec robi takie pamiątki.......

 

kiedy zawiozłem z nim pamietki do servisu koles powiedzial ze sprzedali na tych kosciach ze 150 zestewów komp i wszystko ok, zadnego zwrotu......ale to ne znaczy ze pamiec jest taka dobra ...przeciez nie kazdy kto ma kompa musi go krecić, duzo ludzi jest takich ze mają sprzet ktory sie bardzo dobrze nadaje do OC, a oni nawet nie wiedzą ze mogą ze swojego sprzetu wycisnąc jeszcze sporo MHZ

teraz kumpel ma TwinMosy 2 x 256 FSB 200MHz przy cl2-2-3-11 i wszystko OK

a wracajac do specteków to ne wiem co myslec o tych pamiecach, czy trafil sie taki egzemplarz czy poprostu te pamiatki mają taki mały potencjał OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

Jak na razie można na nich podziałać na takich czestotliwościach:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z ciekawości ustawiłem magistrale FSB na 290 MHz i... windows załadował się bez problemu (świadczy to też dobrze o procku :) ). Testów nie robiłem, ale myśle że już nie będzie stabilnie. Albo nie wytrzymają pamięci, albo procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem wreszcie po weekendzie. Teraz czas na odpowiedzi :D

 

Pamięci kupiłem pod koniec stycznia na giełdzie w Warszawie za 335 zł (kość 512 MB). Gdybym tylko wiedział co te pamięci potrafią (i ta cena)... :baranek: wziąłbym choćby dla siebie dwie kosci. A teraz nie dość że zdrożały i to bardzo, to jeszcze byłem w sobotę na giełdzie żeby orientacyjnie poszukać choćby podobnych kości i nigdzie nie mieli 512MB.

 

Pomyślcie - OCZ lub Corsair biorą grubą kasę za pamięci działające na częstotliwościach dużo niższych, nie mówiąc już o 568 MHz DDR które udało się wycisnąć z tych Hynixów.

 

Teraz jeszcze jedno pytanko do was. Które numerki to tydzień produkcji? Bo jest nalepka i napisy na kościach i na pewno w nich jest zawarty tydzień produkcji tylko gdzie?. I zauważyłem jedno. AIDA podaje dokładnie to samo oznaczenie które znajduje się na pomarańczowo-białej nalepce.

 

Dla tych którzy nie czytali wcześniej:

P4 2.4HT@3.4 GHz (284x12) 1.6v

Hynix DDR400@568 1:1 FSB 2.85v

 

Standardowo sprzęt pracuje jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji pytanie - nie grzeja ci sie te hynixy przy takiej fsb?

ja doszedlem do 233, ale sa tak gorace, ze nie moge utrzymac palca na nich, napiecie 2,8V timingi cl2.5-3-4-11.

 

wprawdzie to pod AMD - Abit NF7, ma znaczenie?

 

moje tegoroczne - 404A :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aco to znaczy u Thoom-a na screnie  

 

BUS SPEED 1137.3MHz

bo ja myślałem że to jest prędkość z jaką pracuje pamięć (a z taką prędkością ram mu napewno nie pracuje ) :lol:

Jak nie pracują w Intelach jest tak że realną FSB mnoży się razy 4, a nie jak w AMD razy 2 i dla tego jest taki wynik. Tylko pozazdrościć :twisted: takich pamiątek 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...