Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

nom te nowe stery musze przynzac, ze sa duzo lepsze, widac roznice ze szybciej system smiga :D

 

ciekawe tylko czy dalej jest ten problem z zegarem rzeczywistym RTC, niektorzy sie skarza, ze im w NFS: underground cos przyspiesza nagle, bo cos sie czas przestawia :) mi sie tak jeszcze nie zdazylo, a plyte zakupilem we wrzesniu :) byc moze ze to wlasnie byla wina sterow?? :P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowalen, na poprzednich 3.13 to mi centralny dzialal, a na tych nie chce ktos juz sobie z tym poradzil? W czasie konfiguracji glosnikow z centralnego mam pisk. Przyznaje ze w 3.13 musialem sie nakombinowac zeby dzialal, ale mi sie udalo a tu juz chyba wszystkie mozliwosci przelecialem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowalen, na poprzednich 3.13 to mi centralny dzialal, a na tych nie chce ktos juz sobie z tym poradzil? W czasie konfiguracji glosnikow z centralnego mam pisk. Przyznaje ze w 3.13 musialem sie nakombinowac zeby dzialal, ale mi sie udalo a tu juz chyba wszystkie mozliwosci przelecialem i nic.

Centralny dziala ponoc w grach i podczas ogladania filmow.

Ja wrocilem do Realtek-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Nie wiem czy coś robię źle... ale po odinstalowaniu starych sterów i instalce nowych przy wchodzeniu do Windy monitor przechodzi w stan czuwania (czarny ekran, migająca dioda) potem 1 krótki beep z pc speaker'a... Winda załadowana ale monitor wyłączony :!: :?:

 

W trybie awaryjnym odinstalowałem te driver'y - i dalej to samo... Karta graficzna znika z menadżera urzadzeń, brak sterów we Właściwości/Zaawansowane...

 

Co robić :?: Dodam, że w kwestii nForce jestem jeszcze zielony, gdyż posiadam EPoX'a dopiero od 2 tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak ..... Nowe Sterowniki 4.24 ... Są Super !! Naprawde . Polecam .... DZwięk jest naprawde naprawde dużo lepszy niz w poprzednich wersjach ......... POLECAM !

nowe sterowniki mnie zabiły!!  

Odkąd mam NF-7s, używałem i tak starej Live`ki 5.1, ponieważ i tak dźwięk z płyty był daleki do Soundblastera. Ale jak dziś zaaplikowałem nowe stery Nforca, i porównałem dźwięk, to aż mnie zatkało!!!!!!! Livke`ka już leży sobie spokojnie na półeczce...!  

Panowie polecam gorąco!!  

Dźwięk przybrał na "wadze" jest dużo więcej oddechu, wszystko dużo bardziej selektywne. Jeszcze tylko wymienić stopnie wyjściowe i jest namiastka dobrego Cd`ka!

może i na soudstormie to lepiej brzmi ale szczeże bardzo w to wątpie :!: jelsi ktoś ma pierdziawki creativa albo inne badzieie to się nie dziwnie ze mu sie wydaje że dzwiek jest lepszy, wysokie tony są tak zniekształcone że tyko w łeb se strzlić :?

 

zainstalowalem i odrazu oddinstalowałem driver od dzwieku, poprostu tragedia, owszem ładny panel efekty srodowiskowe działają, ale dzwiek jest poprostu z.j.e.b.a.n.y do kwadratu ! sporo zniekształcenia wybrzmiewania tonów, podbite i rozciągnięte tony wysokie, poprostu tragedia w nieORT: ORT: ORT: kturych grach mam więcej zniekształceń niż prawdziwego dzwięku :( zainstalowałem je ale z drv od dzwieku z 3.13, zna ktos lepszy sterd do dzwieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o codeku ALC655 ?? Wmiare dobra ta "karta muzyczna" jest?? niestety nie stac mnie narazie na oddzielna muze wiec chialem zasiegnac waszej opinii bo trzeba sobie radzic z tym co sie ma:/

Co do sterow uwazam ze te sa nawet niezle w poroznaniu do poprzednich wersji dzwiek jest wyrazniejszy no i przestrzennosc sie poprawila w grach http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True (A3.59)

PS. I o co chdzi z tymi sterami nForsowymi bo niby obsluguja wyzej wymieniony przezemnie codec ale po zainstalowaniu mam nadal orginalne stery realteka?? a gdy chce odpalic ten NvMixer(z nowych srerow nForsowych) to mi wyskakuje blad czy to dziala tylgo z muza nvidi?? wybaczcie moze sa to glupie pytania ale sie nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytalem caly watek kilka razy :) i bardzo mi sie wszystko rozjasnilo - szczegolnie dlaczego nie dzialala moja nagrywarka (LG 48x24x48). Wczesniej mialem zainstalowane sterowniki z plyty (1.05?) i byla kicha. Kilka godzin stracilem zanim tu trafilem :(

Sciagnalem i zainstalowalem 3.13, ale bez IDE SW. Nie wiem czy wszystko dzialalo, bo komp jakies dziwne rzeczy podczas instalacji zaczal robic (wszystkie skladniki w innych jezykach instalowal - byla to wersja multilanguage). Zainstalowalem wiec zaraz po tym najnowsza wersje czyli 4.24 (angielska byla tylko). No i sprobowalem zainstalowac z SW. I okazalo sie ze poszlo bez problemow i nagrywarka dziala a system uruchamia sie nieco szybciej! :D

Mam tylko dwie uwagi:

1. U mnie dzialy sie dantejskie sceny podczas odinstalowywania sterownika z "dodaj/usun programy". Po calkowitym odinstalowaniu wszystkiego i restarcie tak jak tam chcieli zaraz po tym system tracil plik nvatabus.sys ktory to powodowal calkowita niemoznosc ponownego uruchomienia systemu (win XP) i zalecane bylo aby naprawic system z cdromu startowego, ale tu kicha bo ta naprawa tylko rozwala wszystko a nic nie naprawila! (znika mozliwosc wczesniejszego wyboru systemu jezeli ktos ma np.2). Musialem wszystko przeinstalowywac na nowo. Od tej pory pliki (4 na wszelki wypadek) ktore znikaja z katalogu [...]/system32/drivers sa w 2 kopiach zapasowych na innych partycjach :) (w celu ewentualnego przegrania ich pod dosem/drugim systemem - dziala na 100% bo niestety sprawdzalem :? )

2. Bardzo mnie mylila sytuacja kiedy instalator sterownikow pytal sie wypisujac info o IDE SW, czy to akceptuje. Jak da sie tam ze nie to przerwie instalacje i wypisuje ze nic nie jest zainstalowane. Dla niezorientowanych: tam trzeba sie zgodzic i DOPIERO POZNIEJ jest kolejne pytanie czy chcesz zainstalowac IDE SW!

Pozdrawiam i polecam wszystkim sprobowac - moze wreszcie uda im sie uruchomic nagrywarke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o codeku ALC655 ?? Wmiare dobra ta "karta muzyczna" jest?? niestety nie stac mnie narazie na oddzielna muze wiec chialem zasiegnac waszej opinii bo trzeba sobie radzic z tym co sie ma:/  

Co do sterow uwazam ze te sa nawet niezle w poroznaniu do poprzednich wersji dzwiek jest wyrazniejszy no i przestrzennosc sie poprawila w grach http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True (A3.59)

PS. I o co chdzi z tymi sterami nForsowymi bo niby obsluguja wyzej wymieniony przezemnie codec ale po zainstalowaniu mam nadal orginalne stery realteka?? a gdy chce odpalic ten NvMixer(z nowych srerow nForsowych) to mi wyskakuje blad czy to dziala tylgo z muza nvidi?? wybaczcie moze sa to glupie pytania ale sie nie znam...

nvMixer chodzi tylko na drv audio z paczki 4.24, natomiast niebo lepszy dzwięk będziemy mieli na orginalnym sterze : ALC650 WMD A359

 

znam też w mordejeża fajny trick :) podbicie basu dobre zwlaszcza jak się nie ma pożądnego wzmaka a słuchawki podpięte są bezpośredio do PC, co jest potrzebne ? zoomplayer standard, i najnowszy filtr ac3 :)

 

ZOOM Player

 

AC3 Filter 1.01a RC5

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w tej pozycji bas jest tak mocny że można ogłuchnąć :twisted: hawe fuN !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 -> jestes wielki:> zaraz to sprawdze bo mozliwe ze te juz instalowalem wlasnie:] ale co do sluchawek i ac3 to wypasik:>:>:>

tak czy siak zaniedl;ugo bede chcial kupic albo audigy 1 bulk albo 2 tez bulk:) bo na lepsze mnie nie stac a wlasnie znastanawiam sie nadA1 czy A2 bo chodzi o wyjscie sluchawkowe (podobno jest poprawione w A2) i THX i ponoc EAX 4.0 rozni sie w obu wersjach a1 chyba programowo go obsluguje?_?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 4.24 (subiektywna ocena)

1. głosnik centralny w końcu dziala wszedzie i zawsze

2. prosta konfiguracja glosnikow bez glupich zapytań czy glosniki tylne mam

podlanczone do tego czy innego gniazda mini jack

3. super wyglad

4. obiażenie proc. przy korzystaniu z hdd (hd tech 2.61 8%)

5. niektorzy wspominali cos o problemach z programami do nagrywania- nic takiego nie zauważylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki powiem krótko czytałem posta (jest nawet długi) ale nitk chyba nie napisał jak odinstalować samo IDE SW ponieważ zrobiłem 'nakładke' sterów 4.24 na 3.13 i nie działa mi clony xxl a przy ripowaiu płyt audio wogóle nie słychać dzwięku w pliku wynikowym POMÓŻCIE JUŻ SAM NIE WIEM CO MAM ROBIĆ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nForce1/2/3 System Drivers 4.35 WHQL

 

Opis 5.03!

 

Link do 5.03

 

I co teraz? :lol:

 

EDIT:

A tutaj niezły mix tego wszystkiego:

Audio driver version 4.42

Audio utility version 4.44

Win2K ethernet driver version 4.16

WinXP ethernet driver version 4.40

GART driver version 4.40

Memory controller driver version 4.40

SMBus driver version 4.40

Installer version 4.46

Win2K IDE 2.6 driver version 4.46

WinXP IDE 2.6 driver version 4.46

 

Niektóre z tych driverów ale z WHQL też krążą po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ZOOM Player ma sporo bledow i niezle potrafi namieszac w codecach;/

eeeeeeee

aaaaaaaaaaa

 

jakich błędów ? namieszać w codecach ?

8O co jak gdzie to najlepszy player jakiego urzywałem ja zadnych błędów niezauwazyłem, co ci się przytrafiło :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to dziwna sprawa.

sciagnelem paczke (remixa) Nforce_503_RollE2k_MIX.rar

zformatowalem dysk, no i zainstalowalem stery.

w trakcie instalowania tej paczki wyskoczyl jakby bład czy nie bład: Nvidia uninstaller (null) pare razy, ale wszystkie stery sie zaisntalowały i nie ma jakiegos problemu... tylk oamm pytanie co to jest?

i nie wiem czemu ale nie mam nvmixera! :/

ktos moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tz ja odinstalowuje w awaryjnym przez driver cleaner.... a z dodaj usun nigdy nie kozystam jak stery usuwam :)

a mixer nie chodzi... nie darady zainstalowac

---------------------------

Nieobsługiwany wyjątek

---------------------------

Błąd numer: 0x80040702

Opis: Ładowanie pliku DLL nie powiodło się: NVINSTNT

 

Instalator zakończy pracę.

---------------------------

OK

---------------------------

ten blad sie wyswietla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...