Skocz do zawartości
RIKER

Gigabyte GA-7N400 nForce2

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze ta mobo interesuje mnie czy da sie na niej krecic

 

fajne ma wyposazenie giga raid 2xdual :D

Np można zgrywać coś z 2 CD romów jednocześnie no i działać w międzyczasie. :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bartona 2500 odblokowanego i teraz potrzebuje do niego mobo

bardzo mi si epodoba ten GA

 

Podkręcanie

- zmiana magistrali od 100 do 300MHz co 1MHz

- regulacja AGP od 50MHz do 100MHz

- PCI zablokowane na 33MHz

- zmiana mnożnika od x5.5 do x22.5

- zmiana napięcia procesora od 1.1V do 1.85V i wyżej do 2.04V

- możliwość podbicia napięcia zasilania procesora o 5%, 7,5% i 10%

- zmiana napięcia dla AGP o +0.1V, +0.2V i +0.3V

- zmiana napięcia DIMM o +0.1V, +0.2V i +0.3V

 

nie jest zle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to nie sa plyty do krecenia. Jesli chcesz powaznie krecic to w tej chwili licza sie 3 plyty (w kolejnosci od najlepszej moim zdaniem):

1. DFI Lan Party/Infinity rev B

2. NF7-(S) rev 2.0

3. Epox 8RDA+ rev 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to prawie samo- Gigabyte 7N400-L

płyta spoko FSB 200 spokojnie ale strasznie się grzeje ja mam do 73 ale wszystko full stabilen + radek AIW 9800SE@PRO i zasilacz Mode Coma [cbyba] 300GT działa spoko... [największym plusem jest stabilność]

...zbieram na lepszy zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do uzytkowinkow tejze plyty.

Mianowicie, wedlug instrukcji to wynika, ze plyta wspiera proce z napieciem 1.1V-1.85, a napiecie indywidualnie mozna zmieniac tylko w zakresie 5%, 7.5% i 10% nominalnego.

Tak wiec wynika, ze aby te 2.04V dac na proca, to trzeba miec najpierw proca ktory ma def napiecie 1.85V (+10% z tego daje wlasnie jakies 2.04V), albo rzeba drutowac?

 

Poprwcie mnie jesli sie mule.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecic sie da. Stabilna jest calkiem, calkiem :)

 

Athlon 1700XP puszczony 11x166. Zero problemow.

Niestety na FSB200 nie bardzo chce stabilnie chodzic, ale sie odpala :)

 

Jedyny minus to piszczenie. Zanim sie nie nagrzeja cewki obok procka to slychac delikatny pisk. Pozniej roznie. Czasem jest, czasem nie ma. W zaleznosci od obciazenia procka. Na FSB200 jest masakra (zwlaszcza jak ktos ma wc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctrl+f1 - czytaj manuala(instrukcje), poto on jest nie?

Dzieki za szybka odp. :)

A swoja droga to po to jest forum. tweak.pl zeby zadawac m. in. takie pytania...

Nie człowieku, poto dajainstrukcje zeby taki jak ty z niej kożystał a nie z byle goofnianym problemem leciałodrazu na forum.Urzyj czasem muzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka naprawdę świetna. Do kręcenia jak najbardziej. Nie wiem czemu niektórzy sądzą, że jest inaczej. Po moich prywatnych testach i porównaniu Abita NF7-S i Gigabyte'a wybrałem tą drugą. Qmpel który użyczył mi swojego Abita też zamierz się przesiąść na Gigabyte'a zwłaszcz po tm jak zobaczył, że po przełożeniu jego gratów na moją płytkę reinstalce systemu i wgraniu sterów jego karta graf na mojej płytce w 3D Marku 2001se ma o 480 pkt więcej. Płyta naprawdę wydajna. Po za tym to zawsze nowsza konstrukcja jak taki ABIT NF7-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prawie to samo Gigabyte 7N400 PRO, do tego Athlon xp 3000+, radeon 9600PRO, 2x 512 MB, ale niestety jeszcze nie kreciłem nic a nic bo przerażała mnie temperatura procka ( w stresie 74 st.cel.). Jak mozecie to napiszcie co moge podkrecic oczywiście waszym zadaniem bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prawie to samo Gigabyte 7N400 PRO, do tego Athlon xp 3000+, radeon 9600PRO, 2x 512 MB, ale niestety jeszcze nie kreciłem nic a nic bo przerażała mnie temperatura procka ( w stresie 74 st.cel.). Jak mozecie to napiszcie co moge podkrecic oczywiście waszym zadaniem bezpiecznie.

Witam, ta plyta zawyza temp. o jakies 10-15 stopni wiec krec procka chyba, ze nie jest stabilny, mozesz podniesc taktowania pamieci i rdzenia karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze ta mobo interesuje mnie czy da sie na niej krecic

 

fajne ma wyposazenie   giga raid 2xdual  :D  

Np można zgrywać coś z 2 CD romów jednocześnie no i działać w międzyczasie. :D

 

Dołączona grafika

NIe wiem czy wiesz ale to jest zdjecie GA7-n400 Pro ta bez Pro jest mniej wyposazona . Sam mam taka i jestem z niej bardzo zadowolony . Ogolnie spox plytka fajnie sie na niej kreci proca ale to podnoszenie napiec o 5% , 7% i 10% to jest rzeczywiscie porazka . Najwazniejsze jest to ze nie ma z nia zadnych problemow i jest bardzo stabilna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nei cewki, ani kondensatory - to przetwornica napiecia, gigabyte w niektorych produktach pominal ich testowanie :>informacje mam z kilku wiekszych sklepow komputerowych w krakowie i rodzimym chrznowie.... podobno mozna udac sie do gigabyte z callym kompem i demonstrowac problem... ale czy komus sie udalo ??

 

moja 7n400 pro 2 dalej bzyczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu jest Gigabyte GA-7N400 nie PRO, bo PRO ma wiatraczek na mostku, a nie radiator jak na zdjęciu.

Kupując kompa patrzyłem na płytke z bajerami, takimi jak daul bios, możliwość auktalizacji z poziomu Windowsa i inne duperele i wybrałem właśnie GIGABYTE, chodź w tej samej cenie był ABIT NF7-S (czy jakoś tak- w każdym razie ten najtańszy) i po pewnym czasie się skapłem że płyta nie ma większości bajerów w tym najbardziej mi zależało na dual biosie. Teraz wiem, ze byłem wtedy niedorozwinięty - po co mi jakieś bajery, mogłem brać Abitka.

Przechodząc do samej płytki nie jest taka zła. Narazie proc mi chodzi na FSB 215 na defaultowym napięciu. Co do zmian napięcia jest cieniutko, a najgorzej jest z tymi %, ale coż już tak jest i nikt chyba tego nie zmieni.

Płytka przekłamuje napięcia - na procu mi pokazuja od 1,71 do 1,76, Ewerest, inne programy i MBM pokazują mi na lini 5V napięcie 4,33, ale po ustawieniu w MBM na czujnik GA-7N400-L już programik pokazuje dobrze. Co do przekłamań temp to gdzieś wyczyytałem, że po auktalizacji biosa temp jest większa o jakieś 10-15 stopni, nie wiem tego na 100%, bo nie auktalizowałem jeszcze, bo mi to niepotrzebne

Myśle, że jak bedzie nowa zasiłka to dojade minimum do FSB 230 8)

Płytka raczej nie nadaje się do większego OC, ale na początek wystarcza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dabek jak bys nie zauwazyl to tam idzie taki kabelek ktory wyglada bardzo podobnie do tego zasilajacego wiatraczki a do radiatorow nie podlacza sie kabelkow zasilajacych....

napiecie sterowane w takim zakresie to zdecydowany - ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym nie patrzył na datę posta z zdjęciem to powiedziałbym że jest to GA7N400Pro2 rev. 2 bo ona ma właśnie taki radiatorek na mostku zamiast wicherka. A co do zmiany napięć to prawada kicha do kwadratu. Płyta bardzo stabilna (na 200MHz FSB), wydajna i wybajerzona ale kręcenie na niej znikome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma problem na płytce GA-7N400-L.

Otórz: predkosc dysku jest masakrycznie niska ok 1-2Mb/s. Wykluczylem juz wade dysku, sprawdzilem u siebie i dziala normalnie, zasilacz tez jest ok, bios jest najnowszy z mozliwych, reinstal systemu tez nie pomogl. Wedlug mnie padl kontrloer IDE, ale moze ktos z was ma inny pomysł na to??

I jeszcze pytanko czy jesli to kontroler to czy da rade to naprawic w serwisie, cz trzeba kupic zewnetrzny kontroler??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% problemem są stery NVIDIA IDE, które są w pacztce sterówników do MOBO. Niech jeszcze raz zaintaluje stery nie instalująć IDE i wszystko powinno być normalnie

@letrev u mnie w instrukcji od MOBO wersja PRO ma wentyl u góry i go widać i dlatego myślałem tak bo nie widziałem tego kabelka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i to nie sa stery do mobo. Dodam jeszcze ze kopiowanie startuje od ok 10Mb/s i spada do ok 1Mb/s. Problem pojawil sie dosc niedawno, do tej pory wszytko bylo ok wiec to chyba jednak kontroler. Jak myslicie dadza rade to zrobic w serwisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...