Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już gotowy zestaw testów na sterownikach 4.27 International WHQL, czyli ostatnich oficjalnych dla Win2k, których używałem do tej pory. :)

 

Teraz "mała" dygresja : na starszych sterach wypalałem normalnie CD-R/ CD-RW na mojej nagrywarce Teaca (ostatni dobry Teac-nie-BTC), gdy miałem jeszcze Epoxa 8RDA3+ rev.2.1 - zanim odesłałem płytę do krainy wiecznych łowów, to korzystałem pod koniec ze sterów 4.24, włącznie z nVidia IDE SW. Następnie przesiadłem się na Abita NF7 v2.0, gdzie miałem najpierw w/w 4.24, a potem 4.27 - również za każdym razem zainstalowane były drivery IDE SW i nie było żadnych problemów z wypalaniem.

 

Potem miałem do czynienia z obecnym Epoxem 8RDA3+ PRO, najpierw w rewizji 1.2 a obecnie 1.4 - i tutaj kupa : nagrywanie, niezależnie od nośnika (firmowe CD-R i RW TDK, Platinum, Verbatim), kończyło się sukcesem, ale weryfikacja kompilacji pokazywała błędy. Poza tym, z wyjątkiem Nero, Windows nie widział ścieżki - nie wykrywał nośnika, zupełnie tak, jakbym włożył pusty. Próbowałem powrotu do sterów Windowsa i nic. Próbowałem kilku wersji IDE SW i również nici. Aż do dzisiaj .....

 

Po deinstalacji 4.27 i czyszczeniu Driver Cleanerem zainstalowałem pełny zestaw 6.31 remix beta, włącznie z IDE SW, potwierdzając po drodze ich instalację. Dziwnym trafem stery zainstalowały się jednak bez IDE SW, chociaż instalacja miała miejsce na moich oczach. Wiedziony przeczuciem spróbowałem wypalić cosik i .... sukces! :) Sprawdziłem sterowniki IDE - a tam tryb PIO (zawsze, na 99% zawsze wcześniej miałem IDE SW i tryb UDMA 2)! :blink:

 

Dalej : przełączyłem na UDMA, restart i kolejna porażka - Nero za każdym razem twierdził, że nośnik jest nagrany. Wkurzony zainstalowałem sterowniki IDE SW z pakietu 6.39 remix, ustawił się automatycznie tryb UDMA 2 i problemy poprzednie powróciły (wypalanie zakończone sukcesem, ale zonk przy weryfikacji poprawności zapisanych danych). Nie chciałem wracać do sterowników IDE Windowsowych, ponieważ cały system chodził zauważalnie szybciej na driverach nVidii (nie podam wam konkretów, to się czuje po prostu; OS ładował się chyba z 10 sek. szybciej tak na wyczucie). Postanowiłem spróbować tryby Multi-Word-DMA 2 (cokolwiek to jest) oraz PIO - i okazało się, że na tym pierwszym ustawieniu ponownie nagrywa cacy.

 

Podsumowanie : szlag by trafił support nVidii dla jej leciwego chipsetu nForce2 pod kątem kontrolera IDE!!!!! :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Testy powinny być jutro : 4.27 vs. 6.31 remix beta, ale IDE z pakietu 6.39 remix (a zatem remix remixa ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN: proszę o wnioski: mam jeszcze teaca w540e ale od pewnego czasu nie przechodzi mi weryfikacja nagranego materiału: czy aby napewno jest to wina sterów? Teacowi zaczął się 4 roczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN: proszę o wnioski: mam jeszcze teaca w540e ale od pewnego czasu nie przechodzi mi weryfikacja nagranego materiału: czy aby napewno jest to wina sterów? Teacowi zaczął się 4 roczek...

1322392[/snapback]

Spróbuję, ale mój przypadek jest trochę inny ;)

 

1) Nagrywarka ma działać poprawnie w trybie UDMA 2 (ATA33) i tak działała na Epoxie 8RDA3+ rev.2.1 i Abicie NF7 v2.0 (obydwie płyty mają stare wersje SB - MCP) niezależnie od sterów.

2) CDRW odmówiła posłuszeństwa na Epoxie z serii PRO, gdzie zaimplementowano nowy SB nVidii (Gigabitowy LAN, kontroler SATA, nV raid i nV firewall) - równocześnie czytałem o problemach paru innych osób z identyczną płytą w nagrywaniu CD i DVD (podobne objawy, błędy danych). Nagrywarkę sprawdziem na Abicie NF7-S v2.0 i AN7.

3) Nie można winić Epoxa, że postarał się o nowy, bardziej wypasiony SB (podobnie uczyniła tylko MSI), ale wyraźnie brak odpowiedniego supportu w postaci driverów ze stronych producenta czyli nVidii.

3) U mnie (i nie tylko) wyraźnie wypalarka ma problemy z nowym SB, a od tego jest jego producent i sterowniki, żeby uniknąć takiej sytuacji!

4) Napęd pracuje i wypala poprawnie przy ustawieniach Multi-Word-DMA 2 oraz PIO.

 

U ciebie może po prostu już powolutku padać, ale nie zaszkodzi, jak spróbujesz 2 w/w trybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN: dzięki, MW2 zadziałał: teac pali jak nowy (trochę wolniej...)

1322624[/snapback]

To się cieszę, że pomogło. :)

 

Skończyłem testy u mnie na Win2k SP4 PL - wyniki wpiszę tutaj jutro (sporo tego jest, nie chce mi się o tej porze ;)). Generalnie pomiędzy 4.27 a remixami 6.31 beta wszelkie różnice mieszczą się w granicach błędu pomiarowego, z delikatnym wskazaniem, raczej kosmetycznym, na 4.27. Natomiast mam nieodparte wrażenie, którego nie mogę poprzeć testami, że na nowych IDE SW wszystko ciut szybciej popyla (przypomnę, z pakietu 6.39 remix). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po paru danich użytkowania 6.39 REMIX odnoszę wrażenie, że strasznie mi po dysku jeździ, co powoduje niesamowitą zmułę czsami. Obawaiam się, że na wcześcniejszych tego nie było. A fakt jest, że wszystko chodiz suuper szybko(winda w 1.5 paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam plyte Abita NF7-SL jesli zainstaluje sterowniki ide sw to win XP laduje mi sie ok2,5 min. na windowsowskim sterach wszystko jest ok. co to moze byc????

Dodam ze podpieta jest CDRWLG24.10.40

1323398[/snapback]

mam taka sama sytuacje (rowniez posiadam LG 24x10x40) i na testowanych remixach 6.31 & 6.39 przy zainstalowaniu ide sw system laduje sie masakrycznie dlugo...

na starszych od serii 5. w dol bylo ok jednak przy ide sw nigdy cdrw nie dzialala poprawnie.

PS. udalo Ci sie nagrac jakas plyte przy Multi-Word-DMA 2 czy lecisz na PIO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę, że pomogło. :)

 

Skończyłem testy u mnie na Win2k SP4 PL - wyniki wpiszę tutaj jutro (sporo tego jest, nie chce mi się o tej porze ;)). Generalnie pomiędzy 4.27 a remixami 6.31 beta wszelkie różnice mieszczą się w granicach błędu pomiarowego, z delikatnym wskazaniem, raczej kosmetycznym, na 4.27. Natomiast mam nieodparte wrażenie, którego nie mogę poprzeć testami, że na nowych IDE SW wszystko ciut szybciej popyla (przypomnę, z pakietu 6.39 remix). ;)

1322950[/snapback]

witam

czyli polecasz instalowanie remixowych 6.39 ?

 

i jeszcze jedno mam problem:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121375&hl=

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121343&hl=

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zainstalowałem sterowniki z CD dołączonego do MOBO i działa mi już AGP x8 :) ale musiałem ręcznie doinstalować sterowniki do soundstorma bo instalator chyba o nich zapomniał

 

tylko trapi mnie to że nie mogę sobie zainstalować najnowszych sterów z neta :/

 

a czy można zainstalować na te sterowniki co mam teraz jakieś najnowsze z neta (nie odinstalowywując tych) ?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ djtomas - oj, dziwne masz te problemy (to tak a propos zalinkowanych tematów). Zazwyczaj prawidłowa metoda instalacji to poprawki do Wingrozy, sterowniki do chipsetu, DirectX i dopiero potem cała reszta, włącznie ze sterownikami do karty graficznej.

 

Ja osobiście polecam albo : 4.27 (u mnie sprawdzone), albo któreś z dwóch w/w remixów tj. 6.31beta remix albo 6.39 remix. Zazwyczaj dbam o czystość systemu, ale wg mnie można zainstalować nowsze na starsze - u mnie nie było z tym problemów. Tylko gdy się cofam do starszych wersji albo robię jakieś testy (wyniki są, powtarzam, ale nie mam czasu ich wklepać - sporo tego, nawet jak na 2 wersje), to czyszczę po każdej zmianie DriverCleanerem (uruchomionym przy OS w trybie awaryjnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chlopaki te "Wasze" remixy do lipa!!

Zawsze dzialalem na morpheusach starszych jakis, teraz zainstalowalem se remix 6.39

i kompa muli masakrycznie, dlaczego??

 

Nowiutki WINXP+SP2 (przedtme ten sam system,ale duzo szybciej chodzil)

 

W dodatku zainstalowalem SW-IDE i mi sie kompa nie chcial wlaczyc, musialem 2 razy instalowac WINXP :(

 

Podajcie linka do wersji 4.xx(tej dobrej) sterow do NF2. ThX

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do remix 6.xx i nagrywarki LG. Mam CDRW 16x10x40 i miałem podobny problem ze startem win oraz nagrywaniem na remix 6.31 z IDE SW. Po instalacji 6.39 (z IDE SW) wszystkie problemy ustąpiły :) . Polecam także instalacje Petch Merlina . Co do problemu z nagrywaniem to może wyłącznie usługi IMAPI CD-Burning COM Service (Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI) może pomoże :) . A jak ktoś nie wie jak to tu jest opisane : "Services - Usługi w XP, Które wyłączyć?" http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...?showtopic=7723

 

Dayus a co do problemów z nie zamykaniem win to poszukaj tu

"XP - Optymalizacja, odchudzanie oraz tips'n'tricks"

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...topic=5989&st=0

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dayus a co do problemów z nie zamykaniem win to poszukaj tu

"XP - Optymalizacja, odchudzanie oraz tips'n'tricks"

1329069[/snapback]

Ja nie mialem problemu z niezamykaniem, tylko z uruchomieniem, predzje w tym temacie byl juz opisywany problem IDE SW i uruchomienia kompa, myslalem,ze to juz jest historia,ale u mnie nie!! Mam dysk na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad sciagnac ten petch merlina ?

1329200[/snapback]

jest zawarty w paczce z biosem merlina d27 taipan 0.2

 

dayus sorry źle przeczytałem. Jesli masz dysk na serial to po co ci sterowniki IDE SW? Jesli chcesz żeby win ci się szybciej uruchamiał to zainstaluj petch merilna

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zawarty w paczce z biosem merlina d27 taipan 0.2

Używam ostatniego BIOSu Merlina i nie widzę żadnego patcha: gdzie on jest i o co naprawdę tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty używasz 0.3 a ja mówie o tym D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04 w tym jest plik Taipan 0.2 petch.exe wielkość 2,5 mega. Jest to zbiór ustawień Memory Management i kilku jeszcze. Mi po instalacji win o wile lepiej reaguje a uruchamia się niesamowicie krótko pasek wogóle sie nie pojawia :) więcej tu strona od 40

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...=merlin&st=1170

lub tu http://forum.hslab.pl/viewtopic.php?t=784&...erlin&start=780]http://forum.hslab.pl/viewtopic.php?t=784&...erlin&start=780

 

a tu plik z biosem i petch-em

 

http://hslab.pl/biosy/ABIT_NF7-S/D27/Bpl_3...19_16.12.04.rar] D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19 16.12.04

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty używasz 0.3 a ja mówie o tym D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04 w tym jest plik Taipan 0.2 petch.exe wielkość 2,5 mega. Jest to zbiór ustawień Memory Management i kilku jeszcze. Mi po instalacji win o wile lepiej reaguje a uruchamia się niesamowicie krótko pasek wogóle sie nie pojawia :) więcej tu 1329453[/snapback]

 

Dzięki i sorry ale dopiero teraz zauważyłem: rozmawiamy o Biosach do różnych MoBo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten petch z biosu który podałem mozna instalować na każdej platformie, nawet intelu to jest optymalizacja dla winxp/2000pro (TaiPan 0.2 Optimization Petch WinXp/Win2000 Pro i nie jest zależna od konfigu jaki posiadasz

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze do epox'a wlasnie jest taki  Taipan 0.2 petch.exe?

1329479[/snapback]

Może jest a może już zostało to uwzględnione w samym BIOSie (TaiPan 0.3) i stary patch nie jest potrzebny (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem ze po zinstalowaniu najnowszego pakietu do mojej plytki HALF LIFE 2 i wszystko co z nim zwiazane mi sie wiesz!!!! Na sterach z przed ok. siedmiu miechow takie rzeczy sie nie dzieja!!! Nie musze instalowac nawet calego pakietu- wystarczy ze np. zainstaluje najnowsze stery od soundstorma i juz lapie zawiechy!!! Wie ktos moze co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dayus :

CPC On = Command per Clock On (1T)

CPC Off = Command per Clock Off (2T)

 

Timing pamięci, możliwy do ustawienia na sporej ilości mobo, ale na żadnej z chipsetem nFroce2, stąd odpowiednie wersje biosów. 2T znacznie osłabia wydajność, ale zazwyczaj pozwala osiągnąć wyższe FSB, szczególnie przy 2x512MB w dualu. Na pytanie, czy podnosząc FSB nadrobi się straconą wydajność - sam sobie musisz odpowiedzieć :

 

http://www.insanetek.com/index.php?page=cpcnf2

 

Sterowniki 4.27 są na stronie nVidii (i cała mnóstwo innych) - uprzejmnie proszę o nie załamywanie mnie więcej! ;) Oprócz kilku biosów Merlina nie ma nic więcej na Epoxy.

 

PS. Na każdym indywidualnym systemie (hardware + software) sterowniki lubią zachowywać się różnie - ja tam na Win2k nadal mam sporego kopa dzięki IDE SW z 6.39remix. Nigdy nie będzie tak, że u każdego będzie identycznie, ale uważam, że generalizować można.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 4.27 są na stronie nVidii (i cała mnóstwo innych) - uprzejmnie proszę o nie załamywanie mnie więcej!

Myslalem,ze to sa jakies reixy, stad moje pytanie.

 

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ten Peth?? I czy mógłby ktoś wyjaśnić co to są wszystkie pliki w biosach Merlina tj.

Nvidia Bpl 3.19 Cpc on.bpl

Romsip TaiPan 0.3 (ED]

Dzięki za odpowiedzi i wyjaśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Mam prośbę do moderatorów Forum: zróbcie sondę nt. "które stery najlepsze"! Będzie wygodniej i lepiej widać, które najlepsze, a nie jak teraz forum o najlepszych sterach do nF2 a ludzie piszą o BIOSach! POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...