Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zainstalowalem remixy 3.22 i pokazal mi sie SoundStorm!  8O

8O 8O 8O 8O 8O

nie pokazal ci sie soundstorm tylko wszedl ci panel od SS .. nie wiem czy czytasz readme dolaczone do tych remixow ale tam pisze ze wyripowali panel SS i smiga nawet jak sie ma AC97 (ALC650) .. ale to tylko otoczka greaficzna i nic wiecej dzwiękówki sterownikiem nie zmienisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem remixy 3.22 i pokazal mi sie SoundStorm!  8O

8O 8O 8O 8O 8O

nie pokazal ci sie soundstorm tylko wszedl ci panel od SS .. nie wiem czy czytasz readme dolaczone do tych remixow ale tam pisze ze wyripowali panel SS i smiga nawet jak sie ma AC97 (ALC650) .. ale to tylko otoczka greaficzna i nic wiecej dzwiękówki sterownikiem nie zmienisz..

Ze wstydem musze przyznac ze dlatego czytam forum zeby sie nie przebijac przez readme, nie znam angielskiego na tyle dobrze zeby to czytac swobodnie... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu miał być link do nVidia nForce 3.28 remix dla WinXp i 2000 ale niestety w tej chwili niedziała! Opis tego driverka jest zachęcający:

It uses the 3.66.7 sound drivers off Windows Update. that has great sounding MP3s and gaming performance that you like to have.This driver has no display drivers for people using Ati cards and Dial-up users. Try this nForce remix drivers which have been created to make you finally feel good about your NVIDIA nForce hardware! Eniglish only Version No display drivers Enjoy!

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu miał być link do nVidia nForce 3.28 remix dla WinXp i 2000 ale niestety w tej chwili niedziała! Opis tego driverka jest zachęcający: 

 

It uses the 3.66.7 sound drivers off Windows Update. that has great sounding MP3s and gaming performance that you like to have.This driver has no display drivers for people using Ati cards and Dial-up users. Try this nForce remix drivers which have been created to make you finally feel good about your NVIDIA nForce hardware! Eniglish only Version No display drivers Enjoy!

:roll:
Musieli chyba wycofac/pozmieniac nazwy, bo wszystkie remixy z tej stronki wraz z opisem mozna znalezc tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mają, ale nieoficjalny :-)

nieoficjalny ??

sory ale niekapisze jak mozna miec nieoficjalnie jakis uklad na plycie ?? ;p

Nigdzie w oficjalnych danych nie piszą że jest SoundStorm, bo certyfikat na SS (przyznawany przez NVidię) sporo by NAS kosztował (patrz Abit NFS7 2.0 -> oficjalny SS). Poza tym SS to nie układ a raczej klasa elementów zastosowanych na danej płycie do produkcji audio. Do tego dochodzą jeszcze odpowiednie sterowniki Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustępuje. Klasa dźwięku na analogowym wyjściu jest mniej więcej taka jak SBlive ze sterami YouP, a na cyfrowym jak na Audigy (ale tego już nie miałem okazji sprawdzić). Do tego dochodzi wcale nie taka zła implementacja EAX'a 2.0. Myśle że jest sie z czego cieszyć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ sa chyba najnowsze remixy Morpheusa. Przy okazji weekendowego formatowania zainstalowalem wersje Extreme Video, tylko zmienilem w nich audio driver na 4.09, a panel ss - 4.08. Na razie wszystko smiga bardzo dobrze, zadnych problemow z dzwiekiem. IDE SW jak zwykle nie instalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam natomiast pytanie co do nforce driver 3.13, dlaczego nie chodzi mi "control panel nvidia sound" - wyskakuje ze nie mozna zainicjowac sterownikow audio. Dzwiek dziala bez problemow, wiec nie wiem o co chodzi.

 

Platforma: Win XP + SP1, abit nf7(bez s)

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem rozwiazany. Zainstalowalem najnowsze remixy do nforca(3.30) i "panel sterowania nvidia sound" dziala bez problemu, a co najwazniejsze poprawnie oddzialywuje na moja karte dzwiekowa, chodzi mi tu glownie o predefiniowane ustawienia miksera.

 

Ps: Crusio, zanim nastepnym razem kogos wysmiejesz, sprawdz czy masz ku temu powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 bez S nie ma SOUND STORMA i juz.

 

Oczywiscie jak sie zainstaluje odpowiednie sterowniki to pokazuje sie panel Sound Storma ale bez zakladki Environment.

Ja nie rozumiem dlaczego Nvidia zrobila stery (ver 3.13) ,ktore w przypadku NF7 czyli dzwiek ALC650 nawet nie maja regulacji tonów niskichi wysokich nie wspominajac o jakims equalizerze. Instalujesz jakies remixi i juz masz czesc funkcjonalnosci Sound Storma.

 

Jednak dla plyt NF7 z mostkiem MCP2 uklad dzwiekowy ALC650 polecam sterowniki realteka http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True

 

Wtedy mamy wszystko co potrzeba nawet EAX 2.0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio i wlasnie o to mi chodzilo :P. Ale jak widac Panowie Outlander oraz gregus naprwade probuja udowodnic ze NF7 ma SoundStorma. Ale to na pewnio jakies male niedopatrzenie i nieporozumienie, wiec uwazam ze koniec tematu :D. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMmmm może i racja ...

 

"... With the nForce2 MCP2-T, the APU (Audio Processing Unit) delivers Dolby Digital 5.1 cinematic-quality sound and 3D positional audio to your home PC. By SoundstormTM technology, the NF7-S supports ..... "

 

Proszę o wybaczenie, sam posiadam NF7-S więc gdy przeczytałem:

 

"The NF7 series models:

Features

SoundStorm Technology

Real-time Dolby Digital 5.1 audio encoding delivering up to 256 simultaneous audio streams"

 

Uznałem że wszystkie majš SS. Cóż mylić się jest .... itd.

 

Dałem PLÓM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość oczywiście dla posiadaczy SoundStorma

Nvmixer 1.0 + Audio 4.31

Z paczki sterowników dla systemu Windows XP 64-bit dostajemy nowy Nvmixer. Działa on bez problemu na zwykłym, 32-bitowym Windows 2000 lub XP. Do niego zalecamy nowe beta sterowniki audio 4.31. Działają bez problemu i dają lepsza jakość dźwięku przy odtwarzaniu muzyki (testowane). Do pobrania z tego miejsca:

http://www.nvplanet.com/modules.php?name=N...rticle&sid=2180

Dołączona grafika

How to install

http://www.nvplanet.com/forums/index.php?a...=ST&f=14&t=1325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach reklamacji finalizuję zamianę 8rda3 na 8rda+

Które sterowniki powinienem sobie ściągnąć i zainstalować, czy:

3.13 + stery Realteka,

czy ostatnie morpheusa (tylko?)

czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvmixer 1.0 + Audio 4.31 

Z paczki sterowników dla systemu Windows XP 64-bit dostajemy nowy Nvmixer. Działa on bez problemu na zwykłym, 32-bitowym Windows 2000 lub XP. Do niego zalecamy nowe beta sterowniki audio 4.31. Działają bez problemu i dają lepsza jakość dźwięku przy odtwarzaniu muzyki (testowane).

Musze przyznać że ten nowy panel nvidi jest świetny. jakość audio na tych sterach 4.13 jest słyszalnie lepsza. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...