Skocz do zawartości
Marcin5611

Mysz optyczna??

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam myszkę optyczną firmy ART. Może i jest tania (35 zeta dałem), ale: ma rolkę i 2 klawisze, co w zupełności wystarcza, dobrze leży w dłoni, ma podświetlany spód i nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Gram na niej w fpp i to najlepsza mysz jaką miałem.

Więc po co przepłacać za logitecha?

BTW dla myszek optycznych najlepiej stosować jak najjaśniejsze podkładki. wtedy działają dużo lepiej i pobierają mniej prądu (ważne jeżeli jest bezprzewodowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO-Między myszką optyczną za 35 zeta, a logitechem jest taka różnica, że ta pierwsza potrzebuje do poprawnej pracy jak najjaśniejszej podkładki, a ta druga działa tak samo dobrze z jakąkolwiek podkładką, jak również bez niej i nie jest ważna jasność i rodzaj powierzchni, byle tylko była równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy logi, m$ i nowymi a4 techami z sensorem 800dpi a tania chiszczyzna jest taka roznica jak miedzy PCchipsem a abitem czy epoxem. to sa dwie rozne klasy sprzetu.

 

zwyklego ligitech pilota uzywalem przez 5lat i zmienilem ja tylko dla tego, ze potrzebowalem kolka i draznil mnie kabel a maysz dalej chodzi z drugim kompem.

 

poprostu nei porownuj chinszczyzny do firmowego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam A4Tech http://sklep.benchmark.pl/pelny_2532.html

i jestem w miare zadowolony. Tzn w normalnym użytkowaniu jest oki - nie potrzebuje podkladki ani nic.

 

Ale jak się nią rusza raz w lewo raz w prawo (szybko) kilka sekund to myszka wiariuje co w grach jest mało porządane - strzelasz sie z kims a tu nagle celownik leci w niebio :D

 

Podobno we wszystkich optycznych A4Tech to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz "dobra" myszke optyczna to wybor ogranicza sie do dwoch seri myszek. Logitech MX albo Microsoft z sensorem IntelliEye. Ronice miedzy nimi sa taki: Logitech MX- rozdzielczosc 800 dpi

czestotliwosc ok4500 obrazow na

sekunde

Microsoft - rozdzielczosc 400dpi

czestotliwosc 6000 obrazow na

sekunde

 

rozdzielczosc wplywa na dokladnosc. Czestotliwosc jest istotna jezeli robisz bardzo szybkie ruchy myszka, czyli im wyzsza czestotliwosc odswierzania tym szybsze ruch bedzie wylapywac sensor. Ogromna wiekszosc myszek optycznych innych producentow ma rozdzielczosc 400dpi a czestoliwosc odswierzania 1500 obrazow na sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...