Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam zainstalowane i nie wiedze zadnych problemow. Wszystko super HULA :D

Uruchom cokolwiek co wymaga ASPI - za wyjątkiem programów które mają własne ASPI (czyli Nero, Alcohol).

Na dzień dobry proponuję Clony XXL. I pochwal się wtedy jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clony XXL dziala ale bez zainstalowanych sterow ASPI. Jesli mam zainstalowane to wtedy napedy maja jakies dziwne nazwy

Zreszta tego progsa sie juz nie uzywa od dawna :D

Czyli IDE SW jest dalej do d...y.

Clone to tylko najprostszy przykład, inne programy które nie mają własnych ASPI też nie będą działały.

Chłopcy z nVidia muszą jeszcze trochę popracować. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze piszecie jakie to wychodza nowinki, a moze ktos napisac stery biorac pod uwage zaraz i performance (szybkosc zapisu i odczytu z RAMu) ja i dzwiek w grach (np. u mnie w Thiefie II EAX ON mialem jakies nienaturalne echo)

 

moj cfg: A1.0@1.25 ; 512 DDR HYNIX cl 2.5, 3, 3, 7 ; Epox 8rda+ rev 2.2

 

np. w ogole nie umiem sie polac w tych sterach, Nvidia.com to jedno a remixy drugie

 

dajmy na to nowe stery z

http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_3.13

 

Windows XP Driver Versions

Audio driver 3.66 (WHQL)

Audio utilities 3.66

Ethernet driver 3.63 (WHQL)

GART driver 3.34 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL)

SMBus driver 3.38 (WHQL)

IDE In-the-box driver 3.58 (WHQL)

IDE 2.0 NVIDIA driver 3.66 (WHQL)

Display driver 52.16 (WHQL)

Installer 3.77

 

zauwazcie ze stery audio 3.66 , natomiast jak zausntalowalem "morpheusware remix" http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=39866

to mamy tam audio 4.08, czyzby taki postep? :o

 

dodatkowo zeb nie bylo za latwo mamy na http://www.nvidia.com/object/nforce_audio_4.31_win2KXP stery audio 4.31, czyli pewnie epoka dalej niz te z w/w packa z nvidii

 

doatkowo dochodza jeszcze stery do IDE http://www.nvidia.com/object/nforce_ide_4....15_win2KXP.html - tu maja wesje 4.12

 

powiedzcie ze to jest latwe :]

 

wszystkie stery sprawdzam w "nvdia system utility"

 

wiec prosilbym o mala pomoc w doborze sterow

 

PS. I jakos dzwiek mi sie przycina jak dysk zaczyna pracowac chocby przy wysylaniu informacji przy GG :/ :o wiecie moze czego to moze byc wina ?[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr juz nie mam sily ...

 

zainstalowalem stery audio z nvidii.com 4.31

 

wlaczam Call of Duty i mam lepszy dzwiek na ustawieniach mint 3D nic EAX 2 (EAX3 nie dziala)

 

ludki co jest, czeba miec kino domowe zeby uslyszec atuty SS? :o

ja osobiscie mam DreamWorksy Creativa i mysklalem ze to wystarczy zeby choc troche odczuc te +60PLZ za SS :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle

a co powiecie na to że na sterach zamieszczonych na cd dołączonym do płytygłównej na w98se, 8RDA+, 2000+,256DDR, fx5600, w ogóle nie da sie oglądać filmów.

aby to było mozliwe konieczne jest wyłączenie w menedżerze urządzeń: "nVidia nForce MCP Audio Processing Unit (Dolby Digital), w przeciwnym wypadku odtwarzany na v..., best... lub allPlayerze film będzie przyspieszał tak jakbysmy ogladali co drugą lub nawet trzecią klatkę. zarówno dźwięk jak i obraz w tym samym tempie rwą do przodu.

 

kiedyś gdzieś czytałem że nForce lepiej funkcjonuje na winXP i że takie problemy nie mają miejsca - pytam się więc bardziej doświadczonych forumowiczów: czy ktoś do tej pory spotkał się z podobnym problemem i ewentualnie jak sobie z tym poradzić oraz czy to prawda o XP, że lepiej współpracuje z nForcem?

 

btw. przymierzam sie właśnie do reinstalki i chyba to będzie XP.

 

aha jeśli chodzi o giery to naprawdę dźwiękowo bomba :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle

a co powiecie na to że na sterach zamieszczonych na cd dołączonym do płytygłównej na w98se, 8RDA+, 2000+,256DDR, fx5600, w ogóle nie da sie oglądać filmów.

aby to było mozliwe konieczne jest wyłączenie w menedżerze urządzeń: "nVidia nForce MCP Audio Processing Unit (Dolby Digital), w przeciwnym wypadku odtwarzany na v..., best... lub allPlayerze film będzie przyspieszał tak jakbysmy ogladali co drugą lub nawet trzecią klatkę. zarówno dźwięk jak i obraz w tym samym tempie rwą do przodu. 

 

kiedyś gdzieś czytałem że nForce lepiej funkcjonuje na winXP i że takie problemy nie mają miejsca - pytam się więc bardziej doświadczonych forumowiczów: czy ktoś do tej pory spotkał się z podobnym problemem i ewentualnie jak sobie z tym poradzić oraz czy to prawda o XP, że lepiej współpracuje z nForcem?

 

btw. przymierzam sie właśnie do reinstalki i chyba to będzie XP.

 

aha jeśli chodzi o giery to naprawdę dźwiękowo bomba  :twisted:

wystarczy patch pod win98 od microsoftu i śmiga wsio super ;) pracuję tak już od ponad roczku na win98 z nforce2 i bez problemu dzwięk tez chodzi :) a używam sterów mieszanych 2.42&2.41 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle

a co powiecie na to że na sterach zamieszczonych na cd dołączonym do płytygłównej na w98se, 8RDA+, 2000+,256DDR, fx5600, w ogóle nie da sie oglądać filmów.

aby to było mozliwe konieczne jest wyłączenie w menedżerze urządzeń: "nVidia nForce MCP Audio Processing Unit (Dolby Digital), w przeciwnym wypadku odtwarzany na v..., best... lub allPlayerze film będzie przyspieszał tak jakbysmy ogladali co drugą lub nawet trzecią klatkę. zarówno dźwięk jak i obraz w tym samym tempie rwą do przodu. 

 

kiedyś gdzieś czytałem że nForce lepiej funkcjonuje na winXP i że takie problemy nie mają miejsca - pytam się więc bardziej doświadczonych forumowiczów: czy ktoś do tej pory spotkał się z podobnym problemem i ewentualnie jak sobie z tym poradzić oraz czy to prawda o XP, że lepiej współpracuje z nForcem?

 

btw. przymierzam sie właśnie do reinstalki i chyba to będzie XP.

 

aha jeśli chodzi o giery to naprawdę dźwiękowo bomba  :twisted:

wystarczy patch pod win98 od microsoftu i śmiga wsio super ;) pracuję tak już od ponad roczku na win98 z nforce2 i bez problemu dzwięk tez chodzi :) a używam sterów mieszanych 2.42&2.41 ...

skąd masz tego patcha bo ja niestety nie znalazłem go na stronie microWSIowtu. jak byś mógł to daj linka, a jak nie jest zbyt duzy i możesz go mi przesłac to byłbym niezmiernie wdzięczny. :roll:

 

albo chociaż nazwę to poszukam na :google:

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobil sie tu troche maly burdelik i ogolny off topic :)

jestem lama wiem :P ale od dzisiaj mam plyte 8rda+ i chcialbym albyscie napisali jakies sa najlepsze sterowniki do nForca2 dla tej plyty i do dzwieku (SS?)

dzieki z gory ...

mozecie tez zapodac linkiem ale nie koniecznie :)

mam google :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja tylko nowe driverki do ethernet, reszta starocie :) Moglbys dac link do pliku? ;)

 

Audio driver  4.31

Audio utilities  4.31

Ethernet driver  3.39 (WHQL)

GART driver  3.77 (WHQL)

MemCtl driver  3.38 (WHQL)

SMBus driver  4.04

IDE In-the-box  4.12

Installer version  4.31

http://www.krak.internetdsl.pl/nForceRemix4.31.rar - 6.94MB :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem :) tylko musiałem najpierw odinstalować stare drivery i NVmixer, bo inaczej "instalowały" się ale bez efektu.

W stosunku do poprzedniej wersji (z platformy AMD64), nie zauważyłem zmian (w końcu poszczególne drivery są w tej samej wersji) poza 1 wyjątkiem: w NVmixerze działają już efekty środowiskowe!

Acha! Musiałem też w mostku sieciowym wskazać nową nazwę zintegrowanej sieciówki.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe sterowniki mnie zabiły!!

Odkąd mam NF-7s, używałem i tak starej Live`ki 5.1, ponieważ i tak dźwięk z płyty był daleki do Soundblastera. Ale jak dziś zaaplikowałem nowe stery Nforca, i porównałem dźwięk, to aż mnie zatkało!!!!!!! Livke`ka już leży sobie spokojnie na półeczce...!

Panowie polecam gorąco!!

Dźwięk przybrał na "wadze" jest dużo więcej oddechu, wszystko dużo bardziej selektywne. Jeszcze tylko wymienić stopnie wyjściowe i jest namiastka dobrego Cd`ka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...